Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: козметика за коса  (Прочетена 50962 пъти)

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:козметика за коса
« Отговор #60 -: 22-01-2016, 20:46:39 »

Отдавна не е писано тук, но да съживя малко нещата ...  :whistling2 - emotloader:
Някой сеща ли се, за нещо против наелектризиране на косата?
Особено сега зимата, с по-дебелите дрехи и якета, не мога да се справя с моята. Постоянно е "на тръни".
И в такъв случай каква четка за коса е по-добре да използвам - дървена или метална?
Активен

aichryson

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:козметика за коса
« Отговор #61 -: 23-01-2016, 00:42:26 »

Atlantis,
     ползвай следната маска:
     100 мл. хининова вода от аптеката
     1 жълтък
     2 супени лъжици зехтин / екстравърджин /
     2 супени  лъжици хума
Всичко се слага във един малък блендер, разбива се добре, и със четка или ръкавици се нанася по цялата коса, престоява 30 минути, и косата се измива със шампоан, и се нанася непременно балсам за коса, измива се и се подсушава със кърпа.
Наелектризирва се по принцип сухата коса, затова трябва редовно да се подхранва.

Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:козметика за коса
« Отговор #62 -: 23-01-2016, 10:40:55 »

Въпросът ти , Атлантис, не е за тази тема, но нищо, ще му отговорим и така. :)

Под наелектризираната коса най-вероятно има и наелектризирана глава :)
Какво общо има тука маската за коса ,aichryson ? :surpris_23:
Тук става въпрос за ЕЛЕКТРИЧЕСТВО , а не за подхранване на косата. Това е съвсем различно явление със силно негативно отражение върху здравето ни- натрупване на статично електричество със знак плюс.
Изкуственият начин на живот ( мокети, тъкани, изкуствени  материи, подметки ) води точно до това-"зарежда ни" със стотици волтове!  И съответно липсата на контакт със земята, която е със знак "минус",  ( напр. ходене бос) пречи това статично електричество да бъде разредено. То остава в нас и прави големи бели!
Трябва да се осигури РАЗРЯД , да се ЗАЗЕМИМ ! По няколко пъти на ден!  В селските къщи това е лесно  - излизаш на двора или поне хващаш с ръка водопроводния кран в кухнята или банята, ако естествено  водопровода вече не е сменен с полипропиленов.
В апартаментите това вече е голям проблем - иска се  познание как да се "заземиш" и да се разтовариш от статичното електричество.
Но който търси, ще намери как ..   :)  
« Последна редакция: 23-01-2016, 10:43:44 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:козметика за коса
« Отговор #63 -: 23-01-2016, 13:11:13 »

моята коса също щръква лесно при наличие на изкуствени якета, дрехи и т.н.
помага ми след миене с шампоан да сложа балсам.
Активен

aichryson

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:козметика за коса
« Отговор #64 -: 23-01-2016, 13:23:17 »

Включвам се не да споря, просто да кажа, че маската е пробвана от много хора, и има ефект.
Atlantis попита, и аз отговорих, а дали ще го направи е нейно право.
Съгласна съм, че:
Изкуственият начин на живот ( мокети, тъкани, изкуствени  материи, подметки ) води точно до това-"зарежда ни" със стотици волтове!
Бих добавила, сешоарите и пресите за коса, климатиците, които изсушават въздуха, също допринасят за наелектризирване на коста.
При коса която е наелектризирана, се ползва метална четка.   :love_028:
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:козметика за коса
« Отговор #65 -: 24-01-2016, 16:02:12 »

Откакто излезе безценната за мен книжица "Активно дълголетие" на академик Микулин, не пропускам всеки удобен случай да се хващам за заземени предмети.
Ако няма къде, може просто да пуснем водата и да постоим 1-2-3 секунди с ръце в нея. Живеенето с натрупано статично електричество е крайно нежелателно - нали всички процеси в нашето тяло, да не говорим - в мозъка, са електрохимични?
И като знаем, че мозъкът ни работи с микро-волтове или още по-малки стойности, наелектризирането до степен на пукане, искри, вдигане на косата и пр., са крайно нежелателни, най-вероятно - вредни.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:козметика за коса
« Отговор #66 -: 25-01-2016, 11:57:13 »

Благодаря за отговоирите.
Пуснах темата тук, защото първоначално мислех, че става дума за козметичен дефект, И без това косата ми е много тънка и ефирна, предполагам че заради това така хвърчи.
Но сега с другата гледна точка, за натрупаното електричество ще се поразровя за заземяване в градска атмосфера :)  :thankyou:
Активен

elenatrifonova

  • Гост
Re:козметика за коса
« Отговор #67 -: 27-03-2017, 17:57:12 »

Дълго време моята коса беше много суха. Бях изпробвала какви ли не маски, но не помогнаха. Фризьорката ми правеше някакви терапии, от които косата ми ставаше по-лъскава, но след като я измиех, ефектът вече го нямаше. Накрая си взех тези капсули https://healthstore.bg/now-hair-skin-and-nails-90-kapsuli , от тях най-малко очаквах да има, каквото и да било действие, но ето че косата ми стана много по-лъскава и жива от преди.
Активен

sabrina

  • Гост
Re:козметика за коса
« Отговор #68 -: 29-03-2017, 14:44:22 »

От тези терапии наистина няма никакъв ефект.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 23 запитвания.