Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Силни болки в гърдите  (Прочетена 10365 пъти)

chuchuliga

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Силни болки в гърдите
« -: 28-09-2011, 12:00:32 »

Здравейте,
Пиша тук, защото се чудя каква е причината и как да разреша един мой здравословен проблем. На 25 г. съм и имам много силни болки в гърдите. Това винаги е било така, но през последните 1-2 години е особено осезаемо. Понякога болката е много силна и почти не мога да дишам, понякога отминава много бързо; понякога е пулсираща, а понякога тъпа или остра. Няма правила. Не мога да кажа, че се влияе от цикъла и в никакъв случай не е само преди, след или около дните на менструация.
Ходих на мамолог и след прегледа ми обясни, че всичко е наред и че гърдите ми са напълно ок. Аз не споря, просто се чудя дали някой знае някакви природосъобразни и естествени средства с който да редуцирам тази болка, както и дали някой е срещал обяснение за подобен проблем.
Ще допълня, че не консумирам млечни продукти и месо и се храня предимно със сурова храна:)
Благодаря!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Силни болки в гърдите
« Отговор #1 -: 28-09-2011, 13:40:32 »

Ти пак можеш да не ядеш месо и млечни продукти и да поемаш някакви токсини , може да живееш на място със силно магнитно поле , може да не се движиш , може  по рождение д аимаш нещо. Обясни ни какъв е двигателният ти режим , колко час ана ден спортуваш и какво , какви натоварвания имаш , в кой район живееш ако си в София , има райони със силно замърсен въздух .МОже водата , която пиеш да е лоша. Причините може да дори комплексни , сбор от няколко фактора.  Може където спиш до главата ти да минава кабел и да те обърква ..  дай ни повече информация , за да с еопитаме да преценим какво би могло да бъде .
Активен

gogoplovdiv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Силни болки в гърдите
« Отговор #2 -: 28-09-2011, 15:30:15 »

    Здравей и от мен.

 Нямам опит с това заболяване, но ще споделя думите на един билколечител за аналогичен проблем.
 -Женските гърди са едно с цялата полова система. Не могат да се разглеждат поотделно.
Та човека каза на момичето което преглеждаше, че първо трябва да се премахнат болките от месечния и
цикъл, заедно с това и бялото течение и тогава ще се отпуснат и гърдите.

   Пиши повече, ако трябва ще поразпитам.

     
Активен
Моля изпращайте ми имена и телефони на билколечители в България.

chuchuliga

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Силни болки в гърдите
« Отговор #3 -: 28-09-2011, 15:40:39 »

Ами да - аз също съм мислила за тези причини. Ето какво мога да кажа:
Почти цялото си време прекарвам в центъра на София - работя на петте кьошета и общо взето през целия ден, а от скоро и изцяло съм в този район. Сега се местя в Банишора - в началната й част на 14 етаж - видях, че на блока няма антена на мобилните оператори, но в съседните блокове някъде имаше.
Преди доста време спортувах редовно, но сега - не. Общо взето в момента съм много заета и за съжаление - с такава работа, която не е свързана с движение, така че не съм в добра форма.
Преди около две години получих някакво изкривяване на костите на стъпалата и се наложи да спра да спортувам, защото дълго време дори трудно вървях пеша. Сега промените във времето ми се отразяват така, че всички стави ме болят. Затова си мисля, че добър вариант за мен е йога или плуване - но трябва да си намера първо учител по плуване, защото не мога да плувам.
Водата която пия е или изворна или минерална или чешмяна - общо взето ги сменям, като се старая да не пия често минерална вода.
Иначе нямам някакви гинекологични оплаквания. Ходила съм на профилактиен преглед и всичко е наред.
Пак благодаря!
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Силни болки в гърдите
« Отговор #4 -: 28-09-2011, 15:40:55 »

Според "алтернативните" източници които съм чела, тази област е свързана с "обсебващата любов" и прекалено желание да се грижиш за тези, които обичаш. От там се причинява една неудовлетвореност и чувство за напрежение, което се трупа в съответната област. Не е моя работа да тълкувам живота на човек, за когото не знам нищо, но съветът ми е да анализираш, дали нещо те кара да се чувстваш "блокирана" в емоционален план.  :love_028:
Активен
Psychonaut

chuchuliga

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Силни болки в гърдите
« Отговор #5 -: 28-09-2011, 22:23:35 »

Благодаря :) Аз съм щастлива в любовта си, но това не означава, че не трябва да се замисля.
Активен

chuchuliga

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Силни болки в гърдите
« Отговор #6 -: 28-09-2011, 22:34:27 »

Получих съвет, че е по-добре да приемам повече йод при този проблем. Дали някой знае в кои храни се съдържа йод? Тези, за които аз зная, са морските водорасли и орехите.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Силни болки в гърдите
« Отговор #7 -: 29-09-2011, 07:46:09 »

