Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Анкета

Какъв дял имат суровите храни във вашето меню?

0 - 30 %
- 6 (4.7%)
30 - 50 %
- 17 (13.3%)
50 - 70 %
- 28 (21.9%)
70 - 90 %
- 44 (34.4%)
90 - 99 %
- 22 (17.2%)
100%
- 11 (8.6%)

Общ брой гласове: 116


Автор Тема: Дялът на суровите храни  (Прочетена 19838 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дялът на суровите храни
« Отговор #20 -: 25-08-2009, 10:00:57 »

Няма смисъл да спорим...говорим за различни неща май ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дялът на суровите храни
« Отговор #21 -: 25-08-2009, 10:13:17 »

Или се опитваме да кажем едно и също по различен начин :D :D
Активен

EVA

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Дялът на суровите храни
« Отговор #22 -: 25-08-2009, 14:02:32 »

ПРИВЕТ НА МОМЧЕТАТА!!! ОТ РАЗВИХРИЛАТА СЕ БИТКА НЕ МОЖАХ ДА РАЗБЕРА КОЕ БЕШЕ ТОЧНО ЗА МЕН.
УПРАЖНЕНИЯ НА ЙОГА НЕ МИ СЕ  ПРАВЯТ. ЯВНО ТРЯБВА ДА РАЗГЛЕДАМ НОРБЕКОВ.
ПРИВЕТ И НА МОМИЧЕТАТА !!! ПОЧТИ ВСЯКА ЯЗВА Е СЪПРОВОДЕНА С ГАСТРИТ. МОЯ Е КИСЛИНЕН.
ОЧАКВАМ ЕДИН ЧОВЕК ДА МИ НАПРАВИ СЪД ЗА РАЗДЕЛЯНЕ НА ВОДАТА НА АЛКАЛНА И КИСЛИННА.
АЗ ТРЯБВА ДА Я ПИЯ АЛКАЛНА ЗА ДА МИ НЕОТРАЛИЗИРА КИСЕЛИНИТЕ.
СИГУРНО СТЕ ЧЕЛИ ЗА ТОВА ЧУДО. МИСЛЯ ЧЕ ТАЗИ ВОДА Е НЕОБХОДИМА И ЗА СУРОВОЯДСТВОТО.
В УКАЗАНИЯТА ПИШЕ ЧЕ АНОДНАТА Е МНОГО ПОЛЕЗНА ЗА ПОКЪЛВАНЕ НА ЗЪРНА. А КАТОДНАТА ЗА ДИЗЕНФЕКЦИЯ НА ВСИЧКО И НАЙ-ВЕЧЕ ЗА ИЗМИВАНЕ НА ПЛОДОВЕ И ЗЕЛЕНЧУЦИ.
МОЖЕ ЛИ ТУК ДА СПОДЕЛИТА ПРИМЕРНИТЕ СИ МЕНЮТА ЗА ДЕНЯ И ТАКИВА НОВОНАЧИНАЕЩИ КАТО МЕН ДА СЕ ОРИЕНТИРАТ КАКВО ДА ХАПВАТ.
ДНЕС ЗА ЗАКУСКА ИЗПИХ ДВЕ ЧАШИ ПАСИРАН ПЪПЕШ. ДОСТА ДИУРИЧНО МИ ДЕЙСТВА.
КЪМ 10 ЧАСА СИ ИЗЯДОХ ЕДНА СМЕС ОТ СМЛЯНО СЛЪНЧОГЛЕД, ПШЕНИЧЕН ЗАРОДИШ, ПШЕНИЧНИ ТРИЦИ И МАЛКО МЕД.
ЗА ОБЯД: НАСТЪРГАНИ МОРКОВИ СЪС ЗЕХТИН И ЛИМОН./ЗЕХТИНА МНОГО МИ ГОРЧИ, ДА НЕ БИ ДА Е РАЗВАЛЕН?/
ЗА 16.00 ЧАСА - ПРАСКОВА
ЗА ДОВЕЧЕРА НЕ ЗНАМ !!! :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дялът на суровите храни
« Отговор #23 -: 25-08-2009, 15:13:36 »

 ;D ;D Аз,не мисля че е битка,просто нещо не можем да се разберем.Като че говорим на различни езици.
Хубавото е,че имаш избор,а кое е за теб ще разбереш най-добре,като усетиш чувство на комфорт в душата си.Ще кажеш просто,ето това е!! ;D
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дялът на суровите храни
« Отговор #24 -: 25-08-2009, 15:33:44 »

