Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Зъби и пародонт - въпроси, мнения, идеи, препоръки  (Прочетена 65585 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Решението е "недопускане" :) :)
 Но тъй като при нас е вече "заварено положение", според мен не остава друго, освен регулярен тормоз на бацилите с някакви външни средства  -  сребърна вода ли ще е , кислородна ли , прополиси , билкови отвари,...  аз  лично съм заковал на Тодикамп. ( понеже не можем да премахнем условията за тяхното съществуване !)
Докторите  Прайс и Уолтър Ласт казват , че по принцип няма решение :(
Аз съм съгласен с Орто  да оставим силния имунитет сам да се справя с тези кахъри, но на този имунитет вече му идва множко, защото това не е единственото зло , срещу което да се бори. Иначе той това и прави - държи мирни тези инфекции до едно време  ... :)  
« Последна редакция: 23-07-2012, 12:24:14 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Пламен Тотишев

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
  • Зъболекар с незакърнели сетива

Инфекция в коренови канали

"Фокалната теория" стана причина за изваждане на безброй зъби в миналото. В повечето случаи това не е довело да подобряване на състоянието на пациента. Преди години кореновите лечения (КЛ) са се правели по доста "мързелива" методика, която разчита на мумифуциране на остатъчната микрофлора. От там и доста клинични неуспехи - сега нещата се практикуват различно и успеваемостта (особенно извършена от специалист) е над 80 процента в 10г. годишен план.

Клиничните изследвания са доста неточни и в повечето случаи интерепретирани, така че да докажат първоначалната идея на автора. За това човек не трябва да се хваща за тях, като удавник за сламка, а да мисли с главата си!

Моя съвет:

- лошо обработен зъб и невъзможност за прелечение - вадене!
- добри възможности за лечение - КЛ и запазване на зъба!
 
« Последна редакция: 23-07-2012, 21:22:40 от Пламен Тотишев »
Активен
Поздрави от Lincoln, UK! :-)

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Ето това беше въпросът, а отговорът - конкретен и ясен. Благодаря! Все пак друго е да чуеш и нещо от практиката.
Бате Бино, освноният проблем е в това, че почти всички сме в заварено положение. А ясно е, че не можем просто да си извадим умъртвените зъби, само защото са такива.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Аз със сигурност съм имал болки в наскоро или отдавна умъртвени и запълнени зъби. Това означава , че възниква някакъв процес там, след което  вероятно организмът изпраща на това място подкрепление ,процесът се потиска  и  болката и дискомфортът изчезват. Не ми остава друго , освен да се надявам  това да се случва и когато стана на 105. :) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

... процесът се потиска  и  болката и дискомфортът изчезват. Не ми остава друго , освен да се надявам  това да се случва и когато стана на 105. :) 
:Content_14: :) Успех!
Активен

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96

От както научих от бате Бино за жабуренето с кислородната вода всяка вечер след измиване на зъбите го правя, след което намазвам с прополис. Въпреки, че бях чела книгата на Неумивакин, се доверих на метода чак като го чух от този форум. Много съм доволна - зъбите ми се избелиха, зъбния камък почти изчезна и венците са все по-добре /преди време имах кървене от венците/.  Така че едно голямо БЛАГОДАРЯ на бате Бино!
Възползвам се от възможността да попитам специалист за две неща относно зъбите, които ме вълнуват:
1. Преди година между горните два зъба ми се образува разстояние, не съм сигурна, но може да има някаква връзка с втората бременност. Майка ми е казвала, че като малка ме е водила да ми цепнат някаква ципичка на горната устна, именно за да не се образувало разстояние, но така или иначе това вече е факт. Чудя се единствено с поставянето на брекети ли се коригира това състояние на зъбите?
2. Някъде във форума четох, че някои си вадели последните кътници, за да не им възникнат проблеми. Това правилно ли е? / Мисля, че някъде Петко беше споменал за това./
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Що се отнася до ваденето на зъбите - срещал съм доста противоположни мнения. От една страна съм чувал легенди за полусляп човек, който прогледнал след вадене на болен зъб, а човек страдал от задух и сърцебиене се е оправил от тях. От друга страна Дънов описва случай как един човек починал от инфекция след изваждане на зъб и казва "ако не беше го извадил щеше да си е жив".
При мен единия от тези запълнените нещо взе че се спука в основата , а на другия му се спука пломбата и наесен ще видя какво ще ги правя. Не ми допада идеята за щифтове заради галванизма.

1. Преди година между горните два зъба ми се образува разстояние, не съм сигурна, но може да има някаква връзка с втората бременност. Майка ми е казвала, че като малка ме е водила да ми цепнат някаква ципичка на горната устна, именно за да не се образувало разстояние, но така или иначе това вече е факт. Чудя се единствено с поставянето на брекети ли се коригира това състояние на зъбите?
Такова разстояние се получава само при добрите хора. Сигурен съм, че сега си по - чаровна. Така, че ако там не се задържа храна не би трябвало да се притесняваш. :peperudi:
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96

Благодаря!  :fluretaa:
Не се задържа храна, просто не ми харесва, затова търся решение.
Активен

Пламен Тотишев

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
  • Зъболекар с незакърнели сетива

...

