Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Камъни в жлъчката  (Прочетена 65592 пъти)

mariaa1972

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #60 -: 28-04-2011, 21:33:40 »

benato много  ти благодаря  за  бързия  отговор .единственното  от  което  се  притеснявам е да  не  получи криза от лимоните .ще се постараем да спазим всичко стриктно.и последно да попитам с каква доза като грамаж да започнем досега не е правила  такова нещо.защото прочетох доста варианти.благодаря ти много ;)
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #61 -: 28-04-2011, 21:56:31 »

Криза от лимоните мисля , че няма как да се получи. Когато имам болки в жлъчката вместо обезболяващи лекарства пия лимонов сок и зехтин и болката отшумява почти веднага.
Активен

mariaa1972

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #62 -: 28-04-2011, 22:19:46 »

Благодаря  Даниела от това се притеснявах защото като я хванат кризите по 15 часа от нищо не минават .дори казва че и премалява на сърцето направо се плаша в тези моменти незнам как да и помогна незнаех че лимона и зехтина помагат при болка .три дни достатъчни ли са да е на сок  от ябълки  и в края на третия да започнем с процедурата или трябва да са точно5дни.през дните със сока от ябълка да пие ли сутрин на гладно по една две лъжици зехтин със лимон или не.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #63 -: 29-04-2011, 06:49:37 »

Купи и термофор,за да загрява дроба,това е една възглавница,която се пълни с топла вода.Има ги в санитарните магазини.
Става и три дни,но загряването е задължително,парня баня ,топла вана,каквото можете.Когато правите процедурата се загрява дроба от сутринта.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

mariaa1972

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #64 -: 01-05-2011, 17:48:21 »

здравейте имам едно въпросче   имам дъщеря на 8 г. какво мога да и давам профилактично  освен че ще се храни здравословно .мога ли и на нея да давам мед със зехтин сутрин по 1 чаена лъжичка или нещо друго .МНОГО БЛАГОДАРЯ !!!!!!!
Активен

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #65 -: 01-05-2011, 18:47:12 »

здравейте имам едно въпросче   имам дъщеря на 8 г. какво мога да и давам профилактично  освен че ще се храни здравословно .мога ли и на нея да давам мед със зехтин сутрин по 1 чаена лъжичка или нещо друго .МНОГО БЛАГОДАРЯ !!!!!!!
Много малко информация си дала. От какво се оплаква детето, дай повече подробности. Мед и зехтин не знам да се дава, зехтин и лимон да, медът отделно.
Активен

mariaa1972

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #66 -: 01-05-2011, 19:34:54 »

БЛАГОДАРЯ ЗА ТОВА ЧЕ СТЕ МИ ПИСАЛИ .НЕ ОТ НИЩО НЕ СЕ ОПЛАКВА  ПРОСТО ИСКАМ ДА И ДАВАМ НЕЩО ПРОФИЛАКТИЧНО.КАТО ВЗЕМАМ АЗ ЛЪЖИЦА  СЪС ЗЕХТИН И ЛИМОН НА НЕЯ КАКВО ДА ДАВАМ. ТОВА МИ БЕШЕ ВЪПРОСА  НО ЯВНО НЕРАЗБРАНО СЪМ ГО НАПИСАЛА.  ;)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #67 -: 01-05-2011, 19:53:28 »

Лимон с мед. ;) :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #68 -: 01-05-2011, 20:17:57 »

Може и прополис, много добър имуностимулатор. Сребърна вода също става. Пчелен прашец.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #69 -: 01-05-2011, 22:32:10 »

Естествено и строги инструкции - да не гледа какво ядат другарчетата му. :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mariaa1972

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #70 -: 02-05-2011, 10:31:48 »

Много благодаря на всички които  отговарят на въпросите ми .много сте мили !!!!! но неразбирам какво е това сребърна вода и откъде да я взема ?
Активен

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #71 -: 02-05-2011, 19:54:53 »

Сребърна вода продават в аптеките...
Активен

mariaa1972

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #72 -: 05-05-2011, 22:32:09 »

здравейтЕ !!!!!! имам вапрос при камъни в жлъчката  домати могат ли да се ядат ? Изобщо може ли да ми кажете точно какви зеленчуци и плодове можеш да ядеш ?И от какво можеш да получиш кризи .Естественно който е получавал кризи и знае за каква агония става въпрос това е нещо много страшно и болезнено  .от нищо няма спасение нито болко успокояващо нито чай нищо адът е голям .ако някой го е изпитал моля да ми обясни  какво се яде и пие дори и да си направил пречистването моля ви .Благодаря ви предварително!!!!!!!!!!
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #73 -: 06-05-2011, 07:53:24 »

