Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ваксините !!!!  (Прочетена 236921 пъти)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #20 -: 25-11-2009, 16:15:17 »

Днес слушах....даже не знам къде го чух,но го чух.Агитират да се правят ваксини против хепатит Б.Искам да кажа,че отново агитират населението да се ваксинира :surpris_23:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #21 -: 25-11-2009, 17:28:46 »

Днес слушах....даже не знам къде го чух,но го чух.Агитират да се правят ваксини против хепатит Б.Искам да кажа,че отново агитират населението да се ваксинира :surpris_23:
По радио Атлантик има такава реклама. Майка казва за сина си, че е болен от хипатит А. Добавя, че ако е знаела за ваксините е щяла да се ваксинира, за да спести страданието на детето. Другият вариант е младеж споделя, че е с хипатит Б и че това е една ужасна болест и много съжалява, че не се е ваксинирал навреме.
Разказвам рекламата, заради хората извън БГ :)
И аз бях много навит на тая ваксина точно, но добре че нямах пари(около 120 лв беше тогава) тогава и я отложих ;D
Пък и с брахмачаря, май ваксина не ми трябва много-много :angel: :love_028:
« Последна редакция: 25-11-2009, 17:30:23 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #22 -: 26-11-2009, 02:20:49 »

Точно така, Петко! :)
Тия реклами са естествено пак с цел. Много почна да се шуми около вредата от ваксините и в България, много родители отказват да дупчат децата си с отрови...

Тук ако знаете какви опашки се вият, за да си сложат противогрипната ваксина. От блока ми има българки бременни, които са си я били вече. Дано няма фатални последствия, защото вече има и спонтанни аборти в доста напредната бременност в следствие на ваксината.
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #23 -: 27-11-2009, 13:03:51 »

Специално за посления грип много се разшумя против ваксините и се чудя как има хора, които се ваксинират! То не бяха репортажи в централните новини за протести в Брюксел, интервюта със светила и какво ли още не! Или човек вижда това, което му е удобно - в случая аз попадам на предавания против ваксините  :D

Работя в средно голяма фирма и последните години есенно време задължително ни раздават ампулки. Та историята е неизменно следната: единствената, която пуска стъкълцето в кошчето  е и единствената, която не се разболява.

И да, Вери, много е жалко, когато бременни се подлагат на нещо подобно. Още повече - когато сами търсят?!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #24 -: 27-11-2009, 21:44:38 »

Днес ще водят/са водили децата от училището на Маги да ги ваксинират. Вчера ни пратиха формуляр да попълним, в който имаше само каранце " съгласен съм ". Написахме с дебел черен маркер върху целия лист, че не сме. Толкова са прецизни в документацията си по принцип като цяло в Канада, че чак ме учуди защо няма квадратче с " не съм съгласен ". Имам чувстовото, че е умишлено. А и ваксните тук не са със задължителен характер.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #25 -: 28-11-2009, 10:23:08 »

Като казахме на педиатърката,че няма да я ваксинираме,направо изгуби контрол,хем е позната. Вие не знаете на какво я подлагате,какви болести и........никъде нямало да я приемат,та така, Тук са големи задръстеняци. :surpris_23:
Въпроса ми е, след като е толкова напреднала медицината,след като всички са ваксинирани за всичко,защо ги има тези болести за които се ваксинират? :surpris_22:
Защо децата са много по болни от преди и умират от какви ли не болести,защо не им помогнат?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #26 -: 28-11-2009, 10:32:45 »

Въпроса ми е, след като е толкова напреднала медицината,след като всички са ваксинирани за всичко,защо ги има тези болести за които се ваксинират? :surpris_22:
Защо децата са много по болни от преди и умират от какви ли не болести,защо не им помогнат?

Официалната им версия е,че за да се случи изкореняването на болестта,трябва да се имунизират 90% от населението.
Факт е обаче,че след ваксинация,се разболяват повече ваксинирани от колкото такива които не са!Без да броим страничните ефекти.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #27 -: 28-11-2009, 10:42:15 »

И тези които продават ваксините са винаги на печалба,чувал ли си за такъв фалит???
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #28 -: 28-11-2009, 10:59:18 »

Не разбира се.Мисля,че и лекарите вземат пари за всяка ваксинация,която направят.Ако едно JP има 1000 пациента и излъже повечето да се ваксинират,добре ще захлеби за нула време!
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #29 -: 28-11-2009, 16:46:15 »

Печалбите от продажбата на ваксини са много повече от тези на оръжия и наркотици.

Лекарите едно си знаят, едно си баят.

Бенато, в даскалото нямат право да ви направят проблем заради несложени ваксини. По закон само в яслата изискват сложени ваксини. За другите заведения- имунизационен статус. Но обикновено директорите обичат да извъртат и тълкуват както си искат закона. Ако е частна яслата/градината, шансовете са по-големи да не се вторчват във ваксините. Също така, колкото е по-малък града, толкова по-добре. В големите градове използват това, че родителите нямат избор. Детето трябва да тръгне на градина, за да се почне работа.

