Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Моля ви помагайте.....  (Прочетена 16358 пъти)

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Моля ви помагайте.....
« -: 14-06-2013, 19:07:17 »

Здравейте, едва си седя на д-то, затова ще бъда кратка.....Преди няколко дни бях в цикъл и паралелно с това започна един неприятен сърбеж, парене и болка в и около ануса, влагалището и дълбоко в ректума! Принципно до сега не съм имала такива усещания около дните на цикъл, а по-скоро дразнене за по няколко дни, което е преминавало от самосебе си! С помощта на огледалце успях да се поразгледам и видях нещо като цепване в посока на влагалището и някакви тъмно сини венички, които са леко подути! Освен това имам обрив около ануса, а сърбежа идва точно от тази цепнатина! Кървене нямам, но изтича някакъв жълтеникав секрет! Какво би могло да бъде според вас, предполгам, че при всички положения имам хемороид, но това цепване? Моля за вашите мнения, а също така и какво да предприема в домашни условия, че не се издържа.....започвам да си правя промивки със смрадлика, лайка, вода със сода и калиев перманганат! Не мога да отида на доктор точно сега, тъй като моят гастроентеролог е на конгрес извън Бг, а при друг не ми се ходи и трябва да закрепя положението за няколко дни! Помагайте....мисля си за фисура или фистула и ми става зле.....
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Моля ви помагайте.....
« Отговор #1 -: 14-06-2013, 21:12:03 »

От описанието не мога да предположа какъв е проблема, но пръскай често със сребърна вода - тя е дезинфектант и освен това действа заздравяващо на рани.
Активен

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Моля ви помагайте.....
« Отговор #2 -: 14-06-2013, 22:27:37 »

Чесно казано аз също незнам какъв е проблема, за първи път ми се случва подобно нещо! Принципно от доста години имам малко израстъче на ануса, за което гинеколог ми е казвал, че е хемороид! Преди цикъл сякаш малко се уголемява, но след това спада и не ми създава проблеми! Сега си мисля , че излиза същото такова нещо точно срещу първото- и двете са цепнати /незная точно как да го обясня/! Адски неприятно е, защото боли, сърби, пари и буквално едва си седя на задника! Притесних се да не е фисура или фистула, не съм минала през лекар и незнам как да облекча състоянието си! Чета най- различни коментари и съвети, но като незнам какво точно е не мога да взема решение как да процедирам! Затова поисках мнението ви, ако на някого му е познато поне да сподели за какво става дума! Също така ще бъда благодарна и на съвет как се лекува с алтернативни методи, защото не мога приемам никакви медикаменти!
Ще опитам със сребърна вода, благодаря ти shofilev!
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Моля ви помагайте.....
« Отговор #3 -: 15-06-2013, 15:36:19 »

Освен да споделя и аз, макар да нямам влагалище и цикъл ;)

Но пък моят организъм си има една особеност. Всяка пролет, някъде около края на март, започва да сигнализира, че му е дошло време за почистване. Забелязал съм, че остротата на симптомите за почистване е в правопропорционална зависимост от  количеството на некачествената храна, която съм поел през изтеклата година (най-вече силно калорични фабрикати с ниска хранителна стойност и висока токсичност). Едно време, когато се изхранвах предимно с такива фабрикати, освен другите симптоми за интоксикация, всяка пролет получавах възпаление на хемороиди (външни). Болката беше толкова силна, че наистина не можех да си седна на д-то. За щастие, забелязах, че като спра да се храня за 1-2 дни, болката изчезваше, а размерът на хемороидите се смаляваше 2-3 пъти, особено когато повторя тези кратки гладувания в няколко поредни седмици.

Откакто преминах предимно на растителна храна, хемороидите ми напълно изчезнаха. Сега няма и следа от тях, сякаш никога не съм имал. Впоследствие научих, че в тези периферни области организмът депозира токсичните отпадъци посредством кръвта и лимфата в опитите си да се самоизчиства. Когато количеството на токсичната слуз премине критичната за конкретния организъм граница, това води до възпаление и образуване на гнойни секрети в тези периферни образувания. Формира се благоприятна среда за развитие на патогенни микроорганизми, които допълнително влошават обстановката в тази деликатна област ;). Болката, сърбежите, паренето са резултат от възпалителния процес и въздействието върху нервните окончания на депозираните токсични вещества и активното размножаване на патогени.