Яде се натурална храна,без преработени храни,като бяло брашно,захар,полуфабрикати. Спираш месото,млечните също,докато се стабилизираш,после ще решиш. Не яж късно. Салати и варени зеленчуци,ядки,плодове,няма нещо особенно.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #74 -: 20-01-2013, 14:55:58 »

      Искам да споделя моят опит с пречистване на жлъчката от камъни.От 15години имам 1 камък с рамер 1см който не расте, най вероятно е калциран. Правил съм чернодробни пречиствания със зехтин, грейпфрути и лимони, вадил съм доста камъни и съм чувствал облекчение от страна на липса на жлъчни кризи след това, използвал съм и билката Васермен, миналата седмица изпробвах друг метод за премахване на камъни в жлъчния мехур. Ще цитирам част от книгата Соколечение по метода на д-р Норман Уокър "Лек за всяка болка":
     "Изпиването на сока от един лимон, разтворен в половин чаша гореща вода, няколко пъти на ден, както и половин чаша смесен сок от моркови, цвекло и краставици по 3-4 пъти на ден помага за отстраняването на пясъка или камъка за няколко дни или седмици ( в зависимост от размерите и количеството на камъните).
     Ето един характерен пример:
     Мъж на около 40 години се оплаква от остри болки в продължение на цели 20 години. Лекарите констатират наличие на камъни в жлъчния мехур, което се потвърждава от рентгеновите снимки. Жлъчният му мехур остава на мястото си само защото него го е страх от операция.
     Научил за ефективността на соколечението, този пациент се обръща към специалисти и получава компетентни съвети. Преди всичко - ударното лечение със сокове може да предизвика по силни болки, отколкото е имал преди, но те ще траят само от няколко минути до един час,  а след това , когато разтвореният калций мине през жлъчния канал, ще стихнат. Той изпива 10-12 чаши гореща вода със сок от един лимон във всяка чаша, както и около половин литър пресен сок от моркови, цвекло и краставици, разпределен през целия ден. На другия ден получава ужасни болки - всеки пристъп трае по 10-15 минути. Към края на седмицата настъпва кризата, той се търкаля по пода от непоносими болки, но изведнъж болката утихва и скоро след като камъните излизат, се получава реакция, урината му потъмнява. Отсега нататък той става съвсем друг човек, подмладен и убеден в силата на природните лекарства.
     Смесеният сок от моркови, цвекло и краставици е едно от най добрите очистителни средства за жлъчния мехур, черния дроб, бъбреците, простатата и други полови жлези."
     На всеки час през деня изпивах по чаша гореща вода с разтворен сок от един лимон (12 лимона), пиех със сламка за да не разруша емайла на зъбите си, изпих също и половин литър сок от моркови , цвекло и краставици, не съм приемал храна през този ден, в 18ч изпих 1 лъжица английска сол, в 22ч изпих 100г зехтин смесен с 200г сок от грейпфрут, загрявах черния дроб с ел. възглавница. На другия ден изпих 1 лъжица Натриев сулфат (Глауберова сол) разтворена в топла вода. Извадих много камъни които бяха доста размекнати. Изчезна болката в стомаха и дясното подребрие, която имах при напипване. Изчезна и болката от колита който беше провокиран от жлъчно-каменната болест. Все още не съм се гледал на ехограф за да видя дали камъка липсва, но когато го направя ще пиша.


« Последна редакция: 20-01-2013, 15:09:01 от papur72 »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #75 -: 20-01-2013, 15:04:50 »

 :Content_14:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #76 -: 20-01-2013, 19:06:17 »

Премахване на камъни в жлъчката без операция на жлъчния мехур!
http://zdraveto-dar-ot-boga.blogspot.com/2010/04/blog-post_14.html
Интересна статия:
Повечето хора могат да имат стотици камъни в жлъчката. Те са меки и не се появяват на рентгенова снимка, освен ако не се калцират. Те също не могат да се покажат на ултразвуково сканиране. Въпреки това, те причиняват проблеми, като болки в жлъчния мехур, алергии, непоносимост, чрез блокиране на жлъчните пътища дори когато те не са калцирани.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #77 -: 20-01-2013, 22:21:55 »

.....    На всеки час през деня изпивах по чаша гореща вода с разтворен сок от един лимон (12 лимона), пиех със сламка за да не разруша емайла на зъбите си, изпих също и половин литър сок от моркови , цвекло и краставици, не съм приемал храна през този ден, в 18ч изпих 1 лъжица английска сол, в 22ч изпих 100г зехтин смесен с 200г сок от грейпфрут, загрявах черния дроб с ел. възглавница. На другия ден изпих 1 лъжица Натриев сулфат (Глауберова сол) разтворена в топла вода. Извадих много камъни които бяха доста размекнати. Изчезна болката в стомаха и дясното подребрие, която имах при напипване. Изчезна и болката от колита който беше провокиран от жлъчно-каменната болест. Все още не съм се гледал на ехограф за да видя дали камъка липсва, но когато го направя ще пиша.

 papur72 , браво на теб :)
Дано всичко е наред, пожелавам ти го  :)

neli1111

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #78 -: 21-01-2013, 07:38:34 »

Здравейте!

