Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Суровоядство и язва?  (Прочетена 9674 пъти)

witch111

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Суровоядство и язва?
« -: 18-02-2012, 20:54:38 »

Проблемът не е мой, а на мой близък. Става въпрос за язва на дванадесетопръстника. Въпросът ми е доколко са съвместими суровоядството и язвата? Ще бъда благодарна, ако някой има повече инфо по темата. Човекът не яде месо, но се опасява че суровоядният хранителен режим може да доведе до проблеми.
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Суровоядство и язва?
« Отговор #1 -: 25-02-2012, 00:49:32 »

Ей сега отворих да си препрочета диета I http://forum.kulinar.bg/viewtopic.php?f=4&t=439-направо ми се доповръща.
Едва ли някой язваджия ще се почувства добре при такава храна.Единственото с което съм съгласна е че храната не трябва да дразни химически, механично или термично-т.е никакви подправки освен сол, предимно пасирана храна и --със стайна температура и пет-шест кратно хранене в малки количества.
Според мен (с тези условия може )да опита-много внимателно.
Много се изкушавам да предложа да погладува на вода...защото на лигавицата трябва да и се даде време да се възстанови, а не да се атакува непрекъснато (аз съм срам за гилдията :Confus_3:)
Активен

witch111

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Суровоядство и язва?
« Отговор #2 -: 25-02-2012, 10:03:48 »

Благодаря за отговора. Бях изгубила надежда, че някой ще се включи по темата :)
Замислих се, защото съм привърженик на суровоядството (без да съм много крайна де :Confus_3:)...но пък не съм имала подобни проблеми. А съм чувала, че при язва определени храни не се препоръчват. А тъй като човека за когото говоря...баща ми(който между другото ми повлия много, за да спра месото и изобщо да се замисля за това какво съм :)) ми е разбираемо много важен, не исках в стремежа си да му помогна - да му навредя. Но наблюдавайки го как се храни предимно с тесто :essen: не се сдържах.
Ще се радвам, ако някой с подобен проблем се включи :)
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Суровоядство и язва?
« Отговор #3 -: 09-03-2012, 01:09:43 »

