Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Блендери  (Прочетена 187985 пъти)

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Блендери
« Отговор #220 -: 24-01-2015, 15:42:07 »

В понеделник мисля да го взема, ако ми хареса сглобката, с какво да го тествам първия месец?! Тук някои даже го притежават.
550W, стъклена кана, 3г гаранция -  50лв   :whistling2 - emotloader:

http://www.lidl.bg/bg/513.htm?action=showDetail&id=17978
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Блендери
« Отговор #221 -: 24-01-2015, 16:53:11 »

Имам Лидълски блендер ( не е точно същият от снимката).Доволна съм , прави чудесно ядково мляко ( почти без никакъв остатък. Естествено успях да го изгоря ( в опит да направя смес за кюфтета от сварен нахут в него) , но пък в Лидл ми го отремонтираха и от тогава пак си го ползвам ( с тази разлика че не слагам нахут в него  :Content_4 - emotloader: )
С две думи : за цената си е идеален.
А на въпроса с какво да го тестваш трудно мога да отговоря. С каквото ти душа сака общо взето , може даже и с нахут   tooth
« Последна редакция: 24-01-2015, 16:54:55 от zinaida »
Активен

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Блендери
« Отговор #222 -: 25-01-2015, 16:38:06 »

Ядково мляко май е теста, според по-стар пост.
А колко вата е вашият, че предния беше по-скъп ми се струва.  :sorcerer - emotloader:
Активен

Plamen

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Блендери
« Отговор #223 -: 26-01-2015, 12:52:22 »

Ядковото мляко не знам дали е сложно - със стария Виталцентър ставаше а беше маломощен. Аз май се прецаках - купих си Блендтек от Англия и го чакам да дойде, но междувременно се оказа, че моя Филипс HR 7775 прави уникални смутита - няма помен от фурми и замразените боровинки - вярно не за 30 секунди но си стават.
Активен

GreenNymph

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Блендери
« Отговор #224 -: 30-01-2015, 09:26:49 »

Зравейте, от скоро се насочих към джусинга  като метод за детоксикация . Доста неща прочетох и реших да се сдобия и с блендер. Така попаднах и на вашата тема . Виждам ,че тук има много опитни потребители и би искала да попитам дали този блендер ще ми свърши работа :
http://www.emag.bg/blender-zelmer-sb1000-750w-1-5-l-5-skorosti-funkcii-pulse-i-turbo-cheren-inoks-zm-5900215021959/pd/E18LNBBBM/

Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Блендери
« Отговор #225 -: 30-01-2015, 09:30:06 »

Ядково мляко май е теста, според по-стар пост.
А колко вата е вашият, че предния беше по-скъп ми се струва.  :sorcerer - emotloader:

550 вата
Активен

babybash

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Блендери
« Отговор #226 -: 10-11-2015, 10:47:03 »

Здравейте, някой има ли мнение за Нутрибулет? Пред голяма дилема съм относно покупката му, дали е вярно това, което казват за него, или и нормален блендер би ми свършил същата работа?
Активен

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Блендери
« Отговор #227 -: 28-03-2016, 22:35:59 »

Според вас дали е оригинал този Нутрибулет?  ???
https://grabo.bg/blender-0v236
Активен

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Блендери
« Отговор #228 -: 29-03-2016, 02:44:15 »

Не мисля, че има оригинални и не оригинални.
То самото устройство не е висок клас или скъпо, че да му се прави реплика. Разликата при евтиното и скъпото е , че при първото някой хитър търговец ги е взел от търг от Англия ( или подобна схема ) С риск да се повторя ще кажа , че тук на "промоция" по-слабия съм го виждал за 40 паунда ( 100лв ) в магазин със гаранциите и всичко.
Нутри Нинджа е по- надежното устройство и двете утройства се продават добре, но нутрибулета се връща повече. Защо ? Не мога да кажа със точност, нямам достатъчно информация, вероятно дава повече дефекти

Като ползвател съм работил и със двете устройства  600 ватовите варианти, не мога да кажа какъв би бил живота, но и двете устройства вършат работа за смутита със много жилави фурми и ледени блокчета спанак.
Същата работа върши и много по - евтин уред на Кенлууд "смути мейкър" но май ми се изхабиха ножчетата и ще трябва да ги заточвам, но за сега си работи някак, има удобна голяма кана и кранче да си сипваш лесно смуито в чашка или шише.

