Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: "Дъвчеща" сокоизтисквачка  (Прочетена 208786 пъти)

lili

• New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: "Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #260 -: 01-11-2020, 08:42:54 »

мерси за включването. гледах клипове в тубата на един от базовите модели на омега, с който един показваше как си прави и масло и крем и тахан от зрял кокосов орех. имаше и за фъстъчено масло клипове. по характеристика омегите правят масла и тахани. говорих и с една мацка от фрешмаркет... но ми се щеше да чуя и лично мнение на някой който реално ползва точно този модел на омега щото то клипчета да искаш из нета :). мерси още веднъж за мнението. дано се включи и някой който реално я ползва
Активен

sunny

• Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
« Отговор #261 -: 23-11-2020, 19:41:28 »

Аз си взех Сана на Омега, преди два-три дена пристигна. Прави бистри сокове от моркови, целина... Не съм я пробвала още със зеленолистни. Ябълките, ако са по-хлебни, ги прави на пюре...
Клати се като работи. Това нормално ли е?
Активен

Spinach

• Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
« Отговор #262 -: 26-11-2020, 10:42:47 »

Цитат
здравейте група
искам да си взема бавна сокоизстисквачка като ще я ползвам основно за ядкови масла и тахани. изчетох цялата тема и общо взето като че ли най-много на нуждите ми пасва сана от омега. някой би ли споделил лични впечатления. благодаря

Аз имам Sana 606, но препоръчвам от саните 707, (онази с дръжката),
Моята сана съм я купувал преди 5 години, но от около 2 не я ползвам защото си взех вертикален Кювингс 820.

За масло, към Сана може да се купи един метален накрайник, който е пригоден за цедене на масло и той струваше горе долу колкото машината. От доста време планувам да си го взема, но съм се напълнил с машини в кухнята и немога да смогна да им намирам място.

Иначе като заключение мога да кажа че саната е доста здрава аз съм я ползвал 2+ години почти всеки ден, дори по 2 пъти на ден.
Активен

sunny

• Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #263 -: 26-11-2020, 17:48:19 »

На мен ми се струва много крехка и чуплива (Сана 707). Имам чувството, че всеки морков, който изцеждам, ще и бъде последният :) Много се клати, докато ги "дъвче" тия моркови! Така ли е при вас или само моята е такава? Имам още няколко дни за размисъл и май ще я връщам...
Активен

Spinach

• Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
« Отговор #264 -: 26-11-2020, 18:12:12 »

Здравейте Съни, аз писах и на лично съобщение и тук ще пиша, че не съм имал никакви проблеми, даже е много по- здрава от Кювингса.
Извинявам се ако някой съм го объркал със цифри, моята е тази симпатичната без дръжката, но бих предпочел тази с дръжата защото оригинално идва със по -различен мощук отпред, който служи за някаква настройка според това което се цеди.

Най - коравото нещо което много пъти съм правил с нея е зрял кокосов орех. Купувам си евтино от магазина кокосов орех , чупя го, бела до колкото може от кафявото и вътре в мелачката, като заменям цедката със пластмасова преставка от комплекта . Никога не съм имал чувство че ще се чупи, орегите ги смила и после си ги ползвам по различни начини за хапване.

Пратете едно видео да видим дали се държи нормално вашата машинка.
Активен

sunny

• Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #265 -: 27-11-2020, 00:09:40 »

Благодаря за бързия отговор! Наистина ще се радвам на обективно мнение на човек, който я е ползвал машината. Моята е Сана 707. Доста време я избирах и много и се радвах, като дойде, обаче се разколебавам като я гледам каква е нестабилна. Или поне така ми се струва. Като пусна морков, целина или цвекло, мундщукът отпред поддава и ме е страх да не се разклати съвсем след време. Утре ще я снимам и ще пусна клипче. Може пък и да е нормално?! Това ми е първата дъвчеща сокоизстисквачка и нямам много опит с такива. А не е и евтина, за да кажа: "Айде от мене да мине."
Мерси още веднъж. :)
Активен

Страницата е създадена за 0.278 секунди с 23 запитвания.