Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Проблем със зъбите  (Прочетена 59290 пъти)

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #40 -: 11-08-2011, 17:06:59 »

Извинете за глупавия въпрос,но точно сега забравих,какво означаваше ММС tooth ??? ::) ??? tooth
Активен

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #41 -: 11-08-2011, 17:21:11 »

MMS (Miracle Mineral Supplement) в превод - Чудодейна Минерална Добавка, в действителност е натриев хлорит (NaClO2)
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #42 -: 11-08-2011, 17:35:05 »

мерси:)
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #43 -: 11-08-2011, 17:42:24 »

Atanassia, има тема за ММС. Не си ли я чела? Заповядай.

http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=3032.msg47250#new
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #44 -: 11-08-2011, 17:57:28 »

не Светльо,пропуснала съм я,май :Content_4 - emotloader: аз скоро бях на зъболекар,и тя ме похвали,че имам хубави зъби,но сега имам проблем с чувствителността на зъбите ми. Мия се със сода,рядко с пастата на детето,без флуор:)
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #45 -: 11-08-2011, 22:32:46 »

...
* разтвор на кислородна вода (това го прочетох от коментар на Ицо, но на шишенцето пише да не се прилага върху лигавица)
...

Мер, ти си пробвай с ММС-a, но аз само искам да уточня за кислородната вода и лигавицата. Може да се жабури и без разтваряне (3% разтворът, който продават), но става за 1-2 пъти примерно в полеви условия или ако си много на зор. За по-често приложение, може да пари или разрани леко. Затова аз го разтварям горе-долу в пропорция 1:3 и жабуря без проблеми. Точно в момента ползвам едно 700 мл шише - в него слагам две 100-милилитрови кислородни водички и допълвам с вода. Може да се пробва по-концентрирано и, ако има дискомфорт, почиваш докато ти мине, разреждаш и пробваш пак.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #46 -: 12-08-2011, 11:03:11 »

При оголване на венеца е важно да се мие пострадалият зьб или зьби без силен натиск, с четка сьс средна твьрдост( медиум) и само с движение от горе на долу, в посока от венеца кьм вьрха на зьба. Това предотвратява изтьняването на костта. Казвам това от личен опит, защото и аз имам проблема на Мер.
« Последна редакция: 12-08-2011, 11:17:23 от petia_gol »
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #47 -: 15-08-2011, 02:29:13 »

И аз сега имам проблем със зъбите и започвам да се замислям над думите на HoManik. Тези дни ми се счупи част от кътник, който беше мъртъв зъб с амалгама. Този зъб ми е така от 3ти клас, тогава доста го прецакаха, защото го правиха 3 пъти в училище, беше си задължително - по време на час те викат при зъболекар щеш не щеш. Имах намерението да махам амалгамата та явно има защо да се прави. Лошото е, че идва в безпарично време. Манипулацията ще струва около 270 лева с лечението. Все още сме обвързани към системата за съжаление. Имах една мечта - че мога да се изнеса в гората и там да живея без нужда от лекари и зъболекари и пари.... но явно още е рано :). Надявам се времето, когато ще сме свободни и независими хора, да дойде скоро.

Но за друго започнах да пиша - за известно време си миех зъбите много усърдно - с четка, скъпа паста, по 2 пъти на ден, по 5 минути, изчиствах ги до гладкост, четката скърцаше по тях. Но мина се известно време и се оказа, че съм си оронила венеца и причината е това усърдно миене на зъби. Тоест венеца се е вдигнал и част от корените на зъбите са оголени. По описание на зъболекаря, там вече зъба не е предпазен от емайл, и е много чувствително мястото на оголване, от допир направо настръхваш от болка. Та, откакто това оголване се получи от тогава там се образува едно черно оцветяване, но забелязах, че не е само там, но и на други места. Много трудно се премахва и дори е невъзможно без ултразвук при зъболекар. Сама да го изчистя съм правила много опити, но нищо не помага. От 3 години предимно се храня със сурова растителна храна, но като отида на зъболекар ме питат - кафе пиеш ли? цигари пушиш ли? кола пиеш ли? и аз все не, не, не... Та сега се поразрових и има някои предполагаеми причини за тези оцветявания - причиняват се от бактерии в устата. Затова едно от предполагаемите решения е да се жабурим често с:
* вода с няколко капки цитросепт
* разтвор на кислородна вода (това го прочетох от коментар на Ицо, но на шишенцето пише да не се прилага върху лигавица)
* солена вода
* накиснат във вода смлян карамфил (но имам съмнения, че води до потъмняване на зъбите, някой знае ли повече за това)
* сребърна вода
Преди се жабурех с олио, но нямаше много ефект върху вече образувания налеп.
Ако някой знае повече за това оцветяване или други идеи за жабурене ще се радвам да сподели.

