Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: "Дъвчеща" сокоизтисквачка  (Прочетена 212826 пъти)

hyankov

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #80 -: 18-04-2013, 16:09:45 »

Купувам Omega 8004 или 8006. Ако някой си продава Омегата ще се споразумеем за цена  :essen:
Активен

Тино

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #81 -: 29-04-2013, 00:31:22 »

Здравейте отново!

Успях да си върна GORENJE-то (и да си взема парите обратно - подробности четете по-долу), и сега си взех Hurom HU-500. Първоначално се чудих дали да си взема Hurom-а, или Rohnson R-450 (aka JuiceBuddy), но Rohnson-а е по-шумен (понеже е с четков двигател - които са и с по-малък живот), а и скорошното ми фиаско с GORENJE-то ме понаплаши. Hurom-а освен това върви с 5 годишна гаранция, а и пича дето го продаваше(freshmarket.bg) ме спечели с това, че ако евентуално се развали и ремонта се проточи повече, ще ми даде оборотна сокоизтисквачка да си ползвам. Но каза, че всички резервни части ги имал на склад и всеки един ремонт трае не повече от няколко дни. 

Та, Hurom-а го имам от малко повече от месец, и ще ви кажа първите ми впечатления, и сравнения със злополучното GORENJE (GORENJE JC4800 VMX). Както вече може би знаете - GORENJE-то е всъщност Hurom HU-100, но с друго лого. Т.е. GORENJE-то е първо поколение, а Hurom HU-500 е пето поколение на тази фирма. Ето какви са разликите които аз можах да намеря. Не съм ги имал двете едновременно да ги сравня, но все пак по спомен:
1. Hurom-а е с ULTEM цедка и мачкащ винт.
2. Hurom-а идва с две цедки - едната е ULTEM цедата със ситни отвори, а другата е не-ULTEM цедка с по-едри отвори. По едрата цедка казват че е за по-меки плодове, и прави повече пулпа - не съм я ползвал още.
3. Цедката ветре има едни ребра, които служат да запират плода, и да не му позволяват да се върти заедно с винта, а да го насочват надолу бутан от винта. При Hurom-а като че ли тези ребра са повече и по-ситни.
4. Отвора на цедката откъдето излиза пуплата е по-голям при Hurom-а, и с променена геометрия (уж по-лесно да излиза пуплата и да не блокира отвора)
5. Щифта на цедката който ми се чупи два пъти при GORENJE-то, е по-издаден и масивен при Hurom-а.
6. Hurom-а има тапа на изхода за сока, и можеш да си я затваряш примерно докато правиш бананов шейк. Полезно е и ако искаш да си приготвиш само една чаша сок - ако дойде повече сока - затваряш тапата, отпиваш от чашата и после отваряш тапата за да отлееш останалото.
7. Колелцето което предава въртеливото движение от винта към чистачките на ситото вече не е пред отвора за сока, а е диаметрално от другата страна на купата. Казват, че така се избутва по-малко пупла през отвора на сока.
8. Струва ми се, че пластмасите всичките са по-дебели при Hurom-а. Може би си въобразявам, но със сигурност пластмасата е друга - понеже е BPA-free.
9. По-малка е Hurom-а, по-малко място заема. Мисля, че просто мотора е по-малък (макар и да е пак 150 вата). Като гледам купата, ситото и цедката, ми се струват, че са същите размери като при GORENJE-то.
10. Отвора за подаване на плод при Hurom-а е по-малък. Просто в горната част е изкуствено ограничен и утеснен. Предполагам са го направили за да не позволят да се подават много големи парчета плодове.
11. Гумените уплътнения са по-различни. Явно за към по-добро, понеже Hurom-а никога не ми е текъл. Хем затварям тапата и го пълня с вода догоре при почистване. Докато и двете GORENJE-та дето смених течаха през уплътнението на оста, и сока директно си влизаше при мотора.
12. Купата при Hurom-а не се завърта за да се закрепи за моторното тяло. Просто се слага отгоре и това е. По-лесно се изважда цялата и директно под мивката за почистване.
13. И двете имат предпазна система която не позволява на мотора да се върти докато не е затворена купата. Това става чрез един магнит на капака на купата който прилепва метални пластини на моторното тяло щом е в затворене положение. При Hurom-а явно тея пластини активират реле, което вече подава ток към мотора. Докато при GORENJE-то пластините директно подават ток към мотора. С релето е по-добра система, понеже така не се стига до нагаряне на пластините, и от там на нужда за ремонт. По евтините сокоизтисквачки (като Rohnson-а) пък директно спестяват магнита и имат един палец на капака, който влиза в моторното тяло и долепя пластините :)
14. Има някои разлики при аксесоарите (купите, четките за почистване), които няма да детайлизирам, понеже не са важни според мен.

