Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Неметални прибори за хранене  (Прочетена 25039 пъти)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #20 -: 09-01-2012, 13:27:10 »

 :kisss:От мнението на vogon нищо не проумях  :surpris_23:
   А колкото до приборите... най-добре да се откажете от всичките и да си ползвате ръчичките!С тях е най-вкусно!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #21 -: 09-01-2012, 21:57:34 »

Не бой се , не си единствена ,лельо Маринче :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #22 -: 13-01-2012, 23:32:30 »

Хм.........................интересна реч, vogon!
« Последна редакция: 13-01-2012, 23:34:27 от malina »
Активен

vogon

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #23 -: 15-01-2012, 10:53:37 »

социтата имат големи(огромни) проблеми голяма част от които могат да се решат просто чрез отказването на разни "храни":
   Храни със слаба виталност
   нуждаещи се от силно храносмилане
   претоварващи организма
1 Биостатични храни (във възходящ ред според степента на храносмилането)
   риба, морски плодове
   продукти от козе мляко
   кисело мляко, прясно бяло сирене
   млека и сирена
   яйца
   птици
   бели меса
   червени меса
2 Биосидични храни
   захар, сол, какао, чай, кафе, алкохол, препържени мазнини, глутен, подправки и химически заместители.

и обръщам внимание на думата биосидични - това си е седене,съд,садизъм

аз тея работи не ги ям,следователно няма кво да ми олеква
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #24 -: 15-01-2012, 11:24:26 »

да се върнем на темата за неметалните прибори. Защо никой досега не прави керамични лъжици или вилици ? лесно се чупят :)
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #25 -: 15-01-2012, 11:29:46 »

Според мен, дървените прибори са класика и аз ги предпочитам./Ползвам и бамбукови шишчета вместо метална вилица./
« Последна редакция: 15-01-2012, 11:36:09 от Ros »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #26 -: 15-01-2012, 11:40:54 »

хахах :) това е яко :) ще пробвам и аз. Имам някакви китайски клечи, но не се справям добре. Порцеланови лъжици има по китайските магазини.
Активен

Митака

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #27 -: 03-03-2014, 22:31:40 »

Здравейте, да споделя и аз относно керамичните .Първо купих от нета нож и белачка с бяла керамика,но супер тъпи.След време разбрах че черната керамика благодарение на карбона е супер резлива и високо устойчива срещу износване.За вкъщи почти доживотна гаранция-за заведение с денонощно рязане е 10-20 години.Цена 100 лв.В къщи е рязано с него около 1 година и то от време на време и то само и единствено домати ;краставици;лук и марули.Сега е супер тъп и не може да отреже нищо.А и никъде не искат да го наточат (взимат за точене само Киосери-а моя не е такъв, но пък също е супер японски)И сигурно следващите100 живота няма да се сетя за керамика! :surpris_23:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #28 -: 06-03-2014, 00:48:57 »

Досега не съм ползвал керамични ножове, но за един нож има значение на само какво режеш с него а и върху каква подложка. Много трудно ми беше да науча майка ми и сестра ми да не режат баница в тавата - това водеше до катастрофални последици за ножа.
Поддръжката и съхранението също не са маловажни. След всяка употреба трябва да се измива, за да премахнем власинките и люспите от острието, защото така преодолява по-голямо усилие при рязане и ако е метален се сплесква или подгъва.
При съхранението на ножа острието не трябва да контактува с други метални предмети нахвърляни безразборно. Откакто си купих дървена поставка за кухненските ножове доста по-рядко се изхабяват.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Митака

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #29 -: 11-03-2014, 22:40:57 »

Извинявам се че не бях изчерпателен. Керамичния нож стоеше само в дървена стоика и никога не е срещал метал. Винаги на дървена дъска без замръзнали неща и кости. :essen:
Активен

klav

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #30 -: 17-04-2014, 17:48:29 »

Здравейте,подкрепям ви в желанието да се храните с естествени материали.Аз съм на мнение,че храната трябва да се уважава,и поради тази причина трябва да избягваме да я ПРОБОЖДАМЕ,РЕЖЕМ с остри предмети,най добре е да се храним с клечки 1-те са дървени, 2-така не се налага да я бодем или режем а просто нежно я хващаме със дървени клечки!

 :Content_22: :Content_22: :Content_22: :Content_22: :Content_22:
Активен
"Да познаваш другите е мъдрост.
Да познаваш себе си е просветление.
Да управляваш другите изисква сила.
Да управляваш себе си – нужна е мощ."

