Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да живеем качествено, но по-бавно !  (Прочетена 2452 пъти)

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

"......Да живееш бавно означава да живееш живот, който не се води от лозунга „времето е пари“. Този живот не е ода на леността, а критично отношение към скоростта. Някой може да го нарече и желание за избягване на усложненията: да работиш по-малко, да изказваш по-малко пари. Но и да харчиш по-малко. Да живееш с по-малко средства, но да посвещаваш повече време на себе си и на другите. Да избереш да бъдеш щастлив сега, а не после. Това не трябва да ви изглежда старомодно в ерата на глобализацията и свръхтехнологиите, защото не противоречи на прогреса, а е опит да оползотворим достиженията на модерността и да внесем качество в отношенията си с хората. В настоящия момент...."

Ако ви е интересно:

http://www.chudesa.net/p10048/
 

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да живеем качествено, но по-бавно !
« Отговор #1 -: 22-01-2012, 18:14:39 »

Даа, Роси. Ние имахме даже и тема за това доста отдавна , терминът е "дауншифтинг".
На мен отдавна девизът ми е -  "парите са време"   :surpris_22:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Да живеем качествено, но по-бавно !
« Отговор #2 -: 22-01-2012, 18:42:15 »

........................................... терминът е "дауншифтинг".

"Slow Living"

vogon

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Да живеем качествено, но по-бавно !
« Отговор #3 -: 26-01-2012, 21:58:49 »

сигурно мястото за дауншифтинг е извън селата,в гората или на полето,извън всякакви населености,ама то в нашата страна такова място няма,което да е свободно от властта на разни корумпирани местни или ловци или винари или бивши доносници.

Щото то може да се вдигне и къща от ръжена слама на полето ама къде са те в тази работа,как ще досаждат,как ще прибират сметки за ток,за вода,за кво ли не.

за това аз скоро ще си направя дауншифтинга някъде другаде щото тоя местен социален организъм дето трябва да участвам в него нещо не е за мене,и ще си изнеса генетичния материал някъде в чужбина е така,и без друго не съм направил нито една зависимост от мене тука.Ще си засадя дървета,градина, :Appetit_17:
тамън ще сменя и обкръжението и окръга и окръжностите и ще оставя борбата за сгради-тоалетни с ръководни влажни досадници биещи се за ЧИ на поредния прекаран
« Последна редакция: 26-01-2012, 22:18:26 от vogon »
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Да живеем качествено, но по-бавно !
« Отговор #4 -: 27-01-2012, 13:28:23 »

Даа, Роси. Ние имахме даже и тема за това доста отдавна , терминът е "дауншифтинг".
На мен отдавна девизът ми е -  "парите са време"   :surpris_22:

 :kisss:  дауншифтинг".А това на бг как звучи??? :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Да живеем качествено, но по-бавно !
« Отговор #5 -: 27-01-2012, 15:20:40 »


за това аз скоро ще си направя дауншифтинга някъде другаде щото тоя местен социален организъм дето трябва да участвам в него нещо не е за мене,и ще си изнеса генетичния материал някъде в чужбина е така,и без друго не съм направил нито една зависимост от мене тука.Ще си засадя дървета,градина, :Appetit_17:
тамън ще сменя и обкръжението и окръга и окръжностите и ще оставя борбата за сгради-тоалетни с ръководни влажни досадници биещи се за ЧИ на поредния прекаран

 ;D
Просто много ме изкефи!

и начина ти на писане също
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Да живеем качествено, но по-бавно !
« Отговор #6 -: 27-01-2012, 18:13:59 »

Даа, Роси. Ние имахме даже и тема за това доста отдавна , терминът е "дауншифтинг".
На мен отдавна девизът ми е -  "парите са време"   :surpris_22:

 :kisss:  дауншифтинг".А това на бг как звучи??? :surpris_23:


http://blog.jobtiger.bg/2011/10/hr-terminologiya-xi-karieren-daunshifting-downshifting.html
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 23 запитвания.