Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: бронхит и кашлица  (Прочетена 8605 пъти)

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:бронхит и кашлица
« Отговор #20 -: 03-02-2014, 10:21:03 »

Кашлицата е признак за недостатъчно обич. :love_007: :love_007: :love_007:
Нещо като - кашлям, давам ти сигнали, че съм тук и съществувам tooth
Иначе на физическо ниво,според мен, кашлицата вади "гадостите" от белия дроб т.е чисти го... ::)
В момента и аз "подсещам" активно за себе си. Не ми пречи, изобщо даже,само дето снощи трудно заспах... tooth
« Последна редакция: 03-02-2014, 10:43:58 от Kalia »
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:бронхит и кашлица
« Отговор #21 -: 03-02-2014, 12:45:15 »

Я малко да разнообразим темата  :Content_22:
ЗАЩО смятате, че с кашлицата трябва да се борим? ;)
жокер: с кашлицата като симптом  ;)
( НЕ се броят отговори от сорта "защото не ми е комфортно" или "защото искам да не кашлям" :) )  
Това е интересна гледна точка. Защо е добре да кашляме - наистина обръщаме внимание на другите към себе си, изчистваме застояли неща из дробовете, припомняме на тялото как се диша по-дълбоко, научаваме разни полезни рецепти по и извън темата, дрънва ни камбанката в главата, че не живеем много правилно май и се втурваме към здравословното, от фокуса ни изпадат незначителни и обсебващи мисли и тревоги, може да използваме болничния за твърде полезни занимания, кашлицата става идеално оправдание да откажем досадно събиране или събитие...
Отвратителна е като звук и усещане,бате Бино, нетърпим квартирант за дълго  :Confus_3:
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:бронхит и кашлица
« Отговор #22 -: 04-02-2014, 23:27:38 »

Кашлицата е сигнал, че нещо по дихателните пътища не е наред - здрав човек не кашля. Причините за нея могат да са много и от най-различно естество. Чрез кашлицата организмът се опитва да се освободи от нещо. Идеята за спиране на кашлицата не е в нейното потискане, както правят някои медикаменти (напр. "Димекс"), а в ликвидиране на причината за появата й. Ето защо използването на рецепти против кашлица трябва да е именно в тази посока. По същество средствата от народната медицина са именно такива. Например: един обелен корен хрян, разбъркан с мед е идеално средство за борба с кашлица - има мощно антисептично действие и стимулира имунитета, т.е. бори се с евентуален инфекциозен причинител.
Аз от два дни прилагам втората рецепта в посочения от мен линк: по две супени лъжици лимонов сок, зехтин и вода и една супена лъжица мед, сутрин на гладно.
Изкарах тежко грип, но не съм пил никакви лекарства. Две денонощия и половина имах температура 38.7-39.1 градуса, беше наистина тежко, още повече, че не можех да си остана на легло. Но след това време температурата ми спадна сама толкова бързо, колкото  и когато я качвах. Остана ми само кашлицата, но и тя постепенно отшумява.
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:бронхит и кашлица
« Отговор #23 -: 05-02-2014, 08:09:02 »

 :) По неволя сме "колеги по грипно изживяване". Аз съм забравила откога не съм имала такова, но ме повали на легло за 4 дни, с невероятни болки по тялото и досега - кашлица, 18 дни. Тялото ми  е трупнало токсини и  реши да ги изкарва екстремно. Хрема няма. Възползвах се от момента за януарски житен режим и още захранвам, което усложни церенето откъм съставки и количества.
Снощи направих първата рецепта, с пъдпъдъчи жълтъци, но тая сода като количество не ми се вижда разумно нещо / 1/4 чаша?!/, на мен  от 1 с. л. ми е тежко. Може би прясното мляко и  маслото също допринесоха, не мислех да захранвам с тях. Сега пробвах и втората рецепта - по-вкусна е от първата  ;)
Хрянът ми е под снега, имам джинджифил, трябва да чакам снегояда.
В момента проучвам възможностите за уред за сребърна вода, която да ползвам ежедневно и ще посъбудя съответната тема.

« Последна редакция: 05-02-2014, 08:11:08 от Nelli »
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:бронхит и кашлица
« Отговор #24 -: 15-02-2014, 09:45:53 »

Да споделя още опит по въпроса. Препоръчаните в по-горните постове народни методи ми помогнаха малко, макар на хора около мен, използвали ги дори за малко време, помогнаха. :surpris_23:
Последно реших да ползвам хряна с лимон и  оттам вече ми беше неясно какво.
От 6 дни карам по схемата с хряна сутрин и вечер на гладно и кашлицата май я няма, освен лек дискомфорт.
При моя приятелка само два приема се оказаха достатъчни да и реши проблема.
 
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:бронхит и кашлица
« Отговор #25 -: 15-02-2014, 09:56:07 »

Така е . При приятелката пък ще има друго, което ще я мъчи доста , но  което ти ще  ликвидираш с "два приема"  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:бронхит и кашлица
« Отговор #26 -: 15-02-2014, 10:07:55 »

 :Content_4 - emotloader:
Вероятно е така. Преди години след житуване имах криза на чистене и тогава обект бяха синусите. Сега - дробовете, не е чудно да е следствие това, а отделно имах нужда май "да изкашлям" разни нежелани и душещи ме неща.
Но и ми остана усещането, че при един уж по-чист и обгрижван организъм всяко "кривване от пътя"  /храни, емоции/ се плаща много по-тежко, в смисъла, който ти вложи. А при организмите, подложени на "нормално" хранене това не е видимо, може би - само във времето.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:бронхит и кашлица
« Отговор #27 -: 15-02-2014, 14:08:51 »

Моето мнение съвпада изцяло, Нели. Има просто обяснение ( но не за прости хора :) ) : Чистият организъм има по-нисък, по-строг толеранс.  Както  неупотребяващите кафе, алкохол , сънотворни, лекарства... реагират и на най-малката доза, докато  употребяващите - и голямата не им стига  :) Просто организмът се напасва към статуквото, каквото и да е то. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.117 секунди с 22 запитвания.