Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Содата лекува Рак  (Прочетена 5219 пъти)

Roemy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Содата лекува Рак
« Отговор #1 -: 11-09-2012, 23:27:55 »

Материалът е интересен, но трябва все пак да имаме едно наум.
Колкото и да е голяма ползата от содата, тя не е панацея, още по-малко пък ракът да се обясни само с кандида. Да, кандида има своята роля, но ще е пресилено и едностранчиво когато става дума за рак, винаги да мислим само за кандида. Специално за рака в днешно време вече има толкова много убедително звучащи теории (често взаимно се изключват напълно), че едва ли някой може да каже как точно стоят нещата. И може би точно заради това е по-ценно да знаем как ефективно се лекува, а не толкова какво го причинява, макар двете неща да са свързани.
Методът на Симончини, както и протоколът на Джим Келмън се основават на содата. Има още много други варианти (напр. с билки), които действат на друг принцип, но постигат също такива резултати - ето това според мен е по-съществено. Да знаеш, че нещо лекува наистина, а не дали ракът е гъбичка, бактерия, вирус, друг паразит, химикал или просто стрес. Варианти много...
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Содата лекува Рак
« Отговор #2 -: 14-09-2012, 15:13:50 »

ГНМто пък намира гъбичките за полезни:

"... Д^р Хам#ep също така е открил, че всички тумори, които растат по време на активната стрес фаза на конфликта  (туморите на белите дробове, на дебелото черво, на стомаха, на черния дроб, на бъбреците, на простатата, на матката, на млечните жлези или на плеврата и перитонеума) спират да растат, когато съответният конфликт е решен. По време на лечебната фаза тези тумори се разрушават и се отстраняват по естествен начин с помощта на гъбички (!), като Candida albicans или туберкулозни бактерии. Това е причината гъбички и/или туберкулозни бактерии да присъстват винаги в тези тумори; за да бъдем по-точни – най-вече при тумори, управлявани от стария мозък (мозъчен ствол и малък мозък)."

(sites.google.com/site/germanskanovamedicina/medicinski-teorii/rakt-e-gbicki)
« Последна редакция: 14-09-2012, 15:15:37 от Diego de la Vege »
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Содата лекува Рак
« Отговор #3 -: 14-09-2012, 18:00:21 »

Ха сега иди разбери как точно стоят нещата. Затова и написах, че е по-съществено с какво и как се лекува рака, а не толкова каква е причината за него.
Активен

Wish

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:Содата лекува Рак
« Отговор #4 -: 11-03-2013, 18:33:10 »

Рак напада, когато има вътрешен конфликт, тоест стрес. Аз в това вярвам, както и на тематика, обхващаща "магии", което знам, че звучи ограничено, но сега ще обясня, защо не е.
Магията съществува. Нарича се енергия. Всяко взаимодействие между хората е и взаимодействие на енергийно ниво. До колкото знам, за да ти повлияе някой негативно, трябва този човек да НЕ ти е безразличен, иначе ти си затворена и той не може да те достигне. Виж, мислиш ли си за него, особено има ли наличие на агресия, ето ти слабост и ето ти взаимодействие - магия.
Та, според статията, която четох не помня вече къде, ракът се появява именно от този обмен, което пак е свързано с вътрешен конфликт. Ракът се отключва от лошата енергия, на която позволяваме да пусне корени внас. Или в случая да пусне Гъбички.
В момента и аз лекувам рак със сода. Не себе си, а майка ми.
Шест дни ще я пие сутрин с хладка вода и лимонов сок, успоредно приема годжи бери, пчелен прашец и алое вера, това като имуностимулант, диетата и е само с алкални храни, а скоро ще е на кленов сироп със сода, като лимонът ще си го взима пак, но вече между храненията.
На 18-ти ще и излезе епикризата. До тогава искам да съм я закрепила поне малко, за да се откаже от химиотерапията, за която съм твърдо против. Но за мен е важно решението да е нейно. Аз, от своя страна, както и дадох стимулиращи статии за содата, така ще и дам и нестимулиращи за химиото. Останалото е в нейни ръце.
За мен ракът е предразсъдък и хората умират от него, главно заради страха си от предразсъдъка за нещо смъртоносно. При силна психика, позитивни мисли, спорт, правилна диета и сода-да, той е лечим.
Въпросът е дали на това, с което умишлено са ни напълнили главата, тоест страха, който освен контрол е и стрес, много удобен за матрицата, в която живеем, ще му се дадем, или ще обърнем страницата и ще се борим, като сме в едно със себе си и с природата.
Вярвам, че когато човек се слее с корените си, всичко е постижимо. Това е висша форма на любов и именно тя е лек на всички болести.
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Содата лекува Рак
« Отговор #5 -: 12-03-2013, 14:06:49 »

Здравей, Wish!

