Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Кой кой е, лични данни...  (Прочетена 25786 пъти)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Кой кой е, лични данни...
« Отговор #20 -: 15-10-2014, 23:16:02 »

Веско, и аз по диплома от средното(и според военната книжка )съм автомонтьор, но никога не съм практикувал тази професия. Работя по специалноста от висшето(програмист), което си е доста скъпо хоби при тези мижави заплати в бранша.

Няма значение дали е мъж или жена и каква професия има.
Това само подхранва егото.
Без тези отличителни белези всички сме равни тук и това прави и споделянето лесно и човек се чувства приет.
В момента, в който разбереш кой каква професия има се активират всички предразсъдъци, натрупани с годините. У повечето хора ги има.

Абсолютно.
Не виждам какво срамно може да има в начина по който някой си изкарва прехраната освен ако е част от системата (т.е. работи в МВР или е юрист или някаква друга паразитна професия).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Кой кой е, лични данни...
« Отговор #21 -: 16-10-2014, 07:49:10 »

Предлагам администратора да промени заглавието на темата на " Искрено и лично!".
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Кой кой е, лични данни...
« Отговор #22 -: 16-10-2014, 14:38:01 »

Ето, аз например какво мнение имах за Тихия ехехеееее, ама сега като го гледам на снимката ми изглежда дебел и вече не ми е симпатичен.  :bleh
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Кой кой е, лични данни...
« Отговор #23 -: 16-10-2014, 17:47:56 »

Мисля,че вече получих отговор на въпроса,който си зададох относно нежеланието за среща на съфорумци в Бургас.Толкова дълго се мъчих да проумея с моите крайни възгледи,е...
Благодаря ви.
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Кой кой е, лични данни...
« Отговор #24 -: 16-10-2014, 22:42:14 »

Ще се наложи да наравя някои уточнения за да не вземе и някой друг подрастващ да се изкаже неподготвен като тихия.
Автомонтьора работи със субстанции, които трудно се измиват. Машинно масло и грес се мият само видимо след поне 5 минути търкане със специални каша или веро, но миризмата не изчезва. Ако се случи и да е спряла водата човек трябва да се храни с охлепани ръце, като от халетата доста силно мирише на бензини, бои и други, така, че храненето от буркан наистина ми изглежда като единствен възможен вариант.
А там не върви цял ден да изкараш с една закуска, защото не можеш постоянно да мислиш за ядене, когато трябва да внимаваш да не направиш пожар, да не те затисне нещо тежко, да не ти влезе бензин в очите или устата като миеш някой картер (навремето нямаше пароструйка) и на всичкото отгоре ако в резултат на некачествен ремонт възникне ПТП носиш съдебна отговорност за разлика от лекарите.
Така, че Веско заслужава адмирации заради това, че е успял да остане вегетарианец в такава обстановка.
А аз съответно съм направил дауншифтинг и не ми се налага да се цапам на работното място.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Кой кой е, лични данни...
« Отговор #25 -: 16-10-2014, 23:29:41 »

Мммм, ще го изясним, ще се разберем...
Много ми е трудно да разговарям по каквато и да е тема с някой, дето не го знам какъв е - поне пол и възраст...
В един случай, ако се изразявам много подробно, е възможно хора да се обидят, че написаното е за второкласници, т.е. ти с нас подиграваш ли се?!... В руг случай, при съвсем кратко изложение - на дадена теза - без обяснения и без доказателства, многократно съм срещал частично или цялостно неразбиране, ядосани/заядливи реплики и коментари, повторни обяснения кой какво имал пред вид и т.н., и т.н. - безсмислени глупости.
Изобщо нямам пред вид да публикуваме образование, научни степени, лично имотно състояние и пр.
Според мен, почти както при лична среща имаме потребност първо да се представим с такива и толкова подробности, че да стане възможно воденето на смислен разговор, така и тук, във форума.  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Кой кой е, лични данни...
« Отговор #26 -: 17-10-2014, 08:25:49 »

Честно казано не приемам за чиста монета и доста трудно вярвам на постове, публикувани от странно изглеждащи профили.

     То всъщност повечето профили са точно такива странно изглеждащи, без изчерпателна информация- снимка, пол, възраст. На мен това обаче не ми дава повод да не обърна внимание на написаното, нали за това всеки има глава да осмисли казаното от другия и да прецени има ли връзка с действителността.
     По-не ми допада даже, широко афиширани профили, тук и на вън, които пропагандират фанатично дадена мода, течения и каквото и да било непогледнато обективно ами само едната страна на монетата.
     
В автофорума поне знаеш , че всички са мъже  tooth  Както и в бгмама - жени ( е , с редки изключения )

   А има има и в автото дами, даже и състезателки, знаят за двигателите повече от тебе!  направо ужас. Малко сходно с футбола, не че следя мачовете,но като видя някоя мацка да се интересува и коментира футбол повече от мене и бягам с 200 :)

Мисля,че вече получих отговор на въпроса,който си зададох относно нежеланието за среща на съфорумци в Бургас.Толкова дълго се мъчих да проумея с моите крайни възгледи,е...
Благодаря ви.

    Живко, не се разочаровай! Трудно е хората сами да се накарат себе си да вършат нещо, камо ли някой друг да го направи вместо тях. Винаги ще има все някой желаещ.

