Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Слънчице  (Прочетена 20397 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Слънчице
« Отговор #60 -: 13-02-2014, 21:47:58 »

Браво! :kisss: Много хубаво ,  и че споделяш.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Слънчице
« Отговор #61 -: 14-02-2014, 07:47:06 »

Радвам се за теб. Ако приемаш един лек съвет - Без прекалено привързване.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Слънчице

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Слънчице
« Отговор #62 -: 14-02-2014, 10:55:19 »

Бате Бино затова си направих тук дневник,за да споделям ,да си записвам(защото се забравя всеки етап ) и хората да четат,защото думата "глад" плаши до болка .....,а реално това е нещо невероятно-ставаш по-добър, по спокен, по-щастлив, изобщо не се изнервяш, пъпките изчезват, цикъла се регулира,което е от изключителна важност за жените(защото от моите познати всяка 2-ра е с нарушен цикъл) :)
Намерих и "недостаък" на гладуването   :Content_4 - emotloader:  толкова ми е изчистено обонянието,че доста хора ми миришат на пот и ми се повдига от това,а като мина покрай апартамента на съседката с котки направоо...толкова ми мирише на напикано,че ....... усещам всякави миризми общо взето и на хората устата ми миришат :)))))))

Тихия старая се да не се вманиачавам, но ...... направо се влюбих в гладуването и в здравословното хранене :)
Активен

Слънчице

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Слънчице
« Отговор #63 -: 18-02-2014, 17:16:34 »

Днес ми е 7 ден и се чувствам прекрасно,но езикът ми така и не се изчиства,така че ще погладувам повече този път докато се изчисти,явно много съм задръстена с какво ли не (лекарства,цигари,меса....). Движенията ми започват да се бавят и като стана рязко ми се завива свят. Правя си йога упражнения и съм удивена колко много се разтягам :) мисля да направя 10-12 дена сухо,ако издържа и после поне седмица на вода. Кожата ми  нямам промяна както пишат повечето. Много се гордея със себе си,че имам воля и търпение,което е много важно за мен :) Поотслабнах доста като се има в предвид,че бях 50кг,но това не ме плаши :) Спя си непробудно и сладко от 22.00часа до 7 часа сутринта и ми е доста топло през нощта.
Активен

Слънчице

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Слънчице
« Отговор #64 -: 21-02-2014, 09:53:45 »

Днес ми е 10 ден и се събудих с адско главоболие в дясна част на слепоочието,което ме кара да си мисля,че организма започва работа с мигрената ми :) Дано да отшуми за по-кратко време :) Чувствам кожата си по-мека,но видимо няма разлика.
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
Re:Слънчице
« Отговор #65 -: 21-02-2014, 10:34:35 »

Здравей Слъчнице!  :Content_22:
Впечатлена съм от упоритостта и успехите ти,
дано по бързо отмине главоболието и да се почустваш по добре :)
Много се радвам, че споделяш:)
Изцяло на сух глад ли си? Да те попитам колко килограма отслабна?
Аз сега карам житния режим и също доста килограми смъквам.
Иначе всяка седмица правя по един ден сух пост и мисля, че доста ми помага.
Мисля да направя другият месец и чернодробно прочистване.
Бавно се подготвям да започна и аз с пост да лекувам проблемите си.
Отпаднало ли ти е?
Успяваш ли да ходиш на работа примерно, мен това ме притеснява донякъде.
До момента колко периода на пост направи и през какви интервали:)
А след сухия пост как захранваш и колко време?
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Слънчице
« Отговор #66 -: 21-02-2014, 11:38:08 »

Здравей,  Слънчице !  :Content_22:
Поздравления за упоритостта и вярата ти . :love_026:
Стискам ти палци и ти желая успех в самооздравителните ти начинания . :)

Слънчице

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Слънчице
« Отговор #67 -: 22-02-2014, 11:23:20 »

Благодаря Ros :) От снощи съм на вода и мисля в сряда като завърша 2 седмици глад да започна със сокчетата. Днес пак съм с главоболие,но е поносимо,иначе тази нощ ме болеше в областта на яйчниците.
veronikay аз по принцип съм слаба  и в началото на гладуването бях 56кг и свалих 8 гк за 7 дни,но този път свалих само 5 за 11 дни,явно организма свиква. Чувствам се добре и имам енергия доста. В началото спях и нямах сили при първото гладуване,но сега все едно не гладувам,като се изправям рязко ми се завива свят за момент. Първото гладуване направих ноември,второто декември и сега ми е трето.Мисля,че не е хубаво толкова често, но се чувствах добре и готова и реших да продължа.След това гладуване мисля чак юни-юли да направя 21 дни (10 сухо и 11 на вода).
Когато гладувах 7 дни се захранвах 2-3 дни на вода,няколко на сокчета с морков и ябълка(прясно изцедени) и след това на плодове и супички.
Много ми е лошо от тази вода, незнам как ще издържа 4 дни,а и чувствам глад... Пия преварена дестилирана вода от аптеката. От чешмяната даже и преварена усещам дъх на тиня........
Активен

