Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Атопичен дерматит, екзема  (Прочетена 25284 пъти)

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #20 -: 11-08-2014, 12:25:57 »

Да ти кажа, познавам поне няколко души, които получават подобни кожни "усложнения", макар, и , въпреки, че се пречистват редовно. И дори в някои случаи - след като са започнали подобен  начин на живот. Обясненията не знам какви са - може да е вид реакция на имунитета, може да е по-добре тези затлачвания да избият по кожата, отколкото по вътрешните органи и т.н., но е факт, че са неприятни. Аз също имах подобен проблем. При мен е по-скоро като вид себореен дерматит. Забелязах, че изчезва напълно, след като го намажа с тодикамп и веднага след това със себорал форте плюс /това е чисто билков екстракт, българско производство, струва 3 лв/. Това засега сочи моят опит.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #21 -: 11-08-2014, 14:09:19 »

Важно е не само какво ядеш. Духовни практики също са необходими. Да не говорим, че месото и млечните далеч не изчерпват списъка с вредни храни.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #22 -: 11-08-2014, 16:08:19 »

Ясно за духовните практики, но постоянното позовавне на тях звучи малко като лафовете за магнитните бури от близкото минало - де що домакини са в мензис или някой го боли главата, или черна котка му е минала пътя, или някой са го хванали на калъп в спалнята с чуждо - обяснението е ясно: магнитна буря!  ;)
Активен

навигатор

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #23 -: 11-08-2014, 17:30:45 »

Важно е не само какво ядеш. Духовни практики също са необходими. Да не говорим, че месото и млечните далеч не изчерпват списъка с вредни храни.
Тихия, благодаря ти, че се включи с мнение! Духовните практики не искам да ги коментирам. Аз съм човек, който от доста време е " намерил себе си" и съм в пълна хармония със собственото " Аз". Казвам го по клиширания начин. Нямам никакви лични проблеми, работата ми носи огромно удоволствие и ме кара да се събуждам с ентусиазъм, здрава съм ( е, екземата само...), практикувам йога, чувствам се щастлива и завършена като личност. Не искам да задълбавам повече и не знам какво да кажа по този въпрос. Едва ли там е проблема!?

Да не говорим, че месото и млечните далеч не изчерпват списъка с вредни храни.
За второто съм съгласна - изпитвам постоянна липса на сол ( соли) и като наркоман ям всичко солено изпречило ми е по пътя - дори чипс и пуканки. Единственото ми "прегрешение" в здравословния начин на живот. Хората изпитват нужда от сладко, аз - от солено.

Да ти кажа, познавам поне няколко души, които получават подобни кожни "усложнения", макар, и , въпреки, че се пречистват редовно. И дори в някои случаи - след като са започнали подобен  начин на живот. Обясненията не знам какви са - може да е вид реакция на имунитета, може да е по-добре тези затлачвания да избият по кожата, отколкото по вътрешните органи и т.н., но е факт, че са неприятни. Аз също имах подобен проблем. При мен е по-скоро като вид себореен дерматит. Забелязах, че изчезва напълно, след като го намажа с тодикамп и веднага след това със себорал форте плюс /това е чисто билков екстракт, българско производство, струва 3 лв/. Това засега сочи моят опит.

Емо, аз съм извън България, колкото и да ми се иска да опитам тези неща, няма как да си ги намеря тук. Затова търся възможно решение и съвет. Прочетох в книгите на Малахов, че миене на лицето сутрин с прясна урина може да помогне. Идея нямам дали при мен ще действа, преди също бях получавала такива петна по лицето и се опитвах да ги третирам с урина, но почваха да парят и да се възпаляват непоносимо.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #24 -: 11-08-2014, 19:29:33 »

Две години са недостатъчен период за да се получи идеално изчистване. Все пак предишните 30 пон, сме се тровили. Неправилното практикуване на йога е по-опасно от непрактиквуането. Познавам достатъчно такива хора. За меркантилността на съвременните набедени йога учители, не ми се отваря тема. Но комент.
« Последна редакция: 11-08-2014, 19:34:58 от Тихия »
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #25 -: 11-08-2014, 19:34:00 »

Нави, тогава нямаш кой знае какъв избор.

Правилно си избрала медицинското мазило.

Другият вариант е пълен курс водно гладуване - но имаш ли време и нагласа да го направиш, ако работиш и си ангажиран с баналните ежедневни задължения? А може да се наложи и повече от един курс...

