Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Читава сокоизтисквачка въобще  (Прочетена 26103 пъти)

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Читава сокоизтисквачка въобще
« Отговор #20 -: 16-03-2014, 09:10:42 »

Слагай остатъка от центробежната на колената и лицето :) така няма да имаш никаква фира , а само ползи.
Активен

Mupo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Читава сокоизтисквачка въобще
« Отговор #21 -: 19-03-2014, 00:24:53 »

Друг вариант е ако пулпата ти е само от определен тип ( само моркови си цедил този път) да си съхраняваш във кутия във фризера за добавка към супи, крем супи и други ястия според диетата ти/начина ти на хранене.
Правят се и крекери, хлябове, че и спагети, според това какво си изцеждал.
На запад гледам, че компостират пулпата. Заравят я в земята там където гледам зарзавата. Един вид връщат в земята това което не са използвали директно и така то преминава пак в това което си гледат в нея.
Активен

Инка

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
  • All we need is LOVE between each other!
Re:Читава сокоизтисквачка въобще
« Отговор #22 -: 27-03-2014, 12:20:24 »

Здравейте
Баща ми си купи една за около 450лв, мисля че на Зелмер беше. Не съм много сигурна за марката.
За разлика от моята, там плодовете и зеленчуците излизат навън на саламче, през специален отвор, съвсем сухи. А сока през друг. Бях много впечатлена. Моята върти, ручи и после чистене на хиляда чарка и цедката.
И там се мият, но поне дълго време може да се изстисква, без да се мие, за разлика от моята, която е Мулинекс, старо моделче.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Читава сокоизтисквачка въобще
« Отговор #23 -: 03-04-2014, 10:11:55 »

Тая Зелмер е копие на корейските , за които става въпрос, но сокът не излиза чист , а с доста целулоза в него, затова сега не я ползвам.
Активен

xNIKOLANx

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
    • https://fb.com/backforrevenge
Re:Читава сокоизтисквачка въобще
« Отговор #24 -: 18-06-2014, 05:09:23 »

Взех си такава преди седмица... готвя се за пролетта, като наизлязат зелнолистните.  ;D Все опитвах със зелени смутита и немога да кажа че са ми любимата храна...да видим със зелени сокове как ще е.

Сравнително сухо излиза...но не съвсем.

Аз друго се чудя...като ги измия листата...как да ги изсуша без много чакане и търкане...защото това сокче дето го пуска сигурно е 60% капки вода останали по листата.  ;D
Mисля и аз да си взема същата. Може ли да споделите опита си с нея до момента? Какви са недостатъците? Банани, ябълки, джанки, грозде, пъпеш, папая, касис, червеноцвекло пробвали ли сте? :)
Активен

Инка

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
  • All we need is LOVE between each other!
Re:Читава сокоизтисквачка въобще
« Отговор #25 -: 27-04-2016, 09:06:45 »

Здравейте пак, аз в крайна сметка си взех сокоизстисквачка zelmer jp1600B дъвчаща, преди половин година. Беше доста слаба като мощност в сравнение с сокоизстисквачка zelmer jp1300, която взех месец след нея. Между двете препоръчвам 1300, защото е по-силен мотора и принципа на изстискване е малко по-различен. Като цяло дъвчащите според мен, са по-ниско ефективни от бързооборотните на този етап от развитието на техниката. Правих сравнение със старата ми мулинекс сокоизстисквачка, като изстисках едно и също количество моркови. Бързооборотната изстиска поне 20% повече сок.
Предимството на дъвчащата е, че ръцете са ти свободни, и двете. Режа си морковите и тн, докато изстисквам и ги поставям в отвора. Трябва да са нарязани морковите поне на две по дължина. Ябълките и другите също на ленти. Може да се поставят плодовете нарязани с дръжките, със семките, това не прави проблем, освен на вкуса :))) /пробвах ананас с кората, малко по горчиво става/ Когато сложите цял морков например, влиза, обаче често запецва мотора и трябва малко да се върне назад с ритърн, за да продължи напред, така че не се лъжете от големите отвори на различните марки, освен ако нямате възможност първо да тествате възможното запецване на моторите с цели моркови, целина парчета корен, цели ябълки. Аз лично си режа всичко и не рискувам машинката. Все пак, не са безплатни, по-добре да се ползва разумно.
Чистенето съвсем не е така лесно, както го описват в рекламните клипове. Но е по лесно от старата ми сокоизстисквачка мулинекс, която беше с доста чупки и гънки и труднодостъпни места. Но може да е, защото е поне на 12 години модела.
zelmer jp1300 и zelmer jp1600 са по-тихи от бързооборотните, до момента в който сложите магданоз, целина корен или нещо подобно - тогава почва едно скърцане, страх да те хване. Но както се казва - вече свикнах.
Иначе изстискват листни зеленчуци, плодове, моркови, портокали, всичко. Накиснати бадеми не съм опитвала, защото ми се струва безсмислено да източа шепа бадемово мляко и да хвърля белтъчините или да ги ползвам в кекс. По добре си яжте накиснатите бадеми. Покълнали фъстъци апропо са върховни на вкус също.
Успех на всички, ако имате въпроси, насреща съм...

