Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Как да се сдобием с дехидратор в България?  (Прочетена 88316 пъти)

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240

Много съм доволна от уреда  :Content_22: Би трябвало да заредят пак.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

И аз съм доволен от моята фурна Gorenie. Има 3 режима на сушене на плодове и зеленчуци, таймер и регулиране на градуси. Написаните 50 градуса на копчето важат за 50 градуса на нагреватела не на въздуха. Пробвах да суша кайсии и за да имам 48 градуса на въздуха, зададох 65 градуса от копчето.
Перката е огромна и подава равномерен въздушен поток. Избирам дали инфраред нагревател отгоре или нормален реолтан отдолу.  Според мен по добре си вземете подходяща фурна, от колкото да търсите място на още един недодялан уред. 
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Цитат
Според мен по добре си вземете подходяща фурна, от колкото да търсите място на още един недодялан уред. 
Така е, но една фурна струва към 400 лв, а повечето хора си имат фурни от преди суровоядния период, когато не са гледали дали уреда работи на под 50 градуса.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

bkrassimira

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18

Знам, че доста от вас си купиха от тази сушилня за плодове от Метро. Искам и аз да си купя, но вече няма такива в метро. Ако някой е запазил опаковката - за да ми даде телефон на вносител или производител.
Предварително благодаря.

А иначе доволни ли сте от уредчето - след като сте го ползвали известно време да чуя отзиви.
Случайно в една брошура на Кауфланд тези дни видях "уред за сушене на плодове". Струваше 60 лв. Мисля, че е същото.

Благодаря много. Купих си и съм много доволна от резултата. Изсуших домати и картофи за 8 часа. На прасковите им трябваше още. Но все пак такива резултати не мога в никакъв случай да постигна с моята фурна.
Активен
Да се смята, че по пътя на изследванията и откритията човечеството може да създаде нещо по-добро и съвършено от природата – това е илюзия. Аз мисля, че всички усилия на хората са само за да разберат накрая онова, което могат да нарекат великата непостижимост на природата.

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240

Цитат
Според мен по добре си вземете подходяща фурна, от колкото да търсите място на още един недодялан уред. 
Така е, но една фурна струва към 400 лв, а повечето хора си имат фурни от преди суровоядния период, когато не са гледали дали уреда работи на под 50 градуса.

Именно, аз имам Раховец, икономиката е наука за избора между неограничените желания в условията на ограничени ресурси, а уредът си върши работата  :Content_22:
Активен

olive19

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Здравейте, имам дехидратора от Кауфланд, на цена 60лв., купен от промоцията преди около седмица-две. За съжаление се оказа, че тавите са с код 06 пластмаса PS, за която открих инфо, че може да е канцерогенна, а мислех да правя в него храна за детето. Много ме е страх, какво ще ме посъветвате. Иначе фирмата доколкото виждам има сертификат ТЮВ, а как са допуснали продукт, който може да е опасен за здравето!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Смени тавите
Активен

olive19

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Смени тавите
А как да стане това, някъде продават ли подобни тави. Мислех, че дехидратора работи само с оригиналните тави.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

ами не зная , може да ти направят
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

1. PET или полиетилен терефталат- лесно се рециклира и не отделя вредни вещества. Използва се за бутилки за вода, сокове и други безалкохолни напитки.

2. HDPE или полиетилен с висока плътност- лесно се рециклира и не отделя вредни вещества. Използва се за бутилки за мляко, шампоани и други козметични средства.

3. PVC или поливинилхлорид - не се рециклира и може да отделя токсични фталати. Използва се за опаковки на детски играчки, детергенти и спрейове.

4. LDPE или полиетилен с ниска плътност- рециклируем, не отделя вредни вещества. Използва се за бутилки за многократна употреба.

5. PP или полипропилен. Рециклира се и не отделя вредни вещества. Използва се за опаковки от кисело мляко и други храни.

6. PS или полистирен. Трудно рециклируем и може да отделя вредни вещества.

7. Всички останали пластмаси. Някои видове не се рециклират все още. В тази група влиза и PLA или полилактид, направен от растителни източници, което го прави много по-безвреден от другите пластмаси, които са направени от нефтени продукти, но за момента е трудно рециклируем. Но има потенциал дори да се използва за компостиране.

