Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ревматоиден артрит  (Прочетена 40501 пъти)

raybeez

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Ревматоиден артрит
« -: 29-06-2013, 00:01:30 »

Здравейте. казвам се Стефан и съм на 20 години. Този месец ми поставиха диагноЗата ревматоиден артрит. Това дойде като абсолютен шок за мен ,защото  обичам да спортувам и постоянно се движа ,а сега от два месеца аз едвам ходя. Проблемите са главно в дясното коляно ,десния глезен,както и двете стъпала. На няколко пъти коленете се пълнеха с течност ,която ревматолозите дърпаха ,дори ми намериха и голяма киста на сгъвката на коляното и я дърпаха с пункция. Трябва да отбележа и че ревматолозите дълго време се чудеха каква диагноза да сложат тъй като съм серонегативен ,но имам висока утайка и реактивен протеин от два месеца вече.
Правя тази тема ,защото съм доста объркан и имам нужда от съвети от по-опитни хора от мен,които вече са преминаои през това. Четох доста неприятни неща за ревматоидния артрит в интернет и силно се надявам повечето от тях да не са верни. Все още имам и някаква надежда ,че това не е точната диагноза и е някакъв по лек артрит.Искам да попитам хората тук с това заболяване как се лекуват,използват ли някакви алтернативни методи на лечение ,въобще всичко което кажете ще ми е от полза.
Аз първоначално се лекувах със сулфасалазин ,а сега от две седмици вече съм на тежката артирелия- метотрексат,но някак си не ми харесва исдеята да пия това силно лекарство ,което чета ,че дори се използва при лекуване на рак.
« Последна редакция: 29-06-2013, 00:10:18 от raybeez »
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #1 -: 29-06-2013, 00:19:53 »

Метотрексат е химиотерапия от най-леката. Обикновено се дава на всички артритно болни в даден етап от заболяването, според стандартите на официалната медицина.
За артрита има много теории извън официално наложената. Не е зле да се замислиш и за паразити - не е малко вероятно. Преди време бях попаднал на информация за самолечение с вода като метод за справяне с множество тежки заболявания, вкл. артрит. Ако имаш желание, виж темата в раздел "Книги". Съфорумците тук може би ще споделят и друга информация. Има вариант и с билки и други процедури. Би могъл да пробваш и с водорасли, но за окончателно ликвидиране на проблема си трябва цялостен подход.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #2 -: 29-06-2013, 07:33:07 »

raybeez , какво казаха лекарите когато ти ги попита дали има излекувани с помощта на тези препарати? И какъв е техният процент приблизително.
« Последна редакция: 29-06-2013, 07:42:04 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

raybeez

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #3 -: 29-06-2013, 09:44:49 »

Ревматоидния артрит НЕ може да се излекува напълно. Целта на лечението е да се подтисне максимално възпалението с тези лекарствени препарати и евентуално да се стигне до ремисия на болестта за някакъв период от време.
Точно затова и се уплаших. Не е приятно на 20 години да си болен от неизлечима болест и дори не искам и да си представям ,че ще бъда така цял живот..
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #4 -: 29-06-2013, 14:25:21 »

Това, че "не може да се излекува напълно" тяхно мнение ли е , или твое?
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

raybeez

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #5 -: 29-06-2013, 14:48:02 »

ами така ми казаха те ,така и прочетох
а иначе аз съм готов да направя каквото и да е само да се оправя
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #6 -: 29-06-2013, 18:13:02 »

Когато ми бяха оперирали коляното се натресъх при погрешния ортопед и той като забоде една спринцовка в коляното ми - три пъти я напълни с жълтеникава течност. После като отидох на физиотерапия ми казаха, че изтеглянето на течност от коляното не е най-доброто решение - трябвало е да се изчака течноста сама да се разнесе...