Witch111, реших да се включа, като споделя конкретен проблем и неговото решение, макар да не е точно същия, но подходът към него би бил същия. И така, за какво става дума?
Преди почти пет месеца съпругата ми се почувства зле - силни болки в корема, гадене, повръщане и диария. Прегледът отхвърли вирусна инфекция или хирургичен проблем и докторите приеха, че се касае за обострен гастрит (какъвто дотогава не беше установяван, а и в последствие гастроскопията не показа такъв). Предписаха стандартно лечение и диета за ситуацията, подобна на тази на баща ти, и казаха, че за седмица нещата ще се оправят. Да, но не се оправиха, а се задълбочиха. Диарията не спираше, правеха допълнителни изследвания и нищо не установиха, не откриха инфекциозен причинител (лежа в Инфекциозна болница). Няколко години по-рано бяха открити камъни в жлъчката и сега се насочиха да търсят причината там. Камъните се оказаха пораснали, жлъчката - уголемена и възпалена. Решиха, че вероятно тя дразни панкреаса и диарията е следствие от това. Жлъчката беше махната - наистина мехура беше в много лошо състояние, реално не е изпълнявал никаква рола, камъните бяха шест на брой по един сантиметър всеки. Следоперативното възстановяване протече нормално, но диарията, след около месец затишие, се появи отново. (Тук трябва да уточня, че през цялото това време съпругата ми се хранеше само със запичащи храни, почти нищо сурово, изцяло според указанията на лекарите). Отново започнаха какви ли не изследвания, вкл. колоноскопия, хормонални и др., но причинител не беше установен. Последно се бяха консолидирали около мненито, че това е дисбактериоза, което не ни звучеше много убедително,защото жената за цялото това време изпробва всички предлагани на пазара пробиотици, но нямаше дори минимален резултат. Тогава решихме да отидем при д-р Гайдурков - аз бях чел неговите книги, а освен това познавам няколко човека, които ходят при него и споделят отлични резултати. Той наистина помага, но мен лично ме дразни отчетливо изразеният му афинитет към парите. И така, отидохме при него и представихме цялата история, показахме назначената диета (на практика без сурови храни в нея) в очакване да разберем какво ще ни каже. Той назначи съвсем нов начин на персонализирано лечебно хранене - с доста сурови храни (салати сокове, ядки), много подправки, зърнени, бобови и суров жълтък ежедневно (яйцата са забранени за хора без жлъчка от стандартните лекари). На практика той обърна изцяло диетата й - почти всичко, което беше забранено в досегашното й хранене, той го назначи, а забрани разрешение и препоръчвани като здравословни от болницата. На нашия въпрос защо тези храни са били забранени преди това, той отговори, че няма представа защо ги забраняват. В допълнение каза да спре приеманите дотогава дуспаталин и креон. Ние бяхме в голяма дилема какво да правим - човек с диария от месеци, доста отслабнал, с почти постоянни болки в корема и т.н. да мине на хранене с такива храни. Имахме сериозни опасения, че това неминуемо ще засили оплакванията, но Гайдурков каза, че е възможно в първите един-два дни да има известно влошаване, но след това непременно ще отмине. Жената не се решаваше да започне, но все пак замисли, че няма алтернативи и е по-добре да опита. Това започна преди седмица и за наше изумление нямаше никакви негативни реакции - не само болки, но и диарични изхождания няма. Поне засега. Още е в началото, но мисля, че след като до момента всичко й се отразява добре, няма причина за напред да се влоши. Тук трябва да спомена и още нещо - до преди започване на този хранителен режим, фекалиите й бяха само и единствено с тъмно зелен цвят, а сега са с нормален. И макар да има в някои дни по две или три изхождания, те не са диарични и не са съпроводени с болки. След две седмици трябва да е на втора консултация, на която да отчете постигнатите до момента резултати и да разшири списъка на приеманите храни. Ще видим какво ще стане в бъдеще, но засега нямаме причина да не сме доволни - тя се храни с неща, за които си мислеше, че няма да вкуси повече и то без това да й създава проблем.
Направих това дълго описание, защото според мен би ти помогнал да си отговориш на въпроса. Най-добре е да прочетеш книгата на Гайдурков "Човешкото хранене" - чрез нея ще се ориентираш за какъв точно начин на хранене става дума и защо точно по този начин. Както бях писал в темата за тази книга във форума, аз имам известни резерви относно някои негови становища (както и ти казваш - да не бъдем толкова крайни), когато става дума за храненето на здрав човек, но по отношение на болните, мисля че е усетил правилно нещата. От опит трябва да кажа, че такъв тип хранене не е лесно и евтино - всичко трябва да се приготвя в домашни условия и по различен от традиционния начин, което отнема страшно много време всеки ден (готови храни отвън не можеш да си купиш), а и продуктите не са евтини, но когато си стигнал до такова положение като при моята жена, нямаш много избор.
Ако имаш желание да запишеш баща си за прием при него, когато се обадиш по телефона, поискай да те приеме по-скоро заради състоянието му, защото иначе ще ти дадат час за след три-четири месеца. Което е малко маркетингов трик - реално в почти всички случаи имат свободни часове и по-рано, но демонстрират несекващ наплив, което да използват като причина за постоянното и необяснимо с обективни причини качване на цените.

Това е засега от мен, дано да е от полза.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Суровоядство и язва?
« Отговор #4 -: 09-03-2012, 09:39:51 »

Помни ли някой една смешна сцена от филма за Индиана Джоунс, ( мисля, че първа серия) ?  Та Индиана Джоунс попадна в някакъв далекоизточен град, където някаква шайка бандити го  гонят по тесните улички за да го убият. ( естествено :)) . В един момент Индиана се озова сам срещу някакъв бандит, който е на  10м. от него.  Бандитът започна зрелищно да върти голям меч , демонстрирайки , че е абсолютен виртуоз на това оръжие ,  с явна цел да сплаши нашия герой. Индиана Джоунс спокойно изгледа двеминутното показно на виртуоза , после снобски и апатично извади пистолета си и го гръмна  :surpris_22: Специалистът с меча ,естествено - умря. :)

