Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Хеликобактер пилори, язва, гастрит, рефлукс и т.н.  (Прочетена 4421 пъти)

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167

Някой ако страда от подобни проблеми, може да пробва следните варианти, които уж помагат ....ама дали ще помогнат вие ще пробвате и ще кажете.

Няколко варианта за подобни проблеми и действащи срещу хеликобактера са пробиотиците

1. пробиен гастро - по-конкретно lactobacillus gasseri дават, че трепе хеликобактера ....и знам за двама човека с излекуван гастрит конкретно с тоя пробиотик!
2. прохелико - това не съм го пробвал ...ама пише, че уж помага, така че може да пробвате и да кажете дали е помогнал ...съдържа lactobacillus reuteri pylopass дето също го дават добър щам срещу хеликобактера
3. Хеликобактер (Helicobacter) ProViotic 10 - Щам, извлечен от българско кокиче, който действа благоприятно на храносмилателната система*. * тестван в Харвард срещу Helicobacter pylori, Salmonella, E. coli и други.

Възможно е и други пробиотици да помагат, но тия ги дават със сигурност. Други варианти за пробване да се реши проблема:

4. Хебак - това е природен продукт, който съдържа разни киселини, които действат срещу бактерията
5. mastic gum - мастикова смола ....ама сега не ми се рови кое и как действа, който иска да види ...ама да се гледат и страничните ефекти все пак преди да се ползва!
6. хрян - дават го да помага срещу бактерията
7. клеева тинктура - на първо място от лесните средства ще спомена за пчелния клей. Нарязват се 30 г (прополис известен и като пчелен клей) и се разтваря в 95% етилов алкохол (спирт). Пълното разтваряне става за седем дни, но ако се налага, може да се използва от 1.-2. ден. Дозата за възрастни е 3 пъти дневно по 20-30 капки в супена лъжица вода, за деца по 1-2 капки на прием за всяка година живот. Така например 5 годишно дете ще пие 3 пъти дневно по 5-10 капки. Така както полепва по лъжицата, клеевата тинктура полепва по лигавицата на стомаха, изолира я от дразнещото действие на солната киселина. Освен това има добро спазмолитично действие подобно на бусколизин или но-шпа, отслабва спазмите и това е един от механизмите по който успокоява болките. Прополисът съдържа анестезин, подпомага образуването на гранулации и запълване на язвения дефект (ако има такъв). Имал съм пациент, който само с редовното пиене на разтвор от пчелен клей успя да излекува 5 сантиметрова язва. Този природен продукт е с мощно бактерицидно (още противовирусно и противогъбично) действие, което е важно за язвите, предизвикани от хеликобактер пилори. Не на последно място прополисът регулира работата на задстомашната жлеза и подпомага храносмилането.
Споменатото средство за лекуване на язви е полезно още при гастрит и колит и заема челно място в имунопрофилактиката, респективно за защитата от банални простуди и грип. (lechebnik.net) пак от тоя сайт са и следващите точки, които са соковете!!!

8. Най-универсален е морковеният сок, един от класическите източници на каротин, важен за доброто състояние на лигавиците и кожата, респективно за подпомагане на бързото заздравяване на ерозирала лигавица или язва. Добрата доза - по 100-150 мл преди всяко хранене.
Този сок е великолепен източник на калций, необходим за предпазване и лечение на остеопорозата. Известно е, че трябва да се дава от първия месец и на бебетата. Системно го препоръчвам от октомври до март за предпазване от зимните простуди. Каротинът, който получаваме от морковите, води до увеличаване на имуноглобулините тип А, отговорни за местната устойчивост на лигавиците. Това означава, че при контакт с вируси и бактерии имунната система има шансове да спре нападението още на предната линия.
9. Добре е към него да се добави сок от червено цвекло. Съдържа витамин U (противоязвен - от улцерус). За начало да се започва с по- малка доза- 50-70 г, защото поради бурния прочистващ ефект от натрупани токсини в тъканите нерядко се наблюдават реакции на автоинтоксикация- гадене, световъртежи, дискомфорт... Постепенно, според самочувствието дозите могат да се увеличават до 200-300 мл. на ден. Една дневна лечебна доза се състои примерно от 50 г. или повече сок от червено цвекло, 50-100 г. сок от картофи и сок от моркови докато се получи половин литър.
10. Сок от картофи. Не е приятен на вкус, но е с много бързо действие и само той е достатъчен за излизане от криза, при спазване на що годе правилно хранене. Препоръчвам го по 50 мл преди всяко хранене.
11. сушените кори от нар - https://bukvarche.com/2017/02/15/Сушените-кори-от-нар-ще-ви-излекуват/

