Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Естествени обезболяващи  (Прочетена 23508 пъти)

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Естествени обезболяващи
« -: 26-01-2012, 13:30:10 »

Ако някой знае такива, моля да сподели, защото в момента ми никнат 2 мъдреца и направоооо...боли-сърби-боли-сърби, а пък не искам да пия хапове  :surpris_25:
Активен
Psychonaut

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Естествени обезболяващи
« Отговор #1 -: 26-01-2012, 13:58:17 »

Ето тук има нещо точно за твоя случай.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Естествени обезболяващи
« Отговор #2 -: 26-01-2012, 14:08:31 »

 :Content_4 - emotloader:
Mоже и до там да стигна...
Активен
Psychonaut

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Естествени обезболяващи
« Отговор #3 -: 26-01-2012, 14:10:45 »

 :Content_4 - emotloader:
лайка. след като ми извадиха мъдреците се жабурех с лайка, за да не ме боли. Също и като ме болят очите си налагам по едно мокро пакетче на око. А предложението на Диего е супер ;) още по-добре ако предварително силикона се охлади в хладилника.
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Естествени обезболяващи
« Отговор #4 -: 26-01-2012, 14:18:27 »

удари три малки бързи коняка с индиго.ще рече три пъти по 50 гр - 150гр и индигото ги отпечатва да станат двойно т.е. 300гр. или се напий безпросветно за 24 ч. tooth :Confus_3: :Content_4 - emotloader:/не го прави това ,малко майтап си направих на твой гръб-няма да се сърдиш...хехехеххе/Сега ще намеря някоя рецепта от най старите ,да ти помогне,след малко... tooth tooth :Content_4 - emotloader:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Естествени обезболяващи
« Отговор #5 -: 26-01-2012, 14:25:51 »

1. Напълнете устата с вода на стайна температура и изплакнете. Ако болката е предизвикана от заседнало парченце храна, внимателното изплакване ще помогне.
 2.Внимателно почистете зъба с конец. Бъдете внимателни да не пострадат венците.
 3.Направете си обезболяваща “инжекция”, т.е. задръжте над болния зъб глътка алкохол. Венците ще поемат някакво количество от него и зъбът ще изтръпне.
4.Изплакнете устата със солена вода (1 ч.л. сол на 250 г вода).
 5.Масажирайте си ръката – това може да облекчи значително болката. Натрийте с кубче лед V-образната област на ръката между палеца и показалеца в продължение поне на 5-6 минути.
 6.Намажете болния зъб с карамфилово масло. Капнете върху зъб , а после леко попийте с тампон.
 7.Не дъвчете от болната страна. Ако зъбоболът се предизвиква от попадането на въздух върху зъба, опитайте се да не използвате тази област, когато се храните. Ако няма механично увреждане, почивката на зъба ще върне неговата жизнеспособност.
 8.Смучете парченце лед. Поставяйте лед върху болния зъб или бузата 3-4 пъти дневно.
 9.Дръжте си устата затворена. Ако проблема се създава от студения въздух, болката ще премине.
 10.Или си дръжте устата отворена. Понякога зъбоболът възниква от неправилната захапка.
 11. Вземете аспирин или друго обезболяващо. Не вярвайте на стария метод таблетката да се поставя върху венците, които болят. Приемайте го вътрешно на всеки 4-6 часа в зависимост от нуждата.
 12. Не поставяйте нищо топло до болната буза. Ако има инфекция, топлината ще я изтегли върху външната повърхност на челюстта и още повече ще се влоши състоянието.
http://gotvarstvo.georgievi.net/a/zybobol

- С парче неосолена сланина нашите баби и дядовци са се избавяли от зъбобола, като са го налагали между венеца и бузата. След двайсетина минути болката утихва.

- Карамфилът е бил друго средство срещу досадната болка. Слага се зрънце карамфил в болния зъб. Растението помага и при зъбни инфекции, тъй като притежава антисептични свойства.

- Смес от щипка черен пипер и четвърт чаена лъжичка готварска сол също е народен илач срещу кариеси. Използването й всекидневно ще предотврати появата на кариеси, ще спре кървенето на венците и ще премахте лошия дъх от устата.