Aз също трябва да приемам йод заради щитовидната... Слагам по щипка келп на всяка салата. Не се усеща изобщо, което е супер, защото ми е доста противен  tooth Иначе има и в морската сол.
Активен
Psychonaut

Liv

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Силни болки в гърдите
« Отговор #8 -: 29-09-2011, 11:30:57 »

Аз също имах такива неприятни болки, но бяха свързани с предменструалния синдром. Още след първото ми раждане изчезнаха напълно, включително всички други симптоми - болки в корема, т.н. и от тогава не са се появявали пак. Мои приятелки са споделяли същото - че след като са родили тези болки са изчезнали. Може би е нещо, свързано с хормоните. Не знам дали съм на прав път, но може просто ти да си по-чувствителна в това отношение; но пък си доста млада, така че дано да се оправиш преди да родиш. :) Пробвай наистина с орехи.   :pensif_29:
Активен
"Ако не можеш да откриеш щастието в себе си, къде другаде смяташ да го търсиш?" Доген

gogoplovdiv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Силни болки в гърдите
« Отговор #9 -: 22-10-2011, 19:12:34 »

  Здравей chuchuliga!

  Намери ли решение на твоя проблем. Прочети това, ако желаеш.
http://zdrave.rozali.com/zaboliavaniia-zdrave/p740.html
Има нещо общо между щитовидната жлеза и хормоните.
 
    Разкажи какво решение взе.
Активен
Моля изпращайте ми имена и телефони на билколечители в България.

chuchuliga

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Силни болки в гърдите
« Отговор #10 -: 26-10-2011, 14:55:20 »

Купих си водорасли. Ям повече орехи. От това определено има промяна. Но не мога да кажа, че съм взела някакво решение или че нещо съм променила. За сега ще изчакам, за да видя дали тези продукти помагат.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Силни болки в гърдите
« Отговор #11 -: 27-10-2011, 08:52:16 »

А нещо спортуваш ли ? или само седиш и се транспортираш ?
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Силни болки в гърдите
« Отговор #12 -: 20-11-2011, 22:37:25 »

Ще ти препоръчам да пиеш чай от бял равнец, всеки ден по малко за 2-3 седмици. Ако е нещо свързано с женската полова система, белия равнец ще го фиксира или поне така се предполага (на мен ми помогна веднъж). Както Мария Требен казва - това е билката за жената.

Не знам точно за каква болка става въпрос, но ето какво усещам от известно време (2-3 месеца). В областта на гърлото и гърдите (но по скоро дълбоко около сърцето) усещам напрежение, бодежи, вибрации (често силни). Някои ми казват, че е заради идващата към земята вибрация и повишаването на енергиите, активиране на чакри.... не знам дали е така. Но когато съм в планината, това усещане намалява или изчезва. Все едно нещо иска да ми каже - не ти е мястото в градааааа, махай се от таааам  :laugh:  :bleh
Активен
Духът владее материята!

chuchuliga

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Силни болки в гърдите
« Отговор #13 -: 22-11-2011, 15:18:26 »

Това с усещането, че болката иска нещо да ти каже и аз съм си го мислила, защото в тази област винаги ме е боляло уж без причина много повече, когато съм напрегната от нещо. Ще пробвам с белия равнец май. Този месец съм по-спокойна от обикновено и има разлика в болката.
Активен

payme55

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Силни болки в гърдите
« Отговор #14 -: 24-11-2013, 18:32:30 »

Ще ти препоръчам да пиеш чай от бял равнец, всеки ден по малко за 2-3 седмици. Ако е нещо свързано с женската полова система, белия равнец ще го фиксира или поне така се предполага (на мен ми помогна веднъж). Както Мария Требен казва - това е билката за жената.

Не знам точно за каква болка става въпрос, но ето какво усещам от известно време (2-3 месеца). В областта на гърлото и гърдите (но по скоро дълбоко около сърцето) усещам напрежение, бодежи, вибрации (често силни). Някои ми казват, че е заради идващата към земята вибрация и повишаването на енергиите, активиране на чакри.... не знам дали е така. Но когато съм в планината, това усещане намалява или изчезва. Все едно нещо иска да ми каже - не ти е мястото в градааааа, махай се от таааам  :laugh:  :bleh
Ох,точно тази информация ми трябваше.Регистрирах се във форума , иначе често ви чета.Та мойта история е почти аналогична, но с тази разлика, че съм в менопауза и изпитах почти всички симптоми, за които е писано в тази възраст.Сега, като се замисля, май предпочитам да имам топли и студени вълни, вместо сегашното ми състояние - неконтролируемо прилошаване със стягане в гърдите, нещо като приседнало, болка към гърба, вцепенение на крайниците.Ходих на невролог, ендокринолог - всичко ми е в нормата.Иначе от един месец прекарах 5 хипертонични кризи и вече не знам какво да правя.Не мога да се движа достатъчно, иначе имам "степер" и го ползвам  20 минути.Правя йога асани, но пак ми прилошава.Щом седна пред компютъра и след около 20мин.  започват моите неволи.Имам оргонити против магнитни лъчения, веган съм, медитирам.Стана дълго, като нова във форума, но ако може някой да сподели какво мисли по въпроса, ще съм много благодарна  :)
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Силни болки в гърдите
« Отговор #15 -: 25-11-2013, 11:45:59 »