От това което аз знам си жив пример за статистиката която имам. А тя е че тялото на разни вегетарианки успява да оцелее около 5 години и после се разрушава с бясна скорост. Капят им зъбите, гепи ги остеопороза, поликистозни ала бала и тн.   И правят едно от двете или и двете. Или много сериозно се нагълтват с илачи от Меркола и сие и успяват да продължат да пасат балансирайки с хранителни добавки продавани като вегански без изобщо да са такива но на кой му пука, или се завръщат към нормалното хранене но не казват на никой за да не им се смее.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #48 -: 15-08-2011, 02:40:22 »

Ако някой знае повече за това оцветяване или други идеи за жабурене ще се радвам да сподели.
Щом е за идеи, има  ;D Тъкмо да споделя и аз за зъбите нещо.
Преди 2 седмици започна да ми бере корена на един кътник. Целият зъб се клатеше доста сериозно и венеца се беше подул вече. Трудно се хранех. Добре че е сезона на дините, защото друга храна трудно приемах, заради болката при дъвчене. Още един ден и щях да съм надут като плондир. Тъй като имам опит с зъболекари от малък, от рано разбрах на къде отиват нещата и подхванах ММС-а. Гнойта береше от външната страна на устната кухина откъм костта и реших, че само с жабурене по-трудно ще стане и започнах да приемам и вътрешно.

След 2 дни, нямаше и помен от абцеса. Венеца не беше подут вече и имаше хубав розов цвят, а зъба спря да се клати. Отново можех да дъвча. И това, само за 2 дни. В дози, това прави 16-18 за вътрешен прием и 4-6 жабуренета.
Да не забравя и спестените, вероятно над 300 лева, за лекарство в зъба(вероятно на 2 пъти), нова пломба, коронка.

Та, за жабуренето, може и с ММС. Просто следвайте протокола. Твърди се, че избелва и зъбите и съдейки по резултатите си, нямам причина да вярвам, че не е така.  :Content_22:

Без да се занасям ти като вегетарианец не трябваше ли да нямаш проблеми със зъбите. В амнайсе статии тук не пишеше ли че докато папкам свинска пържола от остров окинава и мозъчните тении на Бино, огромна и разрушителна пикочна киселина и киселинност ми тровят тялото и калций от костите и зъбите заминава да алкализира киселинните токсини от месото. А супер дупер сурово ядящите направо кипят от здраве ...  Проверих по най достоверния начин със сварена овча глава от черна овца пасла трева на поляната и после и изядох и бъбреците, които обаче хрускаха от оксалатните камъни в тях от био тревата.


