Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: КЪМ СОБСТВЕНИЦИТЕ И МОДЕРАТОРИТЕ НА ТОЗИ ФОРУМ  (Прочетена 4760 пъти)

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

Уважаеми Мер и модератори,от два -три дни наблюдавам следното явление  в интернет в световен мащаб:
 Масово прехвърляне на базата данни от собствениците на форуми,към плтаформи необвързани с никаква политика.Частни сървъри,които не се интересуват от подписани споразумения в международен план.Смея да мисля ,че този форум и доскутираните в него идеи представлява фундамент за изграждане на личности,неудобни на създаващата се нов вид централизирана власт,при това не само в България.Хора-вегани,суровоядци и най-малкото вегетарианци,тъй като те имат едно по- прогресивно мислене и идеи,то те не могат да бъдат много удобни.А на неудобните ще се затворят устите ,знаете това.Не си правя илюзии да мисля ,че вида хранене на даден човек не определя в голяма степен поведението му.Определя го.Мисля ,че тук се затвърждава един тип мислене и поведение,потенциално опасен за новите господари.Казвам го напълно сериозно!Потенциално,възможно като скрита мисловна опозиция,която в подходящ момент да се превърне в деятелна открита такава.Знам,че сред онези,които търсят да задушат новите идеи ,раждани не само в този форум,а по принцип,има хора твърде умни и прозорливи.Като не подценявам това ,казвам ,че форума ще се окаже обект на наблюдение в един момент,който не е никак далеч.И затворен съответно,за да не става инкубатор на "неправилни" идеи спрямо тях.Знам че това имат оред вид и собствениците на сайтовете ,които са започнали преместването си в момента,това са стотици неудобни такива сайтов. Идеи които ще  искат да бъдат задушени от новите господари.Има много хора,които биха погледнали с насмешка на написаното по горе от мен.Лично се надявам вие да не сте от тях.
Предлагам ви да се съберете поне виртуално и да обсъдите, за да сте сигурни на каква платформа е поставен форума.Дали тя ще се окаже в ръцете на интереси ,които не допускат опозиционни идеи в духовен смисъл като тези ,засегнати във форума.Зная без капка съмнение,че когато има проблем за новите господари,те го решават на принципа:има човек-има проблем,няма човек-няма проблем.Като сложим на мястото на думата човек думата форум,-отговора е кристално ясен.
 Помислете и се консултирайте със специалисти по темата-сред съфорумците има такива.Алармирам за това горещо,защото виждам какво правят далеч по-големи като база данни форуми по света с неудобна тематика.Техните модератори и собственици не са никак глупави,имат достъп и инфорамция от първа ръка ,какво е замислено и от кого.Просто не бих искал някой хубав ден като кликне човек върху форума или сайта ,да изскочи табелата, че е блокиран.Преди седмица,например собственика на мегаъплоад получи 50г затвор и сайта е спрян.Може да  знаете  че това сайт,за съхранение на данни  чиято база  е много над сбора от подобни в България.Някой го е намерил за неудобен и хоп-в пандиза.Нека не си правим илзюзии,поне аз не  си правя.Това е всичко
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем

Благодаря за загрижеността и че те е грижа за форума. Ще помисля за възможностите заедно с модераторите и хост компанията. Иначе дай пример кой и къде се мести.
Активен
Духът владее материята!

