Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ставно-възпалително дегенеративни проблеми на гръбнак и други стави  (Прочетена 38661 пъти)

Мая

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Здравейте!

Имам един въпрос. По принцип според академичната традиционна медицина ставно-нервно-дегенеративно възпалителни проблеми на гръбнак и други стави се обезболяват чрез нестероидни противовъзпалителни или чрез стероидни противовъзпалителни. И двата варианта дългогодишната им употреба не е желателна и приичиняват проблеми.
Някой дали има представа дали могат да се заместят с нещо природно-обезболяващо, което дори и при честа употреба не е опасно?. Става въпрос за вариращи болки от по-поносими до много силни.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Мая, така като гледам на теб не ти трябва обезболяващо, а противовъзпалително средство, защото болката е в следствие от възпалителният процес!
Активен

Мая

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Че има възпаления които от време на време се активират и засилват има, но има и геометрични изменения от типа дискови хернии и не само.

Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Мая , а йога практикуваш ли ?  Има случаи , при които само от йога се решават доста проблеми.
Активен

Мая

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Мая , а йога практикуваш ли ?  Има случаи , при които само от йога се решават доста проблеми.

Проблемите са сериозни, има хора последно/един алтернативен лечител/ на които като им кажа къде какво ми има.......се чудят е как така мога да ходя и няма видими проблеми в походката.
Упражнения всякакви практикувам от отдавна, НО болките си имат някакви дртуги техни закони.....
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:А дали проблема не се крие в психиката...там какво си пробвала.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Мая

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

:kisss:А дали проблема не се крие в психиката...там какво си пробвала.
Явно във психиката ми се крие проблема, до сега не бях се замисляла!

Дълбоко неосъзната личност съм, бездуховна, незряла, материална червена  личност съм!
И като се осъзная и израстна духовно, като изчета всички книги на тема езотерика и окултизъм, като отида и на психотерапевт и проведа психотерапия,  ...кокалите ми ще се наместят от преди накратко казано инцидента.
Ако има кандидат някой да ми бъде учител, да ми покаже нагледно как става, приемам!
« Последна редакция: 24-01-2012, 20:35:43 от Мая »
Активен

Dess

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90

ГНМ. доказва, че повечето здр. проблеми са от психична нагласа, мисъл и т.н.т. И от собствен опит пиша! И от преки наблюдения на роднини и познати. Когато прочетох мнението на баба Мариина и на мен ми мина мисълта, че проблема е на психичен конфликт, въпреки че въпросът ти е не от къде и защо, а какви природни обезболителни има, поради което се въздържах от мнение.
 p.s. Не желая да ти бъда учител...споделям препокриващото ми мнение с баба Мариина.  :)
« Последна редакция: 24-01-2012, 21:22:19 от dess »
Активен

Мая

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36



ГНМ. доказва, че повечето здр. проблеми са от психична нагласа, мисъл и т.н.т.

Не съм толкова напреднала и образована и незнам какво е съкращението ГНМ.
Иначе е правилно доказателството. Повечето, а не всички!

От какъв собствен опит пишеш, от четене на книги и мърви букви. Имала ли си ставни травми и да си ги наместила с личностно израстване, ...или като ти се е появявал кариес,  с личностно израстване ли го оправяш?!
Това ми е доста познато,.... тоест съвети от хора че духовното/психичното тяло формирало физическото, ...като самите тези хора не могат да приложат лично върху себе си съвета който дават.

Иначе аз баби тука не виждам!
Активен

Dess

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90

Мая, спора е излишен, защото за мен е загуба на време.
Желая ти да намериш отговора, който търсиш, въпреки нагласата която имаш. :peperudi:
Активен

Мая

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Цитат

Мая, спора е излишен, защото за мен е загуба на време.
Спор ли,  някой иска такъв?!.

Някой модератор/админ може ли да заключи или изтрие тази тема.
Ако човек няма какво да каже по дадена тема или въпрос в случая за алтернатива на Нестероидните противовъзпалителни,...... по хубаво да не казва нищо!

Цитат
Желая ти да намериш отговора, който търсиш, въпреки нагласата която имаш
Нагласата която имам, как я разбра, ...нямам архив от мнения?!........Или просто ей така наизуст или имаш ясновиждащи способности!