- Ако венците ви кървят, тогава сутрин жабурете в устата разтвор от кислородна вода. След което за няколко минутки дъвчете магданоз.

- За здрави зъби е полезно три пъти на ден да дъвчете медена пита.

- Ако имате гнойни и възпалителни процеси в устната кухина, трябва да я изплаквате с отвара от невенов цвят. Една супена лъжичка съцветия се заливат с 200 милилитра вода. Сместта се държи на водна баня в затворен съм 5-6 часа.

- Ако ви мъчи упорит зъбобол, изплакнете устната кухина с екстракт от синап. След няколко процедури болката утихва.

-При зъбобол зъбът и мястото около него се намазват много хубаво с една скилидка чесън,а друга скилидка се слага в ухото от страната,от която е болният зъб-или,ако боли десен зъб значи слагаш в дясно ухо.
http://baba.fedia.eu/news.php?extend.9.3

- Разредете 15 г ароматна смола в 60 г винен спирт. Добавете 15 г нарязани малинови листа, 15 г нарязани ментови листа и 30 г винен оцет. Сложете всичко това в стъклена бутилка и оставете за 3 дни. След това прецедете и изплаквайте устната кухина. Подръжте на болното място глътка от горещата настойка. А изплаквайте с топла. Рецептата помага и при зъбобол, и за проблеми в устната кухина.

- Смесете чаена лъжичка салвия със същото количество лайка и залейте с 250 мл гореща вода. Оставете за 15 минути и прецедете. Изплаквайте с топлата настойка устната кухина или дръжте на болния зъб в продължение на 30 секунди. Правете няколко пъти на ден тази процедура. Зъбоболът отслабва. Тази настойка е особено полезна при възпалителни заболявания на венците.

- При упорит зъбобол изплаквайте устната кухина с екстракт от синап (горчица). Направете няколко пъти тази процедура и болката ще стихне.

- Лимонът е богат източник на витамин С. Полезен е за поддържане на зъбите и костите в добро състояние. Предотвратява гниенето и загубата на зъби, предпазва от кариес, зъбобол и кървене на венците.

- Използването на карамфил успокоява зъбобола. Растението помага и при инфекции заради антисептичните си свойства. За целта сложете зрънце карамфил в болния зъб.

- Ако смесите щипка черен пипер и четвърт чаена лъжичка обикновена готварска сол, ще получите лечебен прашецпротив зъбобол.Използвайте всекидневно и ще предотвратите появяването на кариес, ще отстраните лошия дъх от устата и кървенето от венците. Помага и при болки. Това средство лекува повишена чувствителност на зъбите.

- Ако имате оток по венците, а също и при стоматит и пародонтит трябва да опитате да намалите напрежението в отеклите тъкани, като налагате на възпаления участък тампон, напоен с разтвор от готварска сол.

- При кървене от венците освежавайте сутрин устната кухина с разтвор от кислородна вода. След това подъвчете малко магданоз.

- Изплаквайте или промивайте устната кухина с 30-процентен разтвор от мед. Правете процедурата 3-4 пъти на ден.

- Много полезноза зъбите е да дъвчете медена пита три пъти на ден преди ядене.

- Пригответе си отвара от дъбова кора в съотношение 1:10. Изплаквайте при кървене на венците, особено ако е възникнало вследствие механична травма или се е развило на фона на продължително хронично възпаление.

- При гнойни и възпалителни процеси в устната кухина изплаквайте с настойка от невенов цвят: една супена лъжица съцветия се заливат с 200 мл вода. Сместа се държи на водна баня в затворен съд 5-6 часа.
http://baba.fedia.eu/news.php?extend.97.3

Народната медицина също се е погрижила да има няколко безотказни рецепти срещу зъбобол.
 
