Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Salvaje  (Прочетена 73691 пъти)

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #40 -: 13-02-2013, 14:28:46 »

Вчера, си направих оризово мляко. Имах чуството, че пия разредено лепило. Вярно, че ме мързеше да го прецедя, но не мисля, че с прецеждането ще изчезне това чуство напълно. Явно не е моята напитка.

Предполагам, че консервират ориза с химикали, които миришат на ацетон, защото и на мен ми се е случвало, като измивам ориза с гореща вода, да ми домирише на лепило  ;D
Горещата вода ще засили ароматите от ориза.
« Последна редакция: 13-02-2013, 14:33:08 от Ros »
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #41 -: 13-02-2013, 16:12:08 »

Здравей Ros. На мен не ми миришеше на ацетон, а самата течност ми се видя леплива и оставяше едни бели петна, които като засъхнат са като слепен бял прах. Силно ми напомня как, когато бях малък си забърквах лепило от брашно и вода и лепях разни хартий  ;D А иначе, точно тоя ориз ме учуди колко е ароматен след като го накиснах.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

benni

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #42 -: 15-02-2013, 19:06:35 »

Хе, вярно :Content_14: Веднага ми даде страни4ка, не то4но тази, но с голямка снимка ;D Оба4е, тук няма откъде да си закупя такова 4удо ??? Да, оба4е днес си закупих мед от рожков. Да видим кога 6те го отворя :essen: Аз мед само като малка добавка за закуска и ляк за мъжо. Дадоха ми една рецепта за левкемия с мед и джинджифил, да видим дали 6те има резултат  :surpris_25: Надявам се поне :peperudi:
На мен съ6то не ми допадна соевото мляко, но оризовото си е много гот :Content_22: Е, аз го прецедих, после оризът го добавих към някакво ястие...никакви разхи6тения, с две думи :pensif_29:
Хубав днев ник :flowers2:
Активен
вярвам в доброто

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #43 -: 16-02-2013, 19:10:26 »

Benni, мед от рожков ми звучи много екзотично. :) От къде е? Предполагам някаква средиземноморска държава. Дай някакви отзиви като го опиташ. Малко ме същиса с това да видим кога ще го отворя...  tooth Аз като си взема някакъв непознат мед, нямам търпение да се докопам до лъжицата и да го пробвам. А при липса на лъжица и при по-течен мед, ми се е налагало и от буркана да го пия.

Мед и джинджифил ще е много вкусно. Наистина се надявам да помага. Аз съм чувал, че много помага и червеното цвекло, но незнам  :surpris_23: ти със сигурност знаеш повече от мен за това.

И докато сме на темата за джинджифила... Аз много му харесвам аромата и вярвам, че е много полезен, но дълго време ненамирах начин как да го консумирам в по-големи количества. Преди два дена реших този проблем. Правя си фреш от ябълки, червено цвекло, моркови и полвин парче джинджифил. Това е най-лютия фреш, който съм пил някога, но по някакъв извратен начин ми харесва  tooth както и усещането след това, че се превръщам в змей  ;D
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #44 -: 24-02-2013, 23:41:52 »

Знаех си аз, че не трябаше да се хваля колко ми било лесно суровоядството. Това си беше чиста покана да ми се докаже противоположното...както и стана. Петъка ядах варени картофи, а вчера пътувах и стана така че изядах 2/3 от едно кюфте.  :surpris_23:

А днес имам някакви съмнителни пъпки по лицето. Много ми е чудно дали наистина са от кюфтето, или пък аз много съм си въобразил, че кюфтета са вредни, или пък е от нещо съвсем различно...все тая...
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #45 -: 25-02-2013, 11:59:49 »

...................................... Много ми е чудно дали наистина са от кюфтето, или пък аз много съм си въобразил, че кюфтета са вредни...........

Мисля, че е твърде  възможно   :)
Това е вид реакция  на тялото от нехаресване на нещо.Знам го от опит - на моя син му излизаха пъпки, 3 часа след като си отидем на село  :)
Освен това, ако дълго време не си консумирал месо и организмът ти е по-чувствителен, нищо чудно така да реагира.На мен есента ми се случи нещо подобно.
« Последна редакция: 25-02-2013, 12:19:50 от Ros »
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #46 -: 25-02-2013, 12:35:28 »

Таке е, Ros, и аз мисля, че когато организма отвикне от месото и после му реагира по-остро. Но пък тука става дума за много малки количества, което ме кара да се съмнявам, че може да има и елемент на самовнушение.

Така например, преди месец и половина, изядах 2-3 много тънки парчета пастърма и сигурно след няколко часа си почуствах носа малко запушен и това го свързах с пастърмата. И все пак...3те парчета не са имали и 15 грама сигурно.  :surpris_23:
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #47 -: 25-02-2013, 12:40:22 »

няма значение , действа на друго ниво , аз преди 2-3седмици без да искам изядох парче шоколад Merci  и получих силна алергична реакция.
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #48 -: 01-03-2013, 19:39:26 »

Днес сутринта ядах ябълка от някакъв сорт, който много силно ми напомни за детството и който не бях ял от много време насам. Точно когато ми остана само една семка от ябълката ми щукна да се опитам да е засадя в нещо. Трябва да видя как. Сигурно е много сложна и бавна работа да отгледаш фиданка от семка. Малко ме хвана яд че изядах останалите семки. Да, аз май семките на ябълките ги ям по-настървено от самите ябълки. По някакъв начин ми харесват.

