Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: "Дъвчеща" сокоизтисквачка  (Прочетена 212796 пъти)

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #160 -: 19-07-2016, 06:08:55 »

Отделен пък е въпросът за колко човека е толкова много сок.
Както знаем, добре е приготвеният от нас лично сок да изпием в следващите 20-25 минути (от изцеждането). Като задържаме всяка малка глътка в устата, прехвърляме я, "дъвчем" я... По този начин няма да можем да изпием 2 л.
Повредих си старата изстисквачка от продължителна непрекъсната работа.  :)

Всъщност го пихме четирима души.
Аз - около литър и двеста, приятелката ми около 300 мл., сенсеят ми по Айкидо и приятел около 500 и майка ми около 250 мл. За мен не е проблем да пия много течности, а и ми е приятно. Обикновено пия около 4 до 4,5 половина литра вода на ден, случвало ми се е даже преди като ляхме плоча да изпия около 9 литра на ден (но тогава си беше голям екшън). А сега се подготвям за пречистване на черният дроб и жлъчката и затова пия толкова много сокове... (все пак вече имам доста прилична машина, а предният път като правих пречистване и изхвърлих доста камъни, нямах такава машина и карах на купени сокове (уж 100 процента), но фрешът, който сега мога да си правя е несравним, а вероятно и мнооого по-полезен, та ще е грехота, да не си правя)
П.П. Между другото забелязах нещо интересно - от около 2 месеца и малко имам машината. (купихме я заедно с приятелката ми, защото макар и на промоция, пак беше относително скъпа за възможностите ни)
Не съм променял кой знае какво в режимът си (не считам и, че е много правилен засега, но дотолкова успявам), освен, че много често се наливам с хубави сокове, та забелязвам, че кожата ми е станала по-гладка, по горната част на ръцете имах едни малки пъпчици - те почти са изчезнали, а и като цяло сякаш съм се подмладил малко и се чувствам по-добре, освен, че имам нещо като тежест в областта на жлъчката и дроба (а и скоро при едни упражнения и ме заболя силно, но днес ще си правя ехограф и ще стъане ясно). Почти съм сигурен, че не се самозаблуждавам, а подобен ефект наблюдавам също и при приятелката ми (и най-вероятно се дължи на големите количества качествен пресен фреш)...
П.П.2  Вов, а машината не може ли да се ремонтира ?
« Последна редакция: 19-07-2016, 06:22:18 от stan73 »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #161 -: 20-07-2016, 07:39:15 »

stan73 , не възлагай твърде много надежди на ехографа. :)  С него дискинезия на жлъчката няма да откриеш.  А болките най-вероятно са от това.
Функционалните нарушения на органите не се откриват с апаратура.  :-\
« Последна редакция: 20-07-2016, 07:44:34 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #162 -: 20-07-2016, 10:25:36 »

Естетсвено, ти позна. Нищо не ми откриха (но и казаха, че нямат видимост над целият дроб и жлъчка). Отдадох го на това, че съм пълен, или, че машината им не я бива много... Интересното, че майка ми е по-пълна от мен, а нейните камъни ги видяха преди (но нея я гледаха, на друг ехограф). Да продължавам ли с процедурата по очистване въпреки това ? Аз съм на мнение да продължа, но все пак тук има мнооого по наясно с тези неща колеги съфорумци от мен... ?

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #163 -: 20-07-2016, 12:43:16 »

Принципът е елементарен , Стан, макар, че малцина се задълбочават в това..  :)
И той е следният: Когато очакваме да получим някаква услуга, в стремежа си към "позитивно мислене" и "оптимизъм" (  към което постоянно ни приканват разни , най-вече чуждоезични филмчета  tooth ) , сме склонни да имаме свръх очаквания от човека или от машината :) , като очакваме те да надскочат лимитите си :)
С ехография можеш да видиш вече настъпили изменения в структурата, тъканта на органите. (  увеличение в обем, уплътнения, тумори.. ) Както и камъни ( наричат се конкременти) . Такива патологии са характерни за по-късните етапи. На по-ранен етап има промяна само във функцията, в работата на органа, което не може да се види нито с ехограф, нито със скенер , нито с рентген, нито с резонанс. Просто защото ВЪНШНО болният орган изглежда нормален, здрав.
Евентуално може да се засече по някои параметри на кръвта и урината, но не е задължително.
Ако се интересуваш възможно ли е въобще диагностика на такъв ранен етап - да, но с други средства :)
Например с диагностиката по акупунктурни точки, меридиани и т.н. На този принцип работят хилядите апаратчета за компютърна диагностика. Кои познават и кои не, а и доколко..  - това е вече вторият Хамлетовски въпрос  tooth      