Един от най-популярните цярове е отвара от салвия. Салвията е народното наименование на градинския чай, с гаргара от който се тушира болката от развален зъб.
 Отварата се приготвя като една супена лъжица сушена билка се залива с чаша гореща вода и се връща на огъня, за да поври още десетина минути, а после се оставя да изстине. След като стане поносимо топла, глътки от нея се задържат около болния зъб, за колкото е възможно по-дълго време. Когато стане вече студена, се приготвя нова порция и се повтаря същата процедура, като е добре това да стане поне 3 до 5 пъти през половин час.
 
Познат от предците ни лек срещу зъбобол е и лекът от корен от живовляк. В ухото, от чиято страна е проблемният зъб, се поставя крен от живовляк. За около половин час болката отшумява.
 
Бабите и дядовците ни са се справяли с болящи зъби и чрез употребата на прополис. Малко парче от веществото се поставя на болния зъб, докато съдържащите се в него съставки не подействат успокояващо на болката.
 
Каша, приготвена от лук, чесън и сол, също успешно се справя с проблема. Малка част от сместа се поставя на тампон, който се прикрепя в долната част на болния зъб. Така се неутрализира болката.
 http://www.lekar.bg/news-56/info-4032/%D0%97%D1%8A%D0%B1%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D1%8A%D1%82.%E2%80%93.%D0%BA%D0%B0%D0%BA.%D0%B4%D0%B0.%D1%81%D0%B5.%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BC,.%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%BE.%D0%BD%D0%B8.%D1%85%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5.%D0%BD%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B3%D0%BE%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B8/

Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Естествени обезболяващи
« Отговор #6 -: 26-01-2012, 14:54:39 »

 :kisss:Я опитай с мудрите...бързо,лесно, безотказно!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Естествени обезболяващи
« Отговор #7 -: 26-01-2012, 14:58:08 »

Мерси, супер сте! Като цяло обаче това с алкохола и индигото ми се вижда най-ефективно... tooth
Иначе сега пия чайче от лайка и май облекчава леко!

А мудрите сега ще ги гугълна...
Активен
Psychonaut

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи
Re:Естествени обезболяващи
« Отговор #8 -: 26-01-2012, 16:15:03 »

Тheodora, знам ти мъката, тези зъбки, от който се помъдрява толкова ме измъчиха миналата година, че не е за разправяне. Доста жестоки инфекции се получиха, не искам да те плаша,но на мен никой не ми беше обяснил този възможен момент. В първата фаза и мен само леко ме боляха и сърбяха, аз си мислех, че просто растат и си правих промивки с лайка и слагах лед и така до следващия път...Последващите пъти обаче започнаха да набират гной и ситуациата се влоши, за да не се стига до там, ако са проблемни мисля,че е по-добре да се извадят. Това може да се види като си направиш снимка. Надявам се, не звуча отчайващо, но при мен ситуацията се разви в много голям мой минус с два извадени мъдреца, 3 АБ и много болки и мъки  :surpris_25: Дано твоите да са от добрите и да си порастнат нормално и да си ги имаш дълго време. Иначе на мен много ми помагаше 1 лъжица лайка, 1 лъжица смрадлика  в 500 мл. вода на чай и след това няколко капки йод  :) Успех!
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Естествени обезболяващи
« Отговор #9 -: 26-01-2012, 18:34:37 »

Аз снимка съм си правила и принципно проблема го знам  - зъбите са прекалено големи за челюстта и няма място ... Носила съм брекети и ортодонтката ми каза, че може да се наложи да ги извадим, но аз до сега упорствах. Ще видим как ще е утре. В момента се подува все повече... :surpris_25:
Активен
Psychonaut

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Естествени обезболяващи
« Отговор #10 -: 26-01-2012, 19:00:45 »

Абе Теди, щом като няма място...няма място. Какво има да упорстваш?! Да ти се изкривят другите зъбите и да те боли зверски ли? Аз си мислех,че ти растат, защото има къде... Сори ама това е положението..но ще се оправи ;) На мен ми извадиха 3 с цепене на костта, при зъболекар-хирург. Няма начин. Теб дори вече така те боли, че дори и ние усетихме, тъй че.. ще зяпаш 1 час, ще си полежиш у вас 1 седмица, ще пиеш през сламка и ще ти мине. Дръж се !
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Естествени обезболяващи
« Отговор #11 -: 26-01-2012, 22:02:18 »

Цепене на костта?@!? Е чак сега се наплаших. Имаше слух, че това било причината Слави Трифонов да има проблеми с очите... :surpris_22: Било инфекция от подобна операция...

