Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Напитка от ферментирала шипка , полезна ?  (Прочетена 3863 пъти)

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200

Малко предистория....
Имам си много шипки. Когато бяха току що набрани си правех от тях сурова напитка от шипка, обаче с времето естествено поизсъхнаха доста и пред мен остана въпроса как да извлека максимално ползите от тази наша суперхрана ( без да ги варя , разрушавайки термонестабилното витамин Ц в тях)
И така към рецептата:
Слагам 2 шепи шипки в стъклена кана , пълня с вода , оставям на слънце ( под нея оставям рисунката на дъщеря ми във форма на сърце с нарисувани думички Любов , Благодарност, Доброта и т.н. позитивни нещица, ) .
( не ми де смейте за последното , но нали водата променя структурата си при позитивни думи и звуци)
И така след 2-3 дни,  напитката е придобила чудесни органолептични качества т.е. Вкусна е . Въпросът е , дали е полезна този вид ферментация , защото не съм сигурна.  Дали тази ферментирала напитка от шипка е полезна ?
Как мислите ?
« Последна редакция: 16-05-2015, 15:28:36 от zinaida »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Не съм точно във въпроса ти , но искам да споделя, че шипките могат дори и така , сухички да си се пият сурови - як пасатор ги наситнява, заливат се с вода и за няколко часа си пускат сочеца. Става супер, аз точно така правя. Преценил съм, че това май е най-евтиният начин да си набавяме добър вит.С  - на есен един ден бране и.. има после за цяла година.  :surpris_23:
А ти , дори да залагаш на ферментацията, също можеш да ги наситниш и във всички случаи ще имаш повече витамин, сравни двата варианта, то ще си покаже .
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200

Ех благодаря Бино.
Пробвах по твоят начин е определено е по-сполучив.
 :thankyou:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.129 секунди с 23 запитвания.