Възможно е да има още варианти за лечение на подобни проблеми ...пишете ги, споделете вие как се излекувахте евентуално и така :surpris_23: Дано някой успее да си помогне чрез темата :weight_lift:
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167

12. Също забравих сок от зеле ...най-добре прясно изцеден ...тук като страничен ефект знам, че може да разхлаби ...аз в най-неподходящия момент пак го пробвах точно като бях разхлабен и не се получи особено добре ...но пък някой дето има запек или поне е с нормално изхождане може да пробва да пие и за седмица би трябвало да се е оправил ;)
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

М-да, морковите, зелето, черв. цвекло са класика...
Добрата новина тук е, че при изцеждане на сокове, повечето изкуствени торове остават в изхвърляната част; соковете са почти напълно чисти от тях.
Особеност: СОК наричам течността, получена от изцеждане с (по възможност - притискаща) сокоизстисквачка  от мен, или някой, който доказано ме обича, и изпита на малки глътки, с благодарност и усмивка, с много дъвчене, до 15 - 20 минути след изцеждането.
В източници пише, че в черв. цвекло се съдържат някакви неща, които трябва да се смесят с лимонов сок и след 20тина минути да се пие.
Всички сокове приготвяме и пием само след ясно, осезателно огладняване.

От първия месец на раждането НЕ препоръчвам на детето да се дава друга храна, освен мляко от мама.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68

Сокът от червена боровинка може да убие бактерията хеликобактер пилори, която причинява язва на стомаха и дванайсетопръстника и може да доведе до рак на стомаха.
https://apteka-optima.com/blog/chervena-borovinka/
https://www.mila.bg/article/5142337
https://www.lechitel.bg/newspaper.php?s=3&b=521
Хеликобактер пилори - Как да избегнем антибиотиците?
https://bulvit.com/helikobakter-pilori-kak-da-izbegnem-antibiotitzite.html
Как да се борим с Хеликобактер пилори с природни средства:
https://simptomi.bg/n-103352-%D0%9A%D0%B0%D0%BA_%D0%B4%D0%B0_%D1%81%D0%B5_%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%BC_%D1%81_%D0%A5%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B5%D1%80_%D0%BF%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%B8_%D1%81_%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8_%D1%81%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0
Как да преборим Хеликобактер пилори с естествени лекарства:
https://www.zdrave.to/alternativna-meditsina/kak-da-preborim-khelikobakter-pilori-s-estestveni-lekarstva
Антибактериални, противогъбични средства:
https://bulvit.com/antibakterialni-i-protivogabichni-sredstva.html
Мед от манука:
Знаем, че чистият мед има безспорни лечебни свойства; но медът от манука е най-подходящ за справяне с ефектите, причинени от тези бактерии. Достатъчно е просто да консумирате по 1 лъжица всяка сутрин по време на закуска. Резултатите са доста бързи и полезни за целия организъм.
« Последна редакция: 29-02-2020, 19:54:57 от papur72 »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Винаги ме напушва смях, когато някой се аргументира:  "Предписано ми е от лекар!" ( Сякаш всички лекари са  на едно мнение ..)
Човекът не е виновен, че не знае, проблемът е за  мен, че няма как да му помогна, ако той отказва да ИСКА ДА ЗНАЕ 🤨 Отговоря ми:

"Нямам нужда да ме товариш с информация, аз търся добър специалист!"

Добре, той има право, и нека да си го търси, но аз пък  имам потребност да му разясня, че без  познания по въпросите на здравето, той просто няма как да разпознае  "добрият специалист". :)  По какво ще го разпознае ? По високите титли ли?  ( началник отделение, доцент и т.н. ) По броя специализации в чужбина? По появи по телевизията? Или на база препоръки от някой познат, който също е без необходимите познания ?

"Ама аз не мога сега да почвам да чета Медицина, те нали затова са учили" ? - ми отговарят най-често. Не знам дали успявам, но винаги се опитвам да подскажа, че те ( лекарите) първоначално може да са учили ВСИЧКИ едно и също, но впоследствие НЯКОИ ОТ ТЯХ да са надградили различно,  и именно затова да прилагат различни подходи, и съответно да имат и различни резултати. И че, ако за нас здравето е важно, ще се НАЛОЖИ да се задълбочим, за да можем да се ориентираме кой кой е, и какво ни говори.. Понеже , за да постигнем успехи в тази област, не е достатъчно да занесем тялото си при някой специалист, както носим на сервиз развалената си пералня,  след което си я получаваме отремонтирана🙂

Ето, нека да вземем за пример прословутият злосторник Хеликобактер Пилори.

