Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Предменструален синдром  (Прочетена 8292 пъти)

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Предменструален синдром
« Отговор #20 -: 31-01-2015, 13:57:44 »

Аз също имам ПМС, понякога доста преди цикъла, около 2 седмици. Изразява се в яка раздразнителност, главоболие, чувствителност. Явно ставам рязка, защото хората ми реагират, дори когато не се усещам да съм хаплива. А след като ми дойде ставам ревлива и сантиментална. Много готино!  >:(
Когато преди година опитах и спрях всякакво сладко, млечни и тестени за 1 месец нямах никакви такива проблеми. Нито веднъж не ме боля глава сигурно месеци след това и започна да ми идва на една точна дата всеки месец. А преди това все по - рано ми идваше, дори с цяла седмица.
А как го туширам? Никак! Гледам да не даам израз на тия неща, но наистина е трудно. Понякога точно в този период се изпокарвам с майка ми, мъжа, приятелки... Мани  :-[
Кантариона и равнеца са ми познати, но са ужасни на вкус...
« Последна редакция: 31-01-2015, 14:00:16 от Newly »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Предменструален синдром
« Отговор #21 -: 31-01-2015, 23:54:27 »

 От мен толкова, а вие как се справяте

всичко е въпрос на мотивация, Тзи Бо!
примерно, аз съм сигурна, че готвеното, ако е с добри продукти е полезно, така че не бих го спряла, освен по причина пречистване някакво за определен период.

но да кажем, фабрични глупости с маргарини, подсладители и тем подобни гадости изобщо не ме изкушават, просто не ги отразявам, за мен те не са храна и толкоз.
« Последна редакция: 31-01-2015, 23:57:41 от iskrena »
Активен

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Предменструален синдром
« Отговор #22 -: 02-02-2015, 09:21:38 »

Както един съфорумец каза, четенето на форуми и прилагането директно на съвети е опасна работа...аз имам такъв лош опит с пречистването на Лидия Ковачева чрез цитруси - уж много четох, много мнения видях и накрая пак оплесках нещата..за това да споделя, че досега не съм гладувала и бих подходила към това изклююючииително внимателно, едва ли би станало за месец..
относно сладкото, може би ще трябва и аз да отворя едно мое дневниче тук, но имам доста истории за разказване по този въпрос...именно по време на ПМС, изпитвам вълчи глад за сладко и кафе - просто неудържим...
Аз също не консумирам "лъскави опаковки", готови консерви и всякакви такива купешки храни;
Не ям пържено;
Не ям месо, млечни ям рядко и основно кисело домашно мляко, сирене, което също гледам да е собствено производство и много рядко кашкавал;
Сладко...какво да ви кажа, бях го ограничила до минимум - сега пак се надига в мен една вълна, която много трудно спирам;
избягвам тестените и глутеносъдържащите изделия, но си хапвам по малко ръжено-пшеничен хляб, много рядко и ограничено;
Не съм суровоядец..колкото и да хапвам по много салати, плодове и т.н., обичам и супи и готвени неща

Все си мисля, че ключът от палатката се крие в повишаването на нивата на естроген и умението да ги контролираме...т.е. гладуването би свършило работа, но определени храни преди настъпването на въпростия ПМС също биха свършили работа...така си мисля аз  :flowers2:
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Предменструален синдром
« Отговор #23 -: 02-02-2015, 14:43:37 »

Естроген се съдържа в млякото. Собствениците на животни поддържат животното в постоянна "бойна готовност" т.е. то трябва почти постоянно да е бременно и да има малки. Когато роди, то вече се мисли как отново да бъде заплодено... :Confus_3:
Има предположения,че високата заболеваемост при жените от рак на млечната жлеза,както и различните миоми са в резултат на същия този естроген. :fun_096:
А за доша вата,особено за зимния сезон е добре да консумират топли храни,защото се нуждаят от огъня на питта,който им липсва.Също-млечни(домашни) и масло гхи. :Content_22:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Предменструален синдром
« Отговор #24 -: 02-02-2015, 16:45:53 »

 :Cherries, така де - пак не се изразих правилно - т.е. намаляване нивата на естроген биха довели до търсения от мен баланс, ПМС е следствие високи нива на естроген...соята и ленът съдържат много фитоестрогени, т.е. с тях трябва много да се внимава...аз почти не срещам пакетирана храна, на опаковката, на която да пише соев лецитин или възможно е да има следи от соя :(
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Предменструален синдром
« Отговор #25 -: 02-02-2015, 16:52:41 »