Случайно намерих във google този форум.

От няколко месеца имам странна непостоянна, неостра болка в областта на 4ерния дроб. На 28 години съм. С чернодробна стеатоза в лека форма. Миналата седмица бях при професор Искрен Коцев в Майчин Дом - Варна, на прегледа се оказа, че имам 2 камъчета по 8мм в жлъчен мехур! :surpris_22: Веднага ми насрочи консулт с негов колега и познат хирург от Света Анна, искат да ме оперират с безкръвна операция( някаква ...скопия?) Можело камъните да тръгнат по каналите, да пожалтея цялата и т.н.. и ми казаха, че колкото по-скоро ми махнат жлъчката, толкова по-добре. Искаха да ме вземат още утре ( понеделник) да ме оперирват. А доколкото разбрах от мой познати живеят с години с камъни в жлъчката, с каква доза комфорт - незная. Нещо интересно, което ми каза хирургът че щом веднъж са запо4нали да се образуват камъни, значи жлъчката ве4е не функционирала и операцията е спасението. Иначе не съм имала кризи, просто ме наболява от време на време, и сега откакто разбрах какъв е проблема и че трябва да се оперирам, започна да ме боли почти постоянно и много по силно, преди да отида на лекар, почти нищо не усещах!!...:surpris_23:
През живота си не сам лежала в болница, камо ли операция, направо сам изсперкала тотално!

Изчетох цялата тема за пречистването и много се изскушавам да опитам, въпреки, 4е се притеснявам да не стане някоя беля, като например да тръгнат тези камъчета по канала и да взема да гушна букета без време.  :surpris_25:

Според Вас 8мм голям камък лие?

Моля Ви за съвет, дали би могло да ми се размине тази операция ако реша да опитам с това пречистване или по-добре да се оперирвам? Имам 2 камъчета в жлъчката по 8мм. Дали могат да излязат сами, хич не ми се ще да ми дупчат корема :(

Моля за някакъв съвет от хората с подобен проблем.

Thanks! :flower:

Здравей,
Не изпадай в паника заради два камъка,защото не се умира толкова лесно.Много хора имат камъни ама незнаят докато не започне да ги боли,че тогава да идат на лекар и да разберат.Моята съседка  преди 20 години открива,че има такъв проблем,при което лекаря и казва  да си избере по-здравословно хранене или операция.Тя избира да се пази цял живот и така вече няма проблеми.Не яде пържено,мазно,солено.В техния дом животински продукти се ядат от Коледа на Великден.Набляга се на зеленуците като цяло.Чувства се добре жената.Моя съвет е да опиташ и ти да ходиш на профилактични прегледи,за да следиш каманите.
Активен

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #79 -: 11-02-2013, 14:33:00 »

Здравейте,

При последното прочистване излезе т.н. мазут - черни петна -и жълтеникави камъни до 1 см.

При предишните излизаха само дребни жълтеникави образувания и тъмно зелени камъни/като стафиди/
Имах леки болки в черния дроб-това през нощта и след изяждането на метличката, след което започна да ме сърби.
Това което отчитам като грешка е че
1. Не правих клизми, а разчитам само на разхлабителни
2. Направих 2 поредни прочиствания през есента - през 1 седмица и след това ме заболя черния дроб и спрях
3. Не съм правил упражнения от йога - единствено коремно дишане при последното.

Да спомена също, че първите 4-5 прочиствания  ги правих с изпиване наведнъж на смесен зехтин и сок/22 часа/
а последнота - изпиване по отделно на етапи от 15 мин/стартира от 20 часа/ като изпиването на разхлабителните е изтеглено в 17-17.30 ч.
На другата сутрин пак изпих английска сол  като камъните излязоха на другия ден сутрина със метличката.
Сега имах чувството че ми се изчиства черния дроб а преди жлъчката има ли нещо подобно
По светлия цвят на камъните означава ли че са по-стари?
По Малахов - разхлабителните не са полезни за лигавицата и червата - споделяте ли мнението му?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.102 секунди с 23 запитвания.