Извън негативните глупости по горе, белината която търгуваш е перфектна за изплакване и дезинфекциране на  зъби с последвало старателно маниакално доизплакване с чиста вода и плюене за да се отстрани всяка евентуална молекула хлор застрашаваща храносмилателната система по катастрофален начин. 
Наскоро получих диск с видео интервю на Хулда Кларк.  Била е запозната много добре и с промишлената белина, наречена чудотворна за финансовото благосъстояние на продаващия :)

Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #49 -: 15-08-2011, 07:58:23 »

Орто , позволявам си да те поправя лекинко . Повечето проблеми със зъбите се появяват при хората преди да са започнали самовъзстановителен период в живота си. При мен проблемите със зъбите се появиха още в училище и при употребата на "чисто " био месо и био млечни продукти , както и първокласна риба от Черно море :)) А приключиха когато станах вегетарианец и приключих с твоята любима храна :) Пак искам да споделя ,че вегетарианството в разпространения си вид не решава здравословни проблеми. На импровизираната среща на вегетарианци в Тринога разбрах, че никой освен мен не го прави за собственото си здраве , а по други различни подбуди. Всичките си пиеха кока кола , хапваха соеви пастети с мононатриев глутамат и още 200 Е-та и въобще не им пукаше. Вероятно ти , Орто , визираш такъв тип вегетарианци. Но попаднеш ли на някой , който добре умее да се грижи за собственото си здраве ,разбира се , ще свиеш перките. Освен това на мен йога ми реши проблеми , които алопатичната медицина не можа. Това ,че не си попаднал в Индия на точното място , не значи , че такова не съществува. Разбира се, добре си се почуствал в тази мизерия , в която си попаднал, но може би не си бил в някое от хубавите им места , които са изградени изцяло по европейски или американски тип , съчетани с индийски елементи. Там може да се почустваш нищожен.
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #50 -: 15-08-2011, 08:20:36 »

Напълно съм съгласен с Титан. Зъбите ми са в много по-добро състояние откакто съм вегетарианец, но тук връзката не е причинно-следствена, а е повече съвпадение във времето. По това време почнах да се интересувам от по-здравословно хранене и спрях да се храня с боклуци. И, да, от повече от 5 години съм вегетарианец и не съм почнал да се разпадам.

Тролчо е на ниво и знае как да бръкне с пръст в раната. За което няма да е зле да иде да се посрамува малко в ъгъла. Добре, че не е съобразил, че тук сме на по-високо ниво и никой няма да му се върже на глупостите, че зъбите се развалят или окапват в следствие от вегетарианския режим на хранене.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #51 -: 15-08-2011, 10:59:31 »

Извън негативните глупости по горе, белината която търгуваш е перфектна за изплакване и дезинфекциране на  зъби с последвало старателно маниакално доизплакване с чиста вода и плюене за да се отстрани всяка евентуална молекула хлор застрашаваща храносмилателната система по катастрофален начин.

Това е доказано НЕвярно! Изследванията и най-вече, резултатите, те опровергават ВСЕКИ път. Който се е запознал с принципа на действие на хлорният диоксид, знае, че това просто НЕ е вярно. Не случайно е признат, за най-мощният и безопасен убиец на патогени в света и поради тази причина се използва за пречистване на вода, както и в хранителната промишленост.

А колкото до финансовата облага, не е само тя. Има и емоционална, от докладваните случаи на излекуване от всевъзможни заболявания. ;)
« Последна редакция: 15-08-2011, 11:11:05 от Svetlio »
Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #52 -: 20-08-2011, 17:12:22 »

Номерът с кислородната вода и аз го правех от време на време, но наскоро научих, че е вредно, защото покрай сухото гори и мокрото. Тоест - с тази гаргара убиваш и полезните бактерии, които живеят в устата, като така създаваш предпоставка "лошите" да надделеят в един момент. Получава се нещо като прекалена хигиена.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #53 -: 21-08-2011, 07:42:16 »

Значи спираме да си мием и ръцете . :)  (Сапуня също убива и вредните и "полезните")
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

NewAge

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #54 -: 31-08-2011, 16:27:48 »

и аз мисля като Вери - намали плодовете и увеличи зеленчуците и си прави кълнове. синът ми е със същия проблем и това прилагам при него с уточнението 4е кълнове още не съм правила, но знам 4е помагат
Ето нашата история със Самуил, може да ти е от полза: http://ludmil.multiply.com/journal/item/31/31
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #55 -: 13-09-2011, 15:29:48 »

Людмил, благодаря за статията. Междудругото скоро си говорих с едно Нели от Русе и тя сподели колко е доволна от машината ти за кълнове и че всеки ден ги хапва и раздава на работата. Беше много вдъхновителна. Зарадвах се, че в България има качествена ферма за кълнове.

