Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Игнор?  (Прочетена 13535 пъти)

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Игнор?
« Отговор #20 -: 21-05-2011, 23:37:36 »

"Здравейте, приятели, благодарение на Христо Дешев вече има бутон за редактиране на съобщенията до 1 час след тяхното публикуване. Да ни е честит ."

Аз ли съм кьорав. ... нема такъв бутон. .. :Confus_3:

Там ли е!?
Активен
Духът владее материята!

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Игнор?
« Отговор #21 -: 22-05-2011, 10:13:12 »

Сега е ОК  :Content_14:
« Последна редакция: 22-05-2011, 10:16:41 от Diego de la Vege »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Игнор?
« Отговор #22 -: 23-04-2013, 09:26:29 »

Изтрит пост на enochero от 23.04.2013.



вие посещавали ли сте някога кравеферма, да кажем  -"семеен тип"  от 20 крави, ?
Не мога да гарантирам за бройката, но да, макар и да не съм участвал пряко в отглеждането им.  
Цитат на: бате Бино
когато крава роди и на ВТОРИЯ ДЕН й вземат теленцето и го отведат в друго помещение или на края на обора. Да послушате малко жалните й вопли , както и тези на теленцето..Нарочно ги държат разделени - за по-голям млеконадой. И се прави навсякъде ( дори при семейните ферми) , защото бизнесът е по-важен от добруването на някаква си крава
Животновъдството съществува много преди да може да става дума за какъвто и да е бизнес.
Хората пият мляко през целия си живот и това е най-разпространения утолител на жаждата, след водата.
За мен всеки вид затваряне на животно или човек в плен си е посегателство, но на този етап не виждам по-...хуманна алтернатива. Ти какво предлагаш - да ги пуснат в гората и да станат диви крави?
Едва ли и те самите биха избрали това.
Цитат на: бате Бино
следва ли един духовен човек  (  каквато претенция имаме повечето тук..) , знаейки за това обстоятелство ,  въобще да разчита и да очаква тези добродетели  да го споходят ТОЧНО от такова мляко?  Та той ще влезе в противоречие сам със себе си!!  
една лоша дума покварява цялата вода ...  А какво остава за мляко от изтерзана душевно крава...?  Тя да не би да няма   душа?
Вярвам, че селскостопанските животни нямат душа - да. Същото важи и за хората, живеещи в робство или плен. Това са карикатури на диви животни. Човека не отглежда крава, овца, коза или пингвин, а отглежда месо и мляко. Ако дърветата му ги доставяха, нямаше да се поти. Това не са домашни любимци.
А щом ти си толкова духовен и вярваш, че селскостопанските животни имат души, то ще се наложи да се съгласиш, че и растенията имат такива!
Кравите и като цяло животните в семейния тип ферми са далеч по-щастливи и доволни от живота си, за разлика от тези в индустриалните, което определено си личи по качеството и дори вкуса на млякото, яйцата и изобщо... всички продукти.  
Трудно ще се върнат времената на препитание чрез лов и риболов, които за мен поне са най-правилни... и духовни. Общуването между човека и природата не се свежда само до ходене по малка/голяма нужда и задоволяване на сексуалните щения. За да се участва в кръговрата (природния и духовния) е добре да си в него с двата крака.
Не разбирам твоя/вашия избор, но го уважавам, без да подлагам духовната ви стойност на съмнение или каквото и да е оценяване.
В природата съществуват тревопасни животни, съществуват и хищници. Необходимостта и от двете е безспорна, а кои са по-духовни и по-по-най, са нелепи и безпочвени анализи.
« Последна редакция: 23-04-2013, 09:28:00 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 24 запитвания.