:Cherries, така де - пак не се изразих правилно - т.е. намаляване нивата на естроген биха довели до търсения от мен баланс, ПМС е следствие високи нива на естроген...соята и ленът съдържат много фитоестрогени, т.е. с тях трябва много да се внимава...аз почти не срещам пакетирана храна, на опаковката, на която да пише соев лецитин или възможно е да има следи от соя :(
Сега с новия Регламент 1169 на ЕС всичко ще буде изписано на етикета...Хахахахах..... :Confus_3:
По принцип изобщо не консумирам соя,защото си мисля,че повечето е ГМО.
А и не е много наша храна. ???
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Предменструален синдром
« Отговор #26 -: 02-02-2015, 17:13:24 »

да, соята е почти на 100% ГМО, не знам дали има неГМО, даже на биото нямам вяра, а и да не говорим, че ми е странна тази любов към соята.
едва ли предците ни са консумирали соя и пак са били здрави.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Предменструален синдром
« Отговор #27 -: 02-02-2015, 19:31:17 »

да, соята е почти на 100% ГМО, не знам дали има неГМО, даже на биото нямам вяра, а и да не говорим, че ми е странна тази любов към соята.
едва ли предците ни са консумирали соя и пак са били здрави.
:Content_14: :Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Предменструален синдром
« Отговор #28 -: 02-02-2015, 19:50:31 »

Така де...тъжен факт,но заглеждали ли сте се...всичко е със соя  :Confus_3:м
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Предменструален синдром
« Отговор #29 -: 02-02-2015, 20:40:59 »

хм, даже в едни добавки с коензим Q 10 имаше соев лецитин...
аз, като видя, че има соя в нещо, обикновено не купувам.
Активен

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Предменструален синдром
« Отговор #30 -: 03-02-2015, 10:00:52 »

Въпросът е, как след като избягвам храни богати на фитоестрогени, камо ли пък соеви продукти(не консумирам), се повишават нивата на естроген? Явно нещо влияе, но какво е то?!
Ето един нагледен пример, който открих сама преди години - "винаги" съм страдала от желязодефицитна анемия, и въпреки приема на добавки, все бях под всякакви норми...докато реших да спра месото (никога не съм му бела почитател и съм ядяла ограничено и в малки количества, основно пилешко...тогава все още не бяха нашумяли информациите относно хормони и т.н.), освен месото обаче значително намалих тестените и сладките изделия, почти не хапвах бял хляб...След "случайна" среща с момиче, страдащо от непоносимост към глутен, тя ми спомена, че глутена е един от основните блокатори на усвояване на желязото...и ето, въпреки че отказах да се снабдявам с основният номер 1 носител на желязо, негово величество месото, успях да се избавя от тази анемия...
Хормоните обаче са нещо по-сложно и комплексно според мен, поне така си мисля...
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Предменструален синдром
« Отговор #31 -: 03-02-2015, 11:49:20 »

Аз също имам ниски стойности на хемоглобин, доколкото може да се врява на изследвания... ???
Най-добрия, за мен, източник на желязо си остава червеното цвекло. Консумирам доста от него.
Сега през зимата под формата на салата или сок. :essen:
Вегани от Канада бяха писали тук, в нета, че ниския хемоглобин на бременна(100) е вдигнат само за 2-3 седмици с...1-2 чаши сок от червено цвекло на ден(130). :Content_14:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Предменструален синдром
« Отговор #32 -: 03-02-2015, 12:37:22 »

Скоро си спретнах огромна чаша (350 мл) фреш от цвекло, черна ряпа и червена ряпа, в съотношение 4:2:1. Едвам не умрях. Веднага започна да ми гори в стомаха, сякаш ми се гадеше, освен това. Насилвах се да го допия и може би 1-2 пръста на дъното на чашата, което е по-тясно от горния й край, се отказах и го излях в мивката. Просто спрях да мога да го поглъщам.   :Content_4 - emotloader: Моля, не повтаряйте моята грешка. Много е гадно.  :Confus_3: Цвекло само в компанията на моркови, зеле. А може и портокал, ако ще е фреш.
Мисля, че магнезия също допринася за облекчаване на ПМС. Но никога не съм го пробвала.
Активен

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Предменструален синдром
« Отговор #33 -: 03-02-2015, 12:37:46 »

Чери, аз няма да забравя едно изследване, в което бяха изследвали "средностатистически" всичкоядец, вегетарианец и веган....подбор по общи показатели, точно с цел измерване на хемоглобин...мисля бяха предварително задали менюто им за месец или повече...най-високо ниво на хемоглобин имаше вегана, тъй като всекидневно е консумирал цвекло ;)
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...
 

Страницата е създадена за 0.073 секунди с 22 запитвания.