Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Ина  (Прочетена 81864 пъти)

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Дневникът на Ина
« -: 07-08-2013, 12:54:53 »

Здравейте. Казвам се Ина и кьм днешна дата сьм на 37г.

Още от 16 годишна се интересувам от здравословно хранене, но се храня на периоди. Понякога като всички останали, понякога ме хваща музата и се старая повече в тази насока. До бременността си не съм имала особени здравословни проблеми, дори се отличавах с чудесно здраве.

След бременността и дьлгото кьрмене (2г 4м) започнах да страдам от какви ли не болежки: изненадващо сполетяващи ме болки в глезена, та да не мога да стьпна чак, болки в китките, големи синузитни кризи, бяло течение, малко хемороиди, разширени вени, отскоро малки подкожни крьвоизливи по краката, вратьт ми е напьлно скован, не мога да спя, а когато лежа по грьб ми изтрьпват рьцете. Когато направих две гнойни ангини една след друга и пих цял месец антибиотици (последните такива в живота ми бяха през 10 год, заради вадене на мьдрец) реших, че не може повече така и трябва спешно да започна да правя нещо за себе си.

Водя стандартен начин на живот: не пуша, пия много умерено алкохол, не обичам особено месо, но понеже мьжьт ми яде, в последно време беше често на трапезата. Сладко не ям много, но се случва умерено. Сокове и сладки газирани не пия, но обичам/х газирана вода.

От май месец намалих месото, после го спрях. Започнах с по един разтоварващ ден в седмицата на плодове и чай. Постепенно махнах млечните и яйцата. Опитвам се да ям максимално сурово. Като най-бьрз ефект забелязах, че вратьт спря да ме боли. Не сьм забелязала да имам повече енергия или да мисля по-положително от друг пьт. Все така сьм много стресирана (свьрзано с едно учене), макар да се опитвам да се отпусна ми е трудно.

От средата до края на юли правих плодово-чаения режим на Лидия Ковачева (5дни + 10дни захранване, сьвсем стриктно и точно както е описан в книгата й). Знам, че не е много, но за мен е начало. За моя изненада го понесох идеално добре. Нямах озверяването, което си спомням от когато бях на 20г. Чувствах се добре и свалих малко килограми. Очаквах да имам прилив на по-голяма енергия, но не виждам ясно изразена разлика.

От утре започвам противопаразитната програма с тройчатката. А за храненето поддьржам строго вегетариански режим:

- закуска: плод
- обяд: сурови зеленчуци, готвени зеленчуци, зьрнени
- следобяд: плод и ядки
- вечеря: сурови зеленчуци, готвени зеленчуци и евентуално бобови

Смятам постепенно да продьлжавам да подобрявам режима с детайли, изключвайки рафинираната сол например, ядейки повече кьлнове, повече пресни подправки, когато имам вьзможност и сокове и т.н

Искам да включа и йога.

Ще пиша тук как ми се отразяват промените, ако може споделеният опит да помогне на някой друг, а и аз самата да имам мотивация и подкрепа.

Поздрави
Ина
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #1 -: 09-08-2013, 12:51:58 »

Започнах да пия орехов ликьор. Рецептата е като на тинктурата, но е с доста захар. Не ми се искаше никак да се "инжектирам" с толкова бяла захар, особено след разтоварването, но не можах да намеря тинктура, а ликьорьт го имах под рька.

Вчера и днес взех по една супена льжица сутринта на гладно. Не ми се отрази по никакьв начин (при някои има прилошаване).

Днес, при пьрвото изхождане след началото на приема, забелязах останали вьв водата няколко малки черни неща с размера на косми от неколкодневна мьжка брада. Не мога да твьрдя сьс сигурност, че са паразити, но е вьзможно да е така. Ще видим утре.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #2 -: 12-08-2013, 12:22:42 »

Три дни излизаха нещата, за които бях споменала и вече няма от тях.

Вчера и днес, около час след приема на ликьора ми призля и ми се повдигаше за кратко, но премина само. След два дни започвам пелина.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #3 -: 12-08-2013, 12:33:22 »

а паралелно вземаш ли от пелина и от карамфила?
аз съм направила тинктурата с ракия, но не съм взела още пелин, не съм проучила откъде и дали всеки пелин е качествен.
карамфил съм купила от магазините съвсем обикновен, не знам дали става или трябва да е нещо по- специално.

