Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Блендери  (Прочетена 188159 пъти)

Noa

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Блендери
« Отговор #120 -: 09-09-2011, 11:15:44 »

Здравейте,

От доста време чета тук и най-накрая пиша  :D. Искам да си купя хубав блендер и ми трябва съвет - дали тези Витамикс са наистина най-добри, могат ли да мелят семена или трябва да си купя отделно кафемелачка? Благодаря!
Активен

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:Блендери
« Отговор #121 -: 09-09-2011, 15:23:32 »

Здравейте,

От доста време чета тук и най-накрая пиша  :D. Искам да си купя хубав блендер и ми трябва съвет - дали тези Витамикс са наистина най-добри, могат ли да мелят семена или трябва да си купя отделно кафемелачка? Благодаря!

Доколкото знам това са "Мерцедесите" сред блендерите  :)

Що се отнася до това дали могат да мелят семена - могат. Ето и малко инфо от нета:

http://www.ehow.com/how_8778247_grind-flax-seed-vitamix.html

http://www.blenditandmendit.com/green-smoothies/mcs-green-smoothie-gift-surprise/
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

Noa

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Блендери
« Отговор #122 -: 09-09-2011, 20:28:05 »

Благодаря, Eula!

Навих се. После ще мисля и за сокоизстисквачка...
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Блендери
« Отговор #123 -: 13-09-2011, 14:40:05 »

Наистина прави всичко, мели и семена, но всички блендери трудно се справят със смилането на смес от ядки и сушени плодове, както и с правенето на тахан, това си е работа на голямата кана на кухненския робот. В смисъл - става, но като им се даде малко повече зор и ежедневно да се смилат трудни неща, след известно време отдолу протичат - където са ножовете. Една приятелка вече е сменила 1 кана, а те не са никак евтини, може и на мен скоро да ми се наложи. Това го казвам не с цел да откажа някой да си вземе блендера, но с цел да предупредя, тези манипулации малко да се избягват или да се правят малки количества от тях.
Активен
Духът владее материята!

Leah

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Блендери
« Отговор #124 -: 14-12-2011, 11:07:53 »

Какво ще кажете, да си взема ли това? => http://www.shopmania.bg/miksieri-i-pasatori/p-solac-bv5721-1613077

Дали сред вас има хора, които са го ползвали за по-дълго време?
Активен

vogon

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Блендери
« Отговор #125 -: 18-01-2012, 02:48:12 »

http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/lidl_bg/hs.xsl/index_14010.htm
този изглежда добре като за 49 л
Активен

sweety

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Блендери
« Отговор #126 -: 12-02-2012, 20:01:28 »

Здравейте,

имам проблем с моя нов блендер...и имам нужда от малко съвети как мога да намаля моето лошо настроение от това, че не се получават нещата така както искам...след като моят кухненски робот Бош на сто години изгоря си купихме блендер. Днес исках да направя основа за спаначени тарталетки...и останах ужасно разочарована от резултата...ядките останаха по каната и трябваше постоянно да разбърквам сместта, за да може евентуално да получа нещо като хомогенна смес...когато прибавих накрая и лена, катастрофата стана неповторима...и така...сега във фурната имам нещо тако основа но с цели зърна лен...той изобщо не пожела да се смели...има ли някакъв трик, който да се използва в такива случаи?

Предварително благодаря на всички
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Блендери
« Отговор #127 -: 13-02-2012, 11:06:06 »

http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/lidl_bg/hs.xsl/index_14010.htm
този изглежда добре като за 49 л

Учудващо, но става, каната е от дебело, здраво стъкло, ножа е приличен, уплътненията са ок, мощността е добра ... за тези пари е направо без пари, въобще не може да се сравни с боклуците от същия ценови клас ... купувай смело!
Активен

viki_kk

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Блендери
« Отговор #128 -: 14-02-2012, 16:02:15 »

моля, моля помагайте на новака! искам да си купя шейкър кана за ядкови млека и евентуално мелена на брашна, но няма блендер, а е само шейкър кана. спряла съм се на солак 1000 вата със стъклена кана, за който по-горе става дума - добър избор ли правя, като е мощен смила ли фино? има ли отвор за пускане на допълнитени продукти? който го има нека ме упъти!?
Активен

vogon

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Блендери
« Отговор #129 -: 20-02-2012, 15:55:45 »

http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/lidl_bg/hs.xsl/index_14010.htm
този изглежда добре като за 49 л

Учудващо, но става, каната е от дебело, здраво стъкло, ножа е приличен, уплътненията са ок, мощността е добра ... за тези пари е направо без пари, въобще не може да се сравни с боклуците от същия ценови клас ... купувай смело!
купих го още тогава,добър е
Активен

Nipy

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Блендери
« Отговор #130 -: 09-04-2012, 11:43:44 »

