Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Как се предпазвате от настинки през зимния сезон?  (Прочетена 11791 пъти)

Troqnovo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

Лично аз, миналата зима пиех всяка сутрин по една чаша прясно изцеден сок от грейпфрут. От както научих за този сайт, започнах да си правя и различни смутита. Ще се радвам, ако и вие споделите опита си в тази насока. Иска ми се, да разнообразя и обогатя менюто си.
Блягодаря предварително да отзовалите се.  :)
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

Аз нищо повече не правя - правилно хранене, движение, контрастни душове, и също мисълта ,че ще бъда здрава и няма да настивам  ;D
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

И аз нищо специално не правя. Залагам главно на храненето.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Не помня от кога не съм настивала. На мен настинката ми се изразява в някой-друг избив. Правя си промиване на носа с подсолена вода. Био витамин Ц. Нищо особено.
Активен

Troqnovo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

Благодаря за отговорите.  ;)
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Всяка сутрин пия сок от грейпфрут или лимон с мед, както и цветен прашец във вода. Ако у дома има болен, приемам по няколко капки клеева тинктура профилактично. Миналата зима си пиех клеева тинктура всеки ден, за да е по-устойчиво на зарази новороденото ми момиченце. И тази зима ще е същото, тъй като още е кърмаче.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Лично аз, миналата зима пиех всяка сутрин по една чаша прясно изцеден сок от грейпфрут. От както научих за този сайт, започнах да си правя и различни смутита. Ще се радвам, ако и вие споделите опита си в тази насока.
Здравей, Troqnovo!
Ако имаш време погледни в дневниците. Там има доста неща писани на тази тема ;)
Иначе при мен много неща ме предпазват от болести - йогата, маслата, масажите, храненето, зеленчуковите нектарчета, фрешовете, пчелното млечице, медът, прашецът, режимът на лягане-ставане...много са... ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:  Ни съ пазя...те да са пазят.... :Content_4 - emotloader:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

 :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: хахаха бабче
Активен

Troqnovo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

От време на време влизам да разглеждам какво ново на сайта. Има наистина полезна информация. Тези дни разглеждах точно твоя дневник Петко. Как намираш време за цялата тази сутрешна процедура?  ???

Аз съм все още лакто вегетарианка. Рядко употребявам млечни продукти и риба, но не съм ги отказала. И все още не се чувствам готова да експериментирам и да стане веганка. Може би поне на 60%, но не съм постоянна.  Някъде беше писал, че менюто трябва да бъде разнообразно, за да няма проблеми. Моето не е такова. В менюто ми не присъстват така ценните кълнове например.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Тези дни разглеждах точно твоя дневник Петко. Как намираш време за цялата тази сутрешна процедура?  ???
Ами ставам в 4,30 сутринта и за има-няма 4-5 часа и съм готов ;D Разбира се, нищо от тези неща не правя по задължение. Носят ми голяма наслада всички тези вълшебни ритуалчета...неописуемо е... :peperudi: :Content_22:

Някъде беше писал, че менюто трябва да бъде разнообразно, за да няма проблеми. Моето не е такова. В менюто ми не присъстват така ценните кълнове например.
Имах предвид за суровоядството най-вече, че е задължително разнообразното хранене. Но и ти твоя начин на ядене също е добре да има разнообразие. Опитай се да включиш кълновете, ядките, пчелните продукти(мед, млечице, прашец, клей)...всеки ден фреш или зелено нектарче и накрая ще усетиш, че от друго нямаш нужда ;)
« Последна редакция: 28-10-2009, 22:24:27 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Troqnovo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

Браво на теб, това се казва дисциплина.   :Content_14: Сигурна съм, че ти носят лично удовлетворение, познавам усещането.  ;) От личен опит знам, че в момента, в който започна да се храня пълноценно, без каквито и да било боклучави храни се чувствам превъзходно. ;D Наистина нямам нужда от друго. При мен всичко е на настроение. Не съм стигнала до етапа да се храня, за да живея, а не обратното. :(

По отношение на кълновете все ми се струва, че отнема много време приготовлението им. Ти как си ги приготвят за цялата седмица различни ли си правиш или? Някакви идеи? По принцип в салатите ли е добре да си слагат? Правила съм си у нас преди доста време кълнове от пшеница. Преди два месеца даже пробвах да си направя и много ми харесаха кълнове от елда. Това беше под влияние на сайта.