А аз ти желая да вникваш и усещаш първо мненията които имаш намерение да коментираш, да не пишеш наизуст!
 


Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Много от твоят тип проблеми се дължат на развалени зъби , имай го предвид ..просто ти давам насока. Тук един си извади няколко зъба и така оживя, аз извадих един и половината от кръста ми спря да ме боли , сега търсим другият виновен зъб :)
Активен

Dess

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Дете, деете...първо успокой емко, т.е. емоциите.Те бошуват у тебе...те те водят, а не ти тях! :surpris_23:
   Искаш да си здрава, права  и корава<устойчива>...БРАВО!!!Най-добрия учител си си ТИ!!!Нали затова искаш да чуеш много и различни мнения...а решенията мила моя, са си твои!!!И отговорността.Каквото изливаш от себе си към заобикалящият те свят , това ти се влива, тъй като сме скачени съдове с него- света! :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Мая

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36


:kisss:Дете, деете...първо успокой емко, т.е. емоциите.Те бошуват у тебе...те те водят, а не ти тях! :surpris_23:
   Искаш да си здрава, права  и корава<устойчива>...БРАВО!!!Най-добрия учител си си ТИ!!!Нали затова искаш да чуеш много и различни мнения...а решенията мила моя, са си твои!!!

Разбрах,........ значи човек да успокои емоциите означава да няма самочувствие и собствено мнение и да се остави някой самовъзхвално вкопчен в себе си нарцис прочел няколко книжки и самопровъзгласил се за много напреденал в живота, .........да му казва колко е неинформиран и незрял и далеко от правия път, и евентуално да му се поклони и Благодари!
Ако случайно се осмели да има собствено мнение човек, а не се задоволи с позицията на подчинен и желае равностоен разговор, .........това го прави неуравновесен, избухлив и незрял.......



Цитат
И отговорността.Каквото изливаш от себе си към заобикалящият те свят , това ти се влива, тъй като сме скачени съдове с него- света!
До сега никой не ми го е казвал това!!! БЛАГОДАРЯ за възможността в живота която ми давате и обогатявате с мъдри и зрели мисли. Може би вече съм на правия път, ...това сега са нормални емоции,  нали?  
« Последна редакция: 25-01-2012, 12:50:14 от Мая »
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:И да не си...на прав път си.Аз обаче ще ти предложа още по работещ вариант.Този на молитвата!!!
Тя е <жицата> връзката ни с този свят.Опитай се да допуснеш,че този свят е по-знаещ и можещ за твоето тяло <здраве> от теб самата.Знае броя на молекулите и атомите ти, знае какви процеси протичат в тебе, съответно и как протичат, т.е. правилно или неправилно.И съответно му дай ,разреши да се справи по най-правилния начин  с тебе, за тебе.
   Собственото мнение е задължително!Не знам обаче как стои въпроса с отстояването му, доколко и как да го отстояваме, ако е неправилно  :surpris_23:
     И аз обичам спора... чрез него стигаме до истината! :flowers2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Рано е за заключване на темата :)  Мая не е намерила това , което търси.

- Мая , остричко влизаш, съфорумците търсят вариант по твоя проблем. Дори и да не уцелват, е етично да има някаква благодарност все пак . Те се ангажирват съвсем добронамерено и безвъзмездно.   

- Мая има известно право да недоволства ( но не чак толкова! :) ) , защото зададе конкретен въпрос - има ли  "природно обезболяващо" ?  Тоест - имала е предвид някакъв препарат,илач , а не друго.

Ако е така - Мая, има такъв продукт , ослушвай се , до ден-два ще пусна темата , доста е информацията и я сглобявам в момента.   

Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

"Ако е така - Мая, има такъв продукт , ослушвай се , до ден-два ще пусна темата , доста е информацията и я сглобявам в момента"
Бате Бино,ами като свърши продукта какво ще прави горката? toothЩе си купи пак.ами като свършат кинтите?Ще си напечата други...хахахаха... tooth
Ти свърши сглобката на твойта статия и аз искам да я прочета за кеф ,така.То верно ,че Мая бая зор вижда с тези кривини и затова и е оревала орталъка тука... :Content_4 - emotloader:Както се казва нека я подкрепим с надежда:Нема са плашиш-шъ съ упраиш ,бе моме... :Confus_3:Да ме прощавате ,ама не мога да спра да се хиля като четох темата.Момичето реве та се къса ,а хората гледат да помагат,па тя още по силно реве....хехехехе...Айде в Бате Бино е сега надеждата за илач.И аз ще искам да си купя ,нищо че не ме боли никъде,ама ей така за спорта и за морална подкрепа на Мая...хехехехе... :Appetit_4: :weight_lift: :peperudi:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

Здравейте!