Та това е накратко, Nielka :) Предполагам, няма пречка да останеш поне 2 дни на вода. Ако говорим за едно и също нещо, веднага ще почувстваш облекчение. Голямо! Но дори да не забележиш в самото начало осезаем положителен резултат, нищо! Ти повтори процедурата още няколко седмици. Каквото и да е конкретното образувание (хемороид, анална фисура и т. н.), подобрение ще има със сигурност.
« Последна редакция: 15-06-2013, 15:50:35 от Роми »
Активен

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Моля ви помагайте.....
« Отговор #4 -: 15-06-2013, 19:14:21 »

Благодаря и на теб за отговора Роми , от самото начало на проблема преди няколко дни си помислих, че едно евентуално гладуване може да оправи нещата.....наистина от утре ще го направя, защото днес положението не е по-добро от вчера и едва издържам!
Аз принципно почти през цялото време си гладувам, в смисъл хапвам по много мъничко едва тогава, когато започне да ми прималява! Не хапвам нищо приготвено навън, никакви пакетирани продукти, всичко приготвям сама! Месо и колбаси не консумирам, но млечни продукти да, както и от време на време готвено, защото се оказа, че съм Вата и храненето само със сурово не ми понася добре! Изключих от менюто си всичко месно преди повече от година, но хемороида си стои още, да не говорим, че явно излиза и нов! Каква е тайната на твоето избавление- отказ и от млечните най-вероятно  :surpris_23:?
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Моля ви помагайте.....
« Отговор #5 -: 15-06-2013, 21:26:15 »

Nielka, по принцип мисля да пусна отделна тема за това, но постът на Роми ме провокира да сложа и тук нещо, свързано с гладуването и резултатите - при това става дума за кратко гладуване (6 дни), а не тежка програма за напреднали. Ключът на успеха в случая е правенето на клизми поне веднъж на 12 часа по време на гладуването и захранването след него - има цяла книга по въпроса, но ще я пусна в отделна тема, за да не се загуби тук, а си заслужава. Книгата е на Димитър Станев и се казва: "Самолечение без храна и лекарства, само с вода". Има я в spiralata.net.

Ето отзиви за метода на двама човека, лекували се по този начин от различни проблеми:

http://watchtowerman.blog.bg/recepti/2013/04/01/kontakten-dermatit-gladolechenie-s-fantastichni-rezultati-on.1070511 - придружен е със снимков материал като доказателство

http://watchtowerman.blog.bg/technology/2009/01/11/gladolechenie-na-diabet.275785

Ако ще гладуваш, имай предвид и това.
Активен

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Моля ви помагайте.....
« Отговор #6 -: 16-06-2013, 11:52:12 »

shofilev, искрено ме заинтригува с този метод на гладолечение само с вода, бих искала да прочета книгата, но не успявам я открия, за да я сваля! Друго, което ме притеснява при гладуването като цяло са клизмите в моето състояние, нещата се влошават, нацепила съм се още и незная дали ще е удачно да ги правя точно сега....давайте съвети хора, нещо наистина отвратително се случва с мен, а като капак на всичко останало днес се появиха две пъпчици с малки мехурчета на едната ми срамна устна.....явно преминавам криза на генитален херпес.....
Днес ще задържа с гладуването, за да прочета малко повече за метода на Димитър Станчев, но от утре ще направя два дни, за да видя как ще се почувствам!
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Моля ви помагайте.....
« Отговор #7 -: 16-06-2013, 13:43:03 »

Nielka, при теб наистина не е ясно точно какво е. Ако е херпес, добре ще ти се отрази биорезонансна терапия. Ако става дума за хемороиди, отвара от водно пипериче върши добра работа. Но трябва наистина да се знае какво точно да се лекува - така с неопределени симптоми е стреляне на посоки в тъмното. Прави си компрес със смрадлика, лайка. Но и това може да не е правилно, ако всъщност става дума за херпес. Така или иначе, няма да ти навреди, ако си направиш чай от кора на мравчено дърво (но не си вземай капсули с мравчено дърво) - чаят е ефективен, особено ако се комбинира с мате. Той укрепва общо имунитета, влияе много добро при различни инфекции.

