Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Vasilena(part 2):)  (Прочетена 38224 пъти)

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #40 -: 18-08-2009, 16:05:18 »

Васе, ако не ти се правят мноооого крекери, можеш да пробваш да си ги изсушиш на слънце, все още е горещо, малко повече време отнема ама става.

С тия очни кво да ти кажа, карай на саладки, плодове и ядки, трудно е да се готви в чужда къща.
Аз бях в къщата на любимия два дни, много са готини хората, ама как да се развъртиш да му се невиди.
Поне сезона е благодатен, има квото искаш по пазара.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #41 -: 18-08-2009, 17:21:40 »

Василенче, нещо лесно преносимо, неща кат' за пикник.  :D Ядки, плодове, домати, краставици, моркови...Ако имаш време за крекери и разни такива изсушени, взимай и тях. Крекерите, за да не мухлясат, ги сложи в книжна торбичка.
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #42 -: 18-08-2009, 20:32:50 »

Мерси за съветте.....ще докладвам после като отида там( от мястото на събитието)  ;)
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #43 -: 19-08-2009, 16:21:16 »

Василенче, аз като ходя на планина си приготвям храна за няколко дни и общо взето имам някакъв опит!
ИЗсушавам си три дози кракери за да имам достатъчно. Правя си орехови бисквитки за да имам за подхапване. изсушавам си гъби и тиквички за да имам с какво да си овкуся соевия пастет, който си купувам от магазина. задължително си нося сурови ядки - бадеми, лешници и  едно бурканче с: мед, пчелен прашец и смлени орехи. една супена лъжица от това сутрин и до обяд можеш да не ядеш. ти понеже ще си у леля си можеш да я попиташ дали има блендер и ако няма можеш да си занесеш твоя. с него ще можеш да си правиш смути, гуакамоле, гаспачо.... а продуктите за тях има на пазара във всеки град.
дано съм ти била полезна   :kisss:
Активен
Намасте :)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #44 -: 19-08-2009, 16:26:38 »

Да лелче,много,кажи само как правиш тези орехови бисквитки,plssss  :D ;)
 :Content_22:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #45 -: 19-08-2009, 17:17:10 »

и аз чакам рецептата :Content_22:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #46 -: 20-08-2009, 02:20:59 »

Василенче, нали и ти търсеше рецепта за крекери без лен:
http://www.recipemagician.com/recepti/snaksove-i-hliabove/surov-magichen-vegan-chips/

Сполучливи са.
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #47 -: 20-08-2009, 12:59:56 »

Вери  :flowers2:
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #48 -: 20-08-2009, 14:27:01 »

Васе, ами от гранола барчетата на Деси да си направиш? Ще стоят в хладилника и ще ги хапваш вечер; ако няма горещини да се отпускат, може и за следобед да си взимаш.  :peperudi:

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #49 -: 26-08-2009, 11:09:54 »

Мале хора,не е добре работата.Уж суровоядствам,пък......гади ми се,лошо ми е,корем ме боли-зверски и то.Нищо не съм яла,може и цял ден да откарам така :-\.
 ;)
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #50 -: 26-08-2009, 11:14:49 »

Какво яде вчера? А тест за бременност кога прави последно? ;)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #51 -: 26-08-2009, 11:26:56 »

Ми диня -много,маслини,кълнове от боб Мунг и слънчогледови кълнове,грозде,3 банана,сушени сливи 2 ,кашу и орехи.Това :)....Не съм бременоид бе Марулиуме,скоро се тествах  :D
И аз като теб не съм в кондиция,не си сама ДЕМЕК  :D :D ;)
 :-*
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #52 -: 26-08-2009, 12:39:57 »

е ти само плодове и малко ядки мааш ??? дай малко зеленчук и нещо зърнено... това по принцип, иначе не знам защо те боли корема... може да е от сливите, те май имат такъв някъв ефект, че знам, че РХ не ги препоръчва...

Марулка си е много в кондиция днес, ся кат пренеса тон и половина дърва да видиш как ша са кондиционирам съвсем ;)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #53 -: 26-08-2009, 17:27:48 »

Олелеееее,Марулиуме,тон и половина си е тон и половина!!!Посте трябва да ти викаме "Ба'т Рамбич".Някой там намери да ти помага,че са много тия дърва.
Пък за корема-вирус някакъв бил >:(
 ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #54 -: 26-08-2009, 18:29:48 »

може да е от сливите, те май имат такъв някъв ефект, че знам, че РХ не ги препоръчва...
Тва за сливите се отнася до месоядците. Тях ги боли не само от сливите, ами и от други плодове :D ;)
Тва РХ като разделно хранене ли да го разбирам? ??? :surpris_23:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #55 -: 26-08-2009, 18:50:25 »

Пък за корема-вирус някакъв бил >:(
 ;)
Как така вирус? Че то при йогите вируси няма ;D Айде оправяй се и тва да ти е последния вирус ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #56 -: 26-08-2009, 19:05:32 »

Ми аз съм по-скорошна йога бе Петруци ;).....Ама да ти кажа днес сутринта си мислих за човека,който ни води занятията.Отварям скоба :води 6 дни в седмицата,в 5 от тях по 2 пъти на ден,а в 2 от тях по 3 пъти на ден,демек всеки ден без неделя,а някой дни по 2,че и по 3 пъти.Пък той е на 74 години !!!!Не знам дали боледува,не съм го виждала да кашля,киха и нещо такова...И откровенно казано му се възхищавам,особено като го видях (веднъж докато релаксирахме със затворени очи,но аз погледнах  ;)) да седи ....не на челна стойка,ами пак като челната е ,но не на лакти подпрян,а на изпънатите си ръце,все едно както застава човек,когато ходи на ръце,и седя доста време.
Та искам да кажа,че сигурно дългогодишните йоги не боледуват...и ние на там сме се запътили де  :bleh
 ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #57 -: 26-08-2009, 21:37:01 »

Супер, Васе! А дано и ние станем такива ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #58 -: 26-08-2009, 21:50:39 »

Айде от твоята уста в Божийте уши  ;)
Абе знаеш ли,че днес един мой любим човек(платонически ;))ми показа къде се намира точката.......на 100те болести ли ?нещо такова беше.Който искал да живее дълго,трябвало да я масажира.Знаеш ли за нея?И още една,която се намира на ръката,тя се притиска,за да  се наместват чарковете в главата,да не мислиш много за глупусти демек,регулира мисловнте процеси....Много съм доволна,че днес научих още нещо(за точките говоря).От сега нататък и те ми влизат в програмата.
 ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #59 -: 26-08-2009, 22:23:34 »

Ами за тази точка не знам. Но има една много важна на петата. Иначе ние на съботната йога си правим едни масажи(всеки сам на себе си) на лицето...точки там доста има, ушите, тилът, петите, носът...в началото, в края и в средата на веждите също има много важни точки...аз гледам всеки ден да си го правя тоя масаж вкъщи...гледам да го вместя сред другите ритуали сутрин...сега и с чистене на дебелото черво почнах(както си е по схемата)...следващата седмица ще правя Шанка Пракшалана...чистенето от паразити ще включа след това и след месец някъде ще съм чист като капка сутришна роса ;D ;D ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 22 запитвания.