Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Не пипай тази книга!  (Прочетена 38650 пъти)

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #60 -: 14-03-2010, 02:50:06 »


Темата вече изветря , драги симпатични дами ( и джентълмени),  достатъчно я подмятахме  . . 
Това ,което ме вълнуваше докато ви четях постовете беше следното:  Без значение дали хомо, моно,стерео ,или би-  и прочие вариации. ..    ще се моля  всички вие (Рибки, Викита, и другите... ) да не изтичате по чужбина , а да останете в България   и да допринасяте  ( както и досега) за отрезвяването, интелектуално и духовно  обогатяване и  обновляване на тази общност от хора, която скоро няма да можем да наречем  дори и народ.. , а  само заслужили потребители на Макдоналдс ,чалга, силикон, сериали и простащина . (А,  и билбордове с цици ,както казва Вики) 
.......................
Тежко, тежко! Вино дайте!
Пиян дано аз забравя
туй, що, глупци, вий не знайте
позор ли е или слава!   


Май и ти малко закъсняваш, аз отдавна съм отплувала  ;D, от почти 20 г
но оцених молбата! И ме вълнува доста това, но май по-добре да отговоря в мястото за чесане на езици




В България трудно би останал образован млад работохолик. Тук е обречен на провал, може да остане ако не го интересуват кинти и кариера или ако не пробие навън.
Книгата, която се обсъжда на първа страница е меко казано безинтересна.  Насъбрано по малко от 20 други книги, и с copy/ paste  записано в тази.
И най вече  съм развълнуван от изказването на Buku. Случайно попаднах на книгата издирвайки мненията на zigzag. От както гледам турски сериали и си пийвам алкохолец, за какъвто не меже и да си мечтае нито в този нито в задгробния си живот ми е върл почитател. 
Buku  огън човек си, направо нечовек  :flowers2: :thankyou: :flower: :fluretaa: :love_006 - emotloader:
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #61 -: 14-03-2010, 03:18:40 »

Случайно попаднах на книгата издирвайки мненията на zigzag. От както гледам турски сериали и си пийвам алкохолец, за какъвто не меже и да си мечтае нито в този нито в задгробния си живот ми е върл почитател. 
Забеляза се. :) По една случайност бяхме по едно и също време във форума. И с каква цел го правиш? Защото има различно мнение от твоето ли? Странно...
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #62 -: 14-03-2010, 23:29:19 »

Случайно попаднах на книгата издирвайки мненията на zigzag. От както гледам турски сериали и си пийвам алкохолец, за какъвто не меже и да си мечтае нито в този нито в задгробния си живот ми е върл почитател. 
Забеляза се. :) По една случайност бяхме по едно и също време във форума. И с каква цел го правиш? Защото има различно мнение от твоето ли? Странно...

Кое му е странното, "опознай врага за да го обикнеш". Там е работата, долавя се концентриран сноп гама лъчение от него към мен, и пробуди интерес.  Зигзаг се уреди с адвокат :)
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #63 -: 14-03-2010, 23:34:21 »

Не завиждай.  :D  ;)
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #64 -: 15-03-2010, 01:08:05 »

Вики, направо се изкефих от начина по който се самоопределяш  :thankyou:
Още една крачка по пътя съм себеопознаването. (друг е въпроса какво намираш в представителите на твоя пол)
Радвам се, че има хора, които са самите себе си и имат разкрепостен дух въпреки разбиранията на мнозинството. Ако всички мислим по шаблон ще се превърнем в зомбита и духовната еволюция ще спре на нивото на тези които правят шаблоните - знаете откъде ни се спускат повечето от шаблоните - мода, реклами, медии.  :pensif_29:
Свами Шивананда е казал, че трябва да видим божественото у всеки човек - надявам се това да намали ксенофобските настроения и да поохлади страстите  :love_028:
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #65 -: 15-03-2010, 01:43:36 »