Няма статистика за страничните ефекти в резултат на сложена ваксина. А се случва твърде често вече и не са хич малко. Нямат изгода май.
Забелязвате ли колко много бебета/деца са алергични към белтъка на кравето мляко? И това е последните години, когато започнаха да измислят какви ли не ваксини и да мъчат нежните бебешки организми с 5 и 10-валентни такива. Нас навремето нито срещу шарки, нито срещу хепатити са ни ваксинирали.
« Последна редакция: 28-11-2009, 16:49:18 от Вери »
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #30 -: 01-12-2009, 10:24:04 »

Бенато, в даскалото нямат право да ви направят проблем заради несложени ваксини. По закон само в яслата изискват сложени ваксини. За другите заведения- имунизационен статус.

Вери, не съм запозната със законите, но племеникът ми учи в частно училище в София и задължително искаха да му се сложи ваксината, която е по имунизационен календар.

Говорила съм с 2-3 лекари да не слагам ваксини на децата, но никой не се съгласява. Смятах да сменям личната, ако открия друг, който да ме подкрепи.

Няма начин ситуацията да не се промени, но ще стане с ново поколение лекари.

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #31 -: 01-12-2009, 11:40:13 »

Дано!
Аз още нямам деца, но като гледам какво става се плаша как ще ги опазя!
Дори и мои познати, които са будни и "в час" масово ваксинират децата си за какво ли не... :Confus_34:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #32 -: 01-12-2009, 12:15:09 »

Да бе.. не мога да си обясня и аз. Говорих си с едни приятели за ваксините, уж имаха представа някаква, и накрая детето им на 2 седмици го водиха да го ваксинират. А нали знаете старите хора казват 40 дена никой да не вижда детето освен родителите- та то няма никаква имунна система в тия 40 дена, затова! А те ги ваксинират :(
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #33 -: 02-12-2009, 02:49:30 »

Бенато, в даскалото нямат право да ви направят проблем заради несложени ваксини. По закон само в яслата изискват сложени ваксини. За другите заведения- имунизационен статус.

Вери, не съм запозната със законите, но племеникът ми учи в частно училище в София и задължително искаха да му се сложи ваксината, която е по имунизационен календар.
Нямали са право. Използват, че не се познава закона.
Влади, а някой, който да впише само ваксините без да се слагат? И на това ли не се съгласяват?
Искаш ли да питам за такъв лекар?
« Последна редакция: 02-12-2009, 09:35:31 от Вери »
Активен

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #34 -: 02-12-2009, 09:29:34 »

Преди няколко години чичо ми си сложи ваксина срещу сезонния грип.
Нея зима се разболя 2 пъти !!!
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #35 -: 02-12-2009, 10:56:39 »

Aз съм се ваксинирала само 1 път за грип преди години и повече никога няма да го направя. Рамото ми се поду, стана червено и болеше. Разболях се веднага, после още няколко пъти зимата. Ваксини ли? Ай сиктир!
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #36 -: 04-12-2009, 23:47:26 »

аз отначало като се роди детето много държах на ваксините, изобщо не ми минаваше през ума да пропуснем ваксина. Обаче детето имаше силна реакция след всяка ваксина - ужасен рев, така ми показваше че нещо лошо се случва с него, ама кой да осъзнае  :surpris_23: ,  2-3 дни почти постоянно залепен за мен, температура...след всяка ваксина задължително до дни се разболяваше. това беше през първата му година. тогава се разшумя по новините и в един друг форум за вредата от живата полиомиелитна ваксина и се разрових и доста неща разбрах. за съжаление синът ми има сложени почти всички ваксини до 1 година които са задължителни, то тогава са и най-много, 2 полиомиелитни успяхме да избегнем с лъжи, т.като си сменихме личния лекар на година като стана, тогава и се оплетоха нещата и ваксините минаха между капките. Едно ДТК отлагах 6 месеца почти и мина и то само записано при новата лекарка, последната направо отказах да ида да му я сложат и не ме потърсиха повече. В градината като ме питаха само казах 4е е бита, но лекарката е забравила да я нанесе.
Активен

Nako

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
    • Блогът на Нако
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #37 -: 05-12-2009, 20:53:43 »

http://thepiratebay.org/torrent/3565728/Vaccination__The_Hidden_Truth_-_a_must-see_documentary

Много забавно филмче. Аз току що го пуснах да го тегля, за да го гледам отново.
« Последна редакция: 05-12-2009, 21:42:57 от Nako »
Активен
/N.

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #38 -: 18-02-2010, 14:34:12 »

Ей, банда! Възнамерявам да хода в Танзания. Препоръчително било да се ваксинирам за жълта треска и малария.
Някой да знае нещо по въпроса?
Трябва ли да се набучкам с някоя гадост за да съм спокойна  tooth  или да съм неспокойна, че трябва да се набучкам с някоя гадост  :Confus_3: а удоволствието струва толкоз колкото три дни в Танзания  :Confus_3:
Активен
Намасте :)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #39 -: 18-02-2010, 18:59:09 »

Аууу, Дарби, верно ли натам си се запътила? Супер

Ами...не знам какво да те посъветвам. Всъщност аз ако съм, ще си хвана партакешите и заминавам без ваксини. За Максико също казват, че трябвало да се ваксинираме срещу Хепатит Б.
Ще питам едно момиче, което живее в Австралия за тези 2 болести.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.112 секунди с 23 запитвания.