Конкретно за твоя случай - намери достатъчно прецизен ехограф, който да потвърди, че нямаш камъни в жлъчката и после си готов за прочистване. (Само че за него си има съответната процедура , докато ти разказваш за разни сокчета и салатки  ..  tooth прегледай темите за това прочистване, имаме няколко )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #164 -: 20-07-2016, 14:47:23 »

Процедурата, която аз правя в момента е много подобна на описаната тук:
http://www.zemianazaem.com/archives/94
Възнамерявах да я финализирвам днес или утре, но нещата малко излязоха от контрол и ще бъде в петък и събота. Предният път по тази процедура изхвълих камъни с обем около 250 мл. (приблизително обемът на една голяма водна чаша)
П.П. Повече ехографи няма да търся. Нито разполагам с толкова време, нито с толкова средства.
П.П.2 А и за по темата: В Метро видях някакъв нов модел бавнооборотна мачкащо/дъвчеща сокоизтисквачка също брандирана Оптимум и става за цели плодове. Цената и беше 240 лева. (доста по-достъпно от около 1000 за подобната на Кювингс)

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #165 -: 25-07-2016, 08:33:10 »

Нещо странно открих вчера за бавнооборотната ми сокоизтисквачка.
Изтисквах оклоло половин кило малини, машината се справи в някаква степен, но към края се запуши със семките и не помогна даже смяната на посоката на въртене. След като я разглобих за почистване се оказа, че се е запушила мнооооого сериозно и е нямало никакъв шанс да се оправи сама, та евентуално имащите подобни машини да внимават при изтискването на сок от малини !

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #166 -: 25-07-2016, 09:21:42 »

Стан, не е ли прекалено да изцеждаш малини (ягоди, боровинки...) ?
Цеденето изобщо го правя в следните случаи:
1. След 15 и повече дни въздържане от храна.
2. За избягване на повечето нитрати, фосфати, хербициди, пестициди и други отрови, с които ги пръскат алчните производители.

Иначе няма как човек да подобри с нещо създадените от Бог плодове и зеленчуци. През целия срок на еволюцията на хуманоидите (около 2,5 милиона  години!) сме ги яли цели - малините и всички останали - и сме прекрасно приспособени към този начин на хранене. Всички части на плодовете и зеленчуците съдържат полезни и необходими комбинации от хим. съединения и  изхвърлянето на част от тях намалява полезността.
Като имам това пред вид, изцеждам само в горните 2 случая, а всеки ден ги хрупам с наслада.
Та, защо ги цедиш - малините? Да повредиш машинката? Моята я ремонтираха, но си е стара. Струва ми се, че е добре машината да е бавна и мачкаща, но здравината на цедката е много важна. Затова събирам кураж за Кювингс или доказана подобна...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #167 -: 25-07-2016, 11:35:16 »

Аз я имам сравнително отскоро, та цедя какво ли не. А и нали уж така се извличало най-полезното, а съответно организъмът харчел по-малко енергия за обработката. Машината сътветно и цедката и са почти пълен клонинг на старият модел на Кювингс. Цедката изглежда много солидна и цветът и е същият, като на тази на Кювингс. Вероятно пластмасата и също е Ултем. (на моята обаче има и малка пукнатина, която не се вижда лесно, та от както я забелязах я наблюдавам и не се е увеличила, даже и след вчера) Но машината е с по-шумен двигател, което за мен не е проблем, особено при условие, че можахме да я купим поне 5 пъти по-евтино от съответната кювингсова. Има даже и други фирми, които продават Оптимум, на много по-раздута цена, от тази, на която имам моята. Принципно БГ търговците изобщо не си поплюват за съжаление...