 Моите впечатления са, че сте като едно голямо семейство, дори латиноамерикански сериал.

От пчелните продукти, много рядко консумирам мед. Нещо не мога да му устоявам, и затова така стои настрана.  :-[

Как точно се употребяват споменатите от теб пчелни продукти?

Менюто ми по принцип се състои от много зеленчуци и плодове, сутрин задължително ръжени ядки в комбинация със някой плод и ядки, консумирам предимно салати. Зелевите предпочитам да ги задушавам, защото се притеснявам, че коремчето ми няма да  ги понесе.

 Темата за употребата на маслата също не ми е много ясна.  ??? Принципно избягвам мазнините. Започнах да си правя и различни смутите. Понякога включвам и сушени плодове. Знам, че и във тях имам много консерванти и захар и затова не ги ям често.

Направи ми впечатление от дневниците, че се употребяват както кълнове, така и семена. Нещо повече за тях.

Нещо се отнесех със отговора си. Забелязах, че ти си доста навътре в нещата и затова реших да се обърна към теб.

Разбира се, ако някой друг има желание да се включи, също ще му бъда много благодарна.  :love_006 - emotloader:

 
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Да се избягват полезните мазнини( Студено пресовани масла,авокадо,ядки,лен) е груба грешка! :pensif_29:  :fun_096: Без тях сме за никъде,болестите са ни сигурни. Чувала ли си за мастно разтворими витамини и ненаситени мазнини? ???
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Troqnovo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

Да се избягват полезните мазнини( Студено пресовани масла,авокадо,ядки,лен) е груба грешка! :pensif_29:  :fun_096: Без тях сме за никъде,болестите са ни сигурни. Чувала ли си за мастно разтворими витамини и ненаситени мазнини? ???

Да, наясно съм със мастноразтворимити витамини. Това ми е останало от времето, когато експериментирах с различни хранителни режими.  :-[
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Аз се предпазвам с лук и чесън  ;D
Пия и респистим, но бих искала да го откажа. Откакто житувам съм го спряла :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Добро обличане.
Наблягам на раджастичните продукти - в качеството си на възбуждащи средства е нормално да повишат активноста на имунната система.
Гледам да сведа тамастичните храни до минимум, защото организма вместо да се бори с вируси се мъчи да храносмила.
Ако получа възпалено гърло го лекувам с мантрата "ииииииии" - удължено на глас.
За носоглътката мантрата е "ееееееееее", но тя е с по-слабо въздейстие.
Пак за гърлото - позата симхасана - лъв.
За носоглътката който може и му понася да прави слонската мудра - устата се пълни с вода и се изкарва през носа (вече съм я позабравил)
Когато ми беше здрав йонизатора си правех инхалации.
При топло слънчево време е добре (който има възможност) да се обърне лицето срещу слънцето (очите закрити) и да се постои (евентуално и с отворена уста).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Ако получа възпалено гърло го лекувам с мантрата "ииииииии" - удължено на глас.
За носоглътката мантрата е "ееееееееее", но тя е с по-слабо въздейстие.
Zloqd, това е много интересно! Миналата седмица свалих една книга на руски за звуци, които лекуват. За съжаление нямаше снимки на позите, а описанията бяха дълги и не ми достигна търпение да чета.
Ти заемаш ли определена поза докато произнасяш звуците?

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Злояд, за доброто обличане няма да се съглася с теб, ако имаш предвид дрешките върху гърбовете ни да са повече. Най-лесния начин да настинеш е като се изпотиш- температурата на тялото се вдига като сме навличени, а на въздуха си остава ниска. Освен това, като се изпотим, а сме навлечени, влагата няма къде да отиде, освен ако не сме със супер дишащи дрехи, но и те не са гаранция. Не трябва да се навличаме. Краката да сухи, едно поло или някакво шалче около врата. Аз си слагам и шапка, но е хубаво и тя да не запарва, защото главата може да се изпоти, а това не е препоръчително когато сме навън. Дишане задължително само през носа. Ако носа вече е запушен- промивки. 
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

 събота и неделя ме болеше гърлото жабурих се със шарлан и се оправих, но сега ми е запушен носа и смятам 2 дни да откарам само на чайове
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Черна ряпа си настържи и с мед си хапни,действа безотказно,а и орехчета може да пийнеш,лъжица две.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 24 запитвания.