Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Блендери  (Прочетена 187995 пъти)

pti4ence

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Блендери
« Отговор #100 -: 27-09-2010, 13:49:11 »

Здравейте,

Аз също днес си купих на Solac блендера- 1000W, пише, че е добър и за лед. Хубав е, със стъклена кана

Изпробвах го с шоколадово смути с лед, стана гладко и вкусно.

Не съм пробвала с ядково мляко още, но според мен ще се справи машинката.

Активен

biofreak

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Блендери
« Отговор #101 -: 27-09-2010, 19:36:24 »

ами извинявайте, че така ви се намесвам в темата, но понеже коледа наближава да спомена само, че този


http://www.pallomaro.com/dotacion/licuadoras-frapeadoras-omniblend/

се продава в бг и е с 3 конски сили

А който ползва високоскоростен би ли споделил дали субстанциите се загряват при по-продължително мелене?
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Блендери
« Отговор #102 -: 28-09-2010, 11:21:59 »

Благодаря за споделените мнения но аз исках да си намеря комбиниран уред с блендер мелачка сокоизтисквачка и кухненски робот. Но явно такова качествено "животно" все още не са направили. Аз имам един стар робот на Витал сентър. Много е зле но все още ми върши работа. Явно ще си го ползвам докато намеря нещо подходящо. Иначе отделно имам сокоизтисквачка на филипс за цитруси.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Блендери
« Отговор #103 -: 01-10-2010, 06:24:10 »

А който ползва високоскоростен би ли споделил дали субстанциите се загряват при по-продължително мелене?
Да, но след 5-6-та минута.

Деси, аз не съм фен на all in one.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Блендери
« Отговор #104 -: 02-10-2010, 10:10:48 »

И аз,изобщо,но понякога човек няма избор. :surpris_23:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

морков

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Блендери
« Отговор #105 -: 20-11-2010, 00:28:52 »

Здравейте, ще помогне ли някой със впечатления и съвети за тези три низък клас блендери:

1. http://www.kenwoodworld.com/en/Products/Food-Preparation/Blenders/BL620/

2. http://www.bosch-home.com/ae/our-products/small-appliances/food-preparation/blender/MMB1000.html?source=browse

(този пише 180 вата на сайта, но реално е 600 вата)

3. http://www.braun.com/global/household/food-preparation/jug-blenders-powerblend/models.html

Модела в дясно  - PowerBlend MX 2000

Главно ще ми трябва за правене на ядкови млека, и желателно да прави сусамов тахан и peanut butter.
Активен

nanu

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re:Блендери
« Отговор #106 -: 26-02-2011, 01:07:17 »

Среднощен привет  tooth ...най-накрая събрах парички и искам да си вземам някакъв блендер, но май по-скоро към кухненски робот клоня...омръзна ми да си кълцам пръстите на рендето  :Confus_3:...разглеждам тъкмо няколко модела кухненски роботи ...клоня най-много засега към ей този - http://www.technomarket.bg/products/09072859/gorenje-sb-1000-b ...офертата е изгодна доста - добра цена, висока мощност, приятен дизайн...притеснява ме само, че може би ще заема доста място на плота и ще ми се мусят у дома, че пак заемам и малкото без туй свободно местенце...
Вторият, който още отпреди си бях набелязала - http://www.technopolis.bg/b2c/details/bulgarian/825802/P11130409/%D0%9A%D1%83%D1%85%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%82-MOULINEX-FP513HB7
Цената му е същата горе-долу, като включва само шейкър кана и основната купа ...но понеже имам сокоизстиквачка, едва ли ще е голяма загуба ...но макар и да не ми се ще да трупам излишни уреди, май ще взема първият робот ...гледам, че е отбелязано на сайта, че е в ограничени количества ....докат се тутня, да не вземе да свърши пък  tooth
От друга страна гледам, че и има разни комбинирани пасатори, като този например - http://www.technopolis.bg/b2c/details/bulgarian/825038/P11130408/%D0%9F%D0%B0%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80-TEFAL-PR.LINE-HB7131...мощността е добра, цената дори е по-ниска ...но не знам доколко би ми свършил работа при приготвянето на ядкови млека  :surpris_23:...но май най-добре на първия вариант да се спра, че да ми е мирна главата...хм ..а вие как мислите?  :Confus_34:
Активен
“Вие трябва да бъдете промяната, която искате да видите в света.” Махатма Ганди

