Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: конкурс най-добър градинар  (Прочетена 18589 пъти)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:конкурс най-добър градинар
« Отговор #20 -: 19-04-2012, 21:00:29 »

 :kisss:Бравос!!!И двамата познахте.Имате по една шепа от мен... :essen:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:конкурс най-добър градинар
« Отговор #21 -: 20-04-2012, 19:04:59 »

 :kisss:Лапад.Риган.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:конкурс най-добър градинар
« Отговор #22 -: 20-04-2012, 19:06:43 »

 :kisss:Коприва.Мента.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:конкурс най-добър градинар
« Отговор #23 -: 20-04-2012, 19:11:21 »

Глухарчета, млади при това  :bleh :bleh :bleh  Вкусно ли е на салата ? Аз така и не се осмелих да го опитам  :surpris_23: ...


 :kisss:Аз го смесвам с маруля,киселец,лук,чесън и правя дресинг от дижонска горчица, зехтин,оцет и сол.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:конкурс най-добър градинар
« Отговор #24 -: 24-04-2012, 11:21:50 »

Здравейте, да ви разкажа и аз за нашата градинка... :fluretaa:
В края на март засадихме марулки, спанак и два вида лук, цвекло, моркови, репички и копър. Всичко вече изникна, даже от спанака и лука хапваме, но марулките са дребни, стават, но ги чакаме още малко... Цвеклото прокара, а морковите, репичките и копъра, които са на една повдигната леха заедно, нещо се мотат и слабо са покарали...  :surpris_23: Може би семената не са били добри, не знам.
Вчера засадихме и разсада от домати, краставички и тиквички, за днес останаха няколко сорта пиперки.
Малко сме позакъснели с картофите, но лошата новина е, че сме малко в патова позиция с разкрояването  :'( на двора, понеже се оказа, че улицата зад и встрани от нас, ще я асфалтират и ще слагат канализация и ще си "отчупят" малко от предния и задния ни двор...т.е. няма смисъл да сеем нещо и после да ни вземат 1/4 от двора някъде.... Но на картофите ще им намерим място. За сега сме се амбицирали да имаме мнооого домати, ще суша повече от миналата година, че много ни се усладиха и сушени зимата.
Билковата ми спирала е жива и зелена, като изключим онази част, която съседката изкорени, защото много настояваше да ми даде от нейните лалета да си имам и аз цветя  :surpris_23: Но така е понякога...останалата част - маточина, мента, салвия, мащерка са живи и здрави...Но пък лалетата ги уморих и сега ще сея нещо друго там  :whistling2 - emotloader: Скоро - снимчици  ;)
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:конкурс най-добър градинар
« Отговор #25 -: 28-04-2012, 15:32:35 »

Поздрави на всички ! :Content_22:
Включвам се и аз да споделя моите изяви в областта на земеделието.Цяла седмица бях на село и част от релаксиращата ми програма  :whistling2 - emotloader: бе засяването на бостан - 40 гнезда с дини и 12 с пъпеши .Освен тях посях лен, слънчоглед и боб.Посадих лук и чесън.Като поникнат  - ще снимам.Дано всичко е наред! :essen:

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:конкурс най-добър градинар
« Отговор #26 -: 02-05-2012, 15:05:07 »

 :kisss:На новите - Добре сте ни дошли и тука и хайде- НАСЛУКА!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:конкурс най-добър градинар
« Отговор #27 -: 02-05-2012, 16:42:32 »

Браво бе, цели бостани сте засадили  :Content_14: :Content_14: :Content_14:.....аз съм скромна....но вече ям от моите марули, чесън, лук, магданоз, спанак  :Content_22:
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:конкурс най-добър градинар
« Отговор #28 -: 03-05-2012, 16:12:21 »

Браво бе, цели бостани сте засадили  :Content_14: :Content_14: :Content_14:.....

