Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да изразя моето разочорование... от форума  (Прочетена 9398 пъти)

ggbg

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Мили хора,
четях с интерес форума, но напоследък все повече и повече виждам че мнозинството от пишештите са не само не суровоядци, но и не са вегетарианци, в мислите си. Незнам как е възможмо един извисен човек да се се програмира постоянно за неуспех, как може с критика да се върви напред. Убягнало ви е явно на голяма част от вас, че тези който остават в историята с позитивен знак, са тези които не са не критикуват, ами и винаги с добро отвръщат. Дали е случайно?
Не може да реформирате никой преди да реформирате себе си, какви индигови деца?Тук не виждам да има, е може би 1-2. Повечето непрестанно използвате негативни фрази, говорите зле за българите и България. Е с толкова критика какво оправихте?Така ли се отнасяте със любимите си хора?Уж четете а не вниквате, като й говорите на водата и храната си , за да добие добра енергия, защо не прилагате това и към сънародниците си и към родината си? Вие не искате да помогнете а да се радвате на себе си, колко сте "извисени" щото не ядете месо, ама мислите даже по-зле от месоядните.
Докато мнозинството българи в България се изказват само критично за държавата си, няма да има реформа на съзнанието. Много от изказванията тук са от сорта на: "тук този проблем е много ужасен;няма да се оправим; страната била хубава, хората не; нетолерантни сме били;" и какво ли още не. Не може ли поне малко да се замисляте колко негативно е всяко такова изказване. Мислете моля ви, пробеми има навсякъде, но постоянното оплюване не оправя проблемите, даже напротив, само ги задълбочава. Понякога когато човек няма какво позитивно да каже е по-добре да си замълчи.
Обречени сте сами от себе си да не успеете, защото плюейки по българите и България, вие оплювате себе си, и други, за това не се замисляте. Всеки, който се интересува от Зеланд, Хикс, йога, или каквито и филосософии да следвате, поне толкова не сте ли разбрали, че с тези негативни мисли директно на себе си вредите?
Много искам да не го приемете просто като нападка това, а да се замислите.
Искам да чета форум в който хората наистина са извисени, искам този форум да е земя на заем.
Бъдете творци, творете с мислите си, променете се само вие тук в един форум, 20тина души и това наистина може да е началото на една реформа на мисленето на много хора. Дайте пример.
Бъдете това което искате да сте, самоусъвършенствайте се, и не допускайте отрицателни мисли и изказвания и резултатите ви във всяка практика ще са много по-големи.
Искате да променяте, можете, един форум, може да повлияе много за мисленето на хората, искате ли да сте вие този форум? Не допускайте да не поправите тази грешка във "софтуера" си, това е ключов момент. Бъдете това което можете да сте. Отрицателните навици на оплюване останали от комунизма и зората на демокрацията, трябва да оставим в миналото и да променим себе си, за да променим и това околко себе си.
Представи си че си нямал нищо до вчера, а днес имаш една малка, градинка, ще почнеш да критикуваш колко е малка, безполезна и безплодна ли или ще се впрегнеш в действие и ще си щастлив от промените който постигаш с двете си ръце, и след време ще обираш плодовете на труда си? Радвайте се на това което имате, за да имате повече и по-добро. Това във всички книги които четете  го пише.
Любовта ви трябва да е насочена към всичко и всички, само така ще постигнем промяна в съзнанието на себе и и на други хора.
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Само така! И за да не си помисли някой, че и ти подхождаш негативно и се караш на останалите, поствай по-често и ни радвай с положителната си енергия.  :heart_2:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Градивна критика,дори критика не е точната дума,но всичко,което си написал/а е така.
Мерси:)
 :Content_14: :Content_14: :flowers2:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:EEEEEEEEEEE сега... аз мислех ,че само бабите хокат, ама то можело и младите...Ти чеде, дай пример ...ние тука сме учени -недоучени, не знаем как точно ...само се опитваме ,учим се...Ти ,такова след като имаш мнооого опит, дай ,сподели пък разкажи, как се храниш, как с близките си общуваш, как с непознати ....Пък нема да е лошо да  ни издърпаш ушите , един по един- т.е. цитираш-съдиш, цитираш-съдиш....ние не сме от тези дет се сърдят...ние носим бе дете- носим на всичко....особенно на градивна критика...
    Пък значи, предлагаш да се съберат само суровоядци- другите - марш навън...то имаше един дет искаше чиста нация, ама не му се получиха нещата , нещо се разминаха с правилата от живота...то май, там НАВЪН в живота нещата вървяли смесено...имало от всичко и за всички, а пък и всички дали искат или не искат , дали го разбират или не разбират си си подкрепят - неосъзнато, тук -там и съзнателно...
   Хай наздраве!!! и живота  шарен, дете , шарен - това му е красотата...шаренията... :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Бабо Маринче,аз мисля,че той/тя  като цяло е разочарован/а не от това,че не всички са суровоядци,а от това ,че не не сме достатъчно позитивни.........Или бъркам
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

