Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Без да исках се рефрешнах със 10 години. Моята методика за приготвяне и ядене на  (Прочетена 11689 пъти)

foti

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

За пропорции, количества и здравословни ползи няма да ви говоря, не и на този етап.
чиа,амарнт,кинуа(има три вида), ленено семе, сусам(да не е бял, белият сусам става бял благодарение на препарати, които го избелват. цветът му трябва да е леко кремъв), пшеничен зародиш, трици(няма значение какви са), канела(да не е смелена на пакетчета,слагат в нея примеси).
всяка порция се кисне от предната вечер във вода(ако температурата е по-висока от 25градуса трябва да се държат във хладилника,при висока температура започва процес на ферментация).на сутринта се добавя малко вода ако е нужно мед орехи,сместа се мели във блендер(пасатор нещо за мелене).
приятен апетит здраве и хармония.
П.С. ако съм успял да подведа някой да си изхвърли хапчетата със мулти витамини да знаете ,че не е нарочно :)
« Последна редакция: 14-08-2012, 23:33:48 от hdeshev »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

По-подробно дай информация.
Активен

foti

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

По-подробно дай информация.
инфо за какво по-точно
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274

Да,и аз искам повече инфо,моля? За какво иде реч? Защото това, което пише тук за мен е една високо енергизираща напитка.И ако някой чете за пръв път форума ще си помисли,че foti е открил елексира на младостта?!? :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

За пропорции, количества и здравословни ползи няма да ви говоря, не и на този етап.

Ми недей...  :surpris_23:

Бтв, поста май само ти си го разбираш
Активен
Psychonaut

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Дай повече информация какво точно искаш да ни съобщиш. Систематизирай го и ни го изложи в прост за разбиране вид.
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

За пропорции, количества и здравословни ползи няма да ви говоря, не и на този етап.

Ми недей...  :surpris_23:

Бтв, поста май само ти си го разбираш

 :surpris_23: :o :Confus_34: :Content_14:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274

Foti е подпалил моторетката с високоенергийното гориво, пък вий сега му дишайте прахта. И не се вясна даже да обясни тайната на панацеята ??? ::) ::) ::)
Активен

foti

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Foti е подпалил моторетката с високоенергийното гориво, пък вий сега му дишайте прахта. И не се вясна даже да обясни тайната на панацеята ??? ::) ::) ::)


чиа-400гр
амарнт-1пакет
кинуа-1пакет
ленено семе-750гр
сусам-500гр
пшеничен зародиш-1кутия
трици-500гр
всичко това се смесва(най-лесно става във леген),след това трябва да се затворят във кутии или буркани на винт. целта е да не се овлажняват гранясват или да не се завъдят буболечки(гъгрица например). това количество ще ви стигне поне за един месец.
една порция е 50гр семена към всяка порция се добавя около 5гр. канела. забележка канелата която я продават на прах има примеси(канелата е изключително полезна за кръвоносната система.за съжаление някои хора не я понасят). всяка порция се кисне от предната вечер във чаена чаша със вода(ако температурата е по-висока от 25градуса трябва да се държат във хладилника,при висока температура започва процес на ферментация).важно е да не се киснат семената във нищо друго освен във вода!!!
на сутринта се добавя още малко вода защото семената са изпили почти всичката вода, 2/3супени лъжици мед, ядки по желание. това се мели във пасатор или нещо за мелене. пие се веднага.

П.С.
благодарение на цялостното здравословно хранене и сменената ми концепция на мислене почнах да си поставям по високи цели във живота, спорта и да ги постигам. пост пример,
скъсах кръстни връзки на коляното оправих го без операция и хапчета само носих 20 дена шина за да го обездвижа,започнах да скачам на въже 5дена след като махнах шината,рекорда ми е 2часа и 40мн без да спирам. за един час правя 10000 оборота на въжето.
надявам се да съм помогнал поне малко. извинявам се ,че чак сега ви пиша.   
Активен

mona03

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33

Един пакет на 1kg ли е равен?
А една кутия?
Активен

foti

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Един пакет на 1kg ли е равен?
А една кутия?


те са стандартни по 500гр.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Толкова ли е вреден тоя примес в канелата, че не ми се взима раш-пила само за да си я настъргвам, ако намеря такава канела?

Това за коляното съм доста скептичен - каква диагностика установи, че наистина имаш скъсване?
Обикновено при такива травми човек или не може да стъпи на този крак или не може да го движи дори и пасивно, защото коляното блокирва и хирургическата намеса става неизбежна.
Сухожилията и хрущялите не са кръвоснабдени и се възстановяват изключително бавно независимо от хранителния режим. На мен като ми извадиха менискуса имах поне 3 години следоперативен период до пълното възстановяване на ставата
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

foti

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Толкова ли е вреден тоя примес в канелата, че не ми се взима раш-пила само за да си я настъргвам, ако намеря такава канела?

Това за коляното съм доста скептичен - каква диагностика установи, че наистина имаш скъсване?
Обикновено при такива травми човек или не може да стъпи на този крак или не може да го движи дори и пасивно, защото коляното блокирва и хирургическата намеса става неизбежна.
Сухожилията и хрущялите не са кръвоснабдени и се възстановяват изключително бавно независимо от хранителния режим. На мен като ми извадиха менискуса имах поне 3 години следоперативен период до пълното възстановяване на ставата


пътища много.......
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Foti, тая рецепта от къде я взе?
Активен
Psychonaut

foti

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Foti, тая рецепта от къде я взе?

моя е рецептата.
много отдвна съм тръгнал по този път и правя най различни неща, даже си правя сирене(2ва вида, муцарела и крема, слагам му и билки) и кисело мляко но това не е по тази тема.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Foti, тая рецепта от къде я взе?

моя е рецептата.
много отдвна съм тръгнал по този път и правя най различни неща, даже си правя сирене(2ва вида, муцарела и крема, слагам му и билки) и кисело мляко но това не е по тази тема.

Звучи интересно foti!, ако имаш време и мерак сподели някоя и друга рецепта,може пък да улучим на вкус с тях  http://forum.zemianazaem.com/index.php?board=7.0   :)
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Nikita

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17

Страхотна рецепта, която разширява моя микс за закуска и обединява някой от упражненията ми. До момента си правех микс от овесени, трици, зародиш, ленено и отделно чай от канела. Но в тази нова магия ще обединя всичко в едно и малко ще я разширя. А ако можеше да се накисне и в челен чай щеше да е перфектно  :surpris_23:

Аз препоръчвам лененото семе да е смляно предварително, за да може по лесно да се усвоят веществата му при накисването. Семката на лена е изключително твърда.

А толкова многоооо обичам канела, че мога да я кусам с лъжицата  :essen:

това е и страхотна манджа и за из път при планински преходи
Активен

Wish

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70

О, свалям ти шапка, foti! :Content_14:
Тъкмо си търсих нещо за закуска, а твоето ми звучи супер! И аз ще се "рефрешна"  :weight_lift:

А това за скачането на въже е впечатляващо! Аз също скачам, но съм далеч от внушителните ти нули!:)
Активен

foti

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

О, свалям ти шапка, foti! :Content_14:
Тъкмо си търсих нещо за закуска, а твоето ми звучи супер! И аз ще се "рефрешна"  :weight_lift:

А това за скачането на въже е впечатляващо! Аз също скачам, но съм далеч от внушителните ти нули!:)

със постоянство и по правилният начин винаги има успехи
Активен
 

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 22 запитвания.