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Блендери
« Отговор #107 -: 26-02-2011, 09:15:54 »

Аз бих си купил GORENJE-то! Голям фен съм на тази марка, а е по-практичен от другите два модела които си дала. Хващай го за ушите и дърпай  :police: И да почерпиш после  :bleh :Cherries
Активен

kivti

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Блендери
« Отговор #108 -: 09-06-2011, 23:36:03 »

            Здравейте Бенато и Птиченце! Кажете моля, доволни ли сте от блендера солак 1000 вата със стъклена кана? Аз търся такъв уред точно. Мощен - минимум 1000 вата, със стъклена кана и да е единствено блендер без други приставки. Не искам робот, имам отделно сокоизтисквачка, резачка, пасатор, блендера поостаря и е с пластмасова кана та искам да го сменям вече...
Активен

RoJe

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:Блендери
« Отговор #109 -: 10-06-2011, 07:15:06 »

Аз ползвам същия - Солак 1000 вата. Доволна съм, но нямам база за сравнение.
Активен

pipilota

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re:Блендери
« Отговор #110 -: 10-06-2011, 12:54:47 »

Здравейте и от мен!
Аз също имам въпросния Солак 1000 вата, справя се отлично с направата на ядкови млека, раздробяване на лед, крем супички, смутита, меле зеленолистни с вода  ....От както съм го купила през февруари тази година съм го ползвала има-няма 10 пъти и реших, че мога да го продам, заедно с едно още по-новичко ренде Бьорнер. Влезе ми друга идея , ето тази сокоизтисквачка  http://cgi.ebay.co.uk/Samson-ADVANCED-Juicer-CHROME-GB-9006-wheatgrass-/200517365021?pt=UK_AudioElectronicsVideo_Video_TelevisionSetTopBoxes&hash=item2eafc42d1d   и сега се чудя как да трупам средства. Ако някой се интересува да пише на лични. За каузата добра храна за всички приятели тук, се изизвинявам за леко търговското предложение  :fluretaa: :Content_22:
 По-здрави и усмихнати :peperudi:
 
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Блендери
« Отговор #111 -: 10-06-2011, 13:29:21 »

Хм, изглежда като месомелачка с приставка за меляне на домати. Да не си дадеш парите на вятъра! Аз имам една стара Источногерманска - изцежда сока буквално до капка, остатъците са сухи като трици, сока е бистър, малко трудно се чисти ама това е за сметка на количеството сок. Имам и друга по-нова, дето цетката-центрофуга е като конус за да изхвърля отпадъците, обаче половината сок си остава в това което изхвърлям!
Активен

pipilota

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re:Блендери
« Отговор #112 -: 10-06-2011, 14:17:41 »

Diego, благодаря че ми напомни. Майка ми има едно такова чудо, но освен да прави кайма за луканки и кюфтаци, и домати на пюре, за друго не съм я виждала да го ползва. То е старо, вероятно  направено в ГДР, както казваш. В сравнение с новото е като валяк.  :Content_4 - emotloader: Ще взема да го пробвам тези дни, да видим, но е с метална цедката нали?! А ми се иска да избегна метала, на тези новите мисля са с пластмаса( надявам се безвредна). За центрофужните сокоизтисквачки си е точно както го казваш. Играла съм си няколко пъти (по време на чернодробните ми пречиствания) да изтисквам остатъците и от 1л сок, доизцеждам на ръка още 200мл. Е, точно за това ми писна отнея и от блендера, и хрупам салати или направо целия зеленчук, ама ми се допива и сокче и то многооооо...Ще видим
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Блендери
« Отговор #113 -: 10-06-2011, 14:44:36 »