Смелостта ти да поемеш лечението на майка си с неконвенционални средства е достойна за възхищение. Ако содата не помогне, не се отчайвай. Сигурно знаеш, че различните видове рак се повлияват от различни средства. Можеш да опиташ с органичен йод (Тодикамп или тройчатка /орехова тинктура, пелин и карамфил/), водороден пероксид (напр. по схемата на проф. И. П. Неумъйвакин) и много др. Гладолечението също е мощен метод.

Права си, че е важно да се въздейства и върху определени психически състояния, които биха могли да бъдат заподозрени в отключване на раковия процес. Всички живеем в стресогенна среда, но не всички разполагаме с еднакви защитни механизми за справяне с факторите на негативния стрес.

Затова на първо място е желателно (да не кажа задължително!) да се предизвика позитивна промяна в душевното състояние на болния. Колкото по-дълбока, толкова по-добре. Ако тази промяна успее да стигне чак до ниво светоусещане, тогава шансовете за излекуване нарастват многократно. Нямам представа какво е мнението на майка ти по този въпрос, но важно е тя поеме инициативата по извършването на такива промени в себе си. Никой друг не може да го стори вместо нея.

Моето мнение е, че раковото заболяване се предхожда от зле усвоено травмиращо събитие или поредица от болезнени събития. Една нерешена психическа травма може да отключи най-неочаквана патология на соматично ниво, камо ли един живот, изпълнен със стрес, страх и вътрешни конфликти.

С изричното уточнение, че не съм лекар, при нужда мога да добавя (тук или в лични съобщения) по-конкретни препоръки за работа на ментално ниво с цел извършване на оздравителни промени във вътрешния живот.

Успех! Стискам палци : )
« Последна редакция: 12-03-2013, 14:11:18 от Роми »
Активен

Wish

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:Содата лекува Рак
« Отговор #6 -: 12-03-2013, 14:23:00 »

Здравей, Роми!

Благодаря ти за хубавите думи и за вниманието!  :Content_22:

Много работя върху психиката и, а нямаш идея колко е трудно.
Майка ми за мен се е прераждала малко и е нов дух (вярвам в преражданията). А пък аз съм стар, нищо, че звучи нескромно, знам си го. Тя е от тези хора, които дават да им влияеш чак, когато грубо казано, ножът опре до кокала. Иначе е непроменима. Не вижда грешките си, на думи се поучава от тях, но не след дълго, ги повтаря без да го осъзнава. И се започват обвинения.
Събра и се много стрес, за който аз също съм "виновна", защото се бях отдръпнала от нея, просто вече не се получаваше между нас. Сега съм изцяло зад гърба и, но ето отново си е същата. Слуша ме за всичко, яде каквото и кажа, вече си е суровояд, като изключим крем супичките, но зеленчукови... и все пак, днес ми сервира как сокоизтисквачката, която и взех, се надявала да я използва за малко, щото виждаш ли, като оздравее, няма да и трябва! :Confus_3: И аз гледам да не се ядосвам хаха но си я знам, сега е отчаяна и за това ме слуша, но няма да си направи равносметката, която трябва, а болестите се появяват, точно, за да променим живота си, мисленето си... всичко.

От четвъртък ще почне кленовия сироп със сода, успоредно и мед с джинджифил. Всеки ден и приготвям само алкална храна и ако не ги убиваме гъбите, поне съм ги спряла, държа ги за гушката... гадините!

Ако има нещо, а то няма как да няма, защото за 10 дни трябваше да науча всичко за рак, всичко за мотивация, за полезни храни (при положение, че аз напрактика не съм разбирала от тях) , та ще те питам на лични.
Абе, голяма отговорност е, но няма място за адмирации. Аз я обичам и го правя, колкото за нея, толкова и за себе си. Не искам да я загубя...

Благодаря ти пак за помощта! :Content_22:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Содата лекува Рак
« Отговор #7 -: 12-03-2013, 18:35:13 »

Полски хвощ помага много за рак, по Мария Требен , прочети.Много хора са се излекували, когато са искали.
Активен

Wish

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:Содата лекува Рак
« Отговор #8 -: 12-03-2013, 19:05:40 »

Сега ще го видя и него.
Благодаря ти! :Content_22:

Цял ден чета и вече знам, че не ставам за програмист. Направо изкуках.
Батето от форума, много добро батенце, ми прати нестимулиращи статии за химиото, както и клипчета, всичко за майка ми. Изчетох, изгледах всичко и утре ще и го поднеса, заедно със зеленчуковите сокчета ;). Сигурно вече ме мрази хаха.

Разбрах и за кайсиевите ядки, с подчертаност да са горчиви, те също били добри за гъбичките.
Нарочно ги наричам така, за да бягам от думата, която свързвам със смърт.

Ако успея да спася майка ми, ще публикувам схемата, по която съм я лекувала едно към едно.
Много искам повече хора да вярват и да се борят... по най-естествения възможен път.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.064 секунди с 22 запитвания.