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #168 -: 28-08-2016, 03:29:06 »

В Метро са пуснали бавнооборотната вертикална дъвчещо/мачкаща сокоизтисквачка за цели плодове Оптимум РКС 2300 на промо цена 180 лева. (почти пълен клонинг на тази на Кювингс)

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #169 -: 29-08-2016, 09:00:04 »

 :Content_14:   :love_006 - emotloader:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #170 -: 29-08-2016, 17:12:24 »

Стъни 73, трябва да призная, че след твоите абсолютно еталонни ревюта, рязко ми се увеличи респекта към немските  вериги по отношение на техничарските им предложения. Подценявал съм ги, признавам си. Напоследък  се усещам, че ги наобикалям често и даже  си купих кутийка с инструменти и голяма ножица за клони. ( 20 лв , но щрака 4 см дебели клони като сламки :) )
Вчера бях в Метро специално да видя тази бавната сокоизстисквачка. Без малко да я купя, когато видях , че е 150w. На мен малко ми се вижда, повечето добри сокоизстиквачки (от бързите обаче) са много по-мощни. Но не съм запознат, дали пък не са достатъчни за тази бавната, тя е все пак на различен принцип? Ти как мислиш?
Иначе , цената е наистина "промо". Разрових в нета и най-вероятно това е модел само за Източна Европа - излезе информация само на полски, руски, украински и български. ( на полски - най-много)  На Запад сигурно е под друг модел и на по-голяма цена  tooth В Русия, гледам е към 380 лв, в Украйна - 280. Освен да си я купя, а пък ако не съм доволен, да ходя да вдигам аларма да я връщам?    tooth
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #171 -: 29-08-2016, 20:31:16 »

Всичките бавнооборотни дъвчещо/мачкащи сокоизтисквачки са с мощност около тази (а задвижването е чрез редуктор, така, че въртящият момент е достатъчен). Прословутите Кювингс (с цена около 1000 лева), също са с подобна мощност и си работят много добре. Моята също е от тази марка (Оптимум), но е модел 2000, не е за цели плодове и на промо цената и също беше 180 лева. Работи си и мощността и е предостатъчна. Моята уж е 400 вата, но реално е около 170. Цедките им (много важна част от машината) също са еднакви или почти. Кювингс имаха една заигравка с данните покрай рекламата си - че машината им уж била 3 конски сили. Вероятно имат предвид за въртящият момент след редуктора на машината им. Относно новият модел 2300 - според мен е пълен или почти пълен клонинг на новата машина (за цели плодове) на Кювингс. Възможно е да е с по-шумен мотор обаче (поне моята, която е клонинг на старият модел е с по-шумен мотор). Предвид 5,5 кратната разлика в цената си заслужава достатъчно много. Там обаче има още една заигравка обаче - всички бавнооборотни сокоизтисквачки за цели плодове не стават за цели големи и твърди плодове/зеленчуци. Ако са такива все пак ще трябва да се нарежат. Стават примерно за цели портокали за сок (естествено без кората).
П.П. Радвам се, че и аз мога да съм полезен с нещо. Аз също научавам много нови за мен и полезни неща от този форум. (Благодаря много за което ! :) )

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #172 -: 29-08-2016, 23:19:54 »

Благодаря ти за инфото Стан, отидох, погледнах, купих...
Мощността е достатъчна. Издаваните шумове, не толкова от двигателя и редуктора, колкото от мачкането на зеленчуците, бяха изненадващо силни, променливи и неприятни.
Веднага я пробвах с листни, меки - копър, девисил, зеле,, салата... Е, имаше и моркови, твърди части от зеле, свежа чушка... Някои местенца в цедката бяха трудни за миене - поне в сравнение с досега използваните бързооборотни уреди....
Не е проблем, че някой дебел морков, или друго, ще се наложи да се нарежат предварително.
Като цяло, уредът ми харесва.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #173 -: 30-08-2016, 02:10:03 »