А този как го намирате? http://www.blendtec.com/roadshow
Дали си струва?
Активен

purelove

  • Гост
Re:Блендери
« Отговор #131 -: 09-04-2012, 17:34:03 »

Не знам доколко е читав, ама сайта му прави добра реклама - "The world's best blenders"  tooth tooth :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен

Nipy

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Блендери
« Отговор #132 -: 10-04-2012, 12:10:24 »

Инфото ми е от съмишленици, близки и притежатели на уреда. Аз като Тома неверни поисках да ми покажат градусите на приготвената супа - и така както е указано се получи.
Активен

mariv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Блендери
« Отговор #133 -: 11-04-2012, 10:30:45 »

Аз имам ето този робот:
http://www.kenwoodworld.com/bg-bg/Products/Food-Preparation/Food-Processors/FP220/

Според вас мога ли да смеля ленено семе с него?
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Блендери
« Отговор #134 -: 11-04-2012, 16:11:28 »

Ами ти кажи- можеш ли? Нали робота е пред теб!
В описанието под снимката пише, че няма мелничка- би следвало да не можеш да смелиш ленено семе...ама знам ли :Confus_3:
Активен

mariv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Блендери
« Отговор #135 -: 17-04-2012, 12:21:31 »

 Ще пробвам и ще докладвам. Питах понеже два пъти правя неуспешни опити. Първия път пробвах да смеля в мелничка от онези дето се въртят на ръка.  Баба ми мелеше кафе  или черен пипер с такав и аз реших че ще се получи с лененото семе. Не се получи нищо. После пробвах в ел. мелничката за кафе но стана едно пюре.... аз искам дастане като на прах, да видим дали ще успея.
Активен

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Блендери
« Отговор #136 -: 15-06-2012, 14:46:42 »

Здравейте,

Имам нужда от съвет. Купих си блендер Солак 1000 вата и съм доста доволна за смутита, но имам проблем със смеси за сладки, тъй като дъното му е леко вдлъбнато и колкото и да разбърквам ядките, не мога да смеля голямо количество, за смесване с повече неща изобщо не се справям. Правя криво-ляво някакви трюфели, вкусни са, но искам по-еднородна смес.

Та съвет за лендирането на такъв тип неща или съвет за резачка?
Като марка и модел, а може и само каква мощност ще ми свърши работа. Това, което намерих в нета не е много обнадеждаващо - повечето резачки са с мощност под 450 W.

Някой от вас има ли резачка, с която мели сурови ядки. Искам да мели и ненакиснати, както и сушени плодове.

Ще съм ви благодарна за съвет.
:)
Активен

violetblossom

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Блендери
« Отговор #137 -: 01-07-2012, 14:42:46 »

Нямам много финансови средства (pennyless student) и реших да си взема нещо по-евтино. Та си взех блендер\чопър (не разбрах каква е разликата) на Singer Multi400 за 50лв. Еми не си взимайте, хора, бучи като за световно, слаба мощност, ножчетата се разпаднаха след 10на употреби  tooth А пък да не говорим за гаранцията, която покрива всичко, но не и консумативите, пък то май само моторчето не е консуматив ???  Менте марка, пък аз реших Singer добро и евтинo. Made in P.R.C O0
« Последна редакция: 01-07-2012, 14:47:57 от violetblossom »
Активен
Човекът е твърде нетраен!
Към вечния миг устремен,
той тича в несвяст, но не знае,
че бе от Нетрайност роден.

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Блендери
« Отговор #138 -: 15-12-2012, 13:52:19 »

Бях се навил да си взема чопър за малко пари, но са много ограничени , бучащи и т.н.  сега гледам

Moulinex DP705GB7


Може ли някой да ми каже дали си заслужава , ако някой има подобен уред от този ценови клас да подскаже какво да търся.
И моля всеки който пише в темата да дава и марка - модел на уреда , защото линковете често неработят. Благодаря предварително.

Форма за добавяне на име-линк 
Цитат
[url=вашият линк]видимо име на продукта или заглавие[/url]
Активен

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Блендери
« Отговор #139 -: 18-12-2012, 14:03:00 »

 :Content_14: Взех си малко по - евтин блендер - SOLAC - PROFESSIONAL MIXTER 1000 W INOX BV5722 около 100лв - 100вата :) Бих казал ,че се справя чудесно със направата на мляко от ненакиснати предварително овесени ядки - поради което смятам ,че със накиснатите продукти изобщо няма да има проблем. Има цедка ( която още не съм използвал ), стъклена тежка кана и 6 режима на работа.
Понеже съм пробвал уреди от по- ниска цена и чопъри със малки кани смятам ,че за нуждите на приятното суровоярство това е базов модел. ( с две думи : не си купувайте неща за 20 - 30 лв )   
Дано съм помогнал на някого. 
 :peperudi:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.105 секунди с 22 запитвания.