Болезнените гърди се свързват с прекаленото производство на хормона естроген. Симптомите се влияят от стрес, от кафе..не се препоръчва употеребата на кафе. И аз имам периодично такива проблеми, ще споделя какво ми помогна най-неочаквано. Пиех CDS, той премахва кандидата. Едно от проявленията на кандида например е белия налеп по езика сутрин..почти всеки го има в една или друга степен. Предполагам, че има нещо общо с гърдите, защото тогава едновременно се успокоиха гърдите ми и изчезна всяка следа от налеп по езика. Според книгите на Олга Елисеева със сигурност кандидата има много общо със женските гърди и простатата при мъжете  :) Успех!
« Последна редакция: 25-11-2013, 11:50:55 от rima »
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Силни болки в гърдите
« Отговор #16 -: 25-11-2013, 18:39:33 »

На мен ми прилича на липса на магнезий, или прекалена киселинност на организма, или липса на силиций...Понякога от прекалено много киселини в стомаха също могат да се появят такива проблеми...
« Последна редакция: 25-11-2013, 18:43:22 от donna »
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Силни болки в гърдите
« Отговор #17 -: 25-11-2013, 22:37:45 »

Знаеш ли, payme55 що не пробваш да си забъркаш едно хубаво нещо ,което може само да ти помогне ,но не и да ти навреди. И на мен ми намирисва на липса на магнезий .
Та нещото е: Смилаш 4-5 с.л. сусам,прибавяш 5-6 ореха ,1 с.л. годжи,1 ч.л. мед и малко водичка за да се получи гъста каша.Може орехите и годжи бери предварително да ги накиснеш за 4-5 часа. Хапвай тази порция веднъж на ден и мисля,че до 3 дни ще има резултат. Може де прибавиш и 1с.л. смлян лен. Ако нямаш годжи може да го замениш със стафиди....
УСПЕХ :Confus_3:
Активен

Smile

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Силни болки в гърдите
« Отговор #18 -: 25-11-2013, 23:51:11 »

Здравей,

реших да ти пиша, защото лично аз имах много проблеми с гърдите. Постоянно ме боляха. Може би само след цикъла за някоко дни ми отпускаха и после пак всичко отначало. Болката ми отиваше дори чак към мишницата и ръката. И аз ходих на мамолог и хирург. Нищо ми няма. Изписваха ми разни хормонални, които разбира се не пих. Намерих си сама лечението преди 3 години някъде и мога да кажа, че за мен е успешно. Рецептата може и да си я срещала - алое с мед и вино.  Преди го правих с мое алое, а сега си купувам от Балев. Вече почти нямам проблеми, а ако ме заболят си пийвам алоето и се оправям. По принцип всяка година си го правя. Препоръчвам ти да опиташ. Даже не го правя на водна баня, само ти трябва хубав домашен мед и домашно червено вино. Престоява 10 дена на тъмно и после се пие по една глътка три пъти дневно на гладно и 30 мин след това не ядеш нищо. Вярвай ми, много страдах от тези гърди, много. Мамолога каза, че не са ми минали от алоето, а ми предписва иначе билкови лекарства. Както и да е. Уникална рецепта
Активен

payme55

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Силни болки в гърдите
« Отговор #19 -: 27-11-2013, 18:46:12 »

Много благодаря на всички отзовали се приятели, смея да ви нарека.Днес ходих и на гастроентеролог, направих си и пълна кръвна картина.От нея е видно,че имам ниски нива на левкоцитите.Иначе доктора каза, че нищо ми няма, освен една обща диспепсия, което си е нищо и половина-обща диагноза.Прати ме на хематолог.Утре ще видя какво ще излезе.
Сега се сещам, че пих и загнезий - по-точно МагнеВ6, от който започнаха да ми изтръпват съвсем крайниците.Та може да имам друг дефицит в тялото.
 Рецептата с алоето и виното я знам, но понеже ми се вдига кръвното от нищо, не смея да я приложа.
Всеки ден ям сусамов тахан и лен смлени, също орехи,  синьозелени водорасли и вечерна иглика /добавка/ Primoil.
Обаче за един месец вече наблюдения върху организма ми установих, че винаги когато ми стане лошо има едно яко слънчево изригване и земетръси по цял свят.
Та така, продължавам да се изследвам, пък да видим дали съм само метеочувствителна в съчетание с гадната м.пауза.
Поздрави на всички :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 22 запитвания.