благодаря за критиката, прав си  :)
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот

Тъкмо вчера прочетох Книга за здравето на Учителя - и се замислих над думите му че не е здрав този който пази пости и чисти тялото си само физически ( от егоизъм )- трябва да се работи и в духовното извисяване (за мен това е свързано с добротата и любовта ).
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Права си. Трябва да има баланс между духовното и физическото. Но някои са толкова задръстени физически, че нямат сетивност за духовността :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

До, ггбг уфхч.
Уважаеми,незнам кой,( Анонимноста едва ли говори нещо възвишено)
Как е възможно,първия ти пост във форума да е ужасна критика??????
Толкова ли не видя нещо хубаво тук,та започна с критика представянето си,ако може да се нарече представяне?
Правиш се на различен,а самият ти критикуваш,критикуваш,кой не бил вегетарянец,колко не възвишени и зле програмирани има.Не така,моля те.
Ти си типичния българин,който описваш :) :D Описал си себе си.
 Искам да сте такива,онакива,НЯМАМЕ ПРАВО да изискваме от другите, дай личен пример,напиши нещо възвишено.
Възможно ли е само да се хвалим и прегръщаме,да сме лицемери,да не си казваме истините в очите?
В този форум има Дух,Любов,Доверие и Взаимопомощ
И всички ние сме допринесли да го има и да ставаме все повече.
Още нещо,гордеем се ,че сме се променили към по добро,щадейки природата.

Не ми се разбива поста ти ,за да го анализирам,но мога да кажа,че е сгрешен тотално. Само ще ти извадя част от думите,те даже не се нуждят от коментар.
Цитат
Радвайте се на това което имате, за да имате повече и по-добро. Това във всички книги които четете  го пише.
Цитат
четях с интерес форума, но напоследък все повече и повече виждам че мнозинството от пишештите са не само не суровоядци, но и не са вегетарианци, в мислите си.
Цитат
Не допускайте да не поправите тази грешка във "софтуера" си, това е ключов момент.
Цитат
Бъдете творци, творете с мислите си,

Толкова дълъг пост,а съдържанието е толкова кратко.Изказването е като на комсомолско събрание :laugh:
Писна ни да ни поучават.
Направи си дневник,споделяй,пиши и си гледай живота,Давай го по спокойно,Не учи другите. Дай личен пример на любов към околните.

Ето едно мое стихотворение по темата:

Когато на път съм да бъда охулен,
приемам го даже с охота,
поставяйки тръни по пътя ми само,
ме водят във вярна посока!

Да мълча пред лъжата,да си трая смирено,
да потривам доволно ръце,
човека невинен със кал да очернят,
да не може да вдигне лице.

Ако можеш добро,направи го,
ако искат ти помощ ,я дай,
човешкото зло забрави го,
все пак може да има и рай!
 
 Стоян Бенчев - Бенато


Радвам се,че ви има и сте такива каквито сте. Благодаря ви!
« Последна редакция: 02-11-2009, 13:36:06 от benato »
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Бравооооооооо, :thankyou: :heart_2: :kisss: на Бенато, не съм сама, дето се опитвам да творя...хайде ... кой друг... не се криите, ами творбите си ни откриитееее :peperudi:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

И аз мисля като Бенато! Според мен автора на темата се опитва да каже нещо, но не е за този форум. Аз чета тук и изказвам мнения от самото създаване на форума и досега е имало само няколко негативни поста. Всички тук са много мили и отзивчиви. Влизала съм и в други форуми, но според мен този е най-позитивния. Ако не ти харесва тона никой не те кара насила да го четеш. И защо всички пишешти тук трябва да бъдем вегани и суровояди?  ::)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

И понеже ни критикуват,че критикуваме България, ;D още една закачка:

 Боже, дай ни мека зима,
 нека слънцето пече.
 За да може да ни има,
 от кого ще се краде?
 




