Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: кракери от леща  (Прочетена 5343 пъти)

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
кракери от леща
« -: 28-08-2009, 15:34:19 »

не са кракерите които Мер е дала на главната страница

2 ч.ч. покълнала леща
2 домата
1/2 глава лук
2,3 скилидки чесън
кориандър 1 ч. л.
сол
зехтин
(аз всъщност си бях направила леща ''манджа'', но нещо не ми се ядеше и реших да не опропастявам продуктите)
1 ч.ч. овесени трици, само това имах в момента, но  сигурно и с ленено брашно ще стане

Всичко това в блендера, тавичка и сушим. Доста време се сушиха, но са страшно вкусни. :essen:
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:кракери от леща
« Отговор #1 -: 28-08-2009, 15:46:42 »

Лейла, благодаря за рецептата!  :flower:
На мен леща никога не ми остава  :D, но смятам специално да си направя от тези крекчета.

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:кракери от леща
« Отговор #2 -: 17-12-2010, 11:44:30 »

 :kisss:Ура!УРА!Ураааааааааааааааа!!!Успях леща да си покълнаааааа!!!!Тъкмо наврее, тъкмо за зимно време!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mesechka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69
Re:кракери от леща
« Отговор #3 -: 20-01-2011, 16:14:23 »

:kisss:Ура!УРА!Ураааааааааааааааа!!!Успях леща да си покълнаааааа!!!!Тъкмо наврее, тъкмо за зимно време!

Браво Марийче, аз в момента си правя експеримент и с грах, за сега е малко горчивичко, но още не е напълно покълнал. Ще пиша какъв е резултатът  :whistling2 - emotloader:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:кракери от леща
« Отговор #4 -: 20-01-2011, 22:41:39 »

От грах са много по-вкусни кълновете, за разлика от лещата...лещата винаги гледам да я смеся с нещо друго, или на салата, или с домати на сурова манджичка  ;D
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:кракери от леща
« Отговор #5 -: 21-01-2011, 09:23:27 »

 :kisss:Дани ,при мен май е на опако...по ми допада лещата, граха е маааалко горчив и не омеква както лещата, нали съм баба-беззъба tooth
ААААААААААА, ВЕЧЕ СЕ НАУЧИХ ДА СИ ПОКЪЛВАМ:РЪЖ, ЖИТО, ЛЮЦЕРНА,ГОЛИ СЛЪНЧОГЛ.СЕМКИ, ГРАХ И ЛЕЩА.ТЕЗИ СА ПО ДЖОБА МИ , ПЪК И НЯКОИ КАТО ГРАХА СИ ГИ ПРОИЗВЕЖДАМ,ЖИТОТО, КООПЕРАЦИЯТА ДАВА ЗА ХРАНА НА ЖИВОТНИТЕ, ТА ЩЕ СИ ИЗПРОСЯ ОТ СЪСЕДИТЕ ЕДНА ШЕПИЧКА.
   А, да ви питам - дали сте чували нещо за рецептите на Грабитов, оня ден прави при Звездев салата от зелена люцерна, тученица и палмов сироп...некой да го е пробвал...мнооооого скъпо тва нещо...поне става ли за апвани tooth
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mesechka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69
Re:кракери от леща
« Отговор #6 -: 21-01-2011, 10:50:20 »

От грах са много по-вкусни кълновете, за разлика от лещата...лещата винаги гледам да я смеся с нещо друго, или на салата, или с домати на сурова манджичка  ;D

Аз още не мога да реша кое е за предпочитане, малко ми е твърдичък граха, но иначе ми харесва на вкус. Важното е да има разнообразие :peperudi: :whistling2 - emotloader: :flowers2:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.086 секунди с 25 запитвания.