Като казваш, че при тебе имало някакви протеини в ставите добре ще е да споменеш какво ти е регулярното меню и евентуално някога правил ли си кратко гладуване само на вода(може да се наложи) ?
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

raybeez

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #7 -: 29-06-2013, 19:26:55 »

значи и при мен стана нещо подобно
оперираха ми китката края на март месец и оттам тръгнаха всички тези проблеми и подозирам ,че от тази операция се е получила някаква инфекция ,не мога да си го обясня по друг начин -винаги съм бил здрав преди и рядко съм боледувал

иначе преди всичко това ходих редовно на фитнес и общо взето храните които консумирах са - месо,яйца,извара ,плодове ,зеленчуци ,ориз,картофи,овесени ядки ,сурови ядки и не досега не съм гладувал
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #8 -: 29-06-2013, 21:57:27 »

Нещата имат поне още едно възможно обяснение:
Прекалената консумация на месо вкарва в организма малки дози инсулин, а това в последствие води до повишена кръвна захар. Знаеш какво следва от кръвната захар..
Другото действие на белтъчните храни (особено ако са съчетани с чашката) е образуването на урея и натрупването и под формата на кристали в ставите на долните крайници (подагра), на което ако не се обърне внимание може да докара по-сериозни увреждания на ставите.

Желателно е да включиш в менюто си глави целина - тя облекчава ставни проблеми
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #9 -: 30-06-2013, 06:09:32 »

Здаравей Стефане на тази възраст основно са две причини инфекция или наследствен фабктор. Доколкото знам метотрексата подтиска имунната система затова го дават в ревматоидният артрит. Донякъде лекърите го определят като автоимуно заболяване Дали има някой твой роднина болен или боледувал от това заболяване.
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #10 -: 30-06-2013, 09:09:17 »

Артритите се лекуват успешно с гладолечение , само на вода.

Лечебното гладуване се препоръчва при следните заболявания:
-   хипертонична болест - артериална хипертония I и II стадий, особено когато заболяването е съчетано със затлъстяване;
-   хроничен астматичен бронхит, бронхиална астма в средно тежък стадий на протичане;
-   рак (сарком) на белите дробове, най-вече в I стадий на болестта;
-   функционални заболявания на храносмилателната система;
-   хронични холецистити и панкреатити;
-   хронични заболявания на червата - ентерити и колити;
-   ревматоиден артрит, деформиращи артрози, артрити - в начален стадий и при ниска възпалителна активност;
-   затлъстяване III и IV степен, а също и затлъстяване II степен при съпътстващи заболявания, изискващи намаляване на теглото;
-   кожни заболявания — алергични дерматити, екземи, псориазис и други;
-   някои нервно-психически разстройства.

Ето и друг интересен линк : http://xn-----7kcbafhkjhpjb0c8ak5clg.com/%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D1%81-%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B4-%D0%BE%D1%82-%D0%BF%D0%B5%D1%82%D1%8A%D1%80-%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%BE%D0%B2/

Ако имаш някакви въпроси относно подготовката и излизането от гладуването оставам на твое разположение.
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #11 -: 30-06-2013, 13:43:10 »

и мойто коляно сьбираше вода 1 г . казаха ми артрит нам си какво но се оказа друго та ако имаш болки в коляното пробвай с този клюкозамин http://apteka.framar.bg/30062938/%D0%BD%D0%BE-%D0%B4%D0%BE%D0%BB-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%81-60-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5  + процедури с ваничка йонен детоксикатор и ще се оправиш  :weight_lift:
Активен

raybeez

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #12 -: 30-06-2013, 13:58:21 »

няма никой в семейството ,ми който да е болен от артрит

мисля да го пробвам това гладолечение..въпросът ми е колко време трябва да продължи и абсолютно нищо ли не трябва да ям или е позволено плодове и чайове
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #13 -: 30-06-2013, 22:10:49 »

Приятелю, мисля, че не осъзнаваш ситуацията напълно. Едва на 20 години си, а вече имаш сериозен здравословен проблем.  Закъсал си яко. Или си променяш съществено начина на живот и се излекуваш, или страдаш до края на дните си. В този форум има достатъчно инфо за суровоядство и гладолечение. Всичко е в ръцете ти.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

морскияm

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #14 -: 01-07-2013, 05:34:09 »

Стефане, няма място за отчаяние. Всичко е поправимо. Освен ако вече не са те оперирали, така е най лесно. Докато се чудиш кой път да хванеш аз ти препоръчвам продуктите  на "АкваСорс".
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #15 -: 01-07-2013, 07:10:46 »