Орто е много прозрачно ясен  tooth ..... значи ще си говорим след 2 години, поне да минат 5.
Всичките ми проблеми със зъбите бяха вследствие на храненето преди суровоядството, от малка се храних с много захар и тесто. Така че радвам се, че вече състоянието им се подобрява и че задържат добро ниво. А и всяко зло за добро - ако ми се е счупил зъба, то е защото е трябвало вече да се разделя с амалгамата. Повече жива храна си трябва, повече кълнове и зелении.... да не забравяме положителната нагласа  :love_007:
Активен
Духът владее материята!

NewAge

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #56 -: 13-09-2011, 16:18:28 »

Людмил, благодаря за статията. Междудругото скоро си говорих с едно Нели от Русе и тя сподели колко е доволна от машината ти за кълнове и че всеки ден ги хапва и раздава на работата. Беше много вдъхновителна. Зарадвах се, че в България има качествена ферма за кълнове.

Орто е много прозрачно ясен  tooth ..... значи ще си говорим след 2 години, поне да минат 5.
Всичките ми проблеми със зъбите бяха вследствие на храненето преди суровоядството, от малка се храних с много захар и тесто. Така че радвам се, че вече състоянието им се подобрява и че задържат добро ниво. А и всяко зло за добро - ако ми се е счупил зъба, то е защото е трябвало вече да се разделя с амалгамата. Повече жива храна си трябва, повече кълнове и зелении.... да не забравяме положителната нагласа  :love_007:
аз самият се запитвам и все повече се убеждавам, че методът, който сме използвали да излекуваме зъбите на Самуил се нарича "правилен живот". Не точно правилно хранене или нещо конкретно, а просто всичко, което сме правили за него, всичко, на което сме го научили е оптимално природосъобразно. С други думи това, което е бил естественият живот на нашите пра-баби и пра-дядовци. И вярвам, че това е единственият начин човек да бъде здрав. Никое хапче или специална диета не са трайно решение.

Сещам се за няколко фактора:

1. Ходенето гол и бос. Той е гол, навън на открито, всеки божи ден. Чувства се естествено така и щом се стопли времето сам сваля дрехите (слава Богу, тук няма кой да го гледа с неразбиране и осъждане).
Майка и баща ми разказват, че навремето всичките деца на село са ходели през лятото боси и почти голи - само с една препаска (гащи не е имало). Да не забравяме, че кожата е най-големият орган в тялото и е сходна с листа на растение - тя диша, попива, синтезира витамини, зарежда ни с прана, отделя ненужните вещества (приликата с устройството на лист от растение е поразителна). И подобно на растенията тя си върши работата, само когато е открита, дишаща и огряна от слънцето. Краката ни свързват с нашата майка - Земята. Енергийните корени на тялото през босите крака се спускат надолу и обменят енергия с нея. Сега се сетете колко деца около вас ще видите да тичат голи и боси, особено пък в детските градини...

2. Оптимално хранене. Сиренето, което му квасехме коренно се различава от това в магазина. Нашето е като гума и е от мляко, прясно издоено, непастьоризирано, от кози пасящи в района около нас, което също е важно. Уестън Прайс, изследвайки примитивните нации, установява че всички със здрави зъби се хранят с храна добита около тях. Водата, която Самуил и всички пием е от кладенец, т.е. пак е "местна". Част от храната също е от нашата градина. 80% от храната му е сурова, в непреработен вид и съдържа много фибри - качамак, овесени ядки, които само се накисват във вода, домашен хляб от едро смляно зърно, кълнове, суров грах, домати, черници, череши и всичко за сезона - направо от градината.

3. Оптимално работеща отделителна система
Днес е неизбежно да се предпазим от токсините - има ги в храната, водата или въздухът. Те са и продукт на нормалната дейност на тялото или на болестотворни микроби. Затова е важно отровите бързо да напускат тялото, преди да му навредят.