УПРАЖНЕНИЯ НА ЙОГА НЕ МИ СЕ  ПРАВЯТ
EVA, йога не е само упражнения...една много малка, но важна част са асаните(пози) ;)
Svetlio, с две думи исках да кажа, че е доста важно да си върви човек само по една от системите. Инструкторът ми по йога няколко пъти ни е говорил и е давал примери даже за това с какво са различни системите и как е много грешно да се мешат. Просто може да са най-добрите системи, но ти си избираш само една от тях и я следваш. Аз за йога мога да кажа, че правя доста повече неща...не само асани, пранаяма и хранене...много неща са...дори не съм писал за тях във форума...Дори при различни инструктори по йога не е никак добре да се ходи, защото всеки представя системата йога по свой си начин, камо ли различни системи да се мешат :)
« Последна редакция: 01-11-2009, 11:49:11 от Mep »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дялът на суровите храни
« Отговор #25 -: 25-08-2009, 15:35:40 »

Аз само да кажа за зехтина: горчив е, защото е качествен.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Дялът на суровите храни
« Отговор #26 -: 11-11-2009, 14:37:46 »

А аз да кажа за Йогата, нищо че темата е стара - това е енергийна техника, а не спорт и упражнения.
Аз не практикувам Йога, членувам в друга школа и там се правят други енергийни техники. Действията са различни, но целта е същата - просветление и духовно израстване, резултатите на физическо ниво са естествено следствие :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дялът на суровите храни
« Отговор #27 -: 11-11-2009, 14:55:26 »

А аз да кажа за Йогата, нищо че темата е стара - това е енергийна техника, а не спорт и упражнения.
Аз не практикувам Йога, членувам в друга школа и там се правят други енергийни техники. Действията са различни, но целта е същата - просветление и духовно израстване, резултатите на физическо ниво са естествено следствие :)
Няма как да не се намеся ;D ...особено щом имаш нужда от корекции. Почвам отзад напред.
Резултатите на физическо ниво не са следствие, а база, основа, без която няма духовно израстване, камо ли просветление.
Йога не е енергийна техника, а древна философска система за живота. Може да се каже, че е наука. Просто защото си има определени методи, които дават определен резултат. Ако фън шуй се занимава с правилната подредба, аюрведа олицетворява медицината, то йога е целия ни живот.
Как може да кажеш, че е техника, като в самата йога има безброй техники. Но си прав за другото - че не е нито спорт, нито упражнения. За съжаление все още има хора, които асоциират йога с гимнастика :-X :-X :-X
« Последна редакция: 11-11-2009, 14:59:11 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Дялът на суровите храни
« Отговор #28 -: 08-01-2012, 14:25:26 »

~70% :-[
иначе отбелязах от 70-90% ;) щото ще се старая да се постарая...ама пустия му и бобец...така хууубаво сварен с лук, маслинено пюре и джоджен...
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Дялът на суровите храни
« Отговор #29 -: 08-02-2012, 20:18:09 »

  Е, освен ако не го блъсне кола например де :surpris_22: Или е имал нещастието да се роди в Бг в близост до някой голям воден басейн, който прелива :Confus_3: Прекалих с черния хумор, май :Confus_3:
Не си прекалил никак.Последните ти мисли, отразяват една истина за някои йоги,при това майстори.Не си  допускал ,че нещо ,което казваш на майтап ,може да бъде съвършенно достоверно.Казвам това напълно сериозно. :love_028: :Cherries :Appetit_4: :sorcerer - emotloader:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

triedin

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
Re:Дялът на суровите храни
« Отговор #30 -: 09-02-2012, 21:33:34 »

Нека и аз да се намеся по въпроса за йога. Йога си е философска школа. И далеч не се изчерпва само с асаните, които са само една много малка част от нея. Останалите са - правилно дишане, правилна релаксация, позитивно мислене и медитация и ПРАВИЛНА ДИЕТА - храната на йогините си е вегетарианска! И
Така е witch111.Не се изчерпва само с асаните.Както не се изчерпва и с останалите неща. :) Защото йога е преди всичко лично преживяване.Другото е философстване. ;)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.134 секунди с 27 запитвания.