Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Калиа  (Прочетена 8335 пъти)

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневникът на Калиа
« Отговор #20 -: 16-04-2012, 10:16:51 »

хахаха... само те пробвах, нали знаеш, че благодатния огън не изгаря ...даже си бях запалил стените у дома, и после ги изгасих  :thankyou:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Дневникът на Калиа
« Отговор #21 -: 23-08-2012, 07:46:37 »

Доста време не съм писала тук, май!
Днес съм само на водичка. То всяка седмица си правя по един такъв ден, но въпроса е кога ще направя по-дългичко? Може би след като минат тези жеги и си поотдъхнем малко. :peperudi:
Активен

bogesvetlina

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Дневникът на Калиа
« Отговор #22 -: 26-03-2013, 09:57:36 »

Благодаря че ми даде инструкции т.е.да не съм само на вода.Снощи като се събудих в 3 и не заспах да сутринта от болки в главата и виене на свят.Тази сутрин едва станах от леглото и почти нищо не върша защото съм с голяма умора и световъртеж и сърцебиене.Аз поначало съм си така но когато не ям и един ден нещата се влошават.Аз съм съвсем начинаеща,затова моля да ми кажеш какви сокове трябва да се пият по време на това гладуване и само ябълки ли мога да ям.Ти суровоядка ли си и как започна да се храниш по този начин-от раз или постепенно?А колита не си ли обостря от тези сурови неща?
Активен
Aз смело заявявам,че във всичко,което правя ще преуспявам.Моя живот ще е процъфтяващ.

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Калиа
« Отговор #23 -: 26-03-2013, 23:58:15 »

И аз напоследък  когато съм на гладуване получавам мигрена и понякога световъртеж. Мигрената и световъртежа нямат връзка с гладуването (имат външен източник) поне при мен.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Слънчице

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Дневникът на Калиа
« Отговор #24 -: 14-02-2014, 10:42:48 »

Казваш,че си гладувала с плодове,но това не е гладуване изобщо :)
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Дневникът на Калиа
« Отговор #25 -: 14-02-2014, 12:08:09 »

Казваш,че си гладувала с плодове,но това не е гладуване изобщо :)
Ееееее, не с рогата, де! :pensif_29:
Да, гладуването на плодове не е гладуване. Да го наречем плодуване. Лидия Ковачева обаче го определя като гладуване, но членовете на този  форум - не :whistling2 - emotloader: :whistling2 - emotloader: :whistling2 - emotloader:
На теб обаче шапка ти свалям за упоритостта, с която се бориш с болестта Хашимото. :thankyou:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Калиа
« Отговор #26 -: 14-02-2014, 19:24:41 »

 Kalia , по въпросите на гладуването  "членовете на този форум" са на това мнение, защото предпочитат да си сравняват часовниците не с художничка ( Лидия Ковачева)  , а с Медицинската общност от двете страни на океана     ( и най-вече в Русия)  - професори , академици, цели научни колективи, които защитиха десетки! професорски и кандидатски дисертации , дълги години  прилагаха методиката в множество болници и санаториуми и докладваха за резултатите по многобройни научни форуми и конференции. ;) Методика, която се преподава в медицинските вузове на студентите! ( в часовете по патофизиология) и на лекарите- като следдипломна квалификация! (от проф. дмн А.Н. Кокосов )   Това вече не е елементарната Бигфармацевтична медицина, с която се будалкаме.. tooth
Моля, припомни си , не беше толкова отдавна, когато предоставих инфо   :)
http://golodanie-da.ru/medbook.htm
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=7394.0

Не че имам нещо против симпатичната художничка Лидия Ковачева, нейната методика си е достатъчно ефективна, но просто изясняваме терминологията :)
Огромната заслуга на Ковачева е , че предлага вариант, който макар и много по-слаб от истинското гладуване или поне от  това на сокове ( по Н.Уокър) , все пак е къде къде по-добре от НИЩО. Тя е била отлично запозната с класическото гладуване и вероятно мъдро е преценила , че в ония години то няма да намери добра почва у нас и ще е почти невъзможно   да накара хората да останат на вода по 10-20-30 дни.. Затова - поне да минат на плодове , отколкото да се тъпчат по софрите   tooth  
« Последна редакция: 14-02-2014, 19:27:09 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Дневникът на Калиа
« Отговор #27 -: 15-02-2014, 03:29:06 »

https://www.facebook.com/groups/491554034251465/

Kalia, Хайде, скачай  :heart_2: пиши ми Л.С , че иначе няма да те пусна   ;D :surpris_23:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 24 запитвания.