Веско, и аз по диплома от средното(и според военната книжка )съм автомонтьор, но никога не съм практикувал тази професия. Работя по специалноста от висшето(програмист), което си е доста скъпо хоби при тези мижави заплати в бранша.

Няма значение дали е мъж или жена и каква професия има.
Това само подхранва егото.
Без тези отличителни белези всички сме равни тук и това прави и споделянето лесно и човек се чувства приет.
В момента, в който разбереш кой каква професия има се активират всички предразсъдъци, натрупани с годините. У повечето хора ги има.
Абсолютно.
Не виждам какво срамно може да има в начина по който някой си изкарва прехраната освен ако е част от системата (т.е. работи в МВР или е юрист или някаква друга паразитна професия).

    Един сериозен човек! Някъде из ФБ беше публикувана снимка на структурата в някаква фирма. Всички от горе до долу бяха до титлата им с епитета пи**рас, на страна от всички беше само ИТ итдела! :)

Мммм, ще го изясним, ще се разберем...
Много ми е трудно да разговарям по каквато и да е тема с някой, дето не го знам какъв е - поне пол и възраст...
В един случай, ако се изразявам много подробно, е възможно хора да се обидят, че написаното е за второкласници, т.е. ти с нас подиграваш ли се?!... В руг случай, при съвсем кратко изложение - на дадена теза - без обяснения и без доказателства, многократно съм срещал частично или цялостно неразбиране, ядосани/заядливи реплики и коментари, повторни обяснения кой какво имал пред вид и т.н., и т.н. - безсмислени глупости.


    Никога не са излишни пояснения ако са потърсени, винаги трябва да има нотка на скептицизъм, само така може да бъде гледано неутрално на дадена тема.

    Не може да бъде угодено на всеки събеседник по отделно, но и според мене не е съвсем правилно да се само защото не са все още на нивото на някой другиго.

   От друга страна ако не се изнася достатъчно подробна и техническа информация, това няма да стимулира никой с нищо сам, допълнително да се поинтересува и да търси информация.

   Има го и момента когато ако се излага една и съща информация, всички четат от едно и също място и всички знаят едно и също нещо!, това не дава възможност за достатъчна обективност на гледните точки и може да има обратен ефект, освен ако не се дискутира някоя абсолютна истина.
   
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Кой кой е, лични данни...
« Отговор #27 -: 18-10-2014, 09:37:46 »

Zloqd, абе аз не съм автамоньор. Как го реши това  :Content_4 - emotloader:. Дадох пример само, какво би се случило ако някой такъв (защото съм сигурен , че има такива) реши да пише тук. Затова започнах изречението с НАПРИМЕР.
Аз по образование съм еколог, което доста лесно се връзва с вегетарианството, макар и да имах само двама-трима съмишленици сред колегите в СУ.

Ще ви разкажа история, която предполагам, че има общо с темата:
 Преди две-три години се открихме доста комично с една наша съфорумка. Работехме в една и съща организация, но контактувахме като различни хора там и тук. Просто тя нямаше реална снимка и пишеше под псевдоним. Явно на моята не си приличам особено (скоро ще я сменя). Голям смях падна, когато тя ме разпозна. Доста лаф беше паднал из дневниците ни като непознати  :D . Това естествено доста повлия на постовете тук, като и на комуникацията ни. В положителен смисъл!
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Кой кой е, лични данни...
« Отговор #28 -: 18-10-2014, 22:02:35 »

Веско, това изречение може да се изтълкува и по двата начина. Ти по едно време споменаваше за някакъв ресторан като занятие, ама като знам, че на доста от живущите в София им се налага да тичат и на второ работно място...
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Кой кой е, лични данни...
« Отговор #29 -: 18-01-2015, 11:11:27 »

Друга важна причина, да смятам, че е необходимо представяне в данните на профила, е възможността за правилно, бързо и еднозначно разбиране на написаното.
Както всички отдавна сме видели, само Вазов, Цанев, Радичков, Петров, Яворов, Дебелянов, Вапцаров... и подобните на тях велики българи могат да използват словото по начин, та да се разбира от всеки читател (почти) еднакво.
Останалите пишещи често използваме думи и изрази, които биват разбирани различно, често превратно от читателите, започват отрицания, допълнителни въпроси, уточнения и пр. и пр., които принизяват качеството на общуването във форума, отклоняват разговора от темата и в крайна сметка намаляват полезността на общуването тук.

Много, много по-лесно и ясно се възприемат думите и изразите от автор, на който знам пола, приблизително възрастта, професията, хобитата и всичко, което той/тя би решил да сподели.
Да не забравяме, че общуването ни тук е лишено от интонация, жестове, лицеизраз и промяната му, език на тялото... Всички тези неща улесняват личното общуване, а ние искаме повече, искаме да общуваме въпреки разстоянията, разликите във времената, предразсъдъците, заетостите и т.н. и т.н...

Тоест, главното, според мен е, че колкото повече знаем за събеседника, толкова по-точно, по-качествено, по-бързо ще разберем какво той/тя иска да каже.
Да общуваме!  :) :flower: . Общуването е ценност и потребност. :pensif_29:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.109 секунди с 26 запитвания.