Пренесено в конкретния случай: - защо да не решим проблема с язвата веднъж завинаги , при това относително лесно и елегантно, а да се мъчим да живеем с нея цял живот, постоянно нащрек относно  строгите диети и начина на живот ..? :)
Вариантът е на Малина, а аз ще го доизкажа , защото няма откого да ме е страх , още по-малко от "гилдията" :)
 Двайсет дни на вода  почти със сигурност ще ликвидират язвата. (Двама мои приятели отдавна са забравили за нея, а Анджела е била записана за операция на следващия ден!!, когато почва гладуването. На 21 и я ден отива при доктора , който се прекръстил и казал: "Все бях чувал за това, но сега и с очите си видях.."  :)  )

shofilev, няколко поуки има в твоя (както винаги) съдържателен пост. Ще си позволя да споделя , че на мен "комерсиален лечител"  ми звучи малко като "топлосърдечен нацист" . Отдавна съм забелязал , че неприятнозвучащи фамилии като Гайдурков, Пранджев ,Налбантова, Съселов, Манафов... не изчерпват своята "неприятност"  само със звученето си .. :)  :pensif_29:
« Последна редакция: 09-03-2012, 09:42:54 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Суровоядство и язва?
« Отговор #5 -: 10-03-2012, 01:02:08 »

Бате Бино, на мен също не ми се нрави този момент при Гайдурков и (не само) затова преди половин година се отказах от часа си за прием при него. В конкретната ситуация с жената това беше като опит за радикална промяна в подхода (засега успешен) към решаване на проблема. На това отгоре тя не е много отворена към алтернативни методи, най-общо казано. И всъщност желанието й да отидем при него беше следствие от безрезултатността на всичко друго плюс наистина постигнатите ефекти при няколко наши познати със сериозни (официално нелечими) проблеми. Което ме навежда на мисълта, че той може да има проблем с алчността, но това не означава, че не знае какво прави или няма желание да свърши работа. Просто си купуваш нещо на нереално висока цена - от това, че цената е изкуствено завишена, не следва че стоката е некачествена. Специално за това наше първо посещение мисля, че парите (60 лв.) си ги заслужи - престоят ни при него беше два часа и половина, както и с оглед на постигнатото до момента подобрение. Ще видим как ще се развият нещата по-нататък, но независимо какво ще се случи, не мисля да ходим още много пъти - основните насоки вече са ясни, следват някои детайли. Освен това не мислим, че тя ще се храни по неговия модел цял живот - той не е лесен за прилагане, нито пък евтин. Но за известно време ще се придържа към него, ако не възникнат проблеми, а след това постепенно ще премине към някакъв по-приемлив и дълготрайно приложим вариант.
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Суровоядство и язва?
« Отговор #6 -: 15-02-2014, 08:52:40 »

Бате Бино, на мен също не ми се нрави този момент при Гайдурков и (не само) затова преди половин година се отказах от часа си за прием при него. В конкретната ситуация с жената това беше като опит за радикална промяна в подхода (засега успешен) към решаване на проблема. На това отгоре тя не е много отворена към алтернативни методи, най-общо казано. И всъщност желанието й да отидем при него беше следствие от безрезултатността на всичко друго плюс наистина постигнатите ефекти при няколко наши познати със сериозни (официално нелечими) проблеми. Което ме навежда на мисълта, че той може да има проблем с алчността, но това не означава, че не знае какво прави или няма желание да свърши работа. Просто си купуваш нещо на нереално висока цена - от това, че цената е изкуствено завишена, не следва че стоката е некачествена. Специално за това наше първо посещение мисля, че парите (60 лв.) си ги заслужи - престоят ни при него беше два часа и половина, както и с оглед на постигнатото до момента подобрение. Ще видим как ще се развият нещата по-нататък, но независимо какво ще се случи, не мисля да ходим още много пъти - основните насоки вече са ясни, следват някои детайли. Освен това не мислим, че тя ще се храни по неговия модел цял живот - той не е лесен за прилагане, нито пък евтин. Но за известно време ще се придържа към него, ако не възникнат проблеми, а след това постепенно ще премине към някакъв по-приемлив и дълготрайно приложим вариант.

Много ще ми е интересно да разкажете, как е продължило лечението на съпругата ви, защото и аз съм пациентка на Гайдурков.
Сега таксата му е малко по-висока, но мисля, че съвсем не е висока предвид вниманието и разясненията които получава човек от него. И ако ги следва, той получава една безценна информация за начин и стил на хранене, което ще му помогне да се справи с много вредни навици налагани ни с години от Матрицата в която живеем.

