Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: А какво ще кажете за КРАСТАТА?  (Прочетена 2062 пъти)

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144

Днес отидох на алергоолг, заради обрив, който направих на хранително отравяне... Е да ама не, зарадваха ме с диагнозата, че съм нападнала от паразити (кърлежи акари). С други думи - Краста.
Доста се шашнах, защото съм доста чистоплътен човек с висока лична хигиена. И въпреки това, по някакъв начин съм си лепнала тази напаст.
Сега 4 дена ще се мажа с 30%-ов мехлем вазелин и сяра. Дотук добре, лекарят обясни, че като цяло в днешно време се лекува лесно и бързо. И има много работа около цялото изваряване на дрехите и спалното бельо, но не е нищо фатално.
Веднага звънна на майка ми, за да и кажа за какво иде реч, а тя ме довърши, че и като по-малка съм я карала тази проклета краста... хванала съм я била от някакво друго дете.

Ясно е, че сега ще пада яко мазане и чистене.
Повече ме притеснява това, че явно имунитетът ми има нула съпротивление с/у този паразит и както преди и днес, така и утре пак ще го пипна.
Докторът ми обясни, че след курсът на лечение от 4 дена, нещата ще отшумят, но е възможно след месец да има рецидиви, което тотално ме довърши. Състоянието е изключително неприятно, защото всяко кътче на тялото те сърби и пари. А аз от 2 вечери не съм спала, заради това.

Някои знае ли мехлем или мазило, което мога да използвам след лечебния курс със сярата, за да предотвратя рецидиви? Търсих в интернет, но повечето неща са насочени към лечение на заболяването, а не към превенцията му  :flowers2:
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:А какво ще кажете за КРАСТАТА?
« Отговор #1 -: 08-12-2016, 14:48:06 »

Ако не си дете в детската градина или бежанец, краста не се хваща толкова лесно. В смисъл, трябва си продължителен допир до заразена повърхност - спане на открито, общуване с опаразитени животни или хора, носене на заразени дрехи или ползване заразени завивки и  т.н...
Активен

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:А какво ще кажете за КРАСТАТА?
« Отговор #2 -: 08-12-2016, 15:18:25 »

Хаха дете не съм, а бежанец още по-малко.
Но е факт, че съм я пипнала някак си.
Приятелят ми, с който делим едно легло, засега  няма никакви оплаквания. Въпреки това, и той ще мине шрез лечението с серен мехлем профилактично за 3 дена  :surpris_23:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.066 секунди с 25 запитвания.