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

Благодаря за загрижеността и че те е грижа за форума. Ще помисля за възможностите заедно с модераторите и хост компанията. Иначе дай пример кой и къде се мести.
Мер,сега съм в процес на изследване на платформите ,техните собственици и евентуалните опасности от цензура.Правя го заради самия себе си,защото имам собствени публикации /около 500/в един  друг блог,който също със сигурност ще бъде подложен на елиминиране,поради тематиката си.Това е много информация,която в момента преработвам и анализирам и става малко бавно.Когато имам точни и конкретни резултати ,разбира се, веднага ще кажа.Това ще е скоро.До момента мога да ти кажа,че ориентирите за платформи са на руски,латиноамерикански и аржентински собственици.Целта е да се избегнат всички такива ,позиционирани в държави подписали АСТА,както и изобщо платформи свързани по какъвто и да е начин с Google.Самия аз ще изгоря ,ако не се справя,така че действам.А google сега смазва гилотината и я пуска в действие от 01.03.2012. ,така че време няма.Ако нямате инфо,ще кажа точно какво съм направил .Но препоръката ми е-не се бавете и обсъдете и най- важното потърсете програмисти за съвет.Аз не съм се такъв, справям сам,което става бавно...този форум трябва да се запази!
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

Мер,сега изучих нещо ,към което е прикрепено видео .Понеже е анимирано,може лесно да се разбере как действа АКТА ,на практика специално за нета/понеже цензурата на интернета е само една от точките в АКТА/.ако искаш виж го,а аз ще ти кажа с две думи какво казват ,защото не ми се превеждат подробности.но веднага ще разбереш.Ето видеото:

http://www.youtube.com/watch?v=5fvwoHKj6cs&feature=player_embedded#!

Ще става следното,ако влезе в сила АКТА,ретифициран от България,ти може да си имаш и най независимия сървър ,платен или не,който да води собствена политика,без цензура,обаче на доставчика ,прекия на потребителите  в държавата ,ретифицирала подписа си за АКТА,този доставчик ще има филтри,на локалните сървъри,през които минават пакетите от информация идещи от сървъра дето ти е сложен сайта.да кажем ,че си намерила платформа в Аржентина,или друга страна,неучастваща в договора.Сайта ще го има,но няма да се вижда от България,а само от страни които не са сложили подписа си.Като гледаш видеото много лесно ще ти стане на 100% ясно.Аз до вчера си въобразявах че като намеря платформа и прехвърля личния си сайт там,работата е решена  и чичо Гугъл ще ме хване за шлифера.Но разбрах сега че не става ...Местните провайдъри ще са задължени не само да слагат филтриращи програми,настроени да не пускат минаване на пакети ,посочени от еди си кой сървър ,че идат/от дадено ИП/,но да тропат ако има нещо подозрително засечено друго.Значи,ако някой изобщо каже-този форум или сайт пречи и дадена комисия или странат се съгласи ,че е така,спецовете ,поставят адреса на сървърите- домейни на сайта или форума в програмата филтър.Това не унищожава сайта,просто става невидим за всички на територията на държавата.в случая на еврозъюза като цяло.Тъй че стане ли факт АКТА, номерата на Гугъл са последната грижа.И не само това.Одеве мислех да предложа да се направят групи да речем от хора по интереси или теми ,и по скайп или подобни програми да може да се говори на живо-там колкото позволява програмата души в една конференция да се напъхат.мисля че за скайпа е 4 но може и да е 5 ,но това не е важно.Работата е там обаче,че същите тези доставчици ще са заплашени от пандиз ,ако не докладват за пакети не само от сайтове,но изобщо да следят пакети инфо от определени ИП адреси.Аз съм сигурен че има някъде точни списъци на ИП  на участниците в повечето форуми в Бг.Има програми,които вече са сканирали и съхраняват адресите на хората и продължават да сканират /поне тези дето си плащат нета и има сравнително постоянно ИП/ с  две думи,ако влезе АКТА,кажете чао на всичко.
Аз специално ,след като ми спрат сайта,а това е твърде вероятно,направо ще си махна сметката  за нета и официално ще съм без нет.От преди 2 г си вземах от Англия един рутер със собствено ИП,с антена и внедрена програма вътре,с която мога да се кача невидимо към някой потребител на нет тип WLAN  или WPAи така отивам някъде ,сканирам си района и улавям най силния сигнал,пращам  пакети инфо на нароченото за прикачане ИП след това получавам неговите ответни пакети,програмата ги декодира и автоматично ми дава паролата за личния му нет на локалната му мрежа в къщата.влизам и си сърфирам.ако тегля  нещо ще регистрират неговото ИП ,но не и моето WIfi.Ако пък успеят да ми го засекат като вторично закачено за локалната му мрежа,просто, за да ме локализират къде съм географски следва да го правят на часа.Излеза ли от нета ,след като си сваля каквото искам,,сменям донора -отивам другаде и няма как да бъде локализирано подвижното Ип.по рано ставаше малко по- бавно с една програма Каин /Авел,но тази сега е напълно автоматична.Но тези неща важат за един човек,за лично решение.Просто както този форум ,така и всички сайтове ,за които кажат че са "неправилни" си заминават!А това лесно може да бъде казано,те това и чакат.Съжалявам за лошите новини.нищо добро за напред.Съжалявам. :surpris_25: :surpris_25: :surpris_25: :surpris_25: :surpris_23:Те засягат всички,мен също.Така че ,незнам какви са реалните шансове АКТА да не бъде ретифициран.Подозирам, че дори и да кажат хората -НЕ,както  ще кажат,ще има измама от страна на правителствата.Това мисля, че става сега и по отношение на шистовия газ.Просто стратегията е да млъкнат хората и нещата да идат на сянка,но работат да не спре...
« Последна редакция: 11-02-2012, 18:43:24 от Миоджералвомбо »
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