Проблемът на нутрибулета е , че е много малък като обем - 600мл ,аз по- малко от 1.5л смути не ми се играе да правя а ако споделяш с някого даже 2л е малко.

Преди години си купих 1000w Solac  голям блендер в БГ ( за около 100лв ) и за мен е по- доброто решение.
След около година му се изхабиха ножовете и не се сещам дали може да се отвие да се заточат, но и с тъпи ножове пак работи някак.
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Блендери
« Отговор #229 -: 23-08-2016, 21:07:32 »

В Лидл вчера са пуснали пълна реплика на Нутри Булет Про с мощност 900 вата.
Брандиран е като Силвър Крест. Производителят пише, че е Хоер Хенделс ГМБХ, Германия (от този производител имам големи слушалки с неодимови магнити, а звукът им е страхотен). Изглежда добре направен. Чашите са му от материял без БПА. Цената е 85 лева и е с 3 години гаранция. Според мен е една доста добра възможност, за хора искащи подобна машина, но с по-ограничен бюджет.
Аз имам подобен (Мюлер (писах по-подробно за него в съседната тема)) и определено върши работа, но е с една чаша по-малко. Приятелката ми вчера си купи лидълската машина, така, че след известно време ще мога да споделя мнения и за нея.
« Последна редакция: 23-08-2016, 21:13:45 от stan73 »
Активен

Рекс

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Блендери
« Отговор #230 -: 23-08-2016, 22:49:09 »

Стан, чудесно е, че споделяш впечатленията си и ни насочваш. Ако видиш евтина мачкаща сокоизстисквачка, пиши, моля те.
 :Cherries
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Блендери
« Отговор #231 -: 24-08-2016, 07:14:17 »

Аз вече писах в другата тема, но може и да не си прочел.
В Метро има дъвчещо/мачкаща бавнооборотна сокоизтисквачка за цели плодове с цена 240 лева.
А в Лидл - за четвъртинки (или третинки) с цена 180 лева. Възможно е обаче да е изчерпана вече... (те не държат наличности постоянно, а като има ново промо зареждат и докато се изчерпи или докато минат няколко седмици)
« Последна редакция: 24-08-2016, 07:16:49 от stan73 »
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Блендери
« Отговор #232 -: 24-08-2016, 18:29:20 »

Днес (ранният следобяд) тествахме новата машина на приятелката ми (а именно: пълна реплика (а според мен и по-добра) на Нутри Булет Про, брандиран като Силвър Крест с мощност 900 вата, закупен от Лидл онзи ден за 85 лева и произведен от Хойер Хенделс ГМБХ).
Първи впечатления: много добра изработка (по-добра от на моята машина - Нутри Мюлер (която пък е еднаква по качество с Нутри Булет, но по-мощна)), добър звук, добра мощност, корпусът и компонентите са от качествени материали (неръждаема стомана и ултраздрава пластмаса), добро охлаждане, много качествени вакуумчета за залепване към масата. Окомлектовката е като на Нутри Булет (т.е. с една чаша повече от на моята машина). Мощността е по голяма (като на Нутри Булет Про (и също като на моята машина)).
Направихме смуути от греипфрут и мед - стана разкошно. Смляхме на прах и едни сухи люти чушки - също се получиха отлично нещата. С моята също се мелят и подправки без проблеми, но изработката на лидълската машина превъзхожда тази на моята и на Нутри Булет (тях съм ги разглеждал щателно в Метро).
П.П. Получи се малко като мини ревю. Дано не съм Ви досадил !

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Блендери
« Отговор #233 -: 24-08-2016, 18:39:32 »

Не мисля, че има оригинални и не оригинални.
То самото устройство не е висок клас или скъпо, че да му се прави реплика. Разликата при евтиното и скъпото е , че при първото някой хитър търговец ги е взел от търг от Англия ( или подобна схема ) С риск да се повторя ще кажа , че тук на "промоция" по-слабия съм го виждал за 40 паунда ( 100лв ) в магазин със гаранциите и всичко.
Нутри Нинджа е по- надежното устройство и двете утройства се продават добре, но нутрибулета се връща повече. Защо ? Не мога да кажа със точност, нямам достатъчно информация, вероятно дава повече дефекти

Като ползвател съм работил и със двете устройства  600 ватовите варианти, не мога да кажа какъв би бил живота, но и двете устройства вършат работа за смутита със много жилави фурми и ледени блокчета спанак.
Същата работа върши и много по - евтин уред на Кенлууд "смути мейкър" но май ми се изхабиха ножчетата и ще трябва да ги заточвам, но за сега си работи някак, има удобна голяма кана и кранче да си сипваш лесно смуито в чашка или шише.

