Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Juice Feast - Какво мислите? :)  (Прочетена 24988 пъти)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #20 -: 18-02-2010, 01:10:28 »

Полезни са, но не и в едно соколечение. Особено при фистийнга.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #21 -: 18-02-2010, 06:31:37 »

Соковете се препоръчва да се прецеждат само когато си на диета със сокове. Иначе нормално няма смисъл. Аз като си правя сок от моркови винаги го прецеждам допълнително защото винаги сокоизтисквачката ми вкарва малки частици от цеулозата. Преди години имах кухненски робот , който правеше много чист сок , но нали са проектирани за кратка употреба и взе че се развали :(
Активен

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #22 -: 20-02-2010, 21:46:24 »

Вери! А защо фастинг-а да е със зеленчукови сокове?може ли от плодови или и от двата вида?може ли да не се прецеждат?и какво количество трябва да се пие на ден?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #23 -: 21-02-2010, 18:44:39 »

Може и от двата вида, но е хубаво зеленчуковите да са преобладаващи. Примерно, ако 4 пъти на ден пиеш сок, единия да е плодов, другите 3- зеленчукови. И колкото се може по-зелени, заради хлорофил и протеини. Не само заради витамини и минерали.
Между фастинг и фийстинг мисля знаеш има голяма разлика. При фастинга пиеш сок колкото смяташ, че ти е неоходимо на едно хранене. Този начин е по-скоро за разтоварване и пречистване. При фийстинга буквално става дума за наливане със сокове. Той е много по-драстичен метод и се прилага при болни хора. Целта му е да се регенерират много нови клетки.
Може и да не се прецеждат. Но е добре да се прави, защото така организмът си почива максимално, не хаби енергия да храносмила. енергията се концентрира във възстановителния процес.
Това е много накратко. :)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #24 -: 21-02-2010, 21:04:41 »

За плодовите сокове забравих да поясня. Казват и пишат да се избягват заради концентрираните захари в тях. Ако се консумират, е хубаво да са разредени с вода или да има пак изцедено някакво зеленило.  :Cherries  :Appetit_4:
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #25 -: 03-03-2010, 16:05:37 »

През лятото съм решила да направя този фийст. Тогава ще приключат част от ангажиментите ми и ще имам повече време, а и ще има по-голямо изобилие на плодове и зеленчуци. Свръхтеглото ми е около 15 кг.а също имах преди време проблем с високо кръвно, значи има за какво да се замисля,  даже ако съм "сериозно здрава" !
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #26 -: 13-03-2010, 16:12:21 »

Току-що ми попадна една статия,в която се дискутират болести като диабет, високо кръвно, затлъстяване, и изследванията на един учен, който установява, че тези заболявания се дължат на многократно увеличеното количество пикочна киселина, която от своя страна се получава от прекомерно поглъщане на фруктоза. И естествено, няма как да не се засегне въпроса в плодовете, защото както знаем,и те съдържат фруктоза. Статията твърди,че докато плода освен фруктоза, съдържа и витамини и други антиоксиданти,които балансират негативния ефект на фруктозата, соковете са пълни с фруктоза,а повечето антиоксиданти са загубени. И следва табличка кой плод колко фруктоза съдържа. Средната препоръчителна доза фруктоза на ден, според статията, е 70 грама, и ако човек е суровоядец, спазва диета и е физически активен, това количество може да бъде и по-голямо и човек пак да си е здрав, но това бил случая на малко хора. И следва табличка кой плод какво количесто фруктоза съдържа,почвайки от 0 за лайма до 23 за сушените смокини.
Някой има ли повече информация по въпроса,може би и противоречива? Тук става въпрос само за плодови сокове, не за зеленчукови. Колкото до гладолечението с плодове и чай,сметнах че ако човек на ден изяде 2 портокала, 3 кивита, 2 ябълки, това са 41.4 грама фруктоза, значи с още един-два плода отгоре ще станат 70 гр, тоест съвсем в реда на нещата, и може би ще излязат до 800 грама плод, който е максимума препоръчван от Лидия Ковачева. 
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #27 -: 13-03-2010, 17:52:55 »

Angie, аз пък преди час изгледах лекцията "Sugar - The Bitter Truth". Професорът казва, че няма проблем, когато хапваме фруктоза в природен вид. Защото в природата отрова и противоотрова вървят ръка за ръка. Важното е да консумираме фруктозата с фибри и няма голям проблем. Гледай филмчето ;) Супер е! Мен ми отвори очите за някои неща :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #28 -: 13-03-2010, 22:26:19 »

Аз мисля, че в статията, която е чела Анджи, се е наблегнало на това да се внимава с плодовите сокове. Това, което и аз съм чела.
Активен

Julkata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #29 -: 04-05-2011, 22:27:04 »

Гледам,че темата отдавна е позабравена,но аз ще си позволя да я събудя,че много се заинтересовах от този джус фийст :Appetit_17:
Не намирам много информация на български...
Някой може ли да пообясни какво точно е добре да се прави на сок.Разбирам зеленийте са на първо място,а това да ли включва зелен боб,праз,броколи...някакви рецепти ако имате ще съм много благодарна  :fluretaa:
Също,понеже нямам сокоизтисквачка с такава мощност,че да изкара сок от марула,може ли да си ги пасирам с пасатора и малко водичка или задължително трябва да се цеди?Може би е добре да кажа и каква е причината да правя соко храненето(то си е направо хранене с тези зеленчуци).Та искам да сваля 30 килца.Добре се повлиявам от ЛГ на ЛК,но много прегладнявам и едва издържам до края.Та реших да се пробвам със зеленчуците и установих,че ме засищат.Вчера си ги хрупках само без да ги изцеждам и се чувствах прекрасно  :essen: .Ще съм благодарна на всякакви съвети  :fluretaa: Мисля да направя 70 дена,какво ще кажете?
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #30 -: 05-05-2011, 07:46:09 »

