Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Анджи  (Прочетена 49118 пъти)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #180 -: 18-06-2010, 14:09:52 »

Анджи, много се радвам, че си щастлива! Дано и ти си перла за перлата  :flowers2:
Активен
Намасте :)

силви

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #181 -: 18-06-2010, 15:36:24 »

 :Content_22:Здравейте и от мен.Анджи поздрави за супер готиния дневник :flowers2:Ти си много пизитивен човек  :love_007:А за чуденето  -"Някой може ли да ми каже, като не знаеш какво да правиш, а трябва да решиш,какво да правиш? Когато в един момент мислиш едно, в друг-друго,не знаеш какво ти казва вътрешния глас, какво ума и какво страха или нещо друго...? Как се справяте, какво правите?"ти май вече си взела решението  ;).Пожелавам ти неповторими преживявания.Ще чакаме снимчиците
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #182 -: 07-07-2010, 19:49:33 »

 :Content_22:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #183 -: 12-07-2010, 18:07:31 »

Видяла жабата че подковават коня, и тя вдигнала крак...гледам Дани се е похвалила, че е свалила след морето..и аз да взема да се похваля че съм свалила, докато още не съм ги качила  :whistling2 - emotloader: Не съм се мерила, но едно поне 4 кг смъкнах там по пътя на коприната. "перлата",пардон,"океана от перли" накрая чак се уплаши че ще изчезна, така се бях стопила. А не е като да не ядях, просто някакси изразходвах всичкото гориво от храната с минимален остатъчен материал. Според мен спокойно можех да карам през Памир, но..така се получи..То пък нали се оказа че 40% от гените ни идват от онази част на света между Бухара, Самарканд и от Памир, тъй че да речем, че вече съм била там преди някакви си 8000 години  tooth
За снимките- първо не знам как се качват тук, и после поради съображения разни, мога да пратя на имейл на който иска да види.
Титане,пикантни истории предлагам да си разказваме на чаша чай ;) щото аз по принцип си признавам без бой, и без дори да ме питат, ама тук все пак е публично пространство..
Аз приятели мили съм си във Велинград вече, тъй че който има желание е добре дошъл- кеф ти минерален плаж, кеф ти гора,боровинки,Беглика, вегетарианска кухня след 22ри че майка ми е на море, стаи за гости у нас няма, но двора е свободен и неокосен.
 :peperudi:
Активен

Eternal bliss

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #184 -: 12-07-2010, 18:40:53 »

Анджи, ше бъдеш ли на Беглика фест-а от 20 до 23.08 ?
Активен
..and what they are doing with this visible language that they create is they are making gifts..

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #185 -: 12-07-2010, 20:13:46 »

Дая, редно би било да се включа да помагам, макар че хич не обичам много хора на едно място. Дотогава има време, ще ти кажа ако ще съм там ;)
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #186 -: 06-12-2010, 16:23:15 »

Skupi prijateli, njamam ni6to surovojadno da spodelja, osobeno za6toto mi preporu4aha v India da ne jam ni6to surovo...makar 4e ot rjapata ni6to ne mi stana... Ta taka, moja milost v momenta se namira v India i obikalja 6tat Himachal Pradesh s kolelo. Ne znam az li ne sum nared, ili prosto tuk e su6toto, no ne suvsem... edinstvenoto, koto ne mi haresva sa maimunite i klaksonite, a i ne navsjakude gotvjat dobre. na 2-3 puti mi zamirisa na mur6a, no vse pak obikaljam po razni sela, ina4e obiknovenno se nosjat prijatni mirizmi, a 4estno kazano i na mirizmata na kravi se radvam. Evtinite hotel4eta sa na cenata na staja pri hazjai vuv Velingrad, i obiknovenno ne osobeno 4isti, ama se jadva. Ima banani, razni drugi rastenia koito vse o6te ne sum ustanovila kakvi, ku4etata sa mnogo hubavi i ne lajat, horata su6to sa svestni. Tepurva 6te hodja po sve6tenite gradove po Gang i o4akvam ako ne6to me 6okira, da e imenno tam. Gladuva6ti dervi6i vse o6te ne sum vidjala, no puk popadnah v grad4eto kudeto oficialno se pome6tava Dalai Lama. Nego ne go vidjah, no be6e pulno s monasi. Ako na njakoi mu e interesno, 6te pi6a, priemam i oferti kakva podpravka to4no da opitam ;) Pozdravi na vsi4ki i se pazete!
Активен

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #187 -: 06-12-2010, 18:07:43 »

Ехеееееееее ........ Индияяяяяяяяяя, наред си, наред си! А колелото с колко скорости е? ;D Много ми е интересно, пиши ако можеш и снимай много! Приятно изкарване!
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #188 -: 06-12-2010, 20:11:01 »

леле Анджи, аз си мечтая за такова пътуване...надявам се и аз да имам с кого да обикалям с колело Индия някой ден , или поне с влак  tooth
разказвай повече ако имаш време, ще ми бъде много, много любопитно  :peperudi: :peperudi: :peperudi:
...и вие се пазете, късмет  :flowers2:
« Последна редакция: 06-12-2010, 20:13:37 от Даниела »
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #189 -: 07-12-2010, 04:15:21 »

Анджи, за подправка питаш...ами много са. :) В тукашния индийски магазин направо се обърквам. ;)
На мен също ще ми е интересно да разказваш.
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #190 -: 10-12-2010, 13:54:57 »

даа  :Content_22:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #191 -: 10-12-2010, 17:58:32 »

Как върви пътешествието Анджи  :Content_22: по на юг ще ходите ли ?
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #192 -: 12-12-2010, 11:31:17 »