Преди една седмица реших да правя компост, вместо да хвърлям всичките тези растителни отпадъци. Нямам никаква представа какво ще излезе и дали просто не събирам боклуци.  ;D

Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #49 -: 07-03-2013, 20:52:01 »

От няколко дни чета колко били полезни конопените семена заради лесноусвоимия протеин който съдържат и други работи. И реших че трябва да ги вкарам в менюто си, защото от известно време подозирам, че ми липсват протеини. Преди два дена си купих неолющени конопени семена и ги сложих да покълнат. Много по вкусни са от житените, но ме дразни твърдата им обвивка. Пробвах ги и на мляко, не ми хареса особено, но май трябваше да сложа повече вода. Тази сътрин намерих май най-приемливия начин за консумацията им. Смелих ги, и ги добавих към смути с един банан и една ябълка.

Също, почнах да ям по няколко лъжици пчелен прашец с мед, пак за протеини. Въобще, някъде бях чел че протеините не били толкова важни колкото се смятало, ама на мен почва да ми писва да немога да си възвърна 4те килограм-а които загубих от суровоядстване, а пък не ми се вярва да са били всичкото шлаки. tooth

В тая връзка...почнах и да ям по-често, но по-малко яйца. Ядът ми се и сурови миди, но за тях ще трябва да чакам лятото.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #50 -: 07-03-2013, 23:17:47 »

аууу, мидите са филтър на цялата морска гадост...  :surpris_22:
Активен
Psychonaut

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #51 -: 10-03-2013, 20:47:48 »

Salvaje пробва толкова много неща наведнъж, че няма представа, кое е имало и кое не някакъв ефект да се чуства, така както се чуства тази седмица. А сигурно трябва да си го изясни, защото със скоростта с която добавя нови храни, упражнения и ритуали скоро няма да му стига цял ден. Може да е от пчелния прашец, който изяде миналата седмица, или от конопените семена, или от яйцата... Може да е и от соковете който пие от месец и нещо или пък от живата вода която пие от незнае и той колко месеца вече. Или пък е от стойката на конника, която прави всяка сутрин от няколко месеца (но все още не е убил нито една крава или кон от разстояние) или пък е от това статично (или изометрично, казано по-научно) упражнение за корема и вътрешните органи, за което беше чел преди много време (сигурно две години) в Muscle Control на Максик, или пък от The Way To Live на Хакеншмидт, ако не е било от някъде другаде. Накратко, непомни от къде точно, но помни че беше от някой, който е знаел за какво говори, защото е тренирал за сила и не за да изглежда напомпано. Или пък е от това, че почна да прекарва повече време с главата надолу, защото иска да прави това, но за сега само стои подпрян на стената като бастун. И все пак, Salvaje подозира, че последните две му помагат да прави по-добре неща като предна и задна везна, които пък е сигурен, че му помагат за много други работи, за който сега не се сеща.
 
На пук на времето, Salvaje тренира и днес, въпреки че го болеше слабо рамото от преди последната тренировка четвъртъка и както беше логично го заболя една идея повече, но даже и това не му се стори толкова лошо. Все пак това е един начин да чуства, че е тренирал. А времето много се чуди дали да го вали или не, но след като видя че няма да го откаже, реши да спре да прикапва и да го изчака да свърши преди да почне пак да прикапва, но salvaje вече знае че времето няма как да се прецака много, защото вчера видя щъркел и го валя пролетна буря с две светкавици и днес видя пеперуда,вярно беше мъртва, но кога преди е виждал пеперуда на 10ти март.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #52 -: 15-03-2013, 23:36:29 »

Днес най-накрая се бях решил да си купя спирулина на напрах.  По принцип нямам никакво доверие на неща (храни), който ми ги продават на прах. Пък и в тези времена...знам ли...може и в спирулината да се намерят следи от конско  tooth, но ми трябваше заместник за спаначените смутита, защото спанака много увяхнал ми се струваше откъдето го купувам.