За какви авторски права може да става въпрос при разговор по скайп  :surpris_23:
Крайно време е европейският омбудсман да се самосезира да не мине арабската пролет и насам (и там така им бяха ограничили нета и накрая какво стана).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

За какви авторски права може да става въпрос при разговор по скайп  :surpris_23:
Крайно време е европейският омбудсман да се самосезира да не мине арабската пролет и насам (и там така им бяха ограничили нета и накрая какво стана).
Така би следвало да е ако се действа по принцип и съгласно таканаречените демократични идеи на евросъюза.Обаче,аз мисля че нещататса много ,много по зле.Не става дума за принципи и общочовешки ценности,а за една агония на управляващата олигархична върхушка  преди да загубят напълно системата за контрол над хората.Те знаят че има много малко време до като линиите на времето се съберат в една точка,след която самото време да престане да е линейна величина и самата ситема градена столетия,може би и повече ръхени властта на господарите на сегашния цирк престане да съществува.Между впрочем Злояде,скоро ще ти покажа нещо доста странно-какво става и каква е целтта на работата на колайдера в Женева.в резюме сега-стремежа е да се предотврати именно този колапс на времевия поток .ще ти покажа някои неща,на участващи военни -малко още имам..
пък изобщо  не се надявай за разум или смисъл в действията на каквито и да са институции-те са побеснели просто,не арабска пролет,имам много по мрачни предвиждания...ще видим дали ще се опровергаят...но забрави за омудсмани и подобни папагали...нека гледаме реално...помисли...
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

...
Крайно време е европейският омбудсман да се самосезира да не мине арабската пролет и насам (и там така им бяха ограничили нета и накрая какво стана).

Чакай ти от умрял писмо...

Не знам дали следите днешните протести срещу ACTA. Такова нещо не се е виждало от 97-ма година насам, а bTV само го спомена накратко след "новините" за големите зимни студове и очакванията за по-високи сметки за парно. Допълнително подплатиха след репортажа с изява на заблудени "творци" като Вики от Мастило и Калин Сърменов, които подкрепят ACTA без да знаят какво ще им донесе...