За книгата на Димитър Станев и самолечението с вода пуснах отделна тема - виж тук: http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=7345.msg64640#new
Активен

mak

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Моля ви помагайте.....
« Отговор #8 -: 16-06-2013, 19:03:19 »

Здравей Ниелка,
Напълно подкрепям Роми и Шофилев в гладуването като справяне трайно с проблема. Но в момента едва ли клизмата е най-подходящото, а както знаем при гладуване е важно да се изчистиш добре и това е един от начините. Мисля, че за момента ти е по-добре да поуспокоиш болката и тогава да преминеш към тежката артилерия. Има едно кремче на билкова основа, което би могло да ти помогне. За съжаление го продават в комплект с чай, ето тук:
http://www.хемороидилечение.com/mehlem.html
На мен лично ми е помагало доста в подобно положение и затова го препоръчвам, дано не се въприеме погрешно. Другото, което ми се струва по-важно, е да премаш повече вода, трябва организма ти да е добре хидратиран, за да не се появяват подобни неприятни приятелчета...
Успех  :)
« Последна редакция: 16-06-2013, 19:07:24 от mak4e »
Активен

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Моля ви помагайте.....
« Отговор #9 -: 17-06-2013, 16:10:18 »

shofilev, отново благодаря за загрижеността, не съм запозната с биорезонансната терапия, преди време се обаждах в един център, в който предлагат такова лечение, но така и не отидох! Ще прочета малко повече обаче  :love_026:! Седящите бани със смрадлика и лайка си ги правя, но си имам и нови симптоми- подуха се и се зачервиха и големите срамни устни.....а защо тези бани не са подходящи в случай на херпес? Междувременно получих имейл от гастрентеролога си, който ме съветва да мажа с Клотримазол до прегледа в четвъртък! В момента не мога да се снабдя с чай от от кора на мравчено дърво, но при първа възможност ще си набавя!
Благодаря и на теб  mak4e, аз принципно в момента почти не приемам храна, а вода пия в неограничени количества, така просто ми идва от вътре  :flower:!
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Моля ви помагайте.....
« Отговор #10 -: 17-06-2013, 17:57:00 »

Ниелка, здравей!

По повод на млякото, аз не съм добър пример за ортодоксалните вегани. :) От време на време взимам мляко от един дядо, кога козе, кога овче. :) Имам си свои наблюдения по въпроса...

При теб обаче нещата май отиват в друга посока. Не съм лекар, но от симптомите, които описваш, да не се окаже, че е венерическо заболяване? Защо не направиш един преглед при подходящ специалист. Дано греша, но ако е венерически проблем, смрадликата и лайката е малко вероятно да помогнат. Стискам палци да се оправиш бързо!
Активен

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Моля ви помагайте.....
« Отговор #11 -: 17-06-2013, 19:04:03 »

Здравей Роми, изключено е да е венерическо заболяване, тъй като от половин година не съм имала полов контакт заради проблемите с дебелото черво, които имам! Сигурна съм, че проблема отново идва от там, но в четвъртък ще се разбере със сигурност! А относно херпеса, имам го от повече от 10 г и от тогава се е проявявал само два или три пъти в доста по- лека форма! Явно в момента има възпалителен процес в червото и тъй като нещата са в близост, а самият херпес се активира при такива състояния затова изби точно сега!
« Последна редакция: 17-06-2013, 19:06:36 от nielka »
Активен

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Моля ви помагайте.....
« Отговор #12 -: 20-06-2013, 22:39:51 »