Най-подходящите за употреба пластмаси са с кодове: 1 и 2

Сравнително подходящи: 4 и 5

Подходящи само в някои случаи: 7

Никога: 3 и 6

Източник: http://ecomedia.bg/be-eco/ecology-for-everybody/article/216
Активен

olive19

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Да, точно тази информация за пластмасите ме притесни, на моя дехидратор е с код 06. А някой знае ли дехидраторите от МЕТРО с какъв код пластмаса са?
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Водата "Девин" минерална и изворна е в поливинихлоридни бутилки,които са вредни
Активен

olive19

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Така е, трудно можем да се опазим, отровите са навсякъде, точно Девин изворна давам на детето. За това и исках да спестя поне малко от гадостите на детенцето, съвестно ми  е да го тровя с нещо, за което знам, че е вредно. Жалко за дехидратора, май няма да посмея да го ползвам за детска храна.
Активен

ekoterina

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

 Ето и предложение от един пътешественик за дехидратор: http://xns.blogsite.org/blog/?p=2586

Ето тук може да ни помогнат уредите „дехидрататори“. Можете да си купите комерсиален, но защо пък да не направите с подръчни материали и почти без пари и собствен такъв, който да върши практически същата работа? Е, аз избрах второто!  Ако искате и вие да се пробвате, и следвате моите инструкции, то ще са ви необходими следните неща:

Необходими материали
Кутия – Кутията е корпусът на дехидрататора. Можете да я направите по-масивна (примерно от дърво), но без проблеми може да използвате и кашон от твърд картон (както аз в случая – от монитор).
Алуминиево фолио
Няколко метра кабел с щепсел и керамична или метална стойка за лампа
100 ватова (поне) ел. крушка с волфрамова жичка
Бамбукови шишове
PVC мрежа
Лепило, или двойно залепващо се тиксо.
Керамична или фаянсова плочка.
Макетен нож, или друг режещ инструмент по избор..............(повече в линка + снимки)
Успех!
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240

Здравейте, имам дехидратора от Кауфланд, на цена 60лв., купен от промоцията преди около седмица-две. За съжаление се оказа, че тавите са с код 06 пластмаса PS, за която открих инфо, че може да е канцерогенна, а мислех да правя в него храна за детето. Много ме е страх, какво ще ме посъветвате. Иначе фирмата доколкото виждам има сертификат ТЮВ, а как са допуснали продукт, който може да е опасен за здравето!

А къде пише каква е пластмасата - аз направих оглед на тавите ми, но никъде нищо не пише???
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Здравейте, имам дехидратора от Кауфланд, на цена 60лв., купен от промоцията преди около седмица-две. За съжаление се оказа, че тавите са с код 06 пластмаса PS, за която открих инфо, че може да е канцерогенна, а мислех да правя в него храна за детето. Много ме е страх, какво ще ме посъветвате. Иначе фирмата доколкото виждам има сертификат ТЮВ, а как са допуснали продукт, който може да е опасен за здравето!
Ето още малко инфо, за пластмасата и вредата от нея. :fun_096:

http://www.jivdom.info/forum/index.php?showtopic=2364&st=0&p=17124&#entry17124
Активен

gaby

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39

незнам дали знаете ,но да кажа все пак ако е полезно-аз си купих преди месец от метро във варна дехидрататорче за 84лв. кръгъл е има 5 тавички една върху друга,работи само на една степен но съм много доволна.Правя си много неща на него и ми се получават!:)
Активен
:)))

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310

Преди няколко дни получих мейл от Зоя.бг, че вече имат в наличност дехидратор. Не го знам дали става, но все пак ще пусна линк.


http://www.zoya.bg/%C3%90%C2%94%C3%90%C2%B5%C3%91%C2%85%C3%90%C2%B8%C3%90%C2%B4%C3%91%C2%80%C3%90%C2%B0%C3%91%C2%82%C3%90%C2%B0%C3%91%C2%82%C3%90%C2%BE%C3%91%C2%80-4-%C3%90%C2%B2-1.1566
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Активен

tt

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52

И аз искам да попитам някой скоро дали си е купувал дехидратор, защото си търся а не знам къде да гледам. В Кауфланд питах и ми казаха, че такива работи не продавали...а някъде бях чела, че някой си взех от там Superior... :surpris_23: В един магазин TMC май бяха гледах и там нямаше.. така че ако някой знае да казва  :D
Активен
What the caterpillar calls the end of the world, the master calls a butterfly....
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 23 запитвания.