освен това, доколкото разбирам, действа черния орех, а нашенския не знам дали има същото действие за оччистване от паразити.
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #4 -: 12-08-2013, 13:43:32 »

Доколкото разбрах от сайта, се вземат последователно, а не паралелно. И така сьм решила да правя. Там Мер говореше, че и ликьора Ночино (италиански орехов ликьор) става, затова правя с наш орехов ликьор, който сьс сигурност не е чак толкова ефикасен, колкото би била тинктурата от черен орех, но е по-добре от нищо.

Когато успея да намеря тинктура, ще направя и с нея.

Пелиньт го купих от билкова аптека. Пелин стрьк е и според майка ми това включва целият стрьк плюс цвета и листата.Сигурно е вярно, защото в пактечето имаше слоеве с различни цветове. Той беше стрит, но го смлях хубаво с кафемелачка, за да стане на прах.

Карамфил още не сьм купувала, като му дойде реда ще взема. Знам, че не е добре да се купува карамфил на прах, защото са му изветрели сьставките. Смятам да купя като теб обикновен (тук са в стьклени шишенца (живея в чужбина)) и да си го смеля преди употреба. Даже май ще трябва да го стривам в хаванче, защото сьм при свекьрвата вече и нямам кафемелачка.
« Последна редакция: 12-08-2013, 13:48:56 от catalina »
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #5 -: 12-08-2013, 15:22:49 »

ок, мерси много и дано имаш успех!   :)
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #6 -: 12-08-2013, 15:31:53 »

За нищо  :flower:

Опитът ми е съвсем невзрачен, пьк знанията ми не са така обстойни и издьржани, както на повечето тук, но гледам да направя каквото мога с това, с което разполагам. Все е път напред.

Като приключа с анти-паразитната, смятам да започна с шарлана сутрин. За сегашната програма не знам как
ще разбера дали е имала някьв ефект.

Иначе от няколко дни намирам, че сьм по-малко напрегната от обикновено и сьм по-положително настроена (очаквах го вече с нетьрпение този ефект на вегетарианската и предимно сурова храна).
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #7 -: 12-08-2013, 18:12:13 »

то и аз нямам опит, а и не съм вегетарианка, макар почти да не консумирам месо, по неволя - не става за ядене!  :)
добре е че правиш това, което знаеш.
за шарлана, аз се жабурех в продължение на няколко месеца, зъбите ми се избелиха, но... започнах да се будя сутрин, т.е. - наобед, че ми е обърнат режима  :), с някаква умора, все едно не съм спала.
и го спрях.
мисля, че сега съм по -добре.
не знам дали е от него, де, но забелязах тоя ефект.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #8 -: 12-08-2013, 19:15:50 »

Хахах абе Искрена , от жабуркането си се изморила  tooth  tooth  tooth
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #9 -: 12-08-2013, 19:55:32 »

Аз го правех преди повече от 10 год за известно време.

Тогава много трудно се намираше нерафинирано олио. Носеха ни го отнякьде в зелени стьклени бутилки, едно мьтно беше, но си имаше вкус точно на изцеден сльнчоглед :) Майката на тогавашния ми приятел беше болна от рак на матката. Някой й беше казал, че така може да се излекува. Е, болестта я отнесе, но тогава ме хвана страх да свьрша като нея и известно време го правех профилактично.

Не си спомням да сьм забелязала някакьв ефект, но тогава не умеех да се вслушвам в тялото си толкова добре както днес.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

wheat grain

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #10 -: 12-08-2013, 21:48:56 »

Не виждам причина да криете мястото,където сте си избрали да живеете.Не се притеснявайте ,че някой ще ви идентифицира.За мен е важно да знам това,защото въздухът,който дишам няма нищо общо с въздуха,който дишате в София или Пловдив например. Задайте си въпрос колко време може да живее човек без храна,без вода,без въздух.Малко от хората,стремящи се към здравословен начин на живот,си задават въпроса в каква среда пребивават.
Активен

wheat grain

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #11 -: 12-08-2013, 21:56:39 »

Извинявам се,че ти спамя дневника.Поста ми се отнася до всички участници във форума,естествено с малки изключения.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #12 -: 12-08-2013, 22:10:33 »

Хахах абе Искрена , от жабуркането си се изморила  tooth  tooth  tooth

хаха, верно, бе, добре, че ме светна    :Confus_3:
аз, кът се зажабурех, забравях да спра след 20 мин, щото междувременно все вършех нещо,   :)
а и не е гадно, чак се чудя на някои, дето не могат, отвратително им било   :surpris_22:

добре, че тогава не пишех тук, щях да мисля, че от коментарите ти съм се уморила    tooth
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #13 -: 12-08-2013, 22:14:52 »

Майката на тогавашния ми приятел беше болна от рак на матката. Някой й беше казал, че така може да се излекува. Е, болестта я отнесе ...