Радвам се и със здраве да си я ползваш дълго и безпроблемно ! :)
Относно трудното миене на цедката: поне на моята машина в комплекта има и една четка, която много помага при миенето. Би трябвало и при твоята да има. Ако евентуално няма - би трябвало да ти свърши работа и четка за миене на зъби.
П.П. И от моята се чува доста звук при "хрупането", докато дъвче/мачка примерно моркови/червено цвекло.
Как е спрямо досега изполваните бързооборотни ? Аз съм много по-доволен от "бавната"...

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #174 -: 31-08-2016, 14:40:27 »

Понеже не мога на вкус да оценя качеството на сока, което главно ме интересува, оценката ми не ще е истинска. Останалите показатели като големина на отвора, необходима степен на подготовка на материала, време за приготвяне на сок, заемано място, време за чистене... има от стария тип - стържещи, нагряващи и окисляващи машини, които са по-добри.

НО, за тази цена и с леко едно на ум да не претоварвам цедката с много дебели и здрави моркови, да не говорим за глогинки, дренки и подобни дребнокостилкови, машината си е екстра. Правена е от полска фирма, което би трябвало да означава, че няма примерно менте покритие на четки на ел.двигател или подобни...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #175 -: 01-09-2016, 08:59:45 »

На вкус моята по мое мнение (а и на няколкото приятели и роднини, които го опитаха) прави отличен сок.
Приятелката ми например до работата им имат някакво магазинче за полезни неща и фрешове, та там имат също подобна машина (по спомени Омега), но от много по-скъпите, та каза, че си е купувала от там портокалов сок и нашият е много по-свеж и вкусен, но е възможно, а и много вероятно това да зависи и от суровината, т.е. тамошните портокали да не са били така добри...
Относно изработката - моята е добра и не е по-лоша от на старият модел на Кювингс, но пък е с по-шумен двигател (което не ме притеснява толкова, особено при варианта за подобна машина за 1000 лева, което е непосилно за мен, т.е. никога нямаше да мога да си я позволя за толкова (а така за 180 лева я купихме с приятелката ми и си пием прекрасен и суперполезен сок)).
Относно това, че са полски - смятам, че не, а са китайски и вероятно са поръчани, а и вече почти всичко се произвежда в Китай (което не е проблем, защото вероятно са от някоя голяма и сериозна фирма (изработката, стилът, звукът на двигателите, някой от възлите, дори и захранващите кабели са същите като на блендерите от Лидл, Нутри Мюлерът ми, а и Нутри Булет (оригиналният), както и на Аристон Хот Поинт за 600 лева, както и доста други)). Същите машини са най вероятно (или мноооого подобни), просто в единия случай плащаш за марка и алчни търговци в повече (често в пъти, но така е тук от доста време насам за съжаление).
В други 2 (повече хардуеърно ориентирани) форуми, на които също съм член сме коментирали тези и подобни теми, има и много изследвания и лични впечатления.
Например прословутите алкални батерии Дюрасел които си купите от страната са обикновено ментета. На мен лично са ми изтичали такива уж свежи в дистанционно на много сериозен телевизор и то закупени от голяма верига (на дебела цена), а не от някое малко магазинче или сергия. Подобно нещо ми се случи и с батерии на Максел. Обаче уж същият модел на Максел, но влизащи в комплекта на немски (вероятно също китайски, но на немска фирма, а и като за Германия) ПМР радиостанции изобщо не текат, даже и след изтощаването и изтичането на срока им. Имах и 2 батерии Тошиба от японски уред за мерене на кръвно Омрон (целите бяха в йероглифи) - и те не изтекоха за 10 или 12 години (много след като не им стигаше силата да задвижат апарата ги ползвах в дистанциооно управление - значи е възможно). Има един доста ценен колега в единият форум, който има нужните видове средства (и парични и хардуеърни, а и не на последно място ментални) и е тествал много видове батерии за реален капацитет (ако искате - мога да шерна някъде тук линк с изследванията му (аз ги намирам за доста полезни)), та се оказва, че презряните от повечето хора батерии (поради много по-ниската си цена), които са поръчкови на съответните вериги и са на много достъпни цени са с голям реален капацитет и не протичат предварително, та затова аз вече съм само на такива (от Лидл, Кауфланд и Карфур (доизползвам последните 2 чифта, че вече ги няма в страната (както и Пени))). Примерите за подобни неща са много за съжаление (включително за инструменти за домашният майстор) и се оказва, че често тук може да си купиш нещо много читаво и на добра цена, което е поръчково на някоя от по-читавите вериги, правят го за тях с предварителна поръчка (от една или 2 години предварително), в големи количества за сериозни свои клиенти и така се постига много по-достъпна цена.
Относно претоварване - ти сам ще усетиш машината, като почне да забавя ход - не и настоявай много (изчакай да си досмели поетото и тогава слагай още), явно толкова са и възможностите, които се оказват достатъчни при интелигентна употреба. Ще те успокоя, че и на прословутите Кювингс са такива (само дето, човек като е платил над 5 пъти повече си мисли, а и очаква да е и над 5 пъти по-добра (това обаче просто няма как да се случи). (освен това си имаш и гаранция...)
« Последна редакция: 01-09-2016, 09:41:16 от stan73 »
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #176 -: 02-09-2016, 07:53:51 »