Благодаря ви много! Засрамихте ме :) :fluretaa: :thankyou:.
По темата ще направя само още едно важно уточнение: гей/лесбийка не се става - или си, или не си  :). И още нещо - хомосексуалните (повечето от тях) не се гордеят с ориентацията си, именно защото това не е нещо, което са избрали - така както не избираме да сме ниски/високи, блондини/брюнети, левичари/десняци... Тези неща не са избор, и следователно, не са повод за гордост. Но дали човек ще се приеме такъв, какъвто е и ще си понесе последствията (и хубави, и лоши), или ще се съобрази със законите на все още доста задръстеното балканско общество и ще се опита да бъде "нормален" и щастлив, дори насила - това вече е избор... и повод за гордост  ;). Тоест, може и да не избираме какви да се раждаме (хомо/хетеро/би), но можем да изберем дали да живеем... или да не живеем като такива. Мигар не е много по-лесно, удобно и безопасно да хванем някой от другия пол, да се оженим/омъжим законно, макар и насила, да народим набързо 10-тина дребни дечиня и да осиновим, пак съвсем законно още толкова? Да си приемем тихичко това, което са ни казвали за това какви трябва и какви НЕ трябва да сме, какво е редно да правим, какво е правилно да чувстваме,  как да се държим... Със сигурност е много по-лесно и много по-удобно да приемеш натиска отвън и да бъдеш такъв, какъвто "трябва", защото да се бориш и отстояваш избора си, който се различава от избора на болшинството, не си е лесно и крие редица рискове. Удобно е да твърдиш, че признанието на собствената ти ориентация е "парадиране", че да се гордееш със себе си е безсмислица, че правилното е да пазиш чувствата си за сумрака на задимени нощни барове или скрити зад дръпнатите завеси. И да живееш привиден дневен живот на хетеросексуален просто така - за собствено удобство и спокойствие, за сметка на собствените си чувства. Рисковано е да не се впишеш в общата рамка за "нормалност". А "нормален" или "ненормален" е отново доста разтеееегливо понятие - и Норбеков си е написалл доста по този въпрос.
Това то повод гордостта, парадирането, или кой както го нарича (отново - с това, явления в стил "Азис" нямат решително нищо общо!)  :). Мир вам и приятна вечер! :flowers2:
« Последна редакция: 15-03-2010, 01:45:27 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

vmihaylov

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #66 -: 30-03-2010, 21:12:29 »

Здравейте всички,
  Аз прочетох книгата малко по диагонал, защото съм чел много други неща по темата за световната конспирация и т.н., и за мен тя е истина. Вписва се напълно в модела ми за света, и вярванията ми. Бях тръгнал да изброявам другите книги с които връзва, но се оказа че са твърде много. Все пак, с няколко думи:
  1. вярвам в извънземните, на 100%
  2. Вярвам в световната конспирация и New world Order, на 100%
  3. Вярвам в идеите за ролята на човек на земята, да учи, да се развива.
Ще се радвам да дискутирам със всеки тези идеи, но не съм сигурен че в тази тема е мястото.
 
Активен

dandemo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #67 -: 31-05-2011, 13:51:03 »

   
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #13 -: 23-08-2009, 08:24:13 »
   Отговори с цитатЦитат
Бате Бино,за съжаление повечето хора си живеят само на "собствената улуца" и ни най-малко не ги вълнува какво става на "съседната",щом те са Ок,значи всичко е наред  Angry.Мен лично такъв начин на мислене....такъв мироглед по-скоро ме ИЗУМЯВА(меко казано).
Това е малко встрани от темата,но във връзка със "Знам за тия неща,но какво  ме интересува,нали си седя тука и си пийвам биричка"
 намигам                    vtantra(izvatka)_Такова тесногръдо отношение към собственото ни щастие и освобождение прави невъзможно изявяването на огромните възможности на човешкия ум и сърце. Такова егоцентрично отношение цели благополучието на едно единствено същество -собственото - пред благополучието на безчет други, които споделят същите житейски пробле¬ми. Този изключително ограничен подход неизбежно кара сърцето ни да се затвори. И тогава дори и да не го казваме, ние съзнателно ще сме убедени: "Аз съм най-важната лич¬ност в този свят. Проблемите на другите не ме засягат. Има значение единствено собственото ми щастие".
Активен