Кожата - малцина се замислят над това, но тя е най-големият отделителен орган на тялото. Излагането й на открито й позволява тя да диша и да отделя. Знаете ли се защо в северните държави хората живеят най-малко? Защото в по-голямата част от годината са облечени. И тялото им не може да изхвърля токсините през кожата.

Червата и бъбреците - фибрите в храната и правилна поза за изхождане гарантират винаги чисти черва със здравословна флора. Вода, течности - с урината също се изхвърлят токсини.

4. Bитамините К и D се произвеждат в тялото. Доказано е, че в червата, нашите бактерии (чревната флора) произвеждат по-голямата част (над 60%) от витамин К. Той пренася калция по кръвен път до костите и е жизнено важен за здравите зъби. Можете да изпиете една цистерна прясно мляко, но без този витамин калцият НЕ се пренася до костите.

КОЖАТА синтезира витамин D, но само, когато е изложена на слънце. Този витамин регулира усвояването на калций и фосфор в костите и зъбите.
Така, че червата и кожата играят важна роля - изхвърляне на токсини от тялото и синтезиране на витамини. Оптималното функциониране на тези два важни органа ще дари децата ни и нас със здрави зъби.

Начинът по който днес се хранят децата, в детските градини, с готвена, мъртва и киселинно-формираща храна, безразборното смесване на храни, употребата на антибиотици - всичко това унищожава полезната флора и спира производството на витамин К. Храната трябва да бъде 60% алкална (плодове, зеленчуци) / 40% киселинна (готвена): http://www.rense.com/1.mpicons/acidalka.htm

Детето трябва да бъде изложено на слънце, цялата му кожа, не просто ръцете и лицето, поне за час на ден, и да е босо, за да обменя правилно енергията със Земята.

Зеленчуците, разбира се, сокове, пресни салати, кълнове, коприва, череши, каквото ви даде природата да са в менюто му. Да се избягват чуждестранни плодове и зеленчуци. Не само че те са престояли седмици по кораби и камиони и са енергийно празни, но и се берат зелени и нямат никаква стойност за тялото.

Така че, както виждате, нещата не опират просто до начин хранене или гълтане на хапчета. Това, което нашите прабаби и прадядовци са имали като даденост, днес звучи абсурдно. Но на мен по-абсурдно ми звучи, че някогашната нация известна със здраве и дълголетие, днес води по болести, смъртност и кариес. Така че трябва да се потрудим и да се върнем отново към живота на прадедите ни.
« Последна редакция: 13-09-2011, 16:29:38 от NewAge »
Активен

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #57 -: 14-09-2011, 14:11:25 »

........
аз самият се запитвам и все повече се убеждавам, че методът, който сме използвали да излекуваме зъбите на Самуил се нарича "правилен живот". Не точно правилно хранене или нещо конкретно, а просто всичко, което сме правили за него, всичко, на което сме го научили е оптимално природосъобразно. С други думи това, което е бил естественият живот на нашите пра-баби и пра-дядовци. И вярвам, че това е единственият начин човек да бъде здрав. Никое хапче или специална диета не са трайно решение.
.........


Така е, напълно съм съгласен с казаното. Животът не е само хранене, пък било то и най-здравословното.

Що се отнася до голи и боси деца, от години само циганчета виждам да щъкат така, може би и затова по-рядко ги ловят болести като пораснат (тези дето оцелеят от другите благини в маалата  :))...
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

NewAge

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #58 -: 16-09-2011, 01:07:55 »

Eто и някои допълнителни снимки в близък план, правени с разлика във времето 8-10 месеца:
За съжаление, не съм правил специално за целта снимки. Това са единствените от този период, които открих в албума му.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #59 -: 16-09-2011, 10:43:00 »

Ей, освен че е с подобрени зъби , е и красив тоя синковец бе :)
Браво.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.215 секунди с 22 запитвания.