За него в групата почти всеки  ден някой задава въпрос, естествено, без да е прегледал 189-те отговора, които е получил предният питащ, задал същият въпрос преди 2 дни .🤭

( Неминуемо е, след като още в древен Картаген са изкопали още по-древна плочка с текст: "Светът пропада. Всички пишат, никой не чете" 😄  )

Тук съм ви подготвил само 3 , разминаващи се , естествено , 😃 становища на трима лекари. Достатъчни са, за да подкрепят гореказаното.

Щриховам за тримата:

Д-р Петрик : "Хеликобактер е много опасен и затова трябва да се унищожава изключително само с медикаменти - антибиотици и антиациди! И само при лекар!  И когато се унищожи, болният почти никога вече не се заразява с него! "( коментар от мен: блажени били вярващите .. 😁 )

[https://www.youtube.com/watch?v=d72j-tk2oeA](https://www.youtube.com/watch?v=d72j-tk2oeA)

Д-р Берг: Хеликобактер трябва да се унищожава, но без Антибиотици. Само с натурални средства - чесън, лук, хрян, някои лактобацили и др.

[https://www.youtube.com/watch?v=uekqjQxICnk](https://www.youtube.com/watch?v=uekqjQxICnk)

Д-р Евдокименко: Най-често тази бактерия няма отношение към проблемите със стомаха, за които я обвиняват - гастрит, язва, рак.. Истинският виновник е друг: начинът на живот,  приемът на някои медикаменти, вредните навици и стреса. И от тук трябва да започне лечението! Само при най-тежките случаи може да се мисли за антибиотици, и то , ако нищо друго преди тях не е дало ефект,  вкл. и евтиният нетоксичен трихопол.

[https://www.youtube.com/watch?v=rVzpgyQAkNk](https://www.youtube.com/watch?v=rVzpgyQAkNk)

За тези, които не знаят руски, както и кой бутон е за автоматичен превод на български, но им е любопитно най-вече какво говори д-р Евдокименко, мога да резюмирам:

"Почти винаги, когато пациент се оплаква от гастрит, язва , киселини др. подобни, лекарите го уверяват, че виновникът за всички тези ( но и за други 😬 ) злини е Хеликобактер. И препоръчват силни лекарства. Конвенционалното лечение (с антибиотици) е безсмислено, не само заради сериозните странични ефекти , а и понеже много често никакво подобрение  не се случва, и трето -понеже най-често бактерията отново се появява след време и ще са необходими нови и нови курсове антибиотици..

Как възникна всичко това?

Преди 35г. лекарите знаеха , че вредните навици ( пушене, пиене, лошо хранене, стрес ) водят до стомашни проблеми. По същото време беше забелязано, че болните, лекуващи се от трихомониаза с евтиното лекарство трихопол ( метронидазол), се отърваваха и от гастрит и от язва  :)  . Оздравяваха и тези, които до момента не бяха успели да си помогнат с нищо друго! Медицинският бизнес веднага надуши проблем:  трябва да се продават и по-скъпи лекарства , а не само евтиния Трихопол! ☝️ Но за да се случи това, е необходимо да се засили и научната база.. Набързо намериха виновникът за гастрита и язвата  и дадоха дори Нобелова награда. След това построиха и цяла индустрия за борба с този лош бактерий.

Каква е истината тук:

Има много хора със стомашни проблеми, които нямат Хеликобактер. Както и такива с Хеликобактер, но без никакви оплаквания. За тези стомашни проблеми  има други фактори, които са далеч по-важни от набедената бактерия. И ако тези фактори не се отстранят, е безсмислено да се борим с нея (независимо как) . Болестта ще се връща отново и отново. "

Докторът разказва как е боледувал от атрофичен! гастрит като студент, но нито е правил тестове, нито е пил антибиотици, а гастрита е излекувал :) Как? Намалил темпото и стреса, започнал да се храни бавно, приемал чага, семена от лен,масло от облепиха. с една дума-погрижил се САМ  за здравето си :) 

При по-леки случаи д-р Евдокименко съветва да се започне с промяна начина на живот.

Ако това не помогне, да се приложат натурални средства - чага, семена от лен, облепихово масло, алое и др. подобни.

Ако и билките не помогнат, тогава нека се приложи споменатия трихопол, който е с минимални странични ефекти.