Имам един въпрос. По принцип според академичната традиционна медицина ставно-нервно-дегенеративно възпалителни проблеми на гръбнак и други стави се обезболяват чрез нестероидни противовъзпалителни или чрез стероидни противовъзпалителни. И двата варианта дългогодишната им употреба не е желателна и приичиняват проблеми.
Някой дали има представа дали могат да се заместят с нещо природно-обезболяващо, което дори и при честа употреба не е опасно?. Става въпрос за вариращи болки от по-поносими до много силни.
Сега искам да ти подхвърля съвсем на сериозно една много несериозна идея,може и откачена да се каже как да минат болките ти и да се оправиш с времето.Болките и изместванията са предивжикани от причина,довела до инцидент -един ,два или повече.А може и така да си родена,отде да знам,в случаи яе си лъгала за причината по горе.Това е ,обаче ,без значение.Понеже ти не си аз,не мога да знам как мислиш и как ще възприемеш идеята ми.За това ще ти кажа как аз бих постъпил,ако бях на твое място.Вместо да ходя по доктори и врачки или да питам по форуми ,дето не се знае колко опаки мнения и отговори ще намеря,вместо да се тормозя с подобни глупости, аз бих отишъл и наел един приличен адвокат по семейните дела ,плащам му и искам от него да ми издейства от съда вписването ми по лична карта и паспорт официално да бъде с името МАИА ,и да махне името Мая.Аз казвам ,че символа на звука Я ,който българите ползват ,така поставен в края на името ти ти е носил,носи ти и ще ти носи докато ритнеш камбаната само неприятности.Аз бих го сменил.Затова ти показах и тази идея.
Нито ме питай защо,нито какво и как по въпроса.Идеята е нелогична,не е продукт на така наречния "здрав разум" затова каквито и аргументи да изтъквам  имат нулево значение.А кат гледам че обичаш доказтелсвата за разни твърдения-съвсем съм обречен на провал в аргументирането си.Та толкова от мене.чао.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

vogon

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47

УЧИ -  у чи(енергията ЧИ) - когато видиш ЧИ на некой,и веднага у него (който учи ще сполучи(улучи))

ПРИЦЕЛ - сънуваш ли, че се прицелваш в някого или в нещо, значи обвиняваш невинен човек или се съмняваш в него. Ти ако си на прицел, ще ти засвидетелстват доверие, разбиране и подкрепа.

СТАВА - в съня показва, че ще се съмняваш в нечие приятелство или лоялност, ако е счупена или изкълчена, означава голямо разочарование, щета, нанесена от близък човек.

ГРЪБ - да видиш насън, е предупреждение да не даваш пари на заем и да не се доверяваш. Ако е гол гръб, ще претърпиш някаква загуба, ще се върнеш в изходната ситуация на работата си. Ако някой ти обърне гръб в съня ти, е сигнал за завист, ревност или злонамереност към тебе или между твои близки, които са пряко свързани с тебе. Ако насън видиш собствения си гръб, скоро проблемите ти ще се решат от само себе си. Ако насън ти обърнеш гръб някому, ще възстановиш старо приятелство. Ако видиш много гърбове в съня си, ще разбереш истината за нещо.

ГРЪБНАК - ако сънуваш, че гръбнакът ти е изкривен, значи няма да се справиш с работата си. Ако сънуваш, че е счупен, ще претърпиш загуба - на пари, имущество, приятел или любим.

СКЕЛЕТ - човешки в съня е знак за нещастия, болест и загуби. Животински скелет предрича измъчен успех или трудно спечелено богатство. Жив скелет ако сънуваш, ще се излекуваш от болест, ще се спасиш от опасност. Скелет в музей или в медицински кабинет е знак за новости около имуществен въпрос.

КЛИЗМА - в съня е обещание за облекчение от натрупани проблеми и грижи.
« Последна редакция: 26-01-2012, 19:09:05 от vogon »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.082 секунди с 21 запитвания.