Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ОКР или обсесивно-компулсивно разтройство  (Прочетена 16934 пъти)

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

ти се шегуваш, но това е защото не познаваш нито Бога, нито Неговата сила, нито Неговата правда, нито волята Му.
а аз наистина се лекувам, осланяйки се на Божията милост, ако ми се наложи, което се случва все по- рядко, откакто съм повярвала.
ето, наскоро след изкарване на диня предимно, бях почнала да вдигам кръвно - инцидентно, за малко, придружено със силно безпокойство, което нещо аз веднага разбрах, че не засяга тялото ми, защото то си е здраво и разбрах, че каквото и да правя с физически методи няма да има голяма полза, защото не се атакува целта.
е, просто братя и сестри се молиха за мен, аз, самата - също и тоя дух се махна - оттогава ги няма тия епизодични качваници на кръвното, слава на Бога!
а иначе, трябваше да тръгна по мъките - такъв лек, онакъв лек и всичко това касаещо тялото - да, щеше да има някаква полза, но не голяма, защото аз усещах, че нещата не са защото имам стеснен лумен на съдовете  от атероматозна плака, т.е. това не касае физическото тяло, а че проблемът е на духовна основа.

същото се отнася и за коколязата, така че нека пие карамфил, нека пие каквото си ще, един ден ще си спомни за моите съвети  :)
а ти, щото си много вещ, давай, изследвай си нещата и действай върху ДНК - то си за безсмъртие  ....  хахах  :Content_4 - emotloader:  какво да рече човек за такава "компетентност"...

а аз ще уповавам на Господа на Силите, щото Той е Творец и Той знае как да възкреси тялото ми един ден!
Активен

potrebitel

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

@ kokolqja

Четох как си описала проблема си. При мен започна по доста сходен начин. Сега, когато някой ми е мил и симпатичен също имам натрапливи мисли, че ако не направя тва или онова нещо лошо ще го сполети.
Ти по-добре ли си?
Активен

Leila77

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Някой болен справил се с проблема или близък ваш справил се с проблема приемам идеи всякакви за избавяне от тази гад :)имам чувството че ще полудея вече
П.П.или ако има някой колега да се обади да се мъчим заедно

Темата засяга доста хора, но малко от нас си го признават. Да са живи и здрави форумите, които ни помагат да споделим неща, който лице в лице с нашите близки  не бихме направили. Аз нямах подобни проблеми до скоро, но последните години забелязвам, че изпадам в паника за това да не забравя разни неща когато излизам от вкъщи. Стигнах до там, че вече преди да изляза, снимам с телефона или апарат (който взимам после със себе си) уредите, контактите, централното ел. табло...абе всичко.. Недай си Боже да не снимам нещо! Изпадам в дива паника в момента, в който мозъка ми ми подаде команда за проверка на свършеното и не мога да си спомня дали съм го направила. Е, тогава съм хващала такси за да се върна и да проверя...
Имам си и още едно ОКР свързано с близките ми хора, за които винаги изпитвам неясни тревожни импулси. В моменти на тревога, която идва от нищото, аз се втурвам да ги проверявам дали са добре, дали ще ми вдигнат тел. веднага....Недай си Боже не вдигне до 3 тия път! Корема ми се свива и хуквам да ги издирвам, като през цялото време мозъка ми проектира възможни ситуации, в който може да са изпаднали. Честно казано вичко това ме изморява неистово! Миналата година една приятелка стана свидетел на подобна моя криза и ме насили да говоря, след време ми подари една чудесна книга, за чието същетсвуване не знаех. Мога да кажа, че след като я погълнах на един дъх разбрах какво се случва с мен и защо действам абсолютно независимо от разума ми. Разбрах, че това гадно нещо ОКР се придобива и с адски много воля можеш да се излекуваш. Книгата на мен ми помага, още не мога да кажа помогна, защото работя вурху себе си, но я препоръчвам на всеки осъзнал, че трябва да се бори. Казва се "Обсебен мозък" и можете да я намерите ТУК: http://iztok-zapad.eu/books/book/962
Активен

kokolqja

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33

И аз го правя това с телефона.Честно мислех че съм се справила с проблема даже започнах да разказвам на разни места как съм се справила,когато при един по сериозен проблем всичко се повтори но с по малка сила.Единственото което правя сега е да пия инозитол на прах.Обаче и хората около мен така ми помагат.Като виждаш че никой не те ебава,не му пука за теб идва един момент в който си казваш че няма смисъл да се хабиш емоционално.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Би ли споделила какви точно лекарства употребяваш за проблема си?
Активен

kokolqja

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33

Започнах с Есобел,след това Сеталофт,Тритико и накрая Бифлокс(Прозак).Вече не пия нищо,но когато ги спрях и изпаднах в депресивен епизод ми изписаха Ремирта.А инъче между другото за успокоение лапах и Невролакс.
Активен

pavlovg

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравей!
Активен

pavlovg

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте.

Някой болен справил се с проблема или близък ваш справил се с проблема приемам идеи всякакви за избавяне от тази гад :)имам чувството че ще полудея вече

П.П.или ако има някой колега да се обади да се мъчим заедно





Активен

Raniya

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Здравейте,
Много ще се радвам да помогна на някого с това коварно разстройство ОКР...
Мога да споделя на мен какво ми помогна след като обиколих куп терапевти и изчетох десетки материали. Това е книгата Ти не си твоят мозък, по която работех с моята терапевтка. Камествената терапия от човек, специалист в натрапливостите щецвибизбавиботжтива чудо... има си схема и техники как да се препрограмира мозъка. Но... терОевтите се броят на пръсти, които са тясно специализирани с ОКР. Веднага мога да дам контакт на моята на лични, тя работи предимно с ОКР.
Сам в тази битка... резултатът не е много ясен..
Поздрави и не се отказвайте! Път и решение има!!!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.152 секунди с 25 запитвания.