Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: "Дъвчеща" сокоизтисквачка  (Прочетена 212836 пъти)

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #20 -: 23-04-2012, 12:58:58 »

 tooth  tooth  tooth Ще имаме успех
Активен

Пламен Тотишев

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
  • Зъболекар с незакърнели сетива
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #21 -: 21-05-2012, 01:00:35 »


Ползвам тази и съм мно-о-о-о-о-ого доволен:



Може и да има други, които да вършат същата работа на по-добра цена, но нямам опит с тях. Спрях се на моята, защото имаше най-много добри отзиви от доволни реални потребители, а за мен това е най-важно.
Активен
Поздрави от Lincoln, UK! :-)

mona03

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #22 -: 21-05-2012, 08:27:05 »

А тази от къде може да се купи?
Активен

Пламен Тотишев

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
  • Зъболекар с незакърнели сетива
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #23 -: 21-05-2012, 12:57:04 »


Аз си я купих от тук:

http://www.amazon.co.uk/Oscar-Vitalmax-900-Juicer-Chrome/dp/B00742O3PA/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1337597661&sr=8-3

Май беше на по-добра цена от тази в момента, защото беше с отстъпка.
Активен
Поздрави от Lincoln, UK! :-)

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #24 -: 21-05-2012, 14:35:41 »

Amazon доставят ли такива неща?  :surpris_22:
На мен един прост дехидратор не искаха да ми пратят...
Активен
Psychonaut

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #25 -: 21-05-2012, 17:22:15 »

Amazon доставят ли такива неща?  :surpris_22:
На мен един прост дехидратор не искаха да ми пратят...


Доставят всякакви неща.  Три поста по горе виждам наистина хубава машина, точно като омега 8006. 
Машината мачка кокос без да се замисли не е като жалката прехвалена и с медали Корейска играчка. 
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #26 -: 24-05-2012, 11:34:42 »

Добре де , в крайна сметка каква да си купя ? Сомелиер , защо не ти харева корейската , ти каква предлагаш ?
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #27 -: 25-05-2012, 01:09:09 »

Добре де , в крайна сметка каква да си купя ? Сомелиер , защо не ти харева корейската , ти каква предлагаш ?

Омега си купи.  Тип месомелачка, защото тя нагнетява в края и изтисква до сухо а дъвчещата няма къде да нагнети материала и остава мокър, губиш 30 % сок и също  не става за масла, особено кокосово.  Дъвчащата е осезаемо по-бавна и крехка.  Счупих мострата в магазина при демонстрация.  Даже на моркови се запъва.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #28 -: 27-05-2012, 18:53:00 »

http://www.amazon.com/gp/product/B000XPS3QU/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&redirect=true&tag=t036c-20&linkCode=as2&camp=217145&creative=399349&creativeASIN=B000XPS3QU

Това ли трябва да бъде тогава ? Тя дали прави чист сок от моркови, тази, която имам в момента прави сравнително чист, но аз все пак го прецеждам, за максимално удоволствие.
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #29 -: 27-05-2012, 20:42:24 »

Много е скъпа ( 1050$ ) и никой нищо не знае за нея.  Заложи на тестван доказан модел Omega или Самсон 8006 / 9006
Активен

purelove

  • Гост
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #30 -: 18-11-2012, 00:12:04 »

Здравейте, интересувам се дали някой от съфорумците използва сокоизтисквачка Kuvings (модела, който се предлага на бг пазар) и какви са неговите впечатления. Корпуса бил изработен от щадящи здравето екологично чисти материали, цедката от медицинска стомана, безшумен индукционен мотор с 5 год гаранция и пр....  Това така ли е ? Някой проучвал ли е характеристиките й? С други думи -заслужава ли си инвестицията :) Или да се насоча към друг модел. Благодаря предварително на хората, които биха споделили мнение по въпроса  :flowers2:
« Последна редакция: 18-11-2012, 00:14:18 от purelove »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #31 -: 22-11-2012, 05:38:52 »

Тази изглежда е добра има я на пловин цена в Амазон - Кувингс или там както се казва на корейски. Тук искат с няколко сокоизтисквачки да отгледат 3 поколения :)
Активен

purelove

  • Гост
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #32 -: 24-11-2012, 00:22:37 »