И само в най-крайни случаи - да се помисли за антибиотици. Но първо трябва да се поразсъждава -  какви са били предпоставките? 😉Цигари, алкохол, стрес, прием на нестероидни противовъзпалителни , хормонални  или кръворазреждащи медикаменти (аспирин и др. )

Какво се оказва? Че  д-р Евдокименко се е справил с гастрита си ( атрофичният гастрит е сериозна диагноза!) още преди да е станал доктор 🤫  Въпросът тук е, защо останалите не успяват, дори след като са взели специалност?  :)
 Не, сбърках, важното е ние да успяваме, а те да се оправят както си знаят  🤫
« Последна редакция: 07-01-2024, 22:29:43 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Някои  УНИВЕРСАЛНИ ПРЕПОРЪКИ от бате Бино за  борба с болшинството храносмилателни нарушения
(Без значение каква е диагнозата!)

Препоръките са на база проучване и анализ на огромно количество литература,  съвети от холистични лекари, отзиви по  форуми.. , както и личен опит.  ( личен опит!  ;) )
Спазването на тези препоръки  ще разтовари в огромна степен цялата храносмилателна  система, тя ще заработи много по-оптимално, в максимално щадящ режим, което от своя страна ще освободи ресурс тя да започне да се САМОВЪЗСТАНОВЯВА.( без значение каква е била диагнозата!)  Това е най-важното предизвикателство по пътя към  ТРАЙНОТО излекуване - КАК да накараме организма САМ да започне "ремонта си"  ;) ! Билки, добавки,.. всичко е на втори план..( а медикаментите са най-назад в "класацията"  :o  Това , мисля, е ясно за всички  :)  )
   Нормално е да се съмнявате, но аз зная, че  след като приложите  препоръките, след това с не по-малък от моя ентусиазъм  ще ги препоръчвате на  следващия нуждаещ се   :love_007:
 
Важно е също, след като настъпи подобрението, да не се връщаме към старите вредни навици, които са и  основната причина за проблемите със здравето въобще. ( или поне - да не се връщаме за известено време, докато организмът се стабилизира. След това вече  "ще си решаваме сами", както се казва :)  )

Малка скоба: Има хора, които смятат, че няма никакво значение как се е стигнало до там, че от здрави са станали болни..  :-[  Все едно, здравето им трябва да се възстанови ( от някой друг ,разбира се :)  )  бързо и славно, понеже те  могат да заплатят за това. (Точно както са занесли развалената си пералня на ремонт и след седмица са я получили отремонтирана ) Аз се извинявам, но на такива хора лично аз не мога да помогна. Мога само , (ако това се случи), да се поклоня на вълшебникът, който ще успее  :thankyou:   

Има множество препарати, които допълнително биха подпомогнали процеса на възстановяване. Това за мен и на база моята практика, са  АСД-2 и  мощните  спорогенни пробиотици-коректори  Стелкор и Ветом (  това са продукти без аналог в света! Съдържащите се в тях бацили са съвсем различни !, Те са аеробни, и затова бактерицидният и противовирусен  ефект от тях е наистина силен, а понякога дори потресаващ, за разлика от останалите "класически" лакто- и бифидо- пробиотици, към  които  и лекари и пациенти  се отнасят  с насмешка . ( и  с право  :)  ) 

В повечето  случаи преки или косвени  виновници  за храносмилателните проблеми могат да бъдат и външни фактори, като напр.  кандида, ламблии , хеликобактер, чревни паразити и патогени и др.  В такива случаи е задължително, освен корекциите в храненето, да се приложи  противопаразитна и противогъбична програма! ( такава  трябва да се прилага 2 пъти годишно , профилактично, а и  заради липсата на достоверна диагностика в България )  Варианти в  тази насока са много: Тодикамп, брезов катран, Креолин, пелин , и  др. ( аз лично прилагам   горецитираните)


Но, дори да ликвидираме  всички паразити и патогени, въпрос на време е  (  логично..) те пак да се появят, ако не сме премахнали УСЛОВИЯТА за тяхното присъствие.
А кои са те?
Отговор: най-общо, това са гнилостни процеси, наличие на слуз, нарушено PH в отделните органи, ниска концентрация  на   стомашна киселина, жлъчни сокове ,ферменти и др.  Изброените нарушения   са следствие от лошо функциониращи органи на храносм. система - жлъчен мехур, стомах , панкреас и т.н. Което пък, най-общо,  е следствие от начина на хранене , на живот, както и на предходно медикаментозно лечение ..
(пример: във времената, преди да започнем да поглъщаме  захар в такива количества, кандидозата е била почти непозната!)

