Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пау Дарко  (Прочетена 829 пъти)

didona64

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Пау Дарко
« -: 01-05-2022, 15:18:08 »

Здравейте, търся мнения за Пау Дарко( Мравчено дърво) - Противобактериално и Противогъбично. Четох, че може да предизвика гадене и кървене от стомаха. Моля, за мнения :Confus_34:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re: Пау Дарко
« Отговор #1 -: 05-05-2022, 14:09:30 »

Кой го твърди това за кървенето? И има ли поне един такъв регистриран случай или само се предполага :)
То и за ММС и ЦДС постоянно предупреждават, че са страшно отровни и  водят до смърт, само че за 10г. нито един не се е оплакал, че му е навредило, а вече половин България го пие  :D
(аз лично  не, залагам на други продукти)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re: Пау Дарко
« Отговор #2 -: 03-06-2022, 14:11:24 »

Ами, вероятно може и да предизвика гадене и кървене. Защо да не предизвика? Всеки организъм реагира по свой си начин ....на мен често ми се случва примерно да говорят за разни неща, че няма никакъв шанс да навредят и са само полезни и какво ли не. После като ги пробвам и ми се случват проблеми, въпреки че уж всичко е 6 и перфектно. Примерно така за ябълковия оцет четях навремето ...докато не почнаха да ме болят костите и мускулите и после стигнат до това, че в подобни продукти ферментирали има едни такива наречени хистамини. И тия хистамини ако имам проблем да ги преработвам очевидно ще ми направят проблем, въпреки че същото не важи да речем за 99% от хората. Така че аз лично всяко нещо преди да го пробвам чета какви странични ефекти има.... на английски също side effects и си преценявам по тоя начин. Може да го пробвам и ако до 3-4 дни организма ми не свикне спирам преди да съм станал по-зле. Така че е хубаво да си наясно за страничните ефекти и кое евентуално ги причинява тия странични ефекти. И също трябва да си наясно, че всичко дори и най-безобидното може за твоя организъм да има странични ефекти. Ама това ти го казвам не, за да те е страх и да не пробваш нищо, а просто да си предпазлива и да търсиш повече мнения. Примерно в тоя форум понякога и веганстовото и суровоядството много се хвалят ама аз суровоядство 3-4 дни издържах като пробвах, а веганството повече ама взеха да ми свършват силите и почнах да си ям яйца, месо и мляко кисело :) Сега в тоя случай с Пау Дарко може да е временен очистителен ефект да речем за 2-3 дни да се раздразнят червата ...ама може и да не е това. Не ми се ровичка аз да търся ама просто напиши в гоогле pau darco side effects(пау дарко странични ефекти) и със сигурност ще ти излезнат разни неща да може да прецениш. Може би само при определени здравословни проблеми се случва кървене и за теб да няма никакъв проблем. А пък гадене е възможно да се случи, ще трябва да го изтърпиш това и не е чак толкова страшно :)

От всички неща дето съм пробвал мога да кажа само, че здравето е в баланса.... успееш ли да възстановиш баланса в тялото си и света около себе си, ще се чувстваш по-добре и ще оздравееш. Ако много неща ти пречат и нарушават баланса, очевидно няма да си толкова добре ....не е всичко в храната, перфектната добавка и прочие, а и в начина на живот. Някои хора не спазват никакви хранителни режими и са си добре, така че явно не зависи всичко до храната, макар че за някои хора може пък това точно да е ключово. Прекалено много да се взираш в храната примерно също може да ти нарушава баланса по някакъв начин, от това те е страх от онова те е страх... затова просто бъди умерена... дори ако си религиозна спазвай постите.... период без животинска храна, после период с животинска храна ...сряда и петък през годината растителна храна и т.н. :) Е, освен ако нямаш някаква болест дето да пречи да ядеш само растителна храна за определен период ...ама забележи - за определен период!!! От днешна гледна точка мога да кажа, че за мен веганството е крайност и ако храната ти не е супер перфектна и не включиш да речем 2-3 добавки шанса да се издъниш е много голям и не на всеки му понася такова нещо.... примерно виж в youtube колко видеа има - ex vegan (т.е. бивши вегани) :)

И ако нещо те притеснява или предполагаш, не отлагай да си направиш изследвания в лаборатория, да идеш на лекар ако трябва да разбереш поне какво точно ти има... че аз колкото пъти съм предполагал нещо, почти толкова пъти не е бил точно това проблема :thankyou:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 23 запитвания.