Като цяло нямам никакви забележки още към Hurom-а. Работи си перфектно, както си трябва. Засега не ми е блокирала (от много плод) нито веднъж. Докато GORENJE-то на всяко пускане блокираше поне по веднъж. Може би това е в резултат от това, че отвора за подаване на плод при Hurom-а е по-малък, но и при GORENJE-то съм подавал дребно нарязани моркови примерно, и ми е блокирал. По скоро според мен тук играят важна роля ребрата на цедката при Hurom-а. Не позволяват на плода да се залепва за винта и да се върти с него. При GORENJE-то се получаваше точно това - дори и да сложиш дребно нарязани моркови, един два ще се залепят за винта, и третия като го пуснеш, избутва другите надолу, и вече 3 наведнъж и идват много и блокира. И Hurom-а прави сока с пупла, но това си е запазена марка за всички вертикални мачкащи сокоизтисквачки. Според мен пулпата се промъква изпод цедката, и е необходимо да има уплътнение при псновата на цедката. Вижда се много добре как излиза пулпа изпод цедката когато цедя портокали примерно. При по-твърди неща като моркови, не е толкова видно, а може би и не излиза при по-твърд материал. В сока според мен има парчета плод които няма как да са се промъкнали през отворите на цедката. Но.. може и да греша - все пак там има огромно налягане, и може би винта избутва по-големи парченца през отворите.

Сега малко подробности как върнах GORENJE-то и си взех парите обратно :) Както може би сте чели предишните ми постове - не можеш да върнеш употребявана стока, дори и да си я взел преди 1 час, и очевидно да е дефектна. Е, може би ако е разбран продавач може и да може - но по закон продавача има право да не ти върне парите, а да я прати на ремонт в сервиза. Чел съм закона за защита на потребителите, консулирал съм се и с комисията за защита на потребителите. Чел съм и много форуми и блогове по въпроса. Връщането което всеки си мисли че е възможно е само за продажба от разстояние - т.е. онлайн продажба. Има обаче една вратичка - ако стоката се забави в сервиз повече от месец - купувача има право да си иска парите обратно. Точно това направих и аз. Знаех, че сервиза са мудни, и няма да ти обърнат внимание докато не ги ръчкаш (бил съм там, видях и гневната реакция на другите потребители на сервиза). Затова не ги и ръчках - изчаках си търпеливо да мине един месец откак съм дал сокоизтисквачката на сервиз, и на следващия ден отидох в магазина. Много е важно да е на числото от месеца след това на даването в сервиза. Примерно - аз я дадох за ремонт на 20.02, и отидох в магазина на 21.03. Искате си парите и не могат да ви ги откажат. Аз дори не бях дал уреда за рекламация в магазина - а директно в сервиза, но това не е проблем, понеже сервиза е упълномощено от магазина лице. Няма да ви казвам как се суетяха - обаждаха се в сервиза, караха ме да чакам 1 час, с обяснението, че очакват отговор от сервиза. Накрая сервиза се обадиха, да кажат, че сокоизтисквачката е готова. Значи можело да се оправи за 1 час... а ме караха да чакам 1 месец. Точно затова е важно да си искате парите след като е минал един пълен месец - щото за нула време могат да оправят уреда ако искат, и да не можете да си искате парите обратно. Аз естественно им казах отново, че си искам парите - и се почна ново чакане - този път служителката на магазина се обаждаше на висшестоящи за оторизация за връщане на парите. Нейсе, накрая и разрешиха и ми дадоха парите!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #82 -: 29-04-2013, 08:32:40 »

Браво , извадил си късмет :)) Принципно и Hurom и Kuwings  се правят на едно и също място, а Горението е някаква бледа имитация на корейчетата.
Активен

bori79

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #83 -: 29-04-2013, 15:10:26 »

Браво Тино  :Content_14:,
че си толкова настоятелен и упорит! И още един път браво за подробното описание на твоя опит, което ще е полезно на много хора, който тепърва тръгват по този път.
Аз открих още едно приложение на сокоизстисквачката  :Appetit_17: - направих си вкусна крем супа със морков, зелена чушка и варен картов .