Традиционните лекари взимат за десет минути много повече пари предвид отделеното време за пациента. Да не говорим че повечето от тях, са хора които само изписват лекарства, без да съчувстват на пациента и без реално да ги интересува друго освен парите и следващият пациент.

Често да ви кажа, за първи път срещам лекар като Гайдурков. Ако всички лекари лекуваха като него, в света болните щяха да са много по-малко.

Активен

paparosko

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
  • толерантен
Re:Суровоядство и язва?
« Отговор #7 -: 27-02-2014, 00:20:26 »

Ако ми разрешите и аз да се намеся.

Както казва бате Бино защо да не решим проблема с язвата веднъж завинаги?
Това, според мен е най-правилното решение или: Още през 80-те години австралийският учен биолог - доктор Маршал открива, че в 80% от клиничните случаи, причината за язвите на стомаха и дванадесетопръстника е една бактерия, намираща се в стомаха на човека, наречена "хеликобактер пилори". А унищожаването и става чрез приемане на комбинация от три лекарства: бисмут (“ДеНол” табл.), метронидазол (флажил) и тетрациклин (ахромицин, детекло, мистеклин, сустамицин, терамицин). Тази комбинация е позната сред лекарите като “тройната терапия”.

Ето и подходящ линк за случая:
http://www.znam.bg/com/action/showBook?bookID=901&elementID=380&sectionID=5

Аз се излекувах по този начин от 15 годишна язва на дванадесетопръстника през 1996 г. само с 10 дневен прием на тази комбинация - Де Нол, Флажил и Амоксицилин (Амопен).
Вече повече от 15 години оттогава няма помен от язвата и ям всичко без проблеми.

За да се премине лечението е необходимо първо да се изследва лигавицата на стомаха за наличие на хеликобактер пилори, т.е. да се гарантира, че причината за язвата в дадения случай е наистина тази бактерия.

Ако някой изяви желание мога да напиша необходимите дози.

 :)
Активен
Никога не казвай никога!

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Суровоядство и язва?
« Отговор #8 -: 27-02-2014, 00:52:28 »

с извинение, но хеликобактерът не  е никаква причина за язвата, а просто следствие на основната причина за всички болести / на физическо ниво   :) /, а именно - замърсяването на организма с гадости от всякакъв сорт, вид и род...

така че, стрелянето по тази мизерна гадина, хеликобактера, с всички тия топове, дето си изредил е пълен нон - сенс!

един супер успешен метод за лечение на язва е описаният от доктор Батманджелидж - чрез вода и сол, понеже и язвата, както повечето болести / на физическо ниво, да припомня отново :) /, се усложнява и доразвива  чрез дехидратацията на организма.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Суровоядство и язва?
« Отговор #9 -: 27-02-2014, 01:25:48 »

Съгласен с Искрена.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

paparosko

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
  • толерантен
Re:Суровоядство и язва?
« Отговор #10 -: 27-02-2014, 15:01:35 »

с извинение, но хеликобактерът не  е никаква причина за язвата...

Приемам извиненията!
Хеликобактер пилори е една солидна причина за образуване на язви на стомаха и дванадесетопръстника.
На достъпен език: Колонии от бактерията, намиращи се в стомаха на човек образуват гнезда върху предпазната лигавица на стомаха или дванадесетопръстника и в даден момент успяват да я проядат (пробият). Тогава стомашният сок преминава през пробива на лигавицата и започва да разяжда стената на стомаха или дванадесетопръстника - ето това вече е проблем или тъй наречената язва на стомаха или на дванадесетопръстника.

така че, стрелянето по тази мизерна гадина, хеликобактера, с всички тия топове, дето си изредил е пълен нон - сенс!

Е, може би ти си по-добре от мен запозната с моето излекуване от 15 годишна, хронична, активна язва само за 10 дни, като още на третия ден почувствах явна промяна в собствения си организъм.

Сега с моето извинение към теб - твоите думи ми напомнят за оная приказка дето:
Един селянин чул, че у комшията магарето изревало и отишъл да го поиска назаем за да си изоре двора. Комшията бил стиснат и не искал да му го даде затова му казал, че магарето го нямало вече - било умряло.
Селянинът се учудил и казал: "Та аз го чух преди малко да реве", а комшията се засегнал: "Ти на мен ли вярваш, или на магарето".