ВАЖНО УТОЧНЕНИЕ:  Въпреки, че печеля от горецитираните продукти, ( които прилагам лично и препоръчвам с чиста съвест, понеже наистина са добри)  аз не съм най-радостен, когато ми докладват за постигнати  с тях отлични, и дори понякога - потресаващи резултати. ???  Най-удовлетворен  и горд  се чувствам, ако някой е успял да си помогне без добавки, без билки, без големи разходи , а само чрез осъзнаване  и с промяна на навици  и начин  на живот.., към което аз съм успял да го вдъхновя..  :sorcerer - emotloader:  Понеже в този случай голямата  заслуга за неговата трудна победа е лично моя, а не на производителя на тази или онази добавка :) В този, комуто съм успял да помогна, аз виждам вече частица от себе си..  В подобни случаи егото се ласкае най-силно :)  Това е  чиста психология,  и аз не смятам, че  трябва да се срамувам точно от този тип егоизъм    :pensif_29:
 

Основни препоръки за спазване ( а не само за прочитане :)   ) , които да оптимизират работата на храносм. система. ( и които и вие знаете, но все се каните да започнете да прилагате :) )


1. Няколко седмици се хранете по следната схема:
   Без значение какво ядете - първата седмица всяка хапка се дъвче 1 минута !  Втората седмица – всяка хапка по 1.5 мин. Третата -2 мин. Четвъртата пак 1.5 мин и петата –пак  1 мин.
  ТОВА Е МОГЪЩА ТЕРАПИЯ!   (  лично тествано, с потресаващ резултат ! )

2. След този срок се хранете нормално, но дъвчете бавно и достатъчно брой пъти,  до "втечняване" на храната. 
3. Течности по време на ядене - НИКАКВИ! Нито глътка! Разреждат киселината  и с това натоварват цялата система!!  Преди ядене може, но поне  20 мин. След ядене - най-рано след час и половина, ако сме яли вегетарианска храна и два часа, ако сме яли  месо!
4. Между храненията не се похапва! 
5. До следващото хранене  е необходимо да минат поне 4 часа, за да може да завърши съответният етап от разграждането в стомаха. Привнасянето на нова порция храна, преди предната да е напуснала стомаха,  води до допълнително напрягане на системата и затрудняване на храносмилането. (Всяка порция изисква различни стомашни сокове и ферменти на всеки един етап от храносмилането. ) Тоест, препоръките да се храним "често и по  малко" са ПОГРЕШНИ. (Освен в епизодични случаи и за кратък период от време. ) 

6. Физиологично най-доброто е МОНО храненето:   на едно ядене - един вид храна! ( както животните) Например - само ориз. Ако ще се ядат повече видове храни - нека да е последователно - първо приключваме с едната, после  - с другата, а не заедно. ( д-р Гайдурков го нарича "последователно хранене" )  Спазвайте го  поне докато се стабилизирате.
Да се спазва и разделното хранене, или поне да се избягват най-вредните комбинации - напр. баница с кисело мляко, месо с картофи и т.н. ) При сериозни патологии МОНО храненето е задължително! 
7. Ако имате воля, спрете всички тестени изделия, вкл. хляба! И най-вече тези от пшеница! Ще почувствате огромно облекчение!  Причините тук са  глутенът и маята.  (прегледайте книгите „Пшеницата-маскираният убиец” и „Тихите убийци на мозъка“). 2.  Спрете и концентрираните сладки храни като шоколад. , а също и КАФЕТО ( поне в периода на активно лечение. Да се избягва и от  страдащите от рефлукс. )

8. Яжте  чесън сутрин на гладно 1-2 скилидки. поне 30 мин.  мин преди ядене и  вечер преди лягане. Пак на гладно. Един месец поне! ( Силно потиска  патогенната флора в червата!)
9. Последното хранене да е поне 4-5 часа преди сън.
10.  Яжте САМ! Яде се седнал! По време на ядене не се говори, не се чете, не се прави нищо , което да нарушава концентрацията. Не се слуша дори радио. Даже може да пробвате и със затворени очи. ( тествано е, работи :pensif_29: )
11. След ядене не се спи. ( става дума за през деня) Нека мине поне час и половина.
12. Включете един ден в седмицата само на фрешове!  Не е трудно, даже ще ви хареса! А по-нататък може да минете само на вода – 1 или повече дни.
13. Включете повече сурова храна ( която не  дразни стомаха)  за сметка на готвената. Това ще освободи допълнителна енергия!( освен всички останали ползи).  Мнозина се жалват: „Аа, суровите храни ми дразнят стомаха, значи не са добри за мен“  Истината и тук е друга: храните са добри , но стомахът не е добре :)  И затова реагира бурно. Когато се възстанови, почти  никакви храни няма да му пречат.   
14. Всяка сутрин на гладно изпивайте по една чаша сок от суров червен картоф! Много е важно!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