WEN56

  • Гост
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #68 -: 28-10-2011, 23:59:56 »

Четох преди време тази книга. Четох и следващата книга на автора Ян Ван Хелсинг. Чел съм и чета и други гниги, касаещи тайни, конспирации, хипотези, проучвания и т.н. Действително книгите на така наречения Ян Ван Хелсинг са един вид сборник на скрити, тайни и необяснени на широката публика неща. Не мога да приема всичко за чиста монета, но съм склонен да вярвам на някои неща по отношение на различните видове конспирации!
Ще дам един пример от близкото ни минало. През 1988 и 1989 г. ходих периодично при двама търговци, които продаваха електронни компоненти. Те се помещаваха на последния етаж в една стара кооперация на ул. Ген. Паренсов във София. Фоайето на кооперацията беше просторно с красива дървена кабинка, предназначена за портиер или пазач. И в тази кабинка действително имаше пазач! И той беше военен старшина или ст. сержант! И всеки път ми проверяваше паспорта. Без паспорт не пускаше да се качваме по стълбите (асансьор нямаше)!
Веднъж се осмелих да попитам търговците за какво стои долу военният, но смислен отговор не получих! В края на 1989 г. дойде "демокрацията"! Ходихме по митинги, редяхме се на опашки по магазините и непрекъснато гледахме телевизия. И тогава за пръв път видях на екрана Стефан Савов. Същият Савов, който негодуваше, че полицаят на пропуска на телевизията, не е застанал мирно и не му е козирувал! Та тогава нещо ми прискърца в главата и се сетих, че в гореспоменатата кооперация, на втория етаж, на един от звънците пишеше "сем. Савови". Дали не е!?... Мина ми през главата подозрението, че има някаква връзка между военния пазач на ул. Ген. Паренсов, сем. Савови и Ст. Савов! И при едно от следващите ми отивания за закупуване на електронни компоненти на въпросния адрес, подозренията ми се потвърдиха. Видях Председателя на Великото Народно Събрание - Ст. Савов да се качва на луксозна черна лимузина, безсрамно спряла пред входа и запречила цялата уличка! Няколко месеца след това военният изчезна някъде, сигурно защото Савови вече се бяха преместили!... И до сега за мен е загатка какво правеше военният пазач пред апартамента на Ст. Савов близо 1 година преди 10 ноември 1989 г.!? Нищо друго не ми идва на ум, освен, че събитията от 10 ноември са нашенска "малка" конспирация!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #69 -: 30-10-2011, 18:54:07 »

Е то има цяла книга в пдф формат , която само в интернет и на ръка се разменя , в която е описана цялата истина за прехода с изключително интересни подробности. Хубаво е човек да я потърсуи , за да разбере кои са "героите" на прехода и какво са ни причинили и как можем да се предпазим ,като знаем вече на кого не трябва да вярваме.
Активен

Antonia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #70 -: 30-05-2012, 08:52:25 »

Е то има цяла книга в пдф формат , която само в интернет и на ръка се разменя , в която е описана цялата истина за прехода с изключително интересни подробности. Хубаво е човек да я потърсуи , за да разбере кои са "героите" на прехода и какво са ни причинили и как можем да се предпазим ,като знаем вече на кого не трябва да вярваме.