@разстоянието м/у зъбите

Най-лесно е затваряне с композит.
http://www.youtube.com/watch?v=uBljrqvGE5I

@вадене на зъби

Само, ако наистина създават проблеми
Активен
Поздрави от Lincoln, UK! :-)

Пламен Тотишев

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
  • Зъболекар с незакърнели сетива

... Не ми допада идеята за щифтове заради галванизма...

Аз не ползвам метални щифтове много отдавна - само карбонови или от стъклени влакна, които се лепят с композит в канала. Всеки добър зъболекар ги има в арсенала си.

http://www.youtube.com/watch?v=zhO26qCO9VQ
Активен
Поздрави от Lincoln, UK! :-)

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152

Къде се продават четки за зъби с естествен косъм? В аптеките около мен няма. Всъщност не съм наясно от какво трябва да е, но да не е от пластмаса!
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Къде се продават четки за зъби с естествен косъм? В аптеките около мен няма. Всъщност не съм наясно от какво трябва да е, но да не е от пластмаса!

Преди двайсетина години бяха от естествен косъм - свинска четина. Сега дълбоко се съмнявам, че някой произвежда такова нещо. Дори и тази бамбуковата четка от горния линк е с четина от полимер. :)
Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Да, тази теория поддържа Гайдурков, но мисля че трябва да живееш в идеални условия каквито в днешно време няма, за да минеш така.
Активен

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83

Lilith,ползвала съм тази четка - доволна съм.Разбира се дръжката е дървена и от контакта с водата все пак се разрушава.Мисля,че има сайтове,от които може да се поръчат по-големи количества/в пакети/ и излиза изгодно.Аз бих я ползвала постоянно,но си сменям четката доста често заради жабуренето с олио и ми е скъпичко. :)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Първобитният човек е имал здрави зъби, защото си е служил с тях при дъвченето на храната не тъй, както ние си служим с тях сега. С течение на времето обаче човекът станал „културен“ и измислил готвенето. Чрез огъня и водата той размеква толкова много храната, че за зъбите остава твърде малко работа при дъвченето й. И естествено, те започват да отслабват и да се поддават на разни болести. Човекоподобните маймуни, чиито зъби не се различават от човешките, умират със здрави зъби, но те не знаят що е готвена храна. Техните челюсти са много добре развити, венците им много яки, и зъбите здрави, защото постоянно ги упражняват. Затова всеки, който има здрави зъби, трябва да ги упражнява чрез правилно дъвчене и разумно хранене с чер тричав хляб и растителна храна, която укрепва челюстите и предотвратява замърсяването на устната кухина и изгниването на зъбите. При това той не трябва да избягва твърдите храни (но не и да чупи орехи и лешници), защото от зъбите всичките лиги и късчета от храната произвеждат малък прилив към устата и се увеличава отделянето на слюнката, чрез която се подобрява храненето. В старо време храната била по-груба, защото била повече растителна. Затова тогава зъбите по-добре се упражнявали и били по-здрави.

http://www.dunov-knigi.com/griji-zabite-p-3293.html
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mona03

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33

Не изчетох цялата тема, но някой ползвал ли е зъбен душ.Четох някъде много хубави отзиви.
Ако някой е ползвал ще се радвам да сподели какъв и дали е доволен. :)
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

Къде се продават четки за зъби с естествен косъм? В аптеките около мен няма. Всъщност не съм наясно от какво трябва да е, но да не е от пластмаса!

Преди двайсетина години бяха от естествен косъм - свинска четина. Сега дълбоко се съмнявам, че някой произвежда такова нещо. Дори и тази бамбуковата четка от горния линк е с четина от полимер. :)

И аз отдавна търся четка с естествен косъм, но вече не ги произвеждат.



Мисля, че това е добро предложение на Hana  , но не съм пробвала все още.

Hana
New

Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #70 -: 22-10-2011, 10:42:11 »
   
 Цитат
________________________________________
…………………………………………………………………………………………………..

На мен лично този вариант на домашноприготвена паста ми допадна много.

Понякога си четкам зъбите с т.н. мисуак (мисвак).

Ето тук пише повече за това дърво и лечебните му свойства.

http://www.purvite7.bg/articles/view/496/misvak__prirodnata_chetka_za_zabi____________.html?rc=59

Миналата седмица си взех мисуак от един от арабските магазини на "Цар Симеон" в София.
« Последна редакция: 23-08-2012, 10:20:00 от Ros »
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

   :surpris_23:

« Последна редакция: 27-08-2012, 09:52:48 от Ros »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.061 секунди с 22 запитвания.