Здравейте, днес мина прегледът ми и както очаквах неприятние усещания идват от червата! Нарушена е тяхната моторика и в следствие на нервното напрежение се провокират мускулни съкращения, които са причина за болките, подуването и т.н Ректума е в нормално състояние, кожата около ануса вече е без нацепване, херпеса премина, а най-хубавата новина е, че от полипа е останало много мъничко и съвсем скоро се очаква съвсем да се прибере  :sorcerer - emotloader:! Обаче съм се сдобила с вътрешни хемороиди и с още един външен, това е причината за ужасните дни, които прекарах! Няма фисури или фистули Слава Богу  :Content_22:! Все още не се чувствам добре, по думите на доктора ще са ми нужни още две-три седмици, за да се успокои корема! На конгреса, на който той беше през изминалите дни е представен нов медикамент, който е за проблеми като моите- възстановява моториката на червата и всички останали симптоми, доста е пречистен и наистина работи! Проблемът е, че все още не се предлага в Бг и ще се позабавя докато си го набавя!! Като цяло въпросното лекарство е създадено преди две години, но е спирано, защото фармацевтичните компании ще изгубят милиони, тъй като изцяло ще замести безполезните медикаменти, които се предписват сега и не лекуват, а още повече усложняват нещата! Надявам се само да мога да го приемам, без да направя реакция на непоносимост както правя по принцип! Но в мен има едно противоречие и не ми се иска да се тъпча с химия, въпреки добрите отзиви не съм сигурна дали ще го използвам....
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Моля ви помагайте.....
« Отговор #13 -: 21-06-2013, 07:32:55 »

А да си чувала за неограничените способности на твоето тяло?
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Моля ви помагайте.....
« Отговор #14 -: 21-06-2013, 10:21:33 »

Да, чувала съм разбира се и точно към това се стремя в момента! Опитвам своите първи стъпки в гладолечението и наистина съм възхитена от начина, по който се почувствах през 36-те часа гладуване, които направих преди броени дни, усетих с цялото си същество, че това е пътят, който ще ме отведе до възстановяването на проблемите :peperudi:! Именно заради това казах, че в мен има противоречие относно въпросното лекалство, защото една от причините за разстройването на храносмилателната ми система е неконтролируем прием на медикаменти! От година насам не съм взела едно хапче, независимо колко ме боли и вярвам, че организмът сам може да се справи  :Content_22:!
Активен

морскияm

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Моля ви помагайте.....
« Отговор #15 -: 22-06-2013, 16:35:15 »

Радвам се за това, че тръгвате по пътя на здравословния начин на живот. Аз лично не съм употребявал лекарства повече от 3г. Препоръчвам Ви да употребявате микроводорасли.
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Моля ви помагайте.....
« Отговор #16 -: 22-06-2013, 21:26:14 »

Морски, мисля, че имам не малко опит с микроводораслите, но те не са панацея - никак дори. Има много проблеми, които не могат да се решат с тях. От три години имам опит с АФА, от две - с хлорела и от няколко месеца със спирулина. Да, те имат положително действие върху организма и могат да повлияят много заболявания, но не са толкова ефективни, колкото ги рекламират. В много от случаите докато ги пиеш, всичко е наред, но спреш ли ги, проблемите се връщат. Истината е, че те биха помогнали много повече при цялостна промяна в начина на живот - без това, трудно може да се говори за трайни ефекти при повечето от методите за лечение, когато става дума за сериозни заболявания. Това важи наистина за почти всички терапии не само за микроводораслите.
Активен

морскияm

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Моля ви помагайте.....
« Отговор #17 -: 24-06-2013, 00:47:03 »

Приема на микроводорасли спомага на организма да не се разболява. Ако сте се разболели означава, че някъде грешите в здравословния начин на живот. В такъв случай щете или не отивате при чичко доктор и той ще ви лекува на принципа на проба-грешка.
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Моля ви помагайте.....
« Отговор #18 -: 24-06-2013, 23:34:03 »

Донякъде помагат, но пак казвам - не са панацея.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 25 запитвания.