Моята няма капаче, така че трябваше да я разбъркам допълнително , а ти направо готвиш вечерята за 5 минути :whistling2 - emotloader:

Активен

deizalia

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #84 -: 09-10-2013, 21:39:22 »

 :thankyou:
« Последна редакция: 09-10-2013, 21:55:43 от deizalia »
Активен

deizalia

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #85 -: 09-10-2013, 21:44:00 »

Tино,може ли да споделиш какво ти е впечатлението от Urom.Aз съм в търсене на сокоизстисквачка и сега е доста намалена в английския амазон http://www.amazon.co.uk/Urom-Professional-Vegetable-Extractor-Stainless/dp/B00ED0HUFQ/ref=sr_1_19?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1381347086&sr=1-19&keywords=philips+juicer .Има ли някой ползващ и модела на Rhonison 450?Може ли и собствениците на Phiplips 1871 и 1861 да споделят дали са доволни.Знам,че са на различен принцип,но в момента ми трябва сокоизстисквачка,а не мога да си позволя цена над 300-350лв.
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #86 -: 09-10-2013, 21:53:32 »

И за двата модела на "Филипс" сме споделили мнение - виж на първа страница, да не се повтаряме. 1861 е по-добрия вариант - казвам го от опит. Нищо, че е по-стария модел. Ползвам 1871, но определено предпочитам 1861 - ако сега трябваше да купувам, не бих се поколебал да взема по-стария. Той реално е по-добър и съществено по-евтин.
Активен

deizalia

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #87 -: 09-10-2013, 22:01:02 »

Благодаря за отговора.Прочетох за philips 1861,но не разбрах,че имате 1871.Много ми беше полезен вашия отговор.Също бихте ли споделили някакво мнение и за този модел http://www.technomarket.bg/products/09114006/moulinex-ju-650d3e.От това,което прочетох из нета е,че Филипс са по-добрия вариант,защото пулпа отзад е по-сух,но конкретно отзиви за този модел на Мулинекс не намерих.Овен едно клипче,в което стискаха от остатъка и потече сок и това изцяло ме отказа.Извинявам се,че разводнявам темата ;)
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #88 -: 10-10-2013, 22:22:49 »

Аз имам опит и лични наблюдения само от "Филипс" - не мога да взема отношение по другите марки и модели.
Активен

plam

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #89 -: 11-10-2013, 09:02:34 »

Здравейте,
колебая се в избора на "бавна" сокоизстисвачка м/у тези две:
1. Hurom HU-500, 150 W http://www.freshmarket.bg/fresh-machines/singleauger.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=30&category_id=21
2. Kuvings, 3 конски сили двигател му рекламират :-) http://www.juice.bg/products/index/92 

заслужава ли си по-скъпата от т.2 ?  ...по картинки и информация в нета като че ли са почти еднакви...
Активен

deizalia

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #90 -: 11-10-2013, 13:56:24 »

Какво мислите за този Зелмер.Сега е на доста изгодна цена http://www.emag.bg/sokoizstiskvachka-zelmer-jp1500-150w-cherna-zm-5900215020051/pd/E9FYTBBBM/ Сега прочете,че XpacTa я има,дано се включи и сподели дали е доволен.
« Последна редакция: 11-10-2013, 14:11:11 от deizalia »
Активен

XpacTa

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #91 -: 11-10-2013, 23:56:09 »

Пускам тук и отговора към колежката за мнението ми за Zelmer-а

Недостатъците са че цедката не е от Ultem, но засега не съм имал проблеми с нея, също така не е толкова тиха, колкото други модели. Не е "резачка" като сокоизстисквачките на принципа на центрофугата, но можеше да е по-тиха - шума е от мотора или предавките. Мотора не е същия като на Coway Juicepresso CJP-01 - предполагам е по-скапан. Това са притесненията.

При моркови се натоварва - трябва да се пускат на по-тънки пръчици или на по-малки парчета, иначе може да се стигне и до блокиране. Някои ябълки не успява да ги изцеди а ги смачква на пюре - трябва да се ползва примерно сорт granny smith за да се получи хубав сок. При сока от ябълки и моркови редувам няколко парчета ябълка с парче морков, за да избутва отпадъците от ябълката. Реално не съм успявал да задръстя пътя на отпадъците, но предполагам че може да се случи - просто прочетох съветите и ги спазвам.

Цедил съм ябълки, моркови, грозде, ананас, репички, селъри (адски гаден сок и освен това осмърдя цедката), ягоди (оказа се че ако са студени от хладилника нямат вкус - това не го знаех)... друго не се сещам засега, но е адски многоцелева машина. Сока винаги има пулпа или както там се нарича - ако искате да е бистър трябва да го прецеждате и малко ще се обезсмисли предимството че изцежда повече сок от традиционните.

Като цяло съм доволен, но за съжаление не я натоварвам колкото Тино, който беше счупил няколко пъти Gorenje-то, та не съм успял да разкрия някакви конструктивни дефекти, ако има такива.
Активен

ciamaritima

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #92 -: 12-10-2013, 09:28:07 »

Здравейте интересувам се дали някой скоро е поръчвал от ,,Амазон" и колко е доставката до Бг ?Спрял съм се в Бг на марката Филипс 1864 или 1861,нужен ми е вашият коментар коя от 2 си заслужава повече и защо.Благодаря сърдечни поздрави от мен Тодор.
Активен

deizalia

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #93 -: 14-10-2013, 13:49:22 »

XpacTa,благодаря за отговора.Много ми беше полезен :thankyou:
Активен

Тино

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #94 -: 31-10-2013, 02:12:10 »

Здравей deizalia,

РЕ: Urom
Според мен това е китайско менте, което се опитва да яхне славата на Hurom.
Дори като дизайн изглежда досущ като китайските сокоизтисквачки продавани по нашите магазини.