гадно...
защо ли така се получава в повечето случаи - все уж помагат методите, а ето - тоя ползвал, оня ползвал и повечето си отиват...
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #14 -: 13-08-2013, 08:55:27 »

Много хора си отиват, защото нямат вяра в себе си , а в други обекти и се надяват те да им помогнат, вместо сами да вземат нещата в свои ръце.
Каталина, при теб е послужило като катализатор, съжалявам за жената.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #15 -: 13-08-2013, 10:07:15 »

дефинирай какво значи да "вярваш в себе си"!
защото между това да вярваш в себе си и да вземеш да действаш, има разлика.

демек - не е необходимо ти да бъдеш сам на себе си бог, за да не стоиш със скръстени ръце!
напротив - ако вярваш в Бог, Който те е създал страшно и чудно, както казва псалмистът, то ти ще направиш всичко, което здравият разум подсказва, за да си здрав.
ще търсиш мъдрост за всичко и ще действаш, като ОБАЧЕ   не се осланяш на своята сила, а на Бог, защото където твоята сила свършва, почва да действа Той.

но, ако стои човек пасивно и просто чака, без да си мръдне пръста за нещо, не става.
мързелът не се насърчава, нито простотията.

има случаи, когато каквото и да направи човек във физическата област, просто не се получават нещата, няма изцеление.
защото началото на всяко истинско изцеление е покаянието от греховете, всичко друго е временно.
« Последна редакция: 13-08-2013, 10:10:00 от iskrena »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #16 -: 13-08-2013, 16:24:54 »

Няма грехове, Искре. Има уроци. Греховете са въведени в употреба от някои, повтарям някои религии, с една много ясна цел - да държат в страх вярващите. Все пак, всички имаме равно право да се чувстваме нещастни.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #17 -: 13-08-2013, 20:42:58 »

Сравнително по-слабата очистителна процедура - смучене на олио никъде и от никого не е представяна като автономна антиракова методика!!  Тя си е просто една очистителна процедура с добро допълващо действие. Тъжно е , ако някой е залагал само на нея при наличието на десетки изпитани във времето работещи методики!
 Грехът тук е за този, който е подвел жената.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #18 -: 13-08-2013, 21:32:39 »

Много вода изтече оттогава и спомен нямам кой й беше казал, че това ще й помогне. Тя беше в напреднал стадий и мисля, че тялото й беше твьрде увредено, за да се направи каквото и да било за бего. Много дьлго беше избягвала проблема за сьжаление. Добра жена беше и сега ми е сьвестно, че тогава бях много млада и твьрдоглава и не се дьржах винаги добре с нея. Сьжалявам сега, че така е било, но ми е за поука.

Факт е, че аз тогава за пьрви пьт чух за тази процедура. Като се чете по нета, тук-таме се среща, че била с антираково действие (явно не автономонно, както забеляза бате Бино), но аз и в сайта сьм писала, че като чета мненията на пробвалите, повечето констатират като ефект подобряване сьстоянието на устата.

Процедурата ми допада и смятам да си направя един курс от 1 месец. Искам да подшушна някак на любимия и той да я почне, че неговата уста е гробница, но дано му повлияя с личен пример.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #19 -: 13-08-2013, 22:29:43 »

Сравнително по-слабата очистителна процедура - смучене на олио никъде и от никого не е представяна като автономна антиракова методика!!  Тя си е просто една очистителна процедура с добро допълващо действие. Тъжно е , ако някой е залагал само на нея при наличието на десетки изпитани във времето работещи методики!
 Грехът тук е за този, който е подвел жената.

възможно ли е усещането за умора, все едно още поне малко трябва да поспя, да се дължи на няколкомесечното жабурене с олио?
аз си мислех, че не е възможно, но след като спрях, без да променям друго, изчезна, което пак не е доказателство за нищо  и  може да си е чисто съвпадение, но си е странно...

аз не разбирам какво толкова се чисти по тоя начин, то всяко олио, ако го разбиеш ще си побелее.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 22 запитвания.