Старата ми сокоистисквачка също е центрофужна, но "центрофугата" не е като конус, а по форма е точно като барабана на пералня (и центрофугира на същия принцип). Парченцата рендосан плод (зеленчук) полепват по вътрешната стена на цедката (както прането полепва по барабана на пералнята след 1000 оборотово центрофугиране). Не съм виждал отдавна да има сокоизтисквачки на този принцип  :(

п.п.
А сока има контакт с металната цедка само за части от секундата, не вярвам да се изпорти чак толкова.
« Последна редакция: 10-06-2011, 14:50:08 от Diego de la Vege »
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Блендери
« Отговор #114 -: 11-06-2011, 16:17:25 »

С нетърпение чакам някой да си купи Samson 9006 евентуално с цедилката за масла.
Тябва ми критичен поглед и тест , каквито бих нааправил аз наа такъв привидно смотан уред.
Оборотите 80 за минутаа не са заради качеството на сока а за да не гръмне паянтовата пластмаса изобилстваща в изделието.   Не видях нито един клип как някой отива до поляната и къса житни стръкове с осилите отгоре да ги мели.  В рекламите мелят сочни неща, които могат д асе блендират с всичко без проблем и без нужда от този бавен приличащ наа играачка пластмаасов уред, напомнящ недод плаастмасова тревомелачка за вегетарианци.  Всяка една електро месомеелачка  би могла да смели бързо и лесно треваляците и после с тензух да се изцеди.
Искам да видя как цедилката за олио цеди от цели семки слуънчоглед.  Хрумна ми че е направена за лен , с малки меки и голи зърна и от по едрите няма да искат да влизат във фунията.
А от овесени зелени стръкове с осилите отгоре мога да се обзаложа че ще гръмне .
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

asia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Блендери
« Отговор #115 -: 17-06-2011, 21:43:04 »

Орто не знам за Samson 9006, но аз си взех това:  :love_007:
http://www.technopolis.bg/b2c/details/bulgarian/821913/P11130404/%D0%A1%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B0-
за сега има само един минус, на каничката няма мярка за количество  :whistling2 - emotloader:

п.п. някой може ли да ми каже как изглежда сока на магданоза (т.е. след като се изстиска)???
Активен
Ако някой се опита да те засенчи ....... остави го да слънчаса !

gjorjo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Блендери
« Отговор #116 -: 10-08-2011, 10:32:05 »

И аз мисля да си поръчам сокоистисквачка samson gb 9006  били най добрите .
някои поръчвал ли е от интернет?
Активен

dragonfly

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Блендери
« Отговор #117 -: 25-08-2011, 14:47:28 »

Онзи ден си получих сокоизстисквачката - Oscar Vitalmax 900 (http://www.energiseyourlife.com/products/Oscar-VitalMax-900-Juicer.html?gclid=CLXQpqW66qoCFQhP4QodoHjQNQ) и от 2 дни се скъсвам да правя сокове и да експериментирам с всякакви плодове и зеленчуци. Мисля че е страхотна  :love_007: - тиха, изстисква много добре, много лесна за употреба и почистване.
За първи път ползвам сокоизстисквачка и се чудех дали ползвате за нещо остатъчната пулпа от плодовете и зеленчуците, или просто си я изхвърляте.
Някой пробвал ли е да я смила, пасира или ползва в някакви рецепти?

Благодаря за идеите
Активен
Success is getting what you want; happiness is wanting what you get.

savina

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Блендери
« Отговор #118 -: 25-08-2011, 19:55:31 »

dragonfly машинката изглежда интересна  ^-^
пробвала ли си да използваш останалата пулпа от соковете за направа на крекери,в сайта и форума има много интересни рецепти за тях
Активен
Егото е причина за всички болести и несполуки..правилният начин на живот Помага..

dragonfly

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Блендери
« Отговор #119 -: 25-08-2011, 20:34:08 »

Мерси, ще прегледам рецептите и ще пробвам да използвам пулпата.  :)
Активен
Success is getting what you want; happiness is wanting what you get.
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 23 запитвания.