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Слънчице
« Отговор #68 -: 22-02-2014, 18:10:59 »

не пий вода от аптеката
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Слънчице
« Отговор #69 -: 23-02-2014, 09:35:44 »

защо, нали е дестилирана ?
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Слънчице
« Отговор #70 -: 23-02-2014, 11:26:27 »

браво за прогресите :)
за водата, каквато избереш пробвай да я прелееш в твоя стъклена бутилка и я оставиш на слънце 1 или 2 часа преди да я почнеш. променя се. даже в мрачни дни, пак само на директна светлина
Активен

Слънчице

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Слънчице
« Отговор #71 -: 23-02-2014, 12:43:56 »

Благодаря ribkata ще пробвам.
 Главата вече не ме боли. Вчера цял ден не съм се спряла и в 9 часа гърба ме заболя и легнах :) Чувствам страшен прилив на енергия,но ми е гладно доста.Чакам с нетърпение да стане сряда да пия сок :)
Активен

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Слънчице
« Отговор #72 -: 23-02-2014, 15:48:55 »

защо, нали е дестилирана ?
необходимо условие е водата да не е престояла дълго време (особено в пластмасово шише). Това прави дестилираната вода в аптечната мрежа негодостатъчно ефективна. Понеже е с отминал expiry date. Затова и не се препоръчва да се пие. от приятели фармацефти знам, че не се разходва много. Споделяли са ми, че обикновенно остават по 10-тина кашона, захвърлени в някой склад. Разбира се с отминал скор на годност. Преливат я в други бутилки и подменят партидния номер и трайност. Нали се сещаш се при преливането освен CO2 се абсорбират и инертните газове от въздуха. И водата става ТЕЖКА.
По принцип ми е интересно какво точно е предназначението на тази вода като освен за козметични цели, за двуго не става. За интравенозна инфузия ( в системите) се използва двойно дестилирана апирогенна вода. В лекарствените препарати долколкото ми е известно също.

Като искате я пийте, всеки има свободата да избира. Споделям това което е стигнало до ушите ми и са ми споделяли от "кухнята"..
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Слънчице
« Отговор #73 -: 23-02-2014, 16:00:20 »

Ползва се за ютии (   не натрупват варовик) и за доливане при старите акумулатори  tooth Но сегашните са "без обслужване".
Аа, ползва се и за измиване на пластинката на уреда (която трябва да е влажна за по-добър контакт с тялото) , с който правя електроакопунктурната диагностика . За да не влиза във взаимодействие с метала ,от който е направена пластината :whistling2 - emotloader:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Слънчице
« Отговор #74 -: 23-02-2014, 20:46:09 »

А от къде е добре да си набавим хубава дестилирана вода?

Слънчице, извинявай, че в твоята тема, ама понеже се заформи дискусия.
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Слънчице
« Отговор #75 -: 24-02-2014, 08:12:27 »

Хе-Хе...от хубав дестилатор без вредни пластмасови  елементи по него :peperudi:
Активен

Слънчице

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Слънчице
« Отговор #76 -: 24-02-2014, 11:04:08 »

Избрах дестилирана вода,защото си мислей,че е най-хубава,но наистина престоя и в пластмасови бутилки хич не е добре...Предложете хубав дестилатор. Аз имам кана за преваряване на вода,но дали е е добре чешмяна вода да преварявам незнам...
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Слънчице
« Отговор #77 -: 09-03-2014, 21:34:36 »

Здравей слънчице,
Голямо си ми вдъхновение. И аз правя сухи гладувания, но краткотрайни тъй като съпруг ми се притеснява до мен и отказва да чете тук във форума, та се опитвам да намирам компромисни варианти. Значително по-добре се чувствам в сравнение с по-дълготрайните водни, които правих преди.
За водата: живея в Бистрица и опитвах най-различни варианти. Единствената вода, която понасям безпроблемно е наистина дестилираната вода от аптеката. Когато не съм я намирала, съм използвала преварена. Гади ми се от водата от чешмата.
Споделяй по-нататък как са ти изследванията. Стискам ти палци. Успех.
Активен

Fruit

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Слънчице
« Отговор #78 -: 09-04-2014, 13:29:13 »

 Здравей слънчице!
 Не си писала скоро.Как си ? Надявам се добре ...и все по-добре. :peperudi: :Content_22:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.077 секунди с 23 запитвания.