Проблемът на нутрибулета е , че е много малък като обем - 600мл ,аз по- малко от 1.5л смути не ми се играе да правя а ако споделяш с някого даже 2л е малко.

Преди години си купих 1000w Solac  голям блендер в БГ ( за около 100лв ) и за мен е по- доброто решение.
След около година му се изхабиха ножовете и не се сещам дали може да се отвие да се заточат, но и с тъпи ножове пак работи някак.
Относно наостряне на ножчета на блендери и т.н. - Според мен захабени ножчета ще може да се наточат с Дремел или друга дремелоподобна машина. Има такива даже и на доста по достъпна цена от оригиналите на Дремел, например Аинхел, Скил, Парксайд и др с цени до 100 лева. Аз например имам дремелоподобен Аинхел и работи отлично.
Препоръчвам ако някои реши да го прави да вземе предпазни мерки, да не натиска, да работи много внимателно и с чести охлаждания на ножчетата, за да не ги прегрее и разкали.
П.П. И друго за което си мисля - виждал съм доста блендери (и като количестви и като видове) и на нито един ножчетата му не са много остри (даже по-моите стандарти са си направо тъпи). Да не би да разчитат при тази голяма мощност и скорост, да се постигат микровзривове и разкъсвания в продуктите с цел по-добро освобождаване на съставките, а не толкова на самото нарязване ?
« Последна редакция: 24-08-2016, 18:45:37 от stan73 »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Блендери
« Отговор #234 -: 25-08-2016, 08:04:42 »

Да , Стъни. На това се разчита когато ножът е леко тъп. Просто - по-лесно ще отрязва при по-висока скорост :)
Даже, по-точно казано - от блендера се изисква да НАДРОБЯВА, а не да ОТРЯЗВА :) .
 Логично е , че при голяма скорост много по-бързо ще надробиш с тъп нож, отколкото с остър :)
 Понеже площта на челото на ножа ще е по-голяма  ;) Ако ножът е остър - площта на острието е по-малка и ще са необходими повече завъртвания.  
При кафемелачките е абсолютно същото!  
Същото е и при косачките на трева, ония бензиновите, дето се носят на рамо и косят плевелите. И на мен ми направи впечатление , че ножът им не е остър. ( Пластмасовата корда също не е тънка. от 3 до 6 мм е. )

Има и още една причина:
Ако ножът е остър - много по-лесно и бързо ще се затъпи! И деформира.
Острият нож е от значение при бавно рязане - напр. на хляб или на ламарина.
При големи обороти  явно са разчита  
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Блендери
« Отговор #235 -: 25-08-2016, 08:42:45 »

Да, значи се потвърждава предположението ми... Няма да ги остря.

Iveta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Блендери
« Отговор #236 -: 01-09-2016, 13:17:16 »

Аз си взех този от ЛИДЛ, но понякога не мога лесно да изкарам чашата, когато е с ножовете за смути. С другия нож няма проблем.
Стан, при вас има ли проблеми?
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Блендери
« Отговор #237 -: 01-09-2016, 14:10:49 »

Не, нито с моят (моят обаче не е от Лидл, а от сестринската верига Кауфланд), нито с този на приятелката ми (нейният е лидълски).
Ако не работи добре, или нещо не Ви допада - можете да им го върнете в рамките на 1 месец даже и без обяснения и да си получите парите. А ако има някакви дефекти - гаранцията им е 3 години и си я уважават (лично проверено). (съответно може да ремонтират нещо, да го подменят или да Ви върнат парите в рамките на тези 3 год.)

Iveta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Блендери
« Отговор #238 -: 01-09-2016, 14:20:22 »

Благодаря за отговора. По-скоро ми се иска да ми сменят ножа...с надеждата, че с новия няма да имам този пролем.
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Блендери
« Отговор #239 -: 01-09-2016, 14:24:46 »

Ами тогава можеш да отидеш в лидълски магазин (който ти е най-удобен) с касовата бележка, кашонът и машината с всички компоненти и казваш на касиерките или охраната, че искаш да говориш с управителя и му разказваш за проблема и исканията си. И вероятно ще ти решат проблема. Поне така знам, че процедират...
 

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 23 запитвания.