Подозирам, че започнаха така да растат изведнъж защото от няколко седмици ям яйчени черупки, което поне значи, че действат

Преди да си легна ще взема двойна доза смлян карамфил(в момента правя втори тур противопаразитно), пък ако утре е зле положението ще се ходи на лекар, колкото и да се противя.

Иначе до тук реално ми помогна жабурене с водка... :Confus_3:
Активен
Psychonaut

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Естествени обезболяващи
« Отговор #12 -: 26-01-2012, 22:24:40 »

Инфекция от развален и дълго време нетретиран зъб е причината Трифонов да е сляп с едното око.

Наистина това с мъдреците не е шега работа и е хубаво да се махнат. Моите са почти в хоризонтално положение и ако тръгнат да излизат, ще стане страшно. Трябва и аз да се оперирам. Само не се плаши, всичко ще се бъде наред.  :)
Активен

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:Естествени обезболяващи
« Отговор #13 -: 26-01-2012, 22:45:31 »

Ako imash vazmojnost napravi nqkolko sesii igloterapiq-bezotkazno efektiven pain killer za kakvoto i da e...4esan sashto bi oblek4ilo no akupuntkurata e N1...
Активен

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи
Re:Естествени обезболяващи
« Отговор #14 -: 26-01-2012, 23:27:55 »

Охо, Теди, щом имаш снимка и са ти казали, че са за махане не се бави. Аз така се мотах и упорствах и ядох чесън в промишлени количества уж да помогна за болката, но те си бяха упорити. Стисках до последно само и само да не пия АБ,но зъболекаря ми обясни риска и каза,че не е шега. Преживява се  ^-^ Посъветвай се със зъболекаря ти за добър хирург, че мен така един сладур добре ме нагласи. Но пък предишния ми го извади един много добър, всичко беше наред.Ако имаш нужда от координати, пиши. На мен ми е мн прясна тази история  :surpris_25:
Успех :)
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Естествени обезболяващи
« Отговор #15 -: 26-01-2012, 23:29:13 »

Правят ти местна упойка, преживява се, не е толкова страшно, колкото си го мислиш. Поинтересувай се зъболекаря добър ли е, аз имам само 1 хирург в града, но пък беше много добър и не отекох при нито едно вадене.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Естествени обезболяващи
« Отговор #16 -: 27-01-2012, 12:10:31 »

Не знам дали от карамфила или от водката вчера  tooth...но днес отока е спаднал. Пак боли, но е търпимо.
Благодаря за всички съвети!  :flowers2:
Упорствам да ги махам, защото на леля ми примерно всички мостове се държат на мъдреци, т.е. не знам дали няма да ми потрябват някой ден   :surpris_23:
Активен
Psychonaut

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Естествени обезболяващи
« Отговор #17 -: 27-01-2012, 13:36:22 »

 :kisss:Търпение -  успение, Т.е. успех. tooth
« Последна редакция: 27-01-2012, 13:39:49 от mariiina »
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Естествени обезболяващи
« Отговор #18 -: 27-01-2012, 15:46:13 »

Теди, ти нали си си направила снимка? На нея какво се вижда- има ли място между последния зъб и края на челюста, или няма? Ако няма, значи няма къде да излязат, и варианта някога да си ги ползваш да ти държат мостовете отпада. По-добре гледай вече изникналите ти зъби да си ги пазиш здрави ;)
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Естествени обезболяващи
« Отговор #19 -: 27-01-2012, 16:04:12 »

Aми тя е стара снимката и на нея се вижда, че има "зародиши". Ортодонтката ми каза, че може да няма място...Иначе този отгоре е почти изникнал по диагонал, долу не знам ...много ми се иска да мине без вадене. В момента не ме боли почти...ще видим утре как ще е ... ако боли отивам... :(
Активен
Psychonaut
 

Страницата е създадена за 0.254 секунди с 21 запитвания.