 
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

че не не сме достатъчно позитивни
Няма такова нещо. :)
Аз критика, оплюване и негативизъм не съм видяла. Т.е. със съвсем малки изключения. Но те са вече минало. А и да се връщаме назад и да издребняваме няма смисъл.
Тук ежедневно някой споделя неговия опит. Аз лично много научих от вас, приятели.

Не съм съгласна с критиката на ggbg. Пък той/тя да докаже с цитати къде има оплюване, ако държи.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Супер, заформя се дискусийка. :)
Аз предлагам да започнем съвсем отначало. Съвсем по научному, както обичам аз :)
Прочетох в поста следното изречение : Докато мнозинството българи в България се изказват само критично за държавата си, няма да има реформа на съзнанието.
........говорите зле за българите и България. .....

Значи патриотизъм? Защита на българщината ?  
Аз съм готов да споря със всеки точно до Великден - дали човек, избрал да се нарича със наредени една до друга  ЛАТИНСКИ букви -   ggbg  може да има нещо общо с  призоваване към подобни добродетели.  Българинът-патриот си избира български имена,или поне такива, написани на кирилица. Или най-малкото - поне да става ясно - мъж ли е , жена ли е.. това е неуважително отношение  към останалите .. да се чудим сега как да се обръщаме към  него или ( нея)  или пък - него,който смята, че е "нея"...или  прочие варианти.. ( Патриотът се старае да говори добър български ,без правописни грешки. Ако не се е изучил, има курсове за всичко .. )

   И какво като критикуваме ?  Ако някой предпочита  да мисли повече за това ,че пчелите жилят, отколкото за това ,че дават мед ,  аз какво съм виноват :) :)
   Те  току -така  не жилят .. :)   :)
« Последна редакция: 03-11-2009, 01:06:58 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Най-много ме подразни факта,че целия пост на ggbg е критичен,против критиката :D Крадеца вика,дръжте крадеца :laugh: И изобщо факта ,някой да поучава другия как да се държи,тези комунистически филми сме ги гледали ;) А и това е първия и(му)пост, да се беше включила в деня за сок да подкрепи идеята за не насилие  :surpris_23:
С нищо не си допринесъл,на никой не си помогнал,включваш се и почваш да плюеш. Е това е БЪЛГАРСКОТО,което критикуваме!
Намирисва ми на анорексика, за каква критика друга става въпрос ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524

Трябва пот, за да свършиш работата, но за да я критикуваш е нужна само малко слюнка.  - китайска поговорка  :)
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589

Не съм съгласна с  мнението на ggbg. Той/тя не чел достатъчно форума. Аз лично не съм открила някъде противобългарски настроения.  Няма да правя квалификации , защото вече са направени от другите коментиращи и съм съгласна с тях.
Моля те , ggbg, продължавай да пишеш в нашия форум. Ние сме готови да изслушаме всеки. Моля, също да посочиш цитати за да обосновеш мнението си.

Активен
Намасте :)

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Вижте, аз мнението на ggbg го разбирам по-скоро като насочено към прекалено критични изказвания, насочени към хората, които не са на нашата вълна (месоядни, "млекопитаещи" и т.н.). Неслучайно е написано "голяма част от хората тук не са вегетариянци или суровояди в мислите си". Не може да се отрече, че е имало и изказвания, третиращи хората, ядещи месо, например, като по-глупави/необразовани/ограничени или нещо подобно. Също го разбирам и за крайни изказвания от сорта, че ако ядеш мед, едва ли не, извършваш престъпление спрямо природата. Не искам да давам цитати, за да не обидя някого. Всеки има право да изрази мнение. Така и човекът горе е изразил своето. (Разбира се, и вие имате право на мнение относно неговото мнение  ;D)
Чак анти-български постове и аз не съм виждала тук, но това го приемам за нарицателно спрямо коментарите колко зле са нещата в България/колко са такива и онакива хората и т.н. Всички понякога се изказваме крайно. Аз поне почти не познавам човек, който да живее в България от години и поне от време на време да не каже нещо от рода на "Аман от тая държава!" или "тъпа Българска работа!" И тук е мястото да кажа и на автора, че въпреки че това не ни прави чест, си има причини да е така. Не лъжем, просто казваме истината - има неща, към които просто е трудно да останеш безразличен, особено ако си им свидетел всеки един ден от живота си... и колкото и да си наясно, че негативизмът вреди!
Иначе от мнението на ggbg аз предпочитам да избера и обърна внимание на положителното, на това, с което съм съгласна, а именно:
"Отрицателните навици на оплюване останали от комунизма и зората на демокрацията, трябва да оставим в миналото и да променим себе си, за да променим и това околко себе си.
Представи си че си нямал нищо до вчера, а днес имаш една малка, градинка, ще почнеш да критикуваш колко е малка, безполезна и безплодна ли или ще се впрегнеш в действие и ще си щастлив от промените който постигаш с двете си ръце, и след време ще обираш плодовете на труда си? Радвайте се на това което имате, за да имате повече и по-добро. Това във всички книги които четете  го пише."
« Последна редакция: 05-11-2009, 16:15:00 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524