До titan:дали няма да е прекалено директно, ако я поискам (струва ми се, че я имате тая апокрифна литература)... Или е редно първо да се представя, да се попроявя във форума и като спечеля доверието, евентуално да я получа  :angel:
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #71 -: 30-05-2012, 09:49:29 »

http://www.otzvuk.com/Knigi/Okultna/Taini%20obshtestva/ian.van.helzing-ne.pipai.tazi.kniga.pdf
Това е линка за книгата,просто пишеш заглавието й в гугъла и веднага се появява,освен,ако не става въпрос за някакво друго питане персонално към титан? ;) ;) ;)
Активен

Antonia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #72 -: 30-05-2012, 10:13:24 »

http://www.otzvuk.com/Knigi/Okultna/Taini%20obshtestva/ian.van.helzing-ne.pipai.tazi.kniga.pdf
Това е линка за книгата,просто пишеш заглавието й в гугъла и веднага се появява,освен,ако не става въпрос за някакво друго питане персонално към титан? ;) ;) ;)
Kalia, много благодаря. Явно обаче не съм се изразила ясно - titan пише за книгата за българския преход, която се разпространявала по разни неофициални начини - за нея иде реч. Ако имаш идея за нейното заглавие, ще съм благодарна (мога да се ровя принципно, но съм на работа и имам работа  :) и не мога да отделя нужното време).
Лек ден и каквото там... :)
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #73 -: 30-05-2012, 10:38:57 »

Аха,извинявай,заблудила съм се за книгата.
И каквото тук,това и там.... :bleh
Активен

kristina iv

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #74 -: 05-06-2012, 11:33:45 »

Аз също почнах книгата, но не съм я допрочела. Лично аз също вярвам в световната конспирация и книгата не ми се вижда странна.
А относно илюминатите и масоните - това не са ли 2 различни неща.
Като четох "Шестото клеймо" на Дан Браун останах с такова впечатление :)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #75 -: 06-06-2012, 06:46:03 »

Такъв тип книги и филми като творчеството на Дан Браун се стремят да заблуждават хората. Аз ги гледам с леко презрение  tooth. Илюминати се считат за просветлени ( от там идва и името им ) явно са намерили нещо завещано от предната цивилизация, на което базират просветлението си ,както и контактите с извънземния разум, откъдето черпят технологиите в замяна на нещо, което може само да се предполага. А масоните са само техни подлоги, изпозват ги за какво ли не. Двата ордена са тясно свързани. В миналото Ватиканът е ненавиждал масонството , а днес е изцяло превзет от него :) В общи линии Илюминати казват какво да се случи , а масоните го привеждат в действие. Такива са наблюденията ми.
Активен

kristina iv

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #76 -: 06-06-2012, 15:29:50 »

Съгласна съм че са тясно свързани, но попитах, защото като четох по темата някъде срещнах коментар и останах с впечатление, че са едно и също и ми стана интересно. :) Мерси за отговора.
А до Дан Браун не мися, че целта му е да заблуждава. Просто представя научни факти с по-лек и по-достъпен начин и обгърнати в някаква измислена, съврменна история.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #77 -: 07-06-2012, 12:56:03 »

Никакви научни факти не предлага. Има доста по-сериозни книги с факти , черпени от частни колекции, които не са попаднали във Ватикана и те казват съвсем друго. Трябва да си много , ама много наивен , да не кажа точната дума, за да вярваш на юдео-християнските глупости и измишльотини.
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #78 -: 07-06-2012, 13:31:43 »

Никакви научни факти не предлага. Има доста по-сериозни книги с факти , черпени от частни колекции, които не са попаднали във Ватикана и те казват съвсем друго. Трябва да си много , ама много наивен , да не кажа точната дума, за да вярваш на юдео-християнските глупости и измишльотини.


Християнството е Еврейска фирма а рейки, йога, космос, кришна и сие  са Индийска фирма.
А книгите на Даун Браун са повърхностни колкото любовните романи,  като последните са по смислени, защото са с щастлив край.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #79 -: 07-06-2012, 18:16:56 »

Йога е ОК , на мен много ми помогна. За другото си прав, особено за юдео-християнството. И то е една гадна фирма...да си припомним как юдео-християните опожариха Александрийската библиотека и колко ценни знания унищожиха.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.204 секунди с 23 запитвания.