РЕ: Rhonison 450?
Аз много се чудих дали да не взема такава, но според мен е по-шумна от Hurom-a който си взех, и затова предпочетох Hurom HU-500.
Гледах Rhonison-а в МЕТРО, и като че ли ситото изглеждаше от ULTEM, но не мога да гарантирам.

РЕ: Phiplips 1871 и 1861
Това са центрофужни сокоизтисквачки и нямат нищо общо с текущата тема. Нямам никакви впечатления от тези двете.

РЕ:Зелмер-a
Според мен е с по-шумен мотор. За сметка на това е по-компактна от другите модели. Виждам, че XpacTa вече е писал за този модел.



Здравей plam,

Аз мога да дам само мнение за Hurom HU-500, и мога да кажа, че вече 7 месеца я ползваме без никакви проблеми. Правим всеки ден сокове, по 4-5 пъти на ден. Взехме я и на морето да си правим сокове, правихме и лютеницата с нея.
Kuvings също трябва да са добри. До колкото знам Kuvings и Hurom са двете корейски фирми които правят дъвчещи сокоизтисквачки. По спомен, мисля че Kuvings са по-големи - с по-голям диаметър на сито/винт/и т.н. Затова и са с по-мощен двигател.


Здравей XpacTa,

"Някои ябълки не успява да ги изцеди а ги смачква на пюре ..."
Пробвай да нарежеш ябълки и моркови на ленти, и да ги пускаш заедно (успоредно). Така се смесват твърдите моркови с меките ябълки, и ябълките се изцеждат по-добре.


Между другото, сега е сезона на гроздето, а от него става супер сладък сок (с много малко фира). Смесваме го със салата/спанак/селъри, и го даваме на децата - и те въобще не забелязват  вкуса на зеленчука. Така им се пада като не щат да ядат салати!  :)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #95 -: 02-11-2013, 09:14:25 »

Филипса е много добра , от ябълките изцежда всичко :) аз обаче цедя през цедка всичко допълнително и получавам най-финия сок :) Моят съвет е не си купувай сокоизтисквачка менте
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #96 -: 07-11-2013, 20:06:30 »

Здрасти на всички!Купих си SANG SJ-150.  http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.do?productguid=820319&scenario=&productarea=P11130404&detailScenario=Sokoizstiskvachka-  ,за 160 лева е чудесна!Работи си,прави си сок ,добре изглежда!Има пулпа в сока ,но това не ми е неприятно!
Активен

sevinqn

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #97 -: 14-11-2013, 02:39:06 »

zdraveite.kolebaq se mejdu omega 8004 i oskar neo 1000-horizontalni sokoistiskvachki,poneje 6te pravq poveche zeleni sokove.oskar neo ima kapachka otpred i presova pove4e produkta-satvetno dava pove4e sok,no pak ot druga strana pi6e6e nqkade,4e ako ne se nastroi pravilno,moje da dade po malak dobiv ot omegata.i stranno za6to oskar e po evtin s 100 lv.ako nqkoi ima omega 8004 da spodeli dali se spravq dobre s portokali,qbalki,morkovi,celina,magdanoz,ananas.i da me nameri v skypa,4e e po udobno- to4no_mom4e1
Активен

Raq

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #98 -: 14-11-2013, 10:20:56 »

Здравейте!
Попаднах на темата докато търсех отзиви за тази центрофужна сокоизтисквачка на Филипс http://www.technomarket.bg/products/09129216/philips-hr-1864-00

След като изчетох темата два пъти започнах да се чудя дали да не се спра на дъвчеща, но цените са ми много високи. Видях някакви по-евтини модели на Таурус в темата, както и този http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.do?productguid=820319&scenario=&productarea=P11130404&detailScenario=Sokoizstiskvachka-
Та, въпросът ми е имате ли вече повече отзиви за тези модели?
Активен

baioxz

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #99 -: 13-12-2013, 11:47:57 »

 Някой да има отзиви за модела на марката Tarrington House, продаван в Метро? http://www.ebay.de/itm/Tarrington-House-Entsafter-Slow-Juicer-SJ-1400-400-W-NEU-OVP-/251387231146?pt=DE_Haus_Garten_Heimwerker_Dampfreiniger&hash=item3a87d8bbaa
Активен
 

Страницата е създадена за 0.222 секунди с 22 запитвания.