Здрасти, ако целта ти е само да отслабнеш, можеш на пръво време просто да си караш на сурово. Щом имаш толкова излишни килограми, бързо и неусетно ще ги свалиш. Яж колкото ти се иска като количество.
Ето тук можеш да прочетеш повече за това гладуване
http://recipemagician.com/forum/index.php/topic,12.0.html
http://recipemagician.com/forum/index.php/topic,21.0.html
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #31 -: 05-05-2011, 08:20:31 »

Да бе,може и направо 100 сега за 30 дни ли ще правим проблем. ;) :laugh:
Щом качваш и сваляш подобна маса,не си ли се замислял(а),че трябва да промениш коренно нещо в храненето и движението?
ЛГ на ЛК е ПД tooth
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #32 -: 05-05-2011, 09:01:31 »

Бенато е прав Джулка. Такова пречистване се прави за здраве, обикновено след него  голяма част от килограмите се връщат, особено ако не промениш предишните си навици.
Промени начина си на живот, това е начина да бъдеш здрав и слаб също  :D Аз за 2 години съм отслабнала 17 кг , бавно и постепенно , здравето ми се подобри, по-уравновесена съм, търпелива, спокойна, щастлива....Не казвам ,че е лесно, но нищо хубаво не се получава даром. Малко повече желание да се погрижиш за себе си и воля.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #33 -: 05-05-2011, 10:35:47 »

Не казвам,че е проблем да се свалят 30 кг,за три месеца и ги няма,но по важно е после.
Дани,ти си пример за постоянство,браво!
Много хора намират утеха в храната или от скука се тъпчат. Или просто са пристрастени към преработената и боклучава храна.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #34 -: 05-05-2011, 14:42:58 »

Филип Маклъски е отслабнал доста за 100 дневно гладуване на сокове, но преди и след това си е суровоядец, той от 180 кг до година и половина става 80 кг и още си е толкова, а вече са се минали повече от 4 години.
Сокове може да се правят всякакви, най-добре виж рецепти от Норман Уокър. Основата винаги е моркови. Но иначе е важно да се премине към чисти сокове без фибри, защото иначе не се нарича пречистване със сокове (иначе другото си е пасиран цял зеленчук). Общо взето всеки може сам да си състави начин на пречистване, с който да се чувства хем добре, хем да има добри резултати. Ако нямаш сокоизтисквачка, може да блендираш и после да прецедиш през марля.
Активен
Духът владее материята!

Julkata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #35 -: 05-05-2011, 19:28:03 »

Дани,много ти благодаря,ще прегледам линковете  :love_007:

Бенато,подиграваш ми се нещо,а   ;D разбирам веселкия ти сърказъм,имаш донякъде право,НО това не ми е първото гладуване и знам за какво става въпрос,та не се смей.И тази МАСА дето я наричаш я качих бързо поради увеличен апетит в първите 3 месеца от кърменето.Миналия ноември,правих 30 дена ЛГ(тва за ПД не го схванах)от свалените 10 килограма не съм качила и грам,така че толкоз бързо не качам и свалям.Знам,че със суровичкото лека полека ще се свалят,но колкото и да е смешно и глупаво за някои или всички  ;D искам да сваля поне 20 до средата на юли по здравословен начин,а това със соковете ми изглежда добро съчетано с плуване и ходене пеша.Защо до юли ли,ми защото блях до сега,лятото идва,а в България става страшно горещо и ми е много тежко да понеса месеца и половина,който трябва да остана.
Мер,защо трябва да прецеждам соковете,аз не търся оздравителен или очистителен процес не,че няма и това да се случи,но в моя случай само за редуциране на теглото какъв е смисъла да махам фибрите?
Благодаря на всички,че се включихте  :flowers2:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #36 -: 05-05-2011, 20:08:16 »

Фибрите се махат, ако искаш да пиеш сок. Ако искаш да пиеш нектар/смути, тогава не ги махаш.
Комбинации за сокове има много и са все вкусни, поне за нас. Но ние за основа ползваме зеленолистни и после всичко останало.
Активен

Julkata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #37 -: 05-05-2011, 20:20:51 »

Вери,точно сега чета 92 дневния маратон на Милен  :weight_lift: и не мога да ти опиша какъв заряд ми вкарва  :peperudi: А това,че и какви сокове е пил съвсем ме  улеснява.Ако е удобно можеш ли да споделиш колко килограма свали до края?

Значи няма проблем да не прецеждам сока,така ли?
Активен

Julkata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #38 -: 05-05-2011, 20:31:18 »

Бихте ли ми препоръчали хубава сокоизтисквачка подходяща за целта  :Content_22:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #39 -: 05-05-2011, 21:00:38 »

Ще те излъжа за килограмите. Защото от април-май месец 2009 (когато започнахме по-сериозно да се отнасяме към веганството и суровоядството) до края на март 2010 смъкна общо 26кг. Колко кг се дължат на соковете, не мога да кажа. Може да е споменавал из темата, обаче. Беше 106кг и постигна 80. Поддържа ги.
После мисля, че лятото пак прави 2 седмици на сокове.
И сега отново почнахме соково разтоварване. Днес ни е 4-ти ден и съм се включила и аз. Много съм доволна, че засега не срещам никакви трудности. Преди не успявах и бързо се отказвах.

Ами ако искаш да караш на сокове и ако ще ги минаваш продуктите през блендера, прецеждай.
Ако ще ползваш соко-то, няма нужда от допълнително прецеждане.
Машинка не се наемам да препоръчвам, тъй като не съм в България.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.149 секунди с 23 запитвания.