Ужасна работа!
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

Христо,ти понеже прекрасно разбираш каква е димната инфо завеса,но искам да кажа на злоядия сега една севсем прясна новина,изровена току що,за да си направи сметка ,кое накъде отива...Приятелю злояд,вчера Аниономус са затворили сайта на ЦРУ,дори до преди малко се отваряще трудно.но никой не говори за това,нали.а знаеш от какъв ранг е този удар на  тази група.И ти казвам,понеже Христо знае-90% от инфото показвано по медиите -електронни сайтове и прочие в Бг е подменена информация или силно окастрена.Ти си направи сега сметка дали не е по добре да идем да ревем на арменския поп за следеното на скайп или каквото и да е.Да идем да се оплачем от мъките в ада на Дявола,искаш ли? :Content_4 - emotloader: tooth tooth :Confus_3: и инак "блажени са верующите" български граждани,даже се и гневят  на разни новини tooth :Content_14: tooth-смешки просто....
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Допълнително подплатиха след репортажа с изява на заблудени "творци" като Вики от Мастило и Калин Сърменов, които подкрепят ACTA без да знаят какво ще им донесе...
Сигурно са им платили за да заемат тази позиция. Не вярвам да са толкова глупави да си мислят, че ще имат място в новия световен ред.

Мио, не само на ЦРУ сайта е хакнат. През изминалата седмица хакнаха сайта на една от управляващите партии в една от европейските държави и поставиха там телефоните и гсм-ите на депутатите (та който иска да казва нещо срещу приемането на закона да знае на кого да звъни) и естествено там оттеглиха подкрепата за този закон.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Допълнително подплатиха след репортажа с изява на заблудени "творци" като Вики от Мастило и Калин Сърменов, които подкрепят ACTA без да знаят какво ще им донесе...
Сигурно са им платили за да заемат тази позиция. Не вярвам да са толкова глупави да си мислят, че ще имат място в новия световен ред.
...

Добре, не са заблудени, продажни са.  tooth tooth

Никой не ме слуша, като обяснявам, че единствената българска музика в момента се прави в Испания от Гошо от Почивка. Той поне е точен тип и пуска всичко безплатно в интернет.

Сега малко по темата. Скайп е много интересна програма. Хем кодира всичко, хем (според мен) има задна вратичка, която дават на службите на различните държави, като им я поискат. Виждал съм новинa за австрийските служби, които можели да подслушват скайпа.

Freenet и неговите Freetalk форуми стават за работа. Току що ги пробвах. Там обаче е сложно. Хората с по-малко познания по компютри няма да могат да се доберат до тях. Инсталацията си е направо трудна - иска Java, после се пуска един инсталатор, който ти слага клиента за мрежата и се прави на локален уеб сървър. Чак след това можеш с браузъра да идеш на адреса на локалния сървър и да почнеш да четеш, постваш и теглиш. Може пък да разпиша една статия с инструкции, ако има мераклии да го пробваме.

Схемата на Мио с пиратстването по уайърлес мрежите е много добра. Същото работи като просто идеш с лаптопа в някое кафе и си изтеглиш каквото ти трябва анонимно. Още не са почнали да искат лични карти по такива места (въпреки че и това може да ни дойде на главата).
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

Христо,аз съм желаещ да получа инструкции от теб   за freenet,така че да знаеш.Сега, ако допуснем, че АКТА няма да успее в Испания, тук при мене, най малкото ще се наложи след 01.03.да мигрирам сайта си чрез опцията там ,но все още се колебая за избора на платформа.Бих искал да те попитам за мнението ти за worldpres какво е ,слушливи ли са много на шефовете най горе или може да им се доверя,така че да не остана някоя сутрин силно усмихнат от "радост" виждайки че блога ми в Google дава блокаж.
   Да ти кажа много отдавна що  ровене дирих из немски сайтове ,та дано да мерна някъде ексе на Skupe Capture Unit,но мерака ми така си и остана.Баварците добре я намислиха тази програма някога,ама много пари искаха ,а и не даваха на частно .както и да е,просто си спомних.Сега съм интригувам от предложението ти да видя дали ще се справя и затова се записвам за инструкциите.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка
 

Страницата е създадена за 0.131 секунди с 23 запитвания.