Умишлено минах по малко по-дълъг път към зоята и се натъкнах на една зарзаватчийница, която видях че има свеж спанак и реших че навръщане ще взема и спанак. После по пътя, видях къщата където е живяла и творила Лидия Ковачева  :surpris_23: Нищо не съм й чел, но си спомних че се споменава името й в този форум...някакъв извратен синхронизъм, все едно. Ок, стигнах в зоята и спирулината беше свършила. Можеби наистина е била умесена с конски булюн и съм голям късметлия  tooth

Върнах се до зарзаватчийницата. Вътре беше пълно със зеленолистни (киселец, спанак, коприва, див чесън, лапад, целина и едно което непомня  :)), направо се учудих, че ми е била почти под носа и не съм влизал никога преди. Взех си спанак и киселец. Сигурно следващия път ще взема лапад.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #53 -: 01-04-2013, 18:41:28 »

Тъкмо си мислех, че вече никакъв грип не ме лови и...ме хвана... от 3-4 дена. Рядко съм се чуствал по-пенсионерски! И немога да разбера как пак ми се запуши носа като от дълго време най-слузеобразуващото нещо, което ям е покълнало жито и белтъците на яйцата. Нищо, това разболяване може да е причинено от раздялата ми със стария ми начин на мислене, както би казал Прентис Мълфорд  tooth 
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #54 -: 08-04-2013, 09:21:27 »

Споко пък ти  tooth Не знам що сички се шашкат от едната хрема и очакват никога да не боледуват вече след като са минали на почти 100% сурово и то няма и от поне 5 години.(за 5-7 години тялото се подменя) И аз се разтекох за около седмица дори, ама ми мина. Нормално, пролет е  :Content_22: Нали не си се друсал с хапчета и не си ходил по лекари?
Активен
Psychonaut

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #55 -: 08-04-2013, 12:42:15 »

 :surpris_22: А не, не...не съм се друсал с хапчета и не съм се мъкнал по доктори. Няма смисал да се пълня с химия, която после незнам колко време ще чистя или пък да ходя по доктори да ме депресират. tooth

Ами да...аз имах едни такива очаквания, че след 7-8 месец суровоядстване, стават някакви чудеса. :surpris_23: И най ме издразнише запушения нос. Хич не ми се виждаше справедливо след като съм намалил слузеобразуващите храни до по-горе споменатите. Ама да...важното е, че мина и че дойде пролетта най-накрая  ;D
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #56 -: 08-04-2013, 13:44:57 »

а да ти минава през акъла, че може да чистиш нещо старо и дълбоко затрупано?  tooth поне на мен тая мисъл винаги ми действа добре
Активен
Psychonaut

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #57 -: 08-04-2013, 20:44:41 »

Всякакви щуротий ми минаха през акъла, но точно това не. Първото което си помислих и то ми се струва най-правдоподобно е че първата вечер, когато се разболявах и още незнаех че съм болен, а просто го приемах като главоболие, което ще ми е минало на сутринта се изфуках пред майка ми, че това е първата зима от много време насам откакто не съм карал грип, и да спре да ми говори че не съм се хранел нормално  tooth

Аз още като го казвах това си знаех, че така на практика каня грипа да ме опровергае, но просто ми беше писнало да ми натяква против суровоядството. Само ми се затвърди мнението, че като говориш какво искаш да постигнеш (или още по-лошо избегнеш), работиш срещу себе си. В тая връзка, днес си мислих, че май съм предал твърде голяма важност на суровоядството и на себе си по тоя начин. Така че болестта може да е било и напомнянене да смъкна важността.

Другите щуротий който ми минаха през главата, бяха свързани с това което четях в момента. Докато бях болен, четях Прентис Мълфорд и според него някой болести са проявление на това че стария начин на мислене се сменя от нов. Не съм забелязал да мисля много по различно откакто уздравях  ;D Май не е било това...

После четах Кастанеда, и от там пък си помислих че може да съм се разболял защото съм издразнил някое растение, което съм изял.  :surpris_23:  Ама как да им говоря на растенията преди да ги откъсна като не ги късам аз... :surpris_23:

Та сигурно ако четях Ерет, щях да си помисля че може да чистя нещо старо и дълбоко затрупано.  ;D Но истината е че явно така ми се е искало вече да съм ги изчистил тези работи, че да не съм се сетил за това.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #58 -: 10-04-2013, 17:01:33 »

Много ми харесва аналитично/любопитния ти подход и опитите да се гледаш "отстрани" tooth  Самия факт, че го правиш означава, че си на прав път. Ултимативен лек или начин на живот според мен няма, има само това което визираме като проблем/цел и нашия път до него. И както е приказката...пътят е по-важен от крайния резултат.  :sorcerer - emotloader:

П.С Аз никога не говоря за това, което искам и това с което усещам, че се фукам.(в никакъв слушай не го отричам със скромничене, но гледам да съм неутрален наблюдател) Иначе човек му пие от потенциалната енергия и го проваля.
Активен
Psychonaut

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #59 -: 11-04-2013, 10:39:57 »

Благодаря за милите думи, Тита!  :Content_22: Ти имаш голяма заслуга за това, защото същото мисля важи и за теб, а ентусиазмът ти да експериментираш е остро заразен даже и през постове от форума.  ;D

Напълно съм съгласен, че няма ултимативен лек или начин на живот (или пък аз не съм толкова мъдър да го прозрея от раз tooth), по-скоро съм си поставил за задача да се спра на един и да го следвам убеден в ползата от него, защото както казва Бхагавад Гита, няма нито този свят, нито отвъдния, нито щастие за този който се съмнява (мой превод ;D).
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak
 

Страницата е създадена за 0.123 секунди с 22 запитвания.