Та наистина с всички тия топове, дето съм изредил си излекувах окончателно и безвъзвратно 15 годишната, хронична, активна язва само за 10 дни.
И ако това, според теб е пълен нон - сенс! - то здраве му кажи!
По-късно с тази същата рецепта бяха излекувани по същия начин още четирима мои познати.

За метода на лечение на язва описан от д-р Батманжелидж (за който споменаваш) не мога нищо да кажа, тъй като за Батманжелидж, а и книгата му "Тялото жадува за вода" научих доста по-късно, но без някаква връзка с язвите.

...основната причина за всички болести / на физическо ниво   :) /, а именно - замърсяването на организма с гадости от всякакъв сорт, вид и род...

Основната причина за всички болести на физическо ниво бледнее пред основната причина за всички болести  на емоционално или ментално ниво, става въпрос за емоциите и мислите ни.

Според мен, не е толкова важно какво ядеш, а какъв човек си!

 :)
Активен
Никога не казвай никога!

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Суровоядство и язва?
« Отговор #11 -: 13-03-2015, 08:52:27 »



Основната причина за всички болести на физическо ниво бледнее пред основната причина за всички болести  на емоционално или ментално ниво, става въпрос за емоциите и мислите ни.


А аз искам да попитам, каква е връзката между емоциите, мислите и бактериите като Хеликобактер пилори и не можем ли да се отървем от тях без да ползваме антибиотици?
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Суровоядство и язва?
« Отговор #12 -: 13-03-2015, 11:00:16 »

Аз имам язва, но нямам бактерията Хеликобактер пилори.Язвата може да е различна по вид, без или с налична бактерия.На суров режим съм през цялата година.Приемам печени или варени картофи обикновено пролет и есен , когато язвата много се обостри.Практикувам този режим вече доста години.Приемам суров картофен сок и чист зехтин по няколко пъти на ден./ особено пролет и есен увеличавам прима /.Суровоядство може и трябва да се прилага при язва ,но има няколко изисквания, които е добре да се знаят :
- кълновете да се смилат много добре в машинка за мелене на месо / няколко пъти /.
- плодовете и зеленчуците също да се смилат / особено пролет и есен /
- зеленината да се смила с плодове или със зеленчуци и така не пречи на язвата .
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Суровоядство и язва?
« Отговор #13 -: 13-03-2015, 11:19:50 »

Храната трябва да бъде без никакви подправки и сол, маслини да не се употребяват - особено солени пролет и есен, силно дразнят язвата.Подправки като копър, магданоз, розмарин, риган, мащерка или др.билки да са добре смлени.Да се приема в периодите на обостряне прополис на зрънца, гълтат се цели, сок от моркови, сок от картофи, сок от пресни ябълки / не печени /, сок от червено цвекло, морков, ябълка и картоф.В дните, когато е пролетното и есенното равноденствие / 22 март, 22 септември / да се пие цял ден сок от моркови, картофи и ябълки.Смилайте всичко в блендера, обезсолявайте маслините.Ако ползвате сирене, приготвено от сурово мляко също обезсолявайте.Тофуто / соевото сирене / дава много киселини.Пролет и есен правете зелени смутита с ядково мляко.Не употребявайте ядките не смлени и ненакиснати във вода.Може да се приемат малки парченца люти чушки, лекуват язвата, но в никакъв случай черен пипер или др. остри подправки.Джинджифилът в малко количество също е полезен.Добавяйте живовляк към зеленината, която ползвате.Перфектна билка е за язвата, както и босилек.Според мен тези билки могат да спасят от много тежки кризи и са по - силни от жълтия кантарион.Червения кантарион също добавяйте към смутитата.Не правете салати, а смилайте всичко.Ползвайте само добре узрели домати, с тънка ципа, узрели през лятото.Купешките твърди, неузрели на слънце домати дават киселини и много болки при язвата.Не ползвайте в никакъв случай сурови жълтъци.Дразнят язвата.Не пийте сода, но може да се приема разтворена във вода стипца.Добре действа на язвата, дядо ми навремето я използваше при остри кризи.Смилайте всичко много добре и избирайте плодове и зеленчуци, които са характерни за сезона.Зеленчуците, които зреят в парници, не узрели на естествено слънце винаги дразнят язвата.Солта може да се прима, но извън периода на обостряне / пролет и есен , или в дните на равноденствие /.
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Суровоядство и язва?
« Отговор #14 -: 13-03-2015, 17:45:12 »