Благодарение на моите двама помощници/консултанти/....... :Content_22:

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:конкурс най-добър градинар
« Отговор #29 -: 21-05-2012, 20:54:48 »

Какво ново по вашите градинки?  :flower: На моето село все вали, но след празниците се надявам  вече да е  :Content_22:

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:конкурс най-добър градинар
« Отговор #30 -: 22-05-2012, 08:56:36 »

От тези непрестанни дъждове, черешите ни изгниха на дървото  :'( ...
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:конкурс най-добър градинар
« Отговор #31 -: 22-05-2012, 14:06:16 »

Нашата малка градинка е в отлично здраве след двуседмичното ни отсъствие и проливни дъждове на село. Само малко оплевихме някои места. Ние не орем градината си, а само обръщаме с лопата местата, където ще сеем и смесваме с животинска тор. Тревата, която късаме, я оставяме да си съхне на място на пътечките.
Билките
Цвеклото
Доматите
Краставиците
Цвекло, марули и лук
Тиквички
Някой знае ли как се отглежда черен оман? От семена или корени? Прочетох различни версии....
Също така съвет за цикорията - насадих семенцата в повдигнати лехи и сега израснаха по 3-4 см. Трябва ли да ги разсаждам и кога, някой има ли опит?
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:конкурс най-добър градинар
« Отговор #32 -: 24-05-2012, 18:05:13 »

 :kisss:Браво!!!За сега си на първо място...но не за постоянно...може друг да те измести.Пък ти не се сърди...и за пример добър бъди!!!
...От моята цветна градинка поздрав приеми!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:конкурс най-добър градинар
« Отговор #33 -: 26-05-2012, 22:37:41 »

В моята градинка вече стана тученицата и от днес започнах да си я добавям към яденето :)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:конкурс най-добър градинар
« Отговор #34 -: 27-05-2012, 10:00:01 »

Май е по-добре да се разчита на по-непретенциозни /диви/ растения, които не са толкова зависими от капризите на времето.Още повече, че са също толкова, та и повече полезни/в случая - тученицата/.

"Тученицатата в България се води за бурен, а по цял свят е ценен зеленчук, който се култивира и продава и то на висока цена. В Германия например тя е по-скъпа от гроздето, а в Гърция и Турция я предлагат на пазара както марулите"

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:конкурс най-добър градинар
« Отговор #35 -: 29-05-2012, 14:28:15 »

 :kisss:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:конкурс най-добър градинар
« Отговор #36 -: 29-05-2012, 14:31:57 »

 :kisss:В моята градинка.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

diva menta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:конкурс най-добър градинар
« Отговор #37 -: 29-05-2012, 16:23:39 »

Браво, Мариина!  :flowers2:Чудесна тема!
Ако я бях видяла преди празниците, щях да покажа снимки. Майка и татко имат голяма градина на село, в която има толкова много неща - овощни дървета, зеленчуци всякакви. Тая пролет насяхме и рукола (станала е огромна, към 25см и е толкова крехка и вкусна!), няколко вида цветни зелета - романеско, броколи - това е по-екзотичното допълнение към обичайните неща. Имам си още лавандула, три вида мента, бабина душица...Освен това си купихме с моя съпруг наша си къща близо до тази на родителите ми и там си имам малка розова градина - 20-ина корена казънлъшка, маслодайна роза. Тази година цъфтяха за първи път и за първи път си направих розово масло - използвах олио от гроздови семки и цветовете от розите.
За жалост много дъждове валяха и развалиха прекрасните череши и ягоди, но земята ни е силна, само малко да пекне слънцето - и такава реколта ще се роди! Винаги така е ставало...
А в града си гледам розмарин и магданоз. И един босилек, който така се мъчи, миналата година се хвалех с босилека наляво-надясно, взех семена, но сега едвам за два месеца са пораснали два см, сигурно са хибриди  :Confus_34:
Активен
Когато вятърът огъваше бамбука, той се заливаше от смях...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:конкурс най-добър градинар
« Отговор #38 -: 29-05-2012, 18:15:10 »

 :kisss:Ааааааааа, давай да си менкаме (разменяме)...аз много искам казанлъшка роза.Имам за размяна лешник-издънки, млади саморасли орехчета, арония, салвия.На есен.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

diva menta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:конкурс най-добър градинар
« Отговор #39 -: 29-05-2012, 22:06:40 »

Дадено, Мариина! Салвия си нямам и добре ще стои до лавандулата и ментата:)) От розите, обаче, трябва да вземеме резници и да вкорениме...Ще отнеме малко време. Но пък си струва чакането, такава красота са! А как ухаят!
Активен
Когато вятърът огъваше бамбука, той се заливаше от смях...
 

Страницата е създадена за 0.139 секунди с 22 запитвания.