Привет!! Пътешествието върви добре! Вчера съм навъртяла 102км!!! В момента съм в Ришикеш и одеве спрях да си побъбря с едни готини българи, които ме светнаха, че може да се спи в ашрамите. Ние спахме в Сикхски манастир- тия сикхи били много готини хора!! Имаше цял университет, храниха ни без пари, че даже един пич ни плати нощувката. В Ришикеш вече видях и спящи по улиците, и просещи деца. И Ганг за наше голямо учудване е чиста, и по брега някои сигурно чисти! :) Не знаех, че тук кравите често са безпризорни. Много са сладки.
Вярно че съм видяла много малко от Индия- само един щат и в момента втори, но основното ми впечатление е изобилието на живот във всички форми. Буквално от един завой до друг минаваш през джунгла и пустош.
Пак ще пиша.
 :kisss:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #193 -: 12-12-2010, 12:24:38 »

Ееее, Анджи.....завиждам ти.  :Content_22:Направо се пренесох там с твоите разкази. Пиши, наистина много е интересно. За храната с писала вече гледам, ама все пак кажи пак какво точно хапваш? Сигурно не ти е лесно? Как издържаш или емоцията от пътуването е на преден план и забравяш за храната?
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #194 -: 13-12-2010, 22:19:11 »

Не знаех, че тук кравите често са безпризорни. Много са сладки.
Нормално - нали са свещенни. Техния социален статус със сигурност е по добър от нашия.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #195 -: 21-12-2010, 20:46:53 »

Анджи,  до къде стигнахте? Все още покрай Ганг ли се движите?
...ще си пожелая само едно желание тази година- да мога и аз един ден да направя такова пътешествие.... :peperudi:
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #196 -: 22-12-2010, 14:32:28 »

Prijateli, podgotvjam vi specialno cjal ferman s vpe4atlenia, 6te go sloja tuk kato go dooformja, a i da ne pi6a s latinica, znam 4e e kofti. Samo 6te vi kaja, 4e bjah vuv Varanasi- edin ot naj-sve6tennite sa indusite gradove, i be6e otvratitelno. obe6tavam da razpravjam. Pazete se, mislja si mnogo za vas!!
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #197 -: 13-01-2011, 00:24:11 »

Angie  как си ,къде си  :surpris_23:,да не те открадна някой индиец  tooth tooth tooth ;D ;D :bleh   :Content_4 - emotloader:  :-*  :flowers2:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #198 -: 13-01-2011, 09:12:43 »

Ехо, Мария благодаря ти че питаш! Едно птиче ми каза, че съм получила картичка ;)) Благодаря ти много!!!
Не ме открадна никой индиец, и добре че, мисля че най-хубавия индиец е женен за моя добра приятелка:) Индия беше доста противоречиво изживяване. От вчера съм в Бангкок, нищо общо с Индия!! Видях хора които спят на улицата, но не така масово (между другото Калкута ни остави с доста добри впечатления, може би беше по-чиста от София, и британското влияние е доста очевидно). Отседнали сме в супер чист и хубав хостел който струва само 1 евро повече от мизерните хотелчета, по които спяхме в Индия с режим на тока и топла вода в кофи. Това с режима на тока е една друга история.. Да живее страната на Гуркхите! :)) Вярно че в Индия не ходих в ашрами, но съм много склонна да се съглася с мнението на Орто за "светите" хора индуси... и мисля, че евреите в случая са много прави като казват "Каквото и да ти говорят, знай, че става дума за пари" . Индусите почитат над 3 милиона богове!! И най-бедните правят дарения на боговете, за да ги подкупят, вместо да идат на лекар когато имат туберкулоза или да си купят храна, тоест дават пари на някой брамин да измоли еди-какво си от еди кой си бог. За мен Индия е страна на огромни социални контрасти, на изключително силна религиозност, но това с духовните хора е бошлаф работа. В момента чета The City of Joy, която вероятно ще ме убеди, че бедните хора, които въпреки мизерията намират човещина и любов във взаимоотношенията си, са истинските "свети" хора. Научих,че оригиналното значение на думата "карма" е правилно изпълнение на религиозни ритуали, нещо като коректно спазване на канона. В последствия е придобила значението, което ние знаем. Аз лично никога не съм имала твърди убеждения или вярвания в карма и прераждане, приемала съм ги така както приемаме правенето на прощъпулник на малките деца, или като боядисването на яйца за Великден...но сега разбрах, че приемането на традициите без поставяне под въпрос на тяхната достоверност и основа, може да е доста опасно занимание за човек, който търси да намери някаква Истина в тоя живот. Един филм много ми хареса- Агора. Може би е базиран на истинска история- една римска философка, Хипатия, която още през 5ти век по логически път достига до заключението, че Земята се върти около Слънцето в елипса (иначе откритието е направено чак през 18ти век от Кеплер). И когато неин ученик се опита да я убеди да приеме християнството, за да спаси живота си в прекия и преносния смисъл, тя му каза " Ти не поставяш под въпрос това, в което вярваш. Аз трябва!". Та това научих аз в Индия- че всичко трябва да бъде поставяно под въпрос- научих колко е важно на практика, иначе тоя лайтмотив всеки може да го повтаря. Все още обаче имам едно вярване, което по един или друг начин винаги е било с мен: както и да се опитвам да обясня привличането към един човек- с хормони, социални, интелектуални и емоционални нужди, има едно зрънце, какво ти зрънце- цяла вселена, което надминава интелектуалните ми способности за разбиране, и се нарича любов. Хубаво го е казал Руми (цитат по памет)- когато махнеш Кааба, или Светия гроб или Голгота, виждаш, че в сърцата си хората се кланят не на тях, а едни на други. ;)
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #199 -: 13-01-2011, 12:48:22 »

Амин!
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels
 

Страницата е създадена за 0.105 секунди с 22 запитвания.