Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Глифосат хербицидите (Roundup на Монсанто) и чревната флора  (Прочетена 4525 пъти)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Тъкмо ми попадна изследване за този тип хербициди, което показва, че общоприетото схващане, че те са токсични само за растенията всъщност е грешно. Оказва се, че тези хербициди, попаднали чрез храната в телата ни имат два неприятни ефекта за нас:

1. Потискат действието на едни определени ензими (P450), които играят важна роля в обезвреждането на външни патогени, които се озовават в тялото ни.
2. Удрят чревната флора (да, за онези бактерийки хербицидите са токсични) и пречат на синтеза на определени амино киселини.

Резултатът е бавноразвиващи се инфекции водещи до традиционни "западни" болести: затлъстяване, диабет, болести на стомашночревния тракт, сърдечни заболявания, депресия, аутизъм, стерилитет, рак, Алцхаймер, Паркинсон.

Пълното проучване на английски е тук:

Glyphosate’s Suppression of Cytochrome P450 Enzymes and Amino Acid Biosynthesis by the Gut Microbiome: Pathways to Modern Diseases (Цъкнете Download PDF Full-Text за цялата статия.)
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94

Ето за това Хдешев приятели трябва да се спортува и гладува периодично за да се ижвърлят тези отрови!!! :Confus_34:
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Да, анализаторе , напълно прав си.
Имам една позната  симпатична баба Таня, която преди време ми каза нещо, което ме впечатли - "Българинът започна да боледува когато се появиха изкуствените торове."
 И други възрастни хора ,живели на село, са ми  казвали същото - до последно старците са на нивата , после като му дойде часът - за няколко дни си отива и край. Няма такива залежавания и мъки  както сега по 10-20 години и букети от няколко хронични болести..
Така че , не месото и млякото са имали  заслугата (както някои мозъчни донори се опитват да ни убедят) , а липсата  на ТОКСЕМИЯ ,предизвикана от торовете и хиляда други още благинки на цивилизацията :)   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

Ето за това Хдешев приятели трябва да се спортува и гладува периодично за да се ижвърлят тези отрови!!! :Confus_34:

аналитично погледнато (:))))) ),  това е някакво компромисно решение, no все пак по- добре от нищо!
по- добрият вариант е всеки сам да си отглежда храната.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Искрена,  в братска и демократична Америка това от известно време е забранено..Въпрос на време е да се забрани и тук. Ако следиш какви закони се приемат от парламентите на различните държави,  веднага става ясно,  че те само наужким се създават в тези парламенти..:-) На практика те СЕ СПУСКАТ за приемане от съвсем различно място :-)  И странно, винаги се приемат :-)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

Искрена,  в братска и демократична Америка това от известно време е забранено..Въпрос на време е да се забрани и тук. Ако следиш какви закони се приемат от парламентите на различните държави,  веднага става ясно,  че те само наужким се създават в тези парламенти..:-) На практика те СЕ СПУСКАТ за приемане от съвсем различно място :-)  И странно, винаги се приемат :-)

хахаха, да, странно наистина как винаги се приемат!  tooth

ми, тогава ще треба да се ходи у третио свет!
последното го казвам сериозно!

но се надявам в Бг да не им се получат нещата скоро!

п.с. тъпото е с тия кемтрейли - колкото и да си сееш сам, кел файдица, да спестиш някой и друг раунд - ап и амониева селитра, ама другите гадости и то на нано - ниво...
« Последна редакция: 14-07-2013, 13:10:09 от iskrena »
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

...
ми, тогава ще треба да се ходи у третио свет!
последното го казвам сериозно!

но се надявам в Бг да не им се получат нещата скоро!

п.с. тъпото е с тия кемтрейли - колкото и да си сееш сам, кел файдица, да спестиш някой и друг раунд - ап и амониева селитра, ама другите гадости и то на нано - ниво...

И в третия свят нещата не са по-розови -- и там пръскат с подобни химии. (То България да не би да не е третия свят и тя... колкото и да ми разказват приказки за евросъюзи и т.н.)

Chemtrails, според "What in the world are they spraying", ръсят над държавите членки на НАТО (Монката Паси няма на хубаво място да ни набута я!). Някъде извън северноатлантическия алианс трябва да се бяга. Ако не е стара или невярна тази информация, разбира се.  ;)
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

...
ми, тогава ще треба да се ходи у третио свет!
последното го казвам сериозно!

но се надявам в Бг да не им се получат нещата скоро!

п.с. тъпото е с тия кемтрейли - колкото и да си сееш сам, кел файдица, да спестиш някой и друг раунд - ап и амониева селитра, ама другите гадости и то на нано - ниво...

И в третия свят нещата не са по-розови -- и там пръскат с подобни химии. (То България да не би да не е третия свят и тя... колкото и да ми разказват приказки за евросъюзи и т.н.)

Chemtrails, според "What in the world are they spraying", ръсят над държавите членки на НАТО (Монката Паси няма на хубаво място да ни набута я!). Някъде извън северноатлантическия алианс трябва да се бяга. Ако не е стара или невярна тази информация, разбира се.  ;)

и аз така знам - че се ръси в НАТО - вските държави.
а в тия, в които не се ръси, гледат да ги изкарат, че са управлявани от дикататор и да ги приобщят в кюпа...
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Възможни дестинации към момента за отглеждане на собствена чиста продукция - Русия и някои бивши СССР републики, Монголия, Виетнам (макар, че там всичко е отровено от войната, но все още имат избор на медицина - народна или конвенционална и лекарят е задължен да се съобрази с желанието на пациента). Не знам как е в Южна Америка - Венецуела, Боливия? и някои други държави а антиамерикански правителства. Китай също има затънтени райони, където би могло да се очаква, че няма да има контрол засега. Отделен въпрос е доколко реално един българин би се приспособил в тамошните условия сред местното население.
Активен

wheat grain

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23

Има лесно решение на проблема. Прави се една самоделна конструкция с височина 1.60 до 1.70 м. Покрива се с полиетилен и готово. Така човек се спасява от химийте,които падат с валежите. С хвърчащите неприятели е по сложна работата.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 24 запитвания.