« Последна редакция: 27-04-2016, 09:08:18 от Инка »
Активен

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Читава сокоизтисквачка въобще
« Отговор #26 -: 11-05-2016, 14:12:57 »

От центробежните може ли да се намери нещо под 100лв, което да изкарва максимално сок? Т.е. пулпата да е суха както при старите "Нектар" с алуминиево сито  ::)
Мисля да я заменя, понеже и отвора е малък, а понякога и бие (като влезне някое парче)  ;D
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Читава сокоизтисквачка въобще
« Отговор #27 -: 13-05-2017, 13:08:43 »

В Лидл са пуснали високооборотна центробежна сокоизтисквачка на разпродажбена цена - за четиридесет и няколко лева с 3 годишна гаранция. Аз не бих си я купил, защото имам бавнооборотна дъвчещо/мачкаща, но  като за бързооборотна изглежда добра, а е и мноого достъпна за хора, на които им е проблем да отделят по-голяма сума...

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Читава сокоизтисквачка въобще
« Отговор #28 -: 13-05-2017, 13:15:51 »

Аз понеже си взех нещо като нутрибулет оттам предния път като подсказа за такава разпродажба. Имам сокоизтисквачка ...обаче много време ми отделя чистенето някак си. Имаш ли наблюдения дали чистенето на тая сокоизтисквачка дето говориш отнема малко време, подобно на булета ...или си иска повече време за разглабяне и чистене? :surpris_23:
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Читава сокоизтисквачка въобще
« Отговор #29 -: 14-05-2017, 09:00:25 »

Няма как да знам това - не съм я ползвал.
От утре обаче ще има високоскоросна центробежна сокоизтисквачка намалена с 50 процента - само за 40 лева с 3 год. гаранция в Кауфланд. (Кауфланд е под същата "шапка" , като и Лидл - на Шварц Груп, та затова и гаранционните условия са подобни...)

Desska

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Читава сокоизтисквачка въобще
« Отговор #30 -: 20-05-2017, 16:05:32 »

Аз си купих сокоизтисквачка от промоцията в лидъл, и не можах да изцедя и две ябълки счупи се милата. Върнах я, но реших да не си вземам друга от там.
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Читава сокоизтисквачка въобще
« Отговор #31 -: 20-05-2017, 16:41:10 »

Пффффф, чак пък толкоз зле ...и аз се разходих, разгледах ...и ми се стори, че няма да се чисти по-лесно от моята вкъщи и затова се отказах да я вземам и пробвам. Искам нещо да се чисти като булета, ама да е сокоизтисквачка :whistling2 - emotloader: ...че от предна промоция в Лидл си взех нещо като булет и реших да си правя сок ...а то нещата не ставали на сок както си представях, а някаква гъста каша и изобщо не ми се ядеше такова нещо и още не знам как точно и дали ще успея да го ползвам това подобие на булета :Confus_3:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 23 запитвания.