15.   Методиката на знаменитият акад. Болотов.
      Голяма част от патологиите в стомаха ( а съответно - и по цялата верига ) се дължат на незатваряне на долният клапан ( пилора ) м-у стомаха и 12-пръстника. През него, в обратна посока, (към стомаха), се устремява силно алкална жлъчка , която се смесва с киселите стомашни сокове и в резултат  те взаимно се неутрализират. Това обърква стомаха  и  затруднява работата му, той се пренапряга, храната не се смила добре, започва гниене и т.н.. 
 По тази методика се гълтат зеленчукови сухи кюспета, които достигайки до пилора  , заради разликата в електрическите си потенциали, принудително го карат да "сработва", тоест - "раздвижват го" , след което се разчита той да започне  да функционира правилно. Тези кюспета се получават, след премахване на течността от зеленчука/плода  напр.  -  това, което остава от моркова след като е преминал през сокоизстисквачката и което ние обичайно изхвърляме ( сухата част) .
Подробно е описано тук:
https://www.trawka.ru/lechenie-boleznei-po-bolotovu/zhkt/264-effekt-bolotova-naumova.html
и тук: Жмыхи по Болотову
http://golodanie.su/forum/showthread.php?t=11248
 
15.  За възстановяване на лигавиците.
Вземат се по една равна супена лъжица изсушени билки ОГНИЧЕ и ЧЕРВЕНО ПОДЪБИЧЕ, заливат се с 600 мл. вряла вода, киснат в нея 3 мин. и запарката се прецежда. Пие се три пъти на ден по 100 мл. (една кафена чашка) 30 минути преди ядене. Тази запарка е достатъчна за два дни. По-добре е да се приготвя ежедневно с 300 мл. вода, като дозата на билките се намалява наполовина. (Огниче– Chenopodium botrys, Червено подъбиче–Teucrium chamaedris)

Посочената стратегия  е  препоръчана от моят приятел, покойният вече лечител Владимир Бошнаков ( дядо Владо) , лекувал сънародниците си  17год. задължително безплатно!   По този начин  той се справяше  с тежки колити и язви. 
Едно уточнение: билката огниче (да не се бърка с огниВче) е почти невъзможно да се купи от дрогерия - официално не се продава, тъй като е извън списъка на разрешените за продажба лечебни растения. Тази билка има много мощно действие срещу всички щамове на ешерихия коли и др. чревни патогени, а също е и глистогонно средство. Въпросът остава как да се снабди човек с нея. Тя цъфти през юли и може би най-правилно е човек сам да си я набере.
Тук има снимки и повече информация за огниче: http://kasnaprolet9999.blog.bg/drugi/2011/06/14/ogniche-tejkata-artileriia-v-borbata-s-infekciite-prichineni.764713
Имаше я в билковата аптека  на ул. Поп Богомил 38, София. 

16. ВИСЦЕРАЛЕН МАСАЖ по Огулов.
Това е старославянска техника, допълнително усъвършенствана от проф. Огулов. С потресаващ резултат! Най-общо: прилага се  натиск върху органите в коремната кухина. Това в огромна степен подобрява тяхното ФУНКЦИОНИРАНЕ. В България има негови ученици  ( информация ще намерите и сами) , а има също и уроци (в ютуб) за самостоятелна подготовка. До скоро водеха  и нескъпи онлайн-курсове, не знам как е в момента.

За някои всичко това изглежда трудно за изпълнение. За други то ще е като ново предизвикателство..  :)
Мой съвет: не търсете и не се радвайте на лесни резултати :) Радостта ще бъде кратка, понеже лесно постигнатото  бързо ще се изпари . (точно както и с  лесните пари :) )
Няма да доведе нито до ОСЪЗНАВАНЕ на ПРИЧИНИТЕ за проблемите, нито до свидна ГРИЖА за тяхното НЕДОПУСКАНЕ   :pensif_29:
« Последна редакция: 02-09-2023, 21:10:34 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.122 секунди с 24 запитвания.