Все пак помоли твои близки в Бг да потърсят това, което ти казах - себоралът струва стотинки, дето се казва, а за тодикампа може да попиташ бате Бино, освен това и измиването с розова вода влияе добри при такива проблеми...
Активен

навигатор

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #26 -: 11-08-2014, 22:26:05 »

Относно водното гладуване, отдавна ми се иска да направя такова поне за ден, ако може и за повече. Притеснява ме единствено факта, че работата ми е физическа и понякога доста тежка и не знам дали бих издържала без да ям съвсем нищо.
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #27 -: 13-08-2014, 08:40:00 »

Привет Нави,

Пробвала ли си със сребърна вода да почистваш проблемните места?
Преди време живеех доста на юг. Там дъждове нямаше със седмици..
Жегата + прахта ми разгониха фамилията на кожата на лицето.. положението беше страшно.
Ходих на дерматолози, те ми изписаха крем от моркови.. вече не помня името му, но много ми помогна.
От тогава проблеми нямам, но ако усетя леко зачервяване или подобно, то си почиствам лицето със сребърна вода и прибавям малко от нея и във водата която пия.


Активен
Stay Hungry Stay Foolish

навигатор

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #28 -: 13-08-2014, 09:33:02 »

Привет Даниела и на теб,

Благодаря ти за съвета! Никога не съм пробвала със сребърна вода, дори си признавам, че не съм се интересувала и не съм чела нищо за нея. Ще трябва да се поразровя за малко информация.
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #29 -: 13-08-2014, 22:00:26 »

Пак заповядай Нави, дано успееш да си намериш там където си или някой познат ти изпрати 1-2 шишенца.  :)
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #30 -: 13-10-2014, 23:27:55 »

Относно водното гладуване, отдавна ми се иска да направя такова поне за ден, ако може и за повече. Притеснява ме единствено факта, че работата ми е физическа и понякога доста тежка и не знам дали бих издържала без да ям съвсем нищо.
Хм, Навигатор, Временното въздържане от храна (+ задължително още доста дейности), е вид лечение, макар и доста малко познат. За да има медицински значими резултати, е добре, дори силно препоръчително,  да се извършва извън семейство, извън работа, извън голям град... :) "Гладуване" е само една от съставките му. По-добре е да мислим за нея като за възможност, давана от нас на нашия организъм да се освободи от каквото му пречи, т.е. нещо радостно, необходимо и чудесно, макар и доста непривично, което ние решаваме да направим за оздравяване на тялото - нашия храм на душата - та после да извисим в това очистено тяло още по-здрав Дух!...  :love_026:

Вярвам, че всички видове обриви, екземи, сърбежи, течове, ексодати, пъпки, циреи и пр. и пр. трудно- или не- зарастващи процеси са "отдушници" на тялото, по-слаби участъци кожа, през които то се чисти. В тоя смисъл (отново) трябва да благодарим на Главния разпределител, че ни е дал и тази възможност...
И да, кожните състояния може да се излекуват с Въздържане от храна, но не изведнъж, не за 3-5 дни. Както вече е казано, може да се наложи няколко години да се провежда споменатото лечение, а същевременно много подробно да се прегледат и променят не само хранителните навици, но и мислителните, пиителните, физическите упражнения и т.н.
Не би било етично да се (примерно) обвинява Методът, че не давал резултати бързо и качествено. Скоро не съм чувал за някой да е провел 25-30 дневни очистителни действия (правилно!), че да видим след това няма ли да има блестящи резултати...
« Последна редакция: 13-10-2014, 23:35:28 от Vov »
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

sne

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #31 -: 18-02-2015, 17:20:12 »

Здравейте, нова съм във форума, но сайта го знам отдавна.
Прочетох всичките постове за атопичния дерматит.
Искам да Ви разкажа моята история:
В момента съм на 35 години. Като малка имах обриви по сгъвките на ръцете и краката. Родителите ми са ме водили на хиляди прегледи, консултации, тестове, изследвания. Доказана алергия към какао, яйца , домашен прах. Мазали са ме с куп кремове, без особен ефект. С годините този дерматит го израстнах, но се появи алергия към полените. Имала съм години с много тежко състояние и такива с по-леко. Но за мен това не беше голям проблем. Знаех си , че ще ми е зле 2 месеца и после всичко ще е ок.
И така до преди 6 години, когато родих първото ми дете. След 4-5 месеца кърмене започнаха ситни пъпчици по единия пръст на дясната ръка; обривът постепенно преминаваше и на другите пръсти. Лекарите бяха с различни диагонози - екзема на домакинята, гъбична инфекция. Лекувах се с кортикостероиди. От тях единствено успях да се сдобия със сърбящи обриви и на лявата ръка. Пробвах с хомеопатия, но без особено подобрение.
И така си живеех с екземата до пролетта на 2014. Тогава вече бях бременна с второто дете. Период на тежък хиперемезис гравидарум - обилно, тежко повръщане, невъзможност за прием и задържане на течности и храна, драстично отслабване. Но в мъките имаше светлина -  екземата изчезна, изчисти се. Не можех да се храня и да пия течности, но според мен организмът ми се изчисти.
Постепенно с напредването на бременността повръщането започна да намалява и аз започнах да се захранвам. С храната се появи и екземата и на места, на които не беше избивала. Посетих двама лекари и двамата ме диагностицираха с атопичен дерматит. Естествено кортикостероиди -  но и през ум не ми мина да ги ползвам. Вече знаех, че те са атомна бомба за организма ми.
След второто раждане изчезнаха някои от обривите, но на ръцете си останаха.
Забравих да спомена, че не ям месо и яйца от повече от 20 години.
От известно време започнах да приемам сутрин на гладно топла вода с лимон и сребърна вода вътрешно.
Сега мисля да пробвам и една комбинация със соли. Преди години изпробвах и тройчатката.
Непрекъснато мисля и премислям откъде може да идва проблема при мен. В последните дни наблюдам, че като не ям млечни продукти, екземата е в затишие. Но не мога без тях - все пак кърмя интензивно.
Ще се радвам на някакви съвети от Ваша страна.
Вярвам, че всичко идва от храната ни!
« Последна редакция: 18-02-2015, 17:25:28 от sne »
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #32 -: 18-02-2015, 17:35:21 »