Buku -  :fluretaa: (поздравления и за блога ти!)
« Последна редакция: 05-11-2009, 16:59:29 от canat »
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Вики,това е твой цитат:
Цитат
Освен това мога да ти кажа, че на обществени места, само ако месото махнеш (поне в България), си подложен едва ли не на дискриминация. Като оставим настрана разни тъпи въпроси от сорта на "Ми добре де, тогава с какво се храниш" и коментари от роднини и прочие "Ще си спреш растежа и такава, ниска, ще си останеш/Ще ти станат чупливи костите...", в България доскоро почти не можеше да се намери обществено заведение където да има и едно ястие без месо (дори салата!). Вярно, че последните години, с появата на здравословните магазини, ресторанти и прочие, нещата се промениха доста. Но по-рано (около 5-6 години) лично аз направо се чувствах дискриминирана от факта, че не ям месо - не можех да седна на пица с приятели, щото нямаше пици, дето да не съдържат шунка/бекон/филе/луканка/кренвирши/други гадости; не можех да поискам да ми махнат шунката от салатата, щото келнерите се мусеха и викаха, че "то така трябвало"... В родния ми град съседи и приятели се шегуваха, че съм била "капризна" или "неудобна" гостенка - демек, нямало с какво да ме почерпят (по простата причина, че за тях нещо, дето не съдържа месо, не се равняваше на храна!). Не че на мен ми пукаше де Wink.

И ти си недоволна  ;)

А в това кое е умното и коя е основната мисъл,може много да се спори:
Иначе от мнението на ggbg аз предпочитам да избера и обърна внимание на положителното, на това, с което съм съгласна, а именно:
"Отрицателните навици на оплюване останали от комунизма и зората на демокрацията, трябва да оставим в миналото и да променим себе си, за да променим и това околко себе си.
Представи си че си нямал нищо до вчера, а днес имаш една малка, градинка, ще почнеш да критикуваш колко е малка, безполезна и безплодна ли или ще се впрегнеш в действие и ще си щастлив от промените който постигаш с двете си ръце, и след време ще обираш плодовете на труда си? Радвайте се на това което имате, за да имате повече и по-добро. Това във всички книги които четете  го пише."

Кое нарича оплюване, критиката ли? Кой е критикувал при комунизма,не смееха да гъкнат. Радвайте се на това което имате и си мълчете,така ли,НЕ БЛАГОДАРЯ,не искам да живея в рамката която спускат на простолюдието.
Да те попитам твоята малка градинка,ваксинирана ли е ?Запознаха ли те с вредностите и страничните ефекти на ваксините? Трябва ли да си мълчим,когато малката ти градинка на детската градина,я тъпчат с боклуци,за които плащаме всички?
Трябва ли да си мълчим,когато от рекламите заливат децата ни с най-гадните лъжи кое е полезно? Или когато ти кажат"Мамо,купи ми нескуик,искам да стана голям и силен"
Или когато градинаря на градинката ти се разболее от диабет,а те го натъпчат с балансирано месо и инсулин?
Или когато ти кажат,че си луд да си чистиш дроба,вместо да ти кръцнат жлъчката.
Или когато някой кирлив циганин блъсне детето ти и го пуснат за два месеца?
Да си мълчим,когато застроят и последното зелено кътче в страната ни?
Мога да ти ги изреждам до припадък.

НЕ, НЯМА ДА СЕ РАДВАМ на малката си градинка, нямя да си мълча за нередностите. Няма да си дам и другата буза!
Точно комунистите искаха всеки да се затвори в малката си градинка и да и се радва.

А щом са били критикувани,значи е имало повод,все пак тук се отрича месото и насилието,нали?
Ако отидеш въф форум на майки загубили децата си от престъпници, за правата на убийците ли ще им говориш?
Все пак трябва да има етика,като искаш да се тъпчеш с антибиотици и хормони,моля,яж на воля!
Но ни си навирай глупавите мисли за полезноста им!
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
 

Страницата е създадена за 0.115 секунди с 24 запитвания.