Мисля, че бях писал вече някъде, че на моята мачкащо/дъвчеща бавнооборотна сокоизтисквачка Оптимум 2000, цедката, вероятно укрепена с прословутият Ултем имаше  малка пукнатина по средата (на укрепващият пръстен). Днес, като я мих забелязах, че пукнатината е станала по-голяма (още не е стигнала до края, но все пак явно се увеличава). Вероятно другата седмица ще занеса машината в сервиза, да видим дали ще ми сменят цедката или машината...
П.П. Пиша и този пост, все пак евентуално ако някой се е решил да си купува подобна машина заради изнесеното вече инфо от мен - да го има предвид. Не, че не е възможно повреда да възникне и в скъпа маркова машина, но все пак...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #177 -: 02-09-2016, 09:51:52 »

Ниската цена има защо да е ниска . И високата - да е висока.  :-\  ( говорим за производствена цена)
Благодаря , Стъни. Аз мисля да изчакам със закупуването на изтисквачката от Метро. Тъкмо Вовата да поработи известно време с  нея и да докладва дали някъде не се е появила пукнатина и при него  tooth

Има и друга подробност. Когато се преценява какъв клас уред да си купим , първото нещо е - колко често смятаме да го натоварваме.  :love_007: Ако ще е "от дъжд на вятър" - може и евтин уред/инструмент да се вземе. Все ще изкара криво-ляво. Обаче ако ще е ежедневно - компромиси не се правят, защото хем ядове ще имаме , хем ще ни излезе и по-скъпо  tooth   
« Последна редакция: 02-09-2016, 10:34:49 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #178 -: 02-09-2016, 10:20:45 »

Това почти никога не е гаранция особено в БГ. Себестойността на такъв тип машини (включително и скъпите) при промишлено производство не е повече от 45 евро. Всичко отгоре е раздуто заради печалба, транспорт, марка и най-вече спекулация на търговците с цената.
В другата тема например една колежка се оплака от изгорял мотор на скъп блендер Витамикс, на 6 месечна машина само...

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #179 -: 02-09-2016, 10:23:37 »

Пукнатини още няма, аз ще пробвам да не я допусна, но чистенето е прекалено бавно, с много движения с четката и с много вода. Това е леко досадно, дори неприятно, но не е решаващо. Отворът за избутване на отпадъци е мааалко малък, което още забавя почистването.
Другата реклама - че нямало пяна при правенето на сока, не е вярна. Дори има специална цедка в каничката за сок, която задържа част от пяната при сипване в чаша.
Като цяло продължава да ми харесва - отворът за поставяне на материал е почти огромен и лесно приема всичко.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 22 запитвания.