Дао Дъ Дзин

crocus

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #31 -: 17-04-2014, 22:35:16 »

Много ми харесва това, което казваш.  :)
Наскоро четох една статия на Андрей Мусияка за природните форми на енергия и там се говореше за изключителния капацитет в противоречие със законите за запазване на енергията и прилагането на естествените явления. Ставаше дума и за хуманистичната идеология и природен хуманизъм, за който ти говориш. Есенцията в едно изречение- всяка храна се характеризира с определена енергоинформационна структура и наситеност. Когато се наруши цялостта на храната, нейната електроенергийна наситеност намалява. (Ако грижеш един морков, енергията, който той ще ти донесе е повече отколкото ако го ядеж в настърган вид на салата). Респективно същата права връзка съществува между суровата и готвена храна. Живата храна дава повече енергия на тялото отколкото преработената. Специфична обработка не е необходима, най-добре в сурово състояние и цял вид (когато позволява).Общо взето как ще ядеж храната, зависи и от състоянието на зъбите ни. Липсата на един или два зъба не е маловажна, особено ако това са "дъвкателните" ни зъби.  Всеки зъб е от значение. :pensif_29:
Активен

klav

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #32 -: 17-04-2014, 23:00:20 »

Именно това имах предвид! :Content_14:
Всяко същество на тази планета има специфична енергия която се нарушава при определена обработка.Много е важна любовта към всичко което правим,дори към храната,това е енергия която изпращаме и тя най-точно казано като бумеранг каквато пратиш такава ще получиш.Имам прекрасен човек до себе си който много ме вдъхновява ежедневно с общуването му със всичко около себе си.Друг интересен похват и напредък в обичането на нещата които поемаш е всеки път преди да пиеш вода да и благодариш и да и пратиш положителни вибрации всички знаем,че водата има памет.На подобен принцип е и хомеопатията...
« Последна редакция: 17-04-2014, 23:02:33 от klav »
Активен
"Да познаваш другите е мъдрост.
Да познаваш себе си е просветление.
Да управляваш другите изисква сила.
Да управляваш себе си – нужна е мощ."

Дао Дъ Дзин

crocus

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #33 -: 18-04-2014, 11:12:47 »

Какви домакински прибори и пособия използваш, Klav? Дървените имат лаково покритие и затова се въздържам. Стъклото избирам да е максимално изчистено и лишено от разни цветни мотиви (нали боите съдържат олово  :surpris_23: ) Някаква марка читави дървени прибори можеш ли да ми препоръчаш? Ако не са лакирани, нали ще живят бактерии в тях ?  :surpris_23:
Активен

klav

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #34 -: 18-04-2014, 12:04:02 »

Какви домакински прибори и пособия използваш, Klav? Дървените имат лаково покритие и затова се въздържам. Стъклото избирам да е максимално изчистено и лишено от разни цветни мотиви (нали боите съдържат олово  :surpris_23: ) Някаква марка читави дървени прибори можеш ли да ми препоръчаш? Ако не са лакирани, нали ще живят бактерии в тях ?  :surpris_23:

Всъщност не е задължително да са лакирани :) Моите не са!Нито клечките ми за хранене нито приборите за готвене.Имам и едни които са ръчно направени...даже са по хубави от купените  ;D
Не мога да ти препоръчам марка...просто си ги направи :) А ако не желаеш има един китайски магазин около НДК в който продават разнообразни стоки,там има различни клечки -порцеланови,дървени,метални..има голям избор.
Бактериите ги има навсякъде около нас,не виждам смисъл да се притесняваш просто си ги измий след хранене. Лакът е за да не се съсипва дървото и да изглеждат по ефектно според мен...Но и без лак дървото си е чудесно.Ползваме едни които са на много години и нищо им няма.
« Последна редакция: 18-04-2014, 12:06:38 от klav »
Активен
"Да познаваш другите е мъдрост.
Да познаваш себе си е просветление.
Да управляваш другите изисква сила.
Да управляваш себе си – нужна е мощ."

Дао Дъ Дзин

crocus

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #35 -: 18-04-2014, 13:14:16 »

Благодаря. Права си, бактериите съществуват откакто свят светува и не са пречили на човека.Напротив, счита се, че ни помагат и са безвредни, но нали медицината им преписва разни болести  :surpris_23:
В този сайт има интересни предложения http://athome.bg/, цената на една средно голяма купа надхвърля 30 лв. Чудя се дали си заслужава да давам толкова пари ?  :surpris_22: Има едни бамбукови, по-евтини. Имах такива вкъщи, потъмняват за седмица две. Ако се сложи примерно маслини в тях, нямат измирисване.
Активен

klav

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #36 -: 18-04-2014, 13:41:12 »

Пробвай с керамични съдове,не са скъпи и са отлични за употреба,можеш и сам да си ги направиш,така хем ще се забавляваш,хем ще си направиш сам съдове :) От опит знам,че най вкусно е когато сам си го направиш! А за клечките има ги всякакви на много места.
Активен
"Да познаваш другите е мъдрост.
Да познаваш себе си е просветление.
Да управляваш другите изисква сила.
Да управляваш себе си – нужна е мощ."

Дао Дъ Дзин

Митака

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #37 -: 15-06-2014, 08:23:49 »

Здравейте, скоро си взех от декатлон пластмасови вилица и лъжица и съм много доволен.Нося ги по планината и на вилата а май ще почвам с тях да ям ежедневно.Цена около 1.80 а са маркови демек читава пластмаса.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 24 запитвания.