Пробвала ли си ядкови млека? Може с тях да замениш. И според мен би могла и без млечни въпреки кърменето.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #33 -: 18-02-2015, 19:00:24 »

sne, след като си наш почитател отдавна /  :fluretaa: / ти вече би трябвало да си наясно - кожните заболявания не са заболявания на кожата! ;)  Те са външна проява на вътрешни проблеми. И затова посещаване на /ортодоксални/  кожни лекари в този , а и май във всички останали случаи  ;D е безсмислено. Това е най-слабата област на "научната" Медицина. / заедно с онкологията /
ПРичината  за обривите не е лесно да се открие. Може да е от най-ранна възраст, вкл  от ваксина дори. Но след като си имала късмета да  виждаш явна връзка с млечните .. напълно е възможно да е и от тях.  :surpris_23: Те за какво са ти всъщност?  :surpris_23:
Мога  ли да попитам -  това , че заради кърменето  трябва да се  пие мляко  - твое мнение ли е ?
  Защото по тази логика излиза,   че е добре  да ядем косми за да имаме хубава коса.  :surpris_23:
Ти прочете ли нашата тема за млякото да видиш какво си причиняваш, както и на детето? / тялото търси всякакви пътища за освобождаване от вредните за него отпадни продукти, вкл. и чрез кърменето/
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=7463.0

 


 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

sne

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #34 -: 18-02-2015, 19:07:22 »

veronika и бате Бино, благодаря за отговорите! Не съм видяла темата за млеката, но задължително ще я погледна. Мляко приемам единствено кисело, защото не обичам прясно. А и мъжът ми ме удеждава, че ако спра млечните, ще го закъсам със стави, коса, нокти , зъби и т.н.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #35 -: 18-02-2015, 23:33:34 »

Наистина ли ?  :surpris_23: Нека прочете темата, възможно е да си промени мнението .  :Cherries
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #36 -: 19-02-2015, 09:31:36 »

Нищо подобно sne. Би могла да хапваш ядки сусам/тахан/ кълнове, зеленолистни...
и ще си набавяш каквото ти е нужно.
Именно обработката на млечните "издърпва" калция.
Като под консумация на млечни трябва да имаш в предвид не само мляко, кашкавал и сирене,
а и в много продукти има сухо мляко и т.н
Аз като дете бях с атопичен дерматит или нещо подобно, минах през хремата и сега съм с астма,
тъй че съм се убедила, че млякото доста натоварва, както и всякакви брашнени, тестени храни, храни в опаковка....
Трудно е и бавно става повлияването и почистването на организма, още повече, че причините в повечето случи са неясни, но ако човек има желание търси начини.  :Content_22:
Активен

sne

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #37 -: 19-02-2015, 14:12:04 »

Прочетох темата за млякото. Четох и на мъжа ми :) Написаното само затвърди, това, което наблюдавах като реакция при мен.
Въобще няма да ми е трудно да спра млечните произведения.
Vronika, аз приемам изброените от теб храни. Ще продължавам по схема - без месо и яйца /не ги консумирам откакто се помня/, плодове, зеленчуци, ядки, тахан и т.н.
P.S Само да добавя, извън темата, но с комична нотка -  Мъжът ми е откровен хипохондрик  :) При него въздействието от прочетено беше много силно, започна да преосмисля с какво се е хранил досега, каза, че е започнало да му прескача сърцето и други такива болежки ......
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
Re:Атопичен дерматит, екзема
« Отговор #38 -: 19-02-2015, 14:49:12 »

Ако ти е интересно може да прочетеш темата за моя проблемhttp://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=7478.0, според мен донякъде се приближава до твоя.
Много хора ми дадоха съвети как да действам, може и на теб да са полезни.
Най вече слушай тялото си, макар че аз и до ден днешен не мога да различа лечебна криза от реално влошаване :)
Аз също не понасям млечни.
Имам също подобрение и след махането на амалгамените си пломби.
Също така добре ми действа ден глад, макар че ти ако кърмиш сега по добре недей.
Движението и спорта дори и умерени също много ми помагат, правилно дишане чиста вода...
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
Активен
 

Страницата е създадена за 0.051 секунди с 22 запитвания.