Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ваксините !!!!  (Прочетена 236957 пъти)

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Активен

purelove

  • Гост
Активен

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #522 -: 07-12-2012, 21:30:32 »

Случаите на инциденти след ваксинации по правило не се съобщават публично. Рurelove, такива статии са редки изключения от това правило. Докторите не носят никаква отговорност за трагичните последици. Освен това предстои да бъдат поставени за по-равни от обикновените граждани. Скоро ще влезе в сила новите изменения на Наказателния кодекс, според които ще се налагат по-тежки наказания спрямо посегателствата над докторите, които в случая се приравняват по тежест към тези над полицаи, военни, данъчни, митничари и т.н. репресивни структури. По този начин държават тихомълком призна репресивния им характер. За съжаление няма каквато и да било реакция или дори обсъждане. Опитах се да предизвикам такава тук с темата: http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=6992.0
Май наистина ще се разбере истинсата същност на този акт на Народното събрание когато започнат да глобяват за всяка непоставена ваксина или опит за самозащита при посегателства над нас от страна на докторите.
Искрено се надявам да не съм прав, но засега съм скептично настроен. >:(
Активен

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #523 -: 08-12-2012, 10:25:39 »

Привет! Имам въпрос.. Не ваксинирам дъщеря ми,НО се чудя в следствие на този цитат,отнасящ се доепидемия от морбили и 15 смъртни случая тази година: "Епидемията е причинена от пропуски в имунизацията, твърдят специалисти. Според д-р Ангел Кунчев, директор на дирекция „Надзор над заразните болести" в Министерство на здравеопазването, се е натрупал значим неимунизиран контингент основно от ромската общност и при внос на вируса, какъвто е случаят с епидемията сега, тръгнала от едно разградско село и по-конкретно от младеж – работник, завърнал се от Хамбург, епидемията бързо се разпространила."
Как може да се предпазим от епидемии? Ако имунитет на дете все пак спадне и се разболее от някоя от тези болести какво следва да се направи?
Ето какво казва уики по въпроса за превенцията от епидемии http://en.wikipedia.org/wiki/Herd_immunity (не намерих на бг,за което се извинявам)
Но наистина ли неваксинираните хора са потенциална заплаха за възникване на епидемия и от там за ваксинираните?
Активен

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #524 -: 08-12-2012, 10:34:24 »

Unvaccinated individuals are indirectly protected by vaccinated individuals, as the latter will not contract and transmit the disease between infected and susceptible individuals. Hence, a public health policy of herd immunity may be used to reduce spread of an illness and provide a level of protection to a vulnerable, unvaccinated subgroup.
Активен

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #525 -: 08-12-2012, 10:47:08 »

muki_w, наистина ли смяташ, че ваксините са защитили някога дори и един човек, дори от една единствена болест?!
Аз не смятам така! Ваксините от самото им създаване имат за цел да разболяват и умъртвяват човечеството! А и е прекрасен бизнес за любителите на пари!

На сайта си съм дал доста линкове в подкрепа това твърдение - статии, книги, филми и видео клипове. Наистина не знам как да го кажа повече на хората - аз чинно ваксиниран с изгубено здраве и малката ми дъщеря на 3 години, която не знае какво е болест, но също така и не знае какво е ваксина...
Активен

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #526 -: 08-12-2012, 10:56:10 »

Изгледах и изчетох много много от сайта ти :) просто винаги ще се чудя взех ли най най правилния избор и все пак това с епидемиите не ми е много ясно.
Активен

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #527 -: 08-12-2012, 11:11:39 »

Какво не ти е ясно? Че ваксините НЕ създават имунитет ли? Плашиш ли се от полио, което в 95% от случаите минава като грип, а останалите 5% са с НЯКАКВО усложнение, както всеки грип. От тези останали 5% само наистина малка част стават инвалиди, като трябва да имаме наистина мизерни условия на живот, на които и циганите биха завидели ;)

Страх ли те е от тетанус? Ваксинацията създава супер кратък имунитет, ако създава въобще някакъв. За да се прояви тетанус е нужна без кислородна (анаеробна) среда, която има само при някои некрози. (огнестрелни рани) Едва тогава се изпуска токсин (болестта тетанус) и на тялото му трябват няколко седмици до пълно възстановяване.

Да, тетанус не е смъртоносен и антибиотик е първото нещо, което лекарят ще даде. Като не броим ваксините, защото там всичко е обвързано с пари...
« Последна редакция: 08-12-2012, 11:13:17 от XVisible »
Активен

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #528 -: 08-12-2012, 11:30:19 »

a  морбили? всъщност полиото е единственото,на което евентуално сме се спряло.Проблемът е,че имаме гигантско,космато и ужасно цапащо куче и борбата с мръсотията е безмилостна,въпреки това вечно има някой косъм в устата или кал по ръцете.
Активен

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #529 -: 08-12-2012, 11:41:24 »

Бактериите, които пренася това куче са безобидни, докато на те прострелят... Следиш ли ми мисълта? Трябва да имаш анаеробна среда, заедно с бактерията, която я има предимно в червата на селскостопански животни, но ако се плашиш - плаши се от ваксината.

Няма тетанус ваксина без живак и формалдехид. Първото е най-смъртоносният елемент на света, а второто се характеризира с пагубно действие върху нервната система и какво ли не друго!
Активен

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #530 -: 08-12-2012, 11:43:16 »

А морбили прекара дъщеря ми като бебе. Ужас - 3 дни пъпки, които изчезнаха и създадоха доживотен имунитет...
Активен

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #531 -: 08-12-2012, 12:00:32 »

добре де :) не е значи толкова страшна шарката :) :Confus_3:
Активен

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #532 -: 08-12-2012, 12:05:30 »

Много ясно, че не е... Ама за лекарите всичко е страшно и опасно с изключение на ваксините  ???
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #533 -: 08-12-2012, 12:36:01 »

muki_w, повечето хора сигурно сме карали морбили като малки и почти сме забравили. Аз имам спомен от няколко вида шарки (предполагам морбили и варицела) карани като дете и единственото по-специално, което ми е останало е, че имах повече пъпки и не ми даваха да ги чеша. Това със смъртните случаи са преувеличени неща при недохранени или изтощени организми, които се използват точно за насаждане на страх.

Ако детето ти е малко по-големичко, даже бих препоръчал да го заведеш при другарчето, което е хванало морбили, за да си изгради имунитет. Аз мислих дали да не направя тази каскада с варицелата (имах удобна възможност покрай детето на едни приятели), но малката вкъщи е само на 10 месеца и засега не посмях. Като мине годинката, ще се ослушвам.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #534 -: 08-12-2012, 22:17:45 »

Niamam kirilica na tel,za koeto se izviniavam! Vinagi mi stava mnogo po-spokojno kato procheta neshto okurajavashto! :love_026:
Активен

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Активен

Dess

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #536 -: 10-12-2012, 21:46:27 »

  Брутално е заместена от масмедийте думата преждевременно поставена ваксина с ненавременно поставена.
Активен

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #537 -: 10-12-2012, 21:57:55 »

Абсолютно съгласен!
Активен

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #539 -: 17-12-2012, 01:57:53 »

XVisible, виждам че в момента си неактивен. Стана ми ясно, че след като си прочел статията и си я сложил тук (да се ограмотим и ние по въпроса), веднага си спрял компютъра и си тръгнал към болницата да се ваксинирате цялото семейство с всички възможни ваксини - сигурно много си се уплашил от казаното от доктор Галев.
Не е ли така? - Знаех, че не е...  :) :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.137 секунди с 25 запитвания.