Морският , тук не е мястото за реклама и продажба на Аквасорс, които между другото са скъпи продукти с недоказан ефект.
Стефане , пие се САМО чиста вода , изворна , не минерална. Не се ходи никъде , седиш си у вас, на топличко или навън на топло, дишаш и пиеш вода - около 4-5 литра на ден. Преди това трябва да се подготвиш психически,че ще гладуваш , за да си оправиш проблема, трябва да настроиш клетките на тялото си, да научат че няма д аумрат от глад, а ще се лекуват. След 3-4 ден организмът ти минава на ендогенно хранене и започва да яде запасите,които си натрупал, ако имаш  повече, т.е. ако си дебел, ще има бая да хапва, т.е. трябва му по-дълго време да мине в режим самовъзстановяване. А ако си слаб и нямаш много мазнини по-бързо минава в този режими започва да оправя всички съществуващи проблеми. Ние си имаме някъде модел,матрица на идеалното здраве и организма се възстановява по него. НЯМА в СВЕТА ЛЕКАРСТВО, което да върши тази работа. При твоят проблем трябва най-малко да издържиш поне 15 дни. Зная че звучи зловещо , но сам си прецени кое ти е по-важно -собствения комфорт или живота ти. Защото за да стигнеш до подобно състояние доста си се увредил и зацапал.Всяко пробване на продукти тип Аквасорс , хапове от аптеката забавя лечението ти. Трябва да го разбереш сега , в този момент. И запомни здравето е привилегия на умните. Успех.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #16 -: 01-07-2013, 10:41:22 »

Много е възможно и  в този случай нещата да са преувеличени  и Стефко да  не е чак толкова "яко закъсал" , както казва Тихия ..:) ( Естествено, той го казва  с добри чувства, а не да го плаши )

Стефко сам споделя , че и медиците не са били категорични в тази диагноза. ( за съжаление на този етап неизвестното в медицината е повече от известното. Грешките също са възможни , моля ,прясна информация- http://www.monitor.bg/article?id=390532)

Първо  - тези симптоми ( събирането на течност) не са характерни за Ревм. Артрит! (Който изобщо пък не е характерен за 20 г. човек!)
Второ - от "други" съображения ( здравна каса)  за лекарите е по-изгодно да те "сертифицират" с по-тежкото възможно заболяване за да усвоят по-големи средства. ( такава е  системата ,за жалост)
 
Много е възможно в случая да се касае за много по-леко състояние ( което не е автоимунно!) наречено БУРСИТ. Причините за него могат да бъдат всякакви , но най-общо  - (точно както казва Анализатор) - предразположеност и възпаление. Като това възпаление може да бъде следствие от всякакво друго възпаление ( вкл. кожно-венерическо ) , което в един момент "удря" в ставата. (където са създадени такива условия от монотонно извършващи се движения- спорт)
 Дълги гладувания с висока вероятност ще му видят сметката. Но нищо не пречи към тях да се добави и някакво локално въздействие за ускоряване и засилване на ефекта! Естествено, че на първо място ми идва наум за Тодикамп ,  с риск Титан  да ме разкритикува заради рекламата му  :-[  Но може и всякакви други противовъзпалителни средства  от народната медицина - лукове , чесъни  и т.н.

Мен повече ме притеснява обаче че е имало киста.. Изследваха ли я  за паразити? Трябва да се следи дали някъде няма да се появи  и друга киста . Тогава вече не е добре, нещо кара организмът да не се държи възпитано за възрастта си  :-\
« Последна редакция: 01-07-2013, 10:52:58 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

raybeez

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #17 -: 01-07-2013, 12:29:54 »

 Благодаря за всички коментари. От днес започнах да гладувам ,ще пиша следващите дни да казвам как се чувствам.
От къде мога да си купя тодикамп
« Последна редакция: 01-07-2013, 12:40:44 от raybeez »
Активен

raybeez

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #18 -: 01-07-2013, 15:33:02 »

а също забравих да попитам- сега като съм на това гладолечение НЕ трябва да пия метотрексата нали?
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #19 -: 01-07-2013, 18:09:00 »

Лекарствата тровят допълнително организма. Забрави ги. Вяра и воля са двете думи с които трябва да се идентифицираш оттук нататък. Чети, мисли и действай.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
 

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 22 запитвания.