От преди два дни се опознаваме по-отблизо :) Взех си Кювингс НС 900. Експериментирах с голям асортимент от плодове и зеленчуци, които вече са история. Класическите фрешове ги правя със затворени очи  tooth Ядковите млека стават чудесни. Първият ми опит за кокосово масло беше отчайващ. Но след като настъргах бялата част , честно казано ми изпълни душата инак простоватата вещ ... Изгледах доста клипчета преди това и опасенията ми бяха, че няма да се получи желаната консистенция, но резултата ме изненада приятно. Другият ключов момент - има система за автоматично самопочистване т.е цедката се почиства веднага след употреба преди да са "засъхнали" остатъци по нея. Корпуса е термоустойчив. Пробвах и с хладка, и вряла вода. Оказа се не просто теоритично твърдение, а доказана и вярна постановка.  :Confus_3:
Направих и някои директни сравнения със сокоизтисквачката към кухненския робот (1400 W) - поразителна разлика във визуланата плътност - в единия случай хомогенна консистенция, в другия ( с високоскоростната сокоизтисквачка) - разслоен сок. Също така отчетох и разлика в количествата на извлечения сок (при едно и също количество продукти) - с 300 мл повече в полза на Кювингс. По отношение на пулпата - и там резултатите са убедителни. Опитах да изцедя целулозата - не се отдели и капка сок. Знам, че звучи сюрреалистично, но за вас лъжа, за мен истина  :Confus_3: Оставих част от "отпадъка" върху домакинска хартия- останаха бледи отпечатъци, но не беше накисната.
Всъщност играта все още не е приключила  tooth Изчаквам пшеничната ми трева да поотрасне.
За сега смятам, че идеята със закупуването на машината си струваше. Но само резултатите ще го потвърдят с практиката  tooth Продължавам с експериментите. Ако забележа нещо интересно или нередно - ще споделя.   
« Последна редакция: 24-11-2012, 00:25:41 от purelove »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #33 -: 29-11-2012, 08:55:03 »

А може ли да тестваш сок от моркови и да споделиш има ли целулоза в сока или е много бистър ?
Активен

Крем

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #34 -: 30-11-2012, 12:12:09 »

Purelove, откъде я взе? Токущо гледах в амазон, но там ми излиза една К. NS 750, предполагам че е по-стар и несъвършен уред. Иначе цената му е доста по-малко от 800 лв., за колкото я продават в бг. Благодаря предварително!  :Content_22: :Content_22:
Активен

purelove

  • Гост
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #35 -: 30-11-2012, 12:50:45 »

Purelove, откъде я взе? Токущо гледах в амазон, но там ми излиза една К. NS 750, предполагам че е по-стар и несъвършен уред. Иначе цената му е доста по-малко от 800 лв., за колкото я продават в бг. Благодаря предварително!  :Content_22: :Content_22:
http://www.juice.bg/contacts
Активен

Dee

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #36 -: 14-12-2012, 00:26:45 »

Здравейте! И аз от няколко дни активно проучвам Кювинг-а. Знае ли някой каква е разликата в корейския и американския вариант. В ибей има Кювинг от Америка и Кювинг от Ю. Корея с не малка разлика в цената. Тази, която идва от Корея заедно с доставка до България излиза около 450 лева.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #37 -: 14-12-2012, 12:02:25 »

Виж на какво напрежение работи и с каква честота . В  сащ е 110 Волта 60 Херца , а в България 220 Волта, но 50 Херца
Активен

Dee

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #38 -: 14-12-2012, 22:57:27 »

Това е, на което съм се спряла:
http://www.ebay.co.uk/itm/New-KUVINGS-KNJ-991100R-Slow-Juicer-Technology-maker-Vegetable-Citrus-Fruit-/320901506069?pt=Small_Kitchen_Appliances_US&hash=item4ab7386415
Ок е с нашата ел мрежа - Rated voltage: AC 220V / 60Hz
Притеснява ме голямата разлика в цената. Мислех си, че едните са произведени в Корея, а другите в Щатите или просто е ценова политика?! Дали това в крайна сметка е същата машина, която продават и в България

Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #39 -: 16-12-2012, 17:51:18 »

Не би трябвало да има проблем, ако си я купиш ще ми бъде интерсно да я проуча за 20 тина минути :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.14 секунди с 23 запитвания.