Храната трябва да бъде без никакви подправки и сол, маслини да не се употребяват - особено солени пролет и есен, силно дразнят язвата.Подправки като копър, магданоз, розмарин, риган, мащерка или др.билки да са добре смлени.Да се приема в периодите на обостряне прополис на зрънца, гълтат се цели, сок от моркови, сок от картофи, сок от пресни ябълки / не печени /, сок от червено цвекло, морков, ябълка и картоф.В дните, когато е пролетното и есенното равноденствие / 22 март, 22 септември / да се пие цял ден сок от моркови, картофи и ябълки.Смилайте всичко в блендера, обезсолявайте маслините.Ако ползвате сирене, приготвено от сурово мляко също обезсолявайте.Тофуто / соевото сирене / дава много киселини.Пролет и есен правете зелени смутита с ядково мляко.Не употребявайте ядките не смлени и ненакиснати във вода.Може да се приемат малки парченца люти чушки, лекуват язвата, но в никакъв случай черен пипер или др. остри подправки.Джинджифилът в малко количество също е полезен.Добавяйте живовляк към зеленината, която ползвате.Перфектна билка е за язвата, както и босилек.Според мен тези билки могат да спасят от много тежки кризи и са по - силни от жълтия кантарион.Червения кантарион също добавяйте към смутитата.Не правете салати, а смилайте всичко.Ползвайте само добре узрели домати, с тънка ципа, узрели през лятото.Купешките твърди, неузрели на слънце домати дават киселини и много болки при язвата.Не ползвайте в никакъв случай сурови жълтъци.Дразнят язвата.Не пийте сода, но може да се приема разтворена във вода стипца.Добре действа на язвата, дядо ми навремето я използваше при остри кризи.Смилайте всичко много добре и избирайте плодове и зеленчуци, които са характерни за сезона.Зеленчуците, които зреят в парници, не узрели на естествено слънце винаги дразнят язвата.Солта може да се прима, но извън периода на обостряне / пролет и есен , или в дните на равноденствие /.
Благодаря за полезните съвети, но искам да ви питам от колко години сте на суров режим и не ви ли се излекувала язвата от този начин на хранене?
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Суровоядство и язва?
« Отговор #15 -: 13-03-2015, 18:36:01 »

с извинение, но хеликобактерът не  е никаква причина за язвата, а просто следствие на основната причина за всички болести / на физическо ниво   :) /, а именно - замърсяването на организма с гадости от всякакъв сорт, вид и род...

Освен, че казаното от Искрена е съвсем вярно и хилядократно проверено, при правилно провеждане на Временно въздържане от храна се изпълняват множество упражнения, провеждат се беседи и специализирано обучение за отношение към себе си, към здравето си, към храната и храненето си, към близките си, приятели, света... Тогава, дори да попаднат най-страшните бактерии в устата и носа ни (което става всеки ден, милиарди пъти), те няма да могат да се размножат, щото няма да има храна за тях. А като не се размножат, не могат да накривят и... шапката на имунната ни система. Да не говорим за някакъв мизерен "хеликобактер"...  :pensif_29:

Стига да не е кървяща в момента язвата, може да се излекува с над 90% вероятност от първия път по споменатия метод. А кървенето се спира с наличните "лекарства".
Най-важно е въпросният човек ("болен", "пациент", "страдащ", или както и да го наричаме), да намери достатъчно силни причини, за да пожелае силно да оздравее, да бъде щастлив и полезен на себе си и на своите близки и приятели...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Суровоядство и язва?
« Отговор #16 -: 16-03-2015, 12:13:56 »

Не използвам никакви лекарства за язва.Пия само суров картофен сок и зехтин.Не съм излекувала язвата си.Дядо ми имаше язва и беше с няколко операции.От нея и почина.Получи тежък кръвоизлив и сърцето му не можа да издържи.Според мен язвата е заболяване, което силно се влияе от психиката на човека.Силното притеснение или тревога веднага обостря язвата.При мен е точно така.Притесня ли се и веднага започва язвена криза.Излекуването за мен не е само на физическо ниво.Лекувала съм язвата си по много методи, но нямам резултат.Причината явно е, че съм притеснителна по натура като човек.Една лекарка по